مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا

تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا

تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا با وجود بورسیه و وجود بیش از 140 برنامه دانشگاهی میتواند بهترین ایده برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی باشد. اصولا تحصیل در اسپانیا رایگان نمی باشد و افراد ملزم به پرداخت هزینه تحصیلی خود می باشند اما، شرایط تحصیل دکتری در اسپانیا طوری است که فرقی با تحصیل رایگان ندارد. چرا که بنا به قوانین آموزشی کشور اسپانیا، دانشجویان دکتری در این کشور فقط ملزم به پرداخت هزینه سالانه حدود 1500€ (یورو) می باشند که دقیقا در حکم تحصیل تقریبا رایگان تلقی می شود.

این موضوع زمانی بیشتر برای متقاضیان تحصیل دکتری در اسپانیا ملموس می گردد که بدانند علاوه بر برخورداری از فرصت های درخواست بورس تحصیلی، آنها همچنین می توانند از شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور برخوردار شوند. دانشجویان دکتری می توانند در کشور اسپانیا از مجوز کار 20 ساعت در هفته تحت ویزای دانشجویی کار کنند. با این کار دانشجویان علاوه بر تامین مالی خود می توانند از سابقه کاری خوب در اروپا برخوردار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل دکتری در هر کشور اروپایی و ارزیابی شرایط پذیرش خود با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

شرایط کلی تحصیل در اسپانیا در 2023

اسپانیا در سال 2023 یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تجربه یک زندگی جدید با وجود فرصت های بی شمار تحصیلی و کاری می باشد. جدا از محیط دلپذیر، جذاب و پر جنب و جوش اسپانیا ، این کشور مامن بسیاری از دانشگاه ها و کالج هایی است که با ارایه برنامه های آموزشی کیفیت بالا درصدد جذب حداکثری دانشجویان خارجی هستند. شما با تحصیل در اسپانیا، علاوه بر یافتن تخصص در رشته مربوطه همچنین از فرهنگ غنی مردمان اسپانیا و نیز اقامت در این کشور عضو اتحادیه اروپایی (EU) بهره مند خواهید شد.

اما دلایل انتخاب اسپانیا برای تحصیل دکتری چیست؟ شما با تحصیل دکتری در اسپانیا اولا از مزایای تحصیل رایگان در این کشور برخوردار خواهید شد و همزمان می توانید از فرصت درخواست بورسیه های تحصیلی مختلف و نیز کار پاره وقت دانشجویی تا حداکثر 20 ساعت در هفته نیز برخوردار شوید. ثانیا، شما با انتخاب اسپانیا به عنوان مقصد تحصیلی خود می توانید از کیفیت آموزشی بالای ارائه شده توسط دانشگاه های این کشور برخوردار شده و از مدارک تحصیلی معتبر اروپایی مورد قبول اکثر کارفرماهای بین المللی بهره مند شوید. اما توجه شود که هم شانس اخذ ویزای اسپانیا برای ایرانی ها کم است هم نرخ بیکاری در این کشور بیشتر از کشورهایی مثل آلمان، فرانسه و اتریش می باشد و در حدود 13% تخمین زده شده :

نرخ بیکاری در اسپانیا

معرفی برنامه تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا

برنامه تحصیل دکتری در اسپانیا برنامه ای ساختارمند است که هدف از آن دسترسی به آموزش کیفیت بالا و توسعه حرفه ای می باشد. اصولا تحصیل دکتری در اسپانیا دوره ای تخصصی است که در دانشگاه های اسپانیایی به مدت 3 سال به طول می انجامد. کل واحدهای تحصیلی این مقطع تحصیلی در اسپانیا حدود 300 ECTS می باشد. تحصیل رایگان دکتری در کشور اسپانیا هم به صورت پژوهش محور و هم به صورت درس محور برای متقاضیان امکان پذیر است. گفتنی است که این دوره تحصیلی با دفاع از رساله تحقیقاتی و شرکت در آزمون جامع به اتمام می رسد. ویژگی های برنامه تحصیلی دکتری در اسپانیا به شرح ذیل است.

آیتم شرح
تعداد دانشگاه 85 دانشگاه
طول دوره PhD 3 سال
تعداد دانشجوی خارجی 53409
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه سالامانکا
شهریه اخذ شده €1500 الی 2500€ (یورو)

معرفی برنامه تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا

دانشگاه ها و برنامه های دکتری در اسپانیا

اما کدام دانشگاه های اسپانیایی در سال تحصیلی 2023-2024 اقدام به ارائه برنامه آموزشی دکتری می کنند؟ دانشگاه های مختلفی در اسپانیا وجود دارند که دارای برنامه آموزشی دکتری هستند. اما بر اساس برنامه های اعلامی توسط خود دانشگاه ها، دانشگاه های زیر در کشور اسپانیا برنامه دکتری یا PhD را به متقاضیان ارائه می کنند:

 • دانشگاه مستقل بارسلونا : 64 برنامه دکتری
 • پردیس بارسلونا- مدرسه بازرگانی ژنو: 2 برنامه
 • ESADE: دارای 2 برنامه
 • مدرسه بازرگانی IESE: دارای یک برنامه
 • دانشگاه پمپو فابرا: 9 برنامه
 • دانشگاه اوبرتا ده کاتالونیا: 4 برنامه
 • دانشگاه پلیتکنیکا ده کاتولونیا (UPC): دارای 45 برنامه
 • دانشگاه کادیز: یک برنامه
 • CEMFI: دارای یک برنامه
 • دانشگاه مادرید: 3 برنامه
 • دانشگاه بالری ایسلند: یک برنامه
 • دانشگاه پابلو ده اولاویدا: 7 برنامه
 • دانشگاه روویرا ویرجیل: 14 برنامه
 • مرکز لجستیک زاراگوزا (ZLC): دارای یک برنامه

شرایط و الزامات تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا

شما برای موفقیت در اخذ پذیرش دکتری از دانشگاه های اسپانیا و بهره مندی از تحصیل رایگان دکتری معمولا نیازمند برخورداری از مدارک لیسانس و فوق لیسانس در رشته تحصیلی مربوطه می باشید. علاوه بر این، تحویل نمره آزمون مهارت زبان اگلیسی IELTS با نمره حداقل 6.0 و TOEFL با نمره 580 برای داوطلبان الزامی است و داشتن مقالات بین المللی، تالیف و ترجمه کتاب و اثبات فعالیت در پروژه های تحقیقاتی و غیره از عوامل تسهیل کننده و قدرتمند در اخذ پذیرش است. از دیگر شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا، اخد ویزای تحصیلی اسپانیا می باشد که یک نوع ویزای ورود چندگانه از نوع ویزای D می باشد که به شما اجازه ورود و اقامت در کشور اسپانیا را می دهد.

این ویزا به مدت 3 ماه معتبر بوده و نیازمند تمدید اعتبار است. متقاضیان به محض اخذ نامه پذیرش تحصیلی می توانند از طریق مراجعه به سفارت اسپانیا نسبت به دریافت ویزای خود اقدام نمایند. تحصیل رایگان دکتری در اسپانیا با مشاوره های تخصصی و دقیق کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از گزینه های تحصیلی است هرچند با ریسک ویزا همراه است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *