مهاجرت تحصیلی پرتغال

تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان

تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان از جمله شرایطی می باشد که انتخاب اول بسیاری از افراد برای مهاجرت به پرتغال می باشد و باید شرایط کامل را احراز نمود. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا اطلاعاتی درباره تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان و هزینه های رندگی در پرتغال به شما ارائه دهیم. توصیه ما به شما عزیران این است که قبل از هرگونه اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال از مشاوران و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند گردید تا بتوانید برای نیل به هدف خود از بهترین و مطمئن ترین راه استفاده نمایید.

درباره پرتغال

کشور پرتغال واقع در غربی ترین قسمت قاره اروپا می باشد. جمعیت آن تقریبا 11 میلیون نفر و با مساحتی حدود 93 کیلومتر مربع می باشد، نوع حکومت پرتغال جمهوری است و لیسبون پایتخت آن می باشد و یکی از مهمترین شهرهای اتحادیه اروپا است و زبان رسمی این کشور پرتغالی اما زبان انگلیسی نیز در آن رایج میباشد پرتغال جزء اتحادیه اروپا است که از نظر تاریخی کشوری با قدمت به حساب می آید.

پرتغال از نظر آب و هوایی مساعد است و البته یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود و شهرهای پرجمعیت آن لیسبون و پورتو هستند، واحد پول این کشور € می باشد، اقتصاد این کشور اصولا بر مبنای کشاورزی، ماهیگیری و معادن است پرتغال از نظر اقتصادی در بین 44 کشور منطقه اروپا رتبه 35 را دارد و نمره کلی آن کمتر از میانگین منطقه است اما بالاتر از میانگین جهانی است، پرتغال یک کشور توسعه یافته با اقتصاد پیشرفته و با درآمد بالا و استانداردهای بالای زندگی میباشد و این کشور همچنین جزو چهارمین کشور مسالمت آمیز جهان است.

نحوه تحصیل در پرتغال

پرتغال دارای ویژگی هایی بسیار جالبی است که باعث می شود دانشجویان بین المللی برای تحصیل به این کشور علاقه مند شوند و آن شرایط آب و هوایی شگفت انگیز، سواحل زیبا و مناظر جذاب و غذاهای دوست داشتنی است و ویژگی دیگر این است که پرتغال یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی است. بطور کلی تحصیل در پرتغال در دوره های ابتدایی و دوره متوسطه 12 ساله می باشد اگر یک شخص خارجی بخواهد در این دوره ها در پرتغال درس بخواند باید حتما یکی از والدین او تبعه پرتغال باشند یا اقامت آن را داشته باشند.

دانشگاهای دولتی ارزانتر از دانشگاهای خصوصی هستند اما با این حال بعضی از دانشگاهای خصوصی تا 100 % تخفیف از هزینه های تحصیل را برای دانشجویان بر اساس ارزیابی نمرات دانشجویان در نظر میگیرد. میانگین هزینه تحصیل در پرتغال برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بین 950 € تا 1250 € در سال می باشد. برای دوره های دکترا هزینه ها چیزی حدود 2500 € تا 3000 € در سال است.

دانشگاهای مقرون به صرفه در پرتغال

دانشگاه کاتولیک پرتغال: تحصیل در این دانشگاه بطور متوسط 700 € در سال می باشد. موسسه پلی تکنیک Braganca که هزینه تحصیل در آن بطور متوسط 1050 € در سال است. موسسه پلی تکنیک لیریا با هزینه تحصیل بطور متوسط 1150 € در سال است. موسسه پلی تکنیک Tomar با هزینه تحصیل متوسط 1400 € سالیانه می باشد.

این نکته را باید بدانیم که سیستم آموزشی به دو صورت دانشگاهی و پلی تکنیک است که تحصیل در موسسات آموزش عالی پلی تکنیک بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد به این علت که شرایط کاریابی و کار پیدا کردن برای فارغ التحصیلان این دسته راحتتر می باشد. کشور پرتغال در نظام دولتی خود مجموعا دارای 16 دانشگاه، 20 موسسه پلی تکنیک، 6 موسسه آموزش عالی و در نظام دانشگاهای خصوصی دارای 36 دانشگاه خصوصی و 64 موسسه پلی تکنیک می باشد.

در دانشگاه و موسسه پلی تکنیک می توان تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرد اما برای تحصیل در مقطع دکترا فقط باید در دانشگاهای پرتغال ادامه تحصیل داد، دانشگاهای پرتغال دارای دو ترم تحصیل در دوره های سپتامبر و فوریه می باشد به این صورت که ترم اول از سپتامبر شروع می شود و در ژانویه به اتمام می رسد و ترم بعد در فوریه آغاز و در ژوین پایان می یابد.

هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال

دانشگاه آویور با هزینه تحصیل بطور متوسط 5000 € در سال/ دانشگاه کویمبرا با هزینه تحصیل بطور متوسط 1500 € تا 1800 € در سال/ دانشگاه لیسبون با هزینه تحصیل بطور متوسط 2500 € در سال/ دانشگاه پورتو با هزینه تحصیل بطور متوسط 3000 € تا 4500 € در سال می باشد.

همانطور که قبلا هم گفته شد پرتغال یکی از ارزانترین کشورهای اروپا است. البته هزینه های زندگی در مناطق مختلف قطعا متفاوت است. اما هزینه های زندگی بطور میانگین بین 500 تا 800 € در ماه می باشد که این میزان هزینه شامل همه مخارج از جمله غذا، حمل و نقل عمومی و سایر هزینه ها است، لیسبون دارای بالاترین میزان هزینه زندگی می باشد. در حالی که هزینه زندگی در شهرهای کوچک مانند کیمبرا و پورتو حدود 600 € در ماه است.

برای درک بهتر هزینه های زندگی می توان به این موارد اشاره کرد : هزینه زندگی برای یک نفر در خوابگاهای دانشجویی بین 165 € تا 300 € در ماه / اجاره آپارتمان یک خوابه بین 350 € تا 530 € در ماه / اقامت در منزل(Homestay ) با صبحانه حدود 500 € در ماه.

مقطع لیسانس درپرتغال

در مقطع لیسانس در بیشتر دانشگاها زبان تدریس به زبان پرتغالی می باشد. برای زبان انگلیسی فرد نیاز به مدرک زبان آیلس 6 یا 6.5 دارد. اما برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل به زبان انگلیسی می باشد، به عنوان دانشجو می توان در دوره لیسانس هفته ای 10 ساعت کار کرد تا بخشی از هزینه های زندگی تامین شود و در دوره کارشناسی ارشد به مدت 20 ساعت در هفته و برای دوره دکترا هفته ای 30 ساعت اجازه کار وجود خواهد داشت.

تحصیل در پرتغال برای ایرانیان

دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در دوره لیسانس در کشور پرتغال را دارند نیازمند ارائه مدرک پیش دانشگاهی خود هستند، در صورتی که  افراد موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده باشند و دوره دبیرستان را تمام کرده باشند، برای ادامه تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی می توانند در موسسات کشور پرتغال این دوره را بگذرانند. برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال افراد نیاز به زبان پرتغالی ندارند.

در حقیقت دانشجویانی که می خواهند برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال اقدام نمایند نه تنها نیاز به آشنایی به زبان پرتغالی ندارند بلکه اگر زبان انگلیسی را هم ندانند و نمره مربوطه برای ارائه به دانشگاه و موسسات را نداشته باشند می توانند در دوره های زبان شرکت کنند تا به سطح مناسب و ایده آل زبان برسند و بعد از آن برای دانشگاه و مقطع مورد نظر خود اقدام نمایند. در مورد هزینه دوره های زبان در پرتغال بسته به نوع کالج متفاوت و تقریبا بین 250 € تا 400 € می باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

مدارکی را که باید ارائه دهید بسته به شرایط شما و رشته ای که قصد مدارک اصلی به شرح زیر می باشند:

  • گذرنامه معتبر
  • اصل شناسنامه و کپی آن
  • نامه پذیرش دانشگاه
  • عکس
  • گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
  • چاپ فرم درخواست ویزا که به صورت الکترونیکی پر می شود
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت
  • نامه تمکن مالی

در این مقاله سعی بر این شد تا در مورد تحصیل در پرتغال به شما عزیزان توضیح دهیم تا بتوانید دید مناسب تری برای ادامه تحصیل در کشور پرتغال و همچنین تحصیل بدون مدرک زبان در پرتغال اقدام نمایید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با وجود دفتر مرکزی در وین و دفاتر همکار دیگر در ایران آماده ارایه خدمات و راهنمایی در زمینه تحصیل در پرتغال بدون مدرک زبان به شما می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *