مهاجرت تحصیلی اوکراین

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

از جاذبه های اصلی تحصیل در اوکراین، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین می باشد که با توجه به شرایط خود متقاضیان بسیاری داراست. اوکراین یکی از مقاصد بین المللی دانشجویانی به شمار می رود که به دنبال تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین هستند. دانشگاه های پزشکی اوکراین برنامه های پزشکی و دندانپزشکی 6 ساله، برنامه های داروسازی 5 ساله، برنامه های پرستاری و فوق لیسانس دو ساله را به زبان انگلیسی و با شهریه های معقولی ارائه می دهند. اگر شما نیز مسلط به زبان انگلیسی هستید وعلاقه مند به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین می باشید، توصیه می شود که برای دست یابی به اطلاعات تکمیلی تر در این زمینه با کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا در جریان آخرین اطلاعات قرار گیرید.

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

اوکراین کشوری واقع در شرق اروپاست. این کشور دومین کشور بزرگ قاره اروپا پس از روسیه می باشد و پایتخت آن شهر کیف می باشد. دانشگاه های پزشکی اوکراین همه ساله میزبان دانشجویان از سراسر دنیا هستند. تکنیک آموزش دانشگاه های اوکراینی تحت فرآیند بلونیا و طرح انتقال واحد اروپایی یا ECTS می باشد. این بدان معناست که دوره های پزشکی ارائه شده در دانشگاه های اوکراینی سازگار و قابل قیاس با کلیه کشورها در اروپا همانند انگلستان و آلمان می باشد.

مدارک دانشگاه های پزشکی اوکراین از نظر سازمان بهداشت جهانی WHO)، I-MED School)، شورای پزشکی هندوستان (MCI)، شورای پزشکی نپال، PMDC، USMLE، دانشگاه های اروپایی و حتی وزارت علوم ایران معتبر است. تحصیل پزشکی در اوکراین کم هزینه است و از این نظر جای نگرانی نیست. از شرایط دیگر تحصیل پزشکی در اوکراین عدم نیاز به آزمون ورودی و همچنین مدرک زبان IELTS و TOEFL می باشد که از این نظر فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی اوکراین بسیار راحت می باشد. تنها شرط پذیرش اخذ 50% نمرات در دروس مربوطه همانند شیمی و زیست شناسی میباشد.

تحصیل پزشکی در اوکراین بعنوان دانشجوی خارجی

اکثر دانشجویان خارجی به خاطر دلایل متعددی جذب دانشگاه های اوکراینی می شوند. که ما در این مقاله به شرح این دلایل می پردازیم: اولین دلیل اهمیت تحصیل پزشکی برای دانشجویان بین المللی، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین می باشد. دلیل دیگر برای شهرت تحصیل پزشکی در اوکراین برای دانشجویان خارجی، وجود فرآیند درخواست و پذیرش ساده می باشد. عدم نیاز به آزمون ورودی، عدم نیاز به نمره مدرک زبان انگلیسی، وجود حداقل شرایط و مدارک جهت پذیرش از جمله مواردی است که فرآیند پذیرش را آسان می کند

شهریه های پایین و هزینه زندگی مقرون به صرفه از جمله دلایل مهم دیگر برای ادامه تحصیل پزشکی در اوکراین می باشد. وجود محیط چند فرهنگی غنی و با استعداد که به دانشجویان انگیزه تحصیل، کار و تلاش می دهد. کیفیت آموزشی و امکانات زیرساختی پیشرفته نیز از دلایل برتری دانشگاه های پزشکی اوکراین می باشد. مدرک معتبر بین المللی از جمله دلایل دیگری می باشد که تحصیل پزشکی در اوکراین را برای دانشجویان خارجی به عنوان یک گزینه مطلوب تحصیلی تبدیل می سازد.

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

برنامه های پزشکی در اوکراین

در اوکراین، انواع دوره ها و برنامه های پزشکی به دانشجویان خارجی در حال تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود. تمامی دوره های مذکور به زبان انگلیسی می باشد. دوره های پزشکی بسیار معروف جهت تحصیل پزشکی در بین بهترین دانشگاه های پزشکی به شرح زیر می باشد:

پزشکیمدت دوره پزشکی در اوکراین تا 6 سال می باشدمدرک اعطایی در پایان دوره، درجه دکتر پزشکی (MD یا MBBS می باشد)
دندانپزشکیدوره دندانپزشکی در اوکراین در حدود 5 سال به طول می انجامدمدرک اعطایی این دوره نیز لیسانس دندانپزشکی (BDS) می باشد
پزشکی اطفالمدت دوره مذکور 6 ساله استمدرک اعطایی، دکتر پزشکی (پزشک کودک) می باشد
پرستاریمدت دوره پرستاری 2 ساله می باشدمدرک اعطایی این دوره نیز لیسانس پرستاری است
تحصیلات فوق لیسانسمدت تحصیل 2 الی 3 سال می باشد

پذیرش پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین در 2023

اگر مایل به پذیرش از دانشگاه های پزشکی اوکراین و تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین می باشید، کپی های اسکن شده مدارک زیر را تا پایان سپتامبر و به صورت آنلاین به دانشگاه پزشکی مربوطه در اوکراین ارسال نمایید:

  • فرم درخواست تکمیل شده (به همراه آدرس پستی دائمی/ فعلی معتبر و شماره تلفن)
  • پاسپورت بین المللی معتبر، همراه با صفحه نشانگر عکس و تاریخ حک شده بر روی آن
  • آخرین مدارک تحصیلی (مدرک سطوح Oو A/ SSCE/ HSSCE/ دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس)

نکات ضروری که لازم به یادآوری می باشد، عبارتند از: مدت تحصیل پزشکی (دوره لیسانس) در اوکراین 6 سال، دندانپزشکی 5 سال، پرستاری 3 سال و پیش پزشکی 10 سال می باشد. لازم به ذکر است که در سال 2023 تحصیل پزشکی در اوکراین به زبان های فرانسوی و انگلیسی می باشد و مدرک تحصیلی پزشکی توسط USMLE، PLAB، WHO، EU، MCI، PMDC و کلیه شوراهای پزشکی آفریقایی معتبر شناخته می شود.

شهریه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین یکی از بهترین گزینه های تحصیلی در اروپا محسوب می شود. برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین، شهریه های اخذ شده از 2600€ تا 3700€ (یورو) در سال تغییر میکند. اکنون، اگر این هزینه ها را به هزینه های ارزان زندگی در این کشور اضافه کنید، با هزینه های معقولی مواجه میشوید که همین امر سبب جذب دانشجویان پزشکی خارجی به اوکراین می شود. خوب است بدانید که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در خصوص تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین به ارائه اطلاعات مفید و جامعی پرداخته اند.

4.5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *