مهاجرت تحصیلی ایتالیا

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا شرایط بسیار مناسبی برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی به همراه دارد که در این مقاله به آن می پردازیم. در موسسات و دانشگاه های معتبر و شناخته شده کشور ایتالیا بهترین و با کیفیت ترین برنامه های تحصیلی مهندسی عمران به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می شوند. سیستم آموزشی این کشور در طول تاریخ پیشرفت چشمگیری داشته است و لازم به ذکر است که اولین دانشگاه های رسمی دنیا در کشور ایتالیا تاسیس شده اند. مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا و تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا با کسب ویزای تحصیلی این کشور امکان پذیر می باشد و متقاضیان برای کسب این ویزا باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند.

افرادی که در این رشته تحصیلی در ایتالیا مشغول به تحصیل شوند، فرصت خواهند داشت تا برای کاریابی در سراسر اروپا شانس خود را امتحان  کنند. در حقیقت افراد می توانند از تحصیل در ایتالیا به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنند. شرایط تحصیل مهندسی در ایتالیا موضوع اصلی این نوشتار می باشد که متخصصان و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا انتهای این نوشتار هموطنان عزیز را از این شرایط به صورت کامل مطلع و آگاه سازند.

شرایط تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا و همچنین ساخت و ساز در دانشگاه های این کشور شامل موضوعاتی چون طراحی، ساخت و نگهداری زیر ساخت هایی که روزانه با آن ها در ارتباط هستیم می شود. زیر ساخت ها و سازه هایی نظیر ساختمان ها، جاده ها، پل ها، سیستم های آب و سیستم های انرژی، شبکه های فاضلاب و سایر موارد مشابه می شود.

متقاضیان و مهندسانی که پس از فارغ التحصیلی در زمینه عمران و ساخت و ساز مشغول به کار می شوند باید برنامه ها و ساختار ها را با یکدیگر تطبیق دهند و برای حل مشکلاتی چون افزایش جمعیت انسان ها در نقاط مختلف دنیا و یا بلایا و حوادث طبیعی راه حل های مناسبی ارائه دهند. دانشجویان و متقاضیان می توانند در برنامه های با کیفیت و سطح بالا تحصیل مهندسی عمران در ایالیا شرکت کنند و از آموزش هایی که در زمینه های مختلف مانند حمل و نقل، محیط زیست و یا ژئوتکنیک به دانشجویان ارائه می شود بهره مند شوند.

تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا در سه دوره تحصیلی اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. در دو دوره نخست، دانشجویان می آموزند که چگونه از استاندارد های ایمنی در ساخت و ساز استفاده کنند و همچنین از مقررات ساختمان سازی پیروی کنند. در این دوره ها به دانشجویان در زمینه های مدیریت پروژه های ساختمانی، تاثیر محیط زیست، دوام و استفاده از مصالح ساختمانی مناسب، محاسبات و تعدیل آموزش های با کیفیتی ارائه می شود.

ورود و تحصیل مهندسی عمران در دانشگاه های ایتالیا

ورود به دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا جهت تحصیل در رشته مهندسی عمران و ساخت و ساز شرایط خاصی دارد و دانشجویان و متقاضیان بین المللی برای تحصیل در این رشته در مراکز تحصیلی کشور ایتالیا باید شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند. به طور کلی، ورود به دانشگاه های کشور ایتالیا و شرکت در برنامه های تحصیلی مهندسی عمران نیاز به شرکت در آزمون ورودی و کسب قبولی در این آزمون دارد.

علاوه بر این، متقاضیان باید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و یا ایتالیایی نیز شرکت کنند و تسلط خود بر یکی از این دو زبان را اثبات کنند و همچنین مدرک زبان معتبر آیلتس (5.5) و یا تافل (68) ارائه دهند. شرکت در آزمون های ذکر شده بخش اول شرایط لازم جهت ورود به دانشگاه های کشور ایتالیا جهت تحصیل مهندسی عمران می باشد و دانشجویان باید در بخش دوم مدارکی چون مدارک شناسایی، پرونده سابقه های تحصیلی، فرم های تکمیل شده دانشجویی، توصیه نامه و انگیزه نامه، بیانیه شخصی، بیمه درمانی و همچنین مدارکی جهت اثبات توان مالی خود ارائه دهند.

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند در دوره Undergraduate مشغول به تحصیل شوند، باید حتما مدرک دوره تحصیلی متوسطه که شامل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می شود را ارائه دهند. داشتن سابقه تحصیلی درخشان و نمرات بالا از مهم ترین فاکتور های ورود به دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا می باشد و دانشجویان باید مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند.

ورود و تحصیل مهندسی عمران در دانشگاه های ایتالیا

بهترین دانشگاه های تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا

همانطور که همکاران ما در سایر مقالات مرتبط با دانشگاه های کشور ایتالیا ذکر کرده اند، سیستم آموزشی کشور ایتالیا یکی از با کیفیت ترین و بهترین سیستم های آموزشی در سطح کشورهای اروپایی و جهانی می باشد و تمامی دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند از دوره های تحصیلی بی نظیر در دانشگاه های این کشور بهره مند شوند. تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا شامل شرکت در آموزش های عملی و تئوری، سمینارها و سخنرانی ها، کار گروهی و همچنین مشاوره های مختلف می شود. در این بخش قصد داریم به بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل مهندسی عمران در ایتالیا اشاره کنیم.

تحصیل مهندسی عمران در دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان در سال 1863 در شهر میلان تاسیس شده است. در این دانشگاه بیش از چهل و دو هزار دانشجو در حال تحصیل در دوره های تحصیلی می باشند. زمینه های اصلی آموزش در این دانشگاه مهندسی، معماری و طراحی می باشند و لازم به ذکر است که ورود به این دانشگاه با شرکت در آزمون ورودی و آزمون تعیین سطح زبان امکان پذیر می باشد. دانشگاه پلی تکنیک میلان دارای امکانات بسیار زیادی می باشد و دانشجویان می توانند از آزمایشگاه ها، کتابخانه، خوابگاه ها و سایر امکانات بهره مند شوند.

برنامه تحصیلی مهندسی عمران با هدف آموزش های سطح بالا به دانشجویان در زمینه های برنامه ریزی، طراحی و مدیریت سازه ها و زیرساخت ها مانند ساختمان ها، پل ها، تونل ها، سدها، سیستم های توزیع آب، جاده ها، راه آهن، بندر ها و فرودگاه ها ارائه می شوند. دانشجویان برای شرکت در برنامه های تحصیلی مهندسی عمران باید در بخش های ریاضیات و فیزیک دانش کافی داشته باشند. رتبه دانشگاه پلی تکنیک میلان در رنکینگ های مختلف به صورت زیر می باشد:

سازمان ارزیاب جایگاه علمی
ARWU WORLD 201
THEWORLD 201
QS World 149

با مراجعه به مقاله تحصیل در دانشگاه میلان ایتالیا می توانید از شرایط تحصیل در این دانشگاه به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

تحصیل مهندسی عمران در University of Bologna

قدیمی ترین دانشگاه جهان دانشگاه بولونیا واقع در بولونیای ایتالیا می باشد که در سال 1088 میلادی تاسیس شده است و بیش از 86000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه شامل یازده کالج می باشد و به سی و سه دپارتمان تحصیلی تقسیم شده است. یازده کالج دانشگاه بولونیا ایتالیا عبارتند از:

 • کالج کشاورزی و دامپزشکی
 • کالج اقتصاد، مدیریت و آمار
 • کالج مهندسی و معماری
 • کالج زبان ها و ادبیات خارجی ، تفسیر و ترجمه
 • کالج حقوق
 • کالج هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی
 • کالج پزشکی و جراحی
 • کالج داروسازی، بیوتکنولوژی و علوم ورزشی
 • کالج علوم سیاسی
 • کالج روانشناسی و علوم تربیتی
 • کالج علوم

تحصیل مهندسی عمران در دانشگاه بولونیا در سه سطح اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد و دانشجویان می توانند با تحصیل مهندسی عمران و شرکت در دوره های آموزشی این دانشگاه توانایی های خود را در زمینه درک مستمر، مدیریت و حل مشکلات با مرتبط با طراحی ساخت و سازها و زیرساخت ها، اجرای پروژه ها، مدیریت و کنترل کار های غیرقانونی، ساختمان ها، کارهای هیدرولیکی و سیستمهای حمل و نقل افزایش دهند. هموطنان عزیز و گرامی اگر قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل را دارید می توانید مدارک خود را به صورت کامل به کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه دهید و با کمک همکاران ما اقدام به کسب ویزای تحصیلی این کشور و اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *