ویزای تحصیلی جمهوری چک

تحصیل و اعزام دانشجو در جمهوری چک

studying-and-sending-students-in-the-czech-republic

موسسه و افرادی صلاحیت کمک به متقاضیان را در راستای ” تحصیل  و اعزام دانشجو در جمهوری چک” خواهند داشت که در این مقوله صورت قانونی در کشور فعالیت می کنند. ما در مقاله حاضر با تحلیل کامل موضوع به سوالات شما عزیزان پاسخ می دهیم. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، از مشاوره های تخصصی موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت استفاده کنید.

معرفی جمهوری چک

جمهوری چک Czech Republic کشوری محصور در خشکی  در مرکز اروپا است. چک هم مرز با آلمان در غرب، اتریش در جنوب، اسلواکی در شرق و لهستان در شمال شرقی می باشد. جمهوری چک مساحتی در حدود 78866 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

آب و هوای این کشور معتدل اقیانوسی می باشد. پایتخت جمهوری چک، پراگ است.  جمعیت ساکن جمهوری چک 10.6 میلیون می باشد. جمهوری چک عضوی از اتحادیه اروپایی (EU)، NATO، OECD و OSCE و شورای اروپا می باشد.

جمهوری چک کشوری توسعه یافته با درآمد بالا، پیشرفته و با اقتصاد بازار اجتماعی صادرات محور برپایه خدمات، تولید و نوآوری است. سرانه تولید ناخالص ملی این کشور در سال 2019 در حدود 24938$ می باشد.

چرا تحصیل در جمهوری چک؟

آیا تا بحال درباره تحصیل در خارج فکر کرده اید؟

آیا درباره یک کشور اروپایی، با تاریخ غنی، معماری و طبیعت زیبا، هزینه پایین زندگی و سنت دیرینه آموزش با کیفیت فکر کرده اید؟

بله، منظورمان تحصیل در جمهوری چک است.

اما جمهوری چک کدام مزایا و امتیازات برای تحصیل را دارد که دانشجویان ایرانی برای آن درخواست پذیرش دهند.

جمهموری چک دارای یکی از بهترین سیستمهای آموزشی در اروپاست.

درصورت تحصیل تان در جمهوری چک، تحصیل تان رایگان است.

نسبت قیمت به کیفیت برتر در این کشور بالاست.

بیش از 60 دانشگاه دارای برنامه های منحصربفردی هستند.

جمهوری چک، به لحاظ دسترسی در منطقه مناسبی از اروپاست.

هزینه زندگی در چک پایین است.

این کشور دارای فرهنگ غنی و تنوع آکادمیکی است

تحصیل و اعزام دانشجو به جمهوری چک

برای تحصیل و اعزام دانشجو در جمهوری چک، شما بایست که صلاحیت تحصیل در آن کشور را داشته باشید. به همین دلیل، شما در وهله اول بایستی که با توجه به شرایط و ضوابط خاص جمهوری چک اقدام بکنید. در حقیقت شرایط اعزام دانشجو به جمهوری چک یک پروسه است و تابع مقررات و ضوابط این کشور است.

این پروسه از انتخاب دوره تحصیلی شروع و با اخذ برنامه ریزی جنبه های کاربردی ورودتان به جمهوری چک به اتمام می رسد. تحت این شرایط، شما صلاحیت تحصیل و اعزام دانشجو در جمهوری چک را پیدا می کنید.

پروسه اعزام دانشجو به جمهوری چک

این پروسه شامل 8 مرحله زیر است، مسلما پیمودن این پروسه بدون وجود وکلای مهاجرتی حرفه ای و معتبر امری بغایت سخت و دشوار است. جهت موفقیت تضمینی، کارشناسان خبره و وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده مشاوره با شما هستند.

مرحله 1 انتخاب برنامه تحصیلی

پروسه تحصیل و اعزام دانشجو به چک را با انتخاب برنامه تحصیلی بر اساس علایق و ایده های تان کلید می زنید. شما می توانید برنامه انتخابی تان را به زبان چک، انگلیسی و حتی به زبانهای خارجی دیگر تحصیل کنید. تحصیل به زبانهای خارجی منوط به پرداخت شهریه هاست، اما معمولا این هزینه پایین تر از اروپای غربی است. ممکن است که در این حین شما از برخی فرصت های بورس تحصیلی پیشنهادی به دانشجویان خارجی بهره ببرید.

در دانشگاههای دولتی چک صرفا دوره تحصیلی به زبان بومی چک بدون شهریه است. خیلی از دانشگاهها در جمهوری چک دوره های زبان آموزی یک- ساله را پیشنهاد می کنند.

هدف از این دوره ها چیست؟

  • آماده سازی تان جهت تحصیل به زبان چکی.
  • آمادگی برای آزمون های ورودی.

مرحله 2 آماده سازی مدارک اصلی

  • دانشنامه تحصیلی

شرط اصلی برای ورود به تحصیلات اتمام موفق سطح قبلی تحصیل است. گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان برای لیسانس و مدرک لیسانس برای فوق لیسانس و فوق لیسانس برای دکترا الزامی است.

  • درخواست تکمیل و تحویل داده شده.
  • مدرک پرداخت شهریه دانشگاهی.
  • رزومه تحصیلی.
  • توصیه نامه از موسسه قبلی.
  • موفقیت ها و دستاوردهای قبلی.
  • تست مهارت انگلیسی.

مرحله 3 کنترل شرایط پذیرش خاص چک

پس از مشخص شدن دانشگاه و دوره تحصیلی تان، حالا می توانید اطلاعات جزیی درباره شرایط پذیرش و مهلت های زمانی جستجو کنید.

شما بایست که همواره نیازمندی های خاص را در وب سایت های دانشگاهی چک کنید. مهلت درخواست عمدتا بین فوریه و آوریل است.

مرحله 4 تحویل درخواست تان

فرمهای درخواست بر روی وب سایت های دانشگاه در دسترس است. دانشگاهها معولا از سیستم فرمهای درخواست الکترونیکی برای راحتی کار استفاده می کنند. پس از تحویل درخواست، با شما از طریق وب سایت یا ایمیل مکاتبه می شود.

مرحله 5 شرکت در آزمون ورودی

اگر شما یک متقاضی وجد شرایط باشید، ممکن است که از شما آزمون ورودی گرفته شود. این آزمون می تواند شامل یک تست مکتوب و مصاحبه شفاهی باشد. امتحان های پذیرش مشخصا در کشور چک برگزار می شود. اما برخی آپشن ها هم برای اخذ آزمون در خارج وجود دارد ( مثلا از طریق Skype).

مرحله 6 انتظار برای اعلان پذیرش

زمانیکه دوره درخواست و آزمون های ورودی به پایان رسید، دانشگاه تصمیمات پذیرش نهایی را می گیرد. نتایج معمولا در اواخر ژوئن اعلام می شود. پس از پذیرش، از شما خواسته می شود تا شهریه نیمسال اول تان را پرداخت بکنید.

studying-and-sending-students-in-the-czech-republic1 سپس دانشگاه برایتان نامه رسمی پذیرش، تاییدیه پذیرش برای اخذ ویزا و اهداف اجاره خانه و قرارداد تحصیل صادر می کند.

مرحله 7 درخواست ویزا تحصیلی

بسته به ملیت تان، ممکن است که شما ویزا، روادید اقامت برای ورود به جمهوری چک را درخواست کنید. شما بایست که به محض دریافت نامه پذیرش، ویزای تحصیلی در چک را درخواست نمائید.

مدارک لازم برای اخذ ویزا تحصیلی جمهوری چک عبارتند از:

پاسپورت اصلی و فوتو کپی از اطلاعات پاسپورت و صفحه امضا.

فرم درخواست ویزا جمهوری چک.

دو قطعه عکس جدید مشابه 2×2 .

نامه پذیرش (اصل و کپی)

بیمه سلامت/سوانح معتبر با پوشش بین المللی کامل و حداقل پوشش 30000 EURO.

مدرک بودجه تحصیلی کافی.

نداشتن سابقه کیفری یا جنایی.

مرحله 8 لذت تحصیل در چک

با رسیدن به این مرحله، شما با موفقیت می توانید در جمهوری چک مشغول تحصیل شوید. با توجه به تحقیق انجام شده در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو به چک می توان استنباط درستی از شرایط کرد. شرایط تحصیل و اعزام دانشجو در جمهوری چک کار ساده ای نیست و تابع یک پروسه خاص بوده و زمانبر است.

اما، شما در این راه تنها نیستید. کارشناسان و وکلای خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با مشاوره های حقوقی و دقیق شان موفقیت صدر در صدی شما را تضمین می کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =