مهاجرت تحصیلی ایتالیا, مهاجرت کاری ایتالیا

تحصیل و کار درایتالیا

شرایط تحصیل و کار در ایتالیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارند می توانند از طریق تحصیل و کار درایتالیا اقدام نمایند که هر کدام از این طرق شرایط مخصوصی دارد. مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی یکی از راه های ارزان مهاجرت به اروپا است زیرا تحصیل در این کشور برای اتباع ایرانی بسیار مقرون به صرفه است که در ادامه مطالب بطور کامل توضیح خواهیم داد. کشور ایتالیا و اتریش مهد هنر اروپا می باشند. بسیاری از جوانان از سراسر دنیا آرزوی راهیابی به دانشگاهای ایتالیا را دارند. برای مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا سه مسئله حائز اهمیت است: اخذ پذیرش از دانشگاه، اخذ ویزای تحصیلی ، رشته انتخابی برای ادامه تحصیل. در این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است اطلاعاتی در همین باب در اختیار شما نیز قرار خواهیم داد.

تحصیل و کار درایتالیا در مقطع کارشناسی 

کسانی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا  را دارند می توانند با ورود به دانشگاهای ایتالیا مسیر را برای خود هموار کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ایتالیا عموما به زبان رسمی این کشور ارائه می گردد و همین موضوع باعث شده تقاضای کمتری نسبت به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در میان متقاضیان بین المللی داشته باشد.

یکی از راه های اخذ اقامت کاری ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت دائم این کشور تحصیل به عنوان یک دانشجوی خارجی می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا بسیار کم بوده و با دریافت بورس های مرسوم در این کشور هزینه ها در حد رایگان می شود. مدارکی را که برای اخذ پذیرش باید ارائه دهید بسته به رشته دانشگاهی شما و همچین دانشگاه شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد.

  • ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات
  • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  • اخذ مدرک زبان ایتالیایی از سفارت ایتالیا

مدرک زبان ایتالیایی برای تحصیل و کار درایتالیا

سفارت ایتالیا جهت صدور ویزای دانشجویی برای ایرانیان نیز شریط مشخصی را اتخاذ نموده است که دانشجویان ایرانی می بایست در زمان مشخص مدارک مورد نیاز را به سفارت ایتالیا در کشورشان ارائه نمایند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی شخص متقاضی باید در کلاس های زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا شرکت نموده و پس از اخذ نمره قبولی درخواست ویزا نماید. مدت این کلاس ها 3 ترم می باشد و در هر ترم، یک کتاب ایتالیایی تدریس می شود. هر ترم 33 جلسه 2 ساعته می باشد. برای صدور مجوز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایتالیا افراد باید در امتحانات پایانی هر ترم نمره قبولی را اخذ کرده بعد برای صدور ویزای تحصیلی اقدام نمایند. موسسه ما با داشتن سالها تجربه در امور مهاجرتی و با حضور وکلایی مجرب شما را برای راه یابی به دانشگاهای کشور ایتالیا یاری می نماید.

اشخاصی که قصد ادامه تحصیل و کار در ایتالیا را دارند می توانند پس از اخذ مدرک کارشناسی، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا اقدام نمایند. هزینه تحصیل در ایتالیا بستگی به نوع دانشگاه و رشته انتخابی متقاضی دارد. در این بین طبیعتا کمترین هزینه ها را در میان انواع دانشگاه های ایتالیا دانشگاه های دولتی این کشور خواهند داشت که حدود 2 تا 5 هزار یورو بصورت سالیانه می تواند باشد و این در حالی است که در دانشگاه های خصوصی این کشور و مخصوصا در برخی رشته های هنری هزینه تحصیل به سالی 15 تا 20 هزار یورو نیز می رسد. در مورد بورس تحصیلی در ایتالیا در این نوشتار بیشتر بخوانید.

تحصیل و کار درایتالیا

تحصیل و کار درایتالیا در مقطع دکتری

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد با در دست داشتن مدرک تحصیلی خود می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا در مقطع دکتری اقدام نمایند. در کشور ایتالیا بستری مناسب برای تحصیل دانشجویان مقطع دکتری فراهم می باشد. دانشجو اگر شرایط اخذ بورس تحصیلی را داشته باشد در نهایت پس از تحصیل و کار در ایتالیا می تواند درخواست اخذ اقامت کاری ایتالیا دهد و در نهایت به اقامت دائم شخص منتهی می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا شامل ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات، ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات، ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات، ترجمه مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات، مدرک زبان ایتالیایی، مقاله ISI، داشتن پروپزال مدرک زبان IELTS:7 را ارائه دهید. البته این مدارک بر اساس شرایط کلی پذیرش در دانشگاه های این کشور خواسته شده و شاید در هر کدام از دانشگاه ها از شما مدارک خاص تری برای پذیرش نیز طلب شود.

مهاجرت کاری به ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا اخذ ویزای کار ایتالیا می باشد. درخواست بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزا است ولی برای دریافت این نوع ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند و این موضوع خود شرایط خاصی دارد. در کشور ایتالیا و در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص باید کارفرما به مدت 3 ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد، اگر در کشور خود متقاضی یافت نکرد باید به مدت 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر مجددا متقاضی یافت نکرد، می تواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید.

کارفرما باید نشان دهد که از لحاظ مالی شما و خانواده شما را تامین می کند. این روند کمی دشوار است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در ایتالیا باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید. یعنی اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید میتوانید از طریق تحصیل و کار در ایتالیا وارد خاک این کشور شوید و پس از آن اقدام اخذ ویزای کار ایتالیا نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و کاری در اروپا از جمله ایتالیا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =