ویزای تحصیلی رومانی

تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

شرایط و قوانین در رابطه با موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی در سال 2019 برای تحصیل دانشجویان خارجی در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است. در صورتی که شما هم تمایل به داشتن اطلاعاتی به روز در این زمینه هستید، می توانید در این نوشتار اطلاعات مفیدی بدست آورید. همچنین برای هرگونه اقدام مهاجرتی اولین و مهمترین قدم برای موفقیت در این امر اخذ اطلاعات صحیح در مورد برنامه مهاجرتی مورد نظر شماست، در این راستا بهترین مرجع وبسایت دانشگاه ها برای آگاهی از میزان هزینه ها و نحوه پذیرش از دانشگاه های آن کشور است، همچنین می توانید با مشورت وکلای ما و کارشناسان امور مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت اخذ ویزای تحصیلی رومانی اقدام نمائید.

بهترین و معتبرترین مراکز اعزام دانشجو را از کجا باید شناخت؟

مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی رومانی برای دانشجوهای ایرانی به چه صورت است؟

به منظور ادامه تحصیل در هر کشوری اخذ اطلاعات صحیح می تواند از هرگونه هزینه اضافی شما جلوگیری نماید، برخی عزیزان با اخذ اطلاعات نه چندان درست از برخی موسسات که فعالیت قانونی ندارند در سالهای اخیر در رومانی اقدام ناموفق داشته اند که باعث شده به شما عزیزان توصیه اکید نمائیم که با موسساتی که در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی شناخت و تخصص دارند همکاری نمائید.

مزیت های تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

مزیت های تحصیل در دانشگاه های رومانی عبارتند از:

مزیت اول سیستم آموزشی در این کشور همواره از پرکاربردترین و موفق ترین سیستم های آموزشی در دیگر کشورهای عضو قاره اروپا می باشد.
مزیت دوم در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان های گوناگون وجود دارد، به صورتی که 100 دانشگاه موجود در این کشور اقدام به آموزش  به زبانهای تحصیلی مختلف می کنند.
مزیت سوم میزان شهریه در دانشگاه های این کشور بسیار مناسب و کم هزینه می باشد.
مزیت چهارم دانشجویان در این کشور در زمینه بهره مندی از انواع خدمات گوناگون و مختلف دارای امتیازات ویژه و به خصوصی می باشند.

این کشور توانسته در زمینه آموزش اقدام به فراهم نمودن کلیه امکانات زیر نماید:

 • اقدام به فراهم نمودن 49 مؤسسه آموزش عالی در میان دانشگاه های دولتی این کشور
 • اقدام به فراهم نمودن هفت دانشکده نظامی
 • اقدام به فراهم نمودن بیست و شش موسسه خصوصی در راستای آموزش عالی دارای اعتبار

بررسی قدمت سطح علمی دانشگاه های رومانی

دانشگاه های موجود در این کشور دارای تاریخ و قدمت بسیار قدیمی می باشد و به لحاظ علمی سطح این دانشگاه ها بسیار بالا می باشد. با این توضیح که تاریخ تاسیس اولین دانشگاه این کشور به سال 1860 میلادی می رسد. به صورت کلی در دانشگاه های این کشور همانند سایر نظام های آموزشی، برنامه ها شامل 3 دوره می شود که عبارتند از:

تحصیل کارشناسی در دانشگاه های رومانی

با این توضیح که در این مقطع مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل نمودن با توجه به رشته مورد نظر مورد تغییر قرار می گیرد که بدین صورت می باشد. مدت زمان مورد نظر برای تحصیل در زمینه رشته های علوم پایه، علوم انسانی، علوم اجتماعی و اقتصادی، حقوق، علوم سیاسی، در زمینه هنرهای زیبا و زمینه های علوم ورزشی به مدت زمان 6 ترم تحصیلی یا 3 سال کامل می باشد. مدت تحصیل در رشته هایی با زمینه علوم فن آوری، فنی مهندسی، کشاورزی و جنگلداری به میزان 8 ترم تحصیلی و یا 4 سال کامل می باشد. مدت تحصیل در رشته های با زمینه پزشکی عمومی، زمینه  دندانپزشکی، زمینه  پزشکی و دامپزشکی که به مدت زمان 12 ترم یا 6 سال کامل می باشد.

تحصیل فوق لیسانس و دکترا در رومانی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل نمودن به میزان دو سال تمام می باشد، با این توضیح که زمان مورد نیاز برای تحصیل دوره دکترا در این کشور به میزان 3 الی 4 سال می باشد و ارائه کلیه واحدهای این مقطع تحصیلی به 3 روش مختلف می باشد که عبارتند از:

به روش معمولی و عادی
به روش برگزاری دوره هایی با مدت زمان کمتر و کوتاه تر
به روش به روز و آنلاین در میان دانشگاه ها یا کلیه موسسات تحقیقاتی به غیر از مدارس پزشکی

تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رومانی به صورت زیر می باشد:

 • اصل شناسنامه به انضمام رونوشت شناسنامه
 • اصل پاسپورت به انضمام رونوشت
 • گواهی سلامت پزشکی که بیانگر میزان توانایی شخص برای ادامه زندگی در کشور رو مانی می باشد.
 • مدرک تحصیلی پایانی شخص به انضمام ریز نمرات اشخاص
 • گواهی عدم سوء پیشینه شخص که بیانگر نداشتن سابقه کیفری شخص می باشد.
 • مدرکی که بتواند استطاعت مالی شخص را ثابت نماید.

سایر شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

از جمله دیگر شرایط برای موفقیت در گرفتن پذیرش تحصیلی در این کشور به غیر از موارد بالا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرکی که بتواند معادل این مدرک باشد مانند مدرک درجه 12 در ایالات متحده یا کشور کانادا
 • رسیدن به سن 17 سال کامل برای این اشخاص
 • دانشگاه های کشور رومانی می توانند مدارک ارائه شده از جانب دانشگاه های سراسری، آزاد، پیام نور و سایر دانشگاه ها را مورد قبول و تایید قرار دهند.

در نتیجه کلیه اشخاصی که به امر تحصیل مشغول می باشند ملزم به ارائه مدرک تحصیلی سابق خود برای تحصیل در مقاطع بالاتر می باشند.

میزان هزینه زندگی و تحصیل در رومانی

اشخاص متقاضی تحصیل در رومانی ملزم به تامین نمودن کلیه مخارج و همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور که دارای اعتبار می باشند و بتوانند مورد اطمینان شخص قرار بگیرند. در این کشور میزان هزینه تحصیلی دانشجویان بین المللی با توجه به دانشکده انتخابی آنها به ازای هر سال چیزی ما بین 2000 الی 5000 € (یورو) می باشد. کلیه اشخاصی که به امر تحصیل  اشتغال دارند نیازمند گرفتن ویزای تحصیلی این کشور می باشند و هم چنین ملزم به پرداخت نمودن هزینه سال اول تحصیلی شخص قبل از گرفتن ویزا می باشند. در مورد بورس تحصیلی در رومانی و کاهش هزینه ها می توانید به مقاله فوق مراجعه نمائید.

نکات تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی

به جز موارد ذکر شده در پاراگراف بالا شخص ملزم به داشتن توانایی در زمینه برقراری ارتباط با محیط بیرونی با هر شخص می باشد. با این توضیح که این مورد، از موارد مورد نیاز برای تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی نمی باشد.  در صورتی که شما هم با خواندن مقاله تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر و کاربردی شدید و یا حتی مایل به اخذ اطلاعات مهاجرتی در رابطه با تمامی کشورها هستید می توانید با مراجعه به مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات خوبی را بدست آورید و همچنین در یک جلسه مشاوره کامل بصورت حضوری یا مجازی می توانید در رابطه با مهاجرت به بهترین کشورها از جمله برنامه های مهاجرت از طریق تخصص جهت کار و برنامه های تحصیلی و کارآموزی و همچنین سایر موارد مهاجرتی به روز مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *