مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا

بی تردید تحصیل پزشکی در آمریکا با وجود برترین و معتبرترین دانشگاه های دنیا، گزینه اول تحصیلی دانشجویان از سراسر دنیا محسوب می شود. آیا تاکنون درباره تحصیل رشته پزشکی در ایالات متحده فکر کرده اید؟ برخلاف انگلستان، تحصیل پزشکی در کشور آمریکا تنها به صورت گزینه فوق لیسانس یا postgraduate در اختیار داوطلبان قرار دارد، پس بنابرین شما تنها در صورتی می توانید متقاضی برنامه تحصیل پزشکی در ایالات متحده باشید که دوره 4 ساله پیش پزشکی یا pre-med را در رشته زیست شناسی، شیمی یا عصب شناسی به اتمام برسانید. سپس با اتمام این دوره شما آماده آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) می شوید که قبولی در آن برای اخذ پذیرش دانشکده پزشکی الزامی می باشد.

 • آزمون های ورودی رشته پزشکی در آمریکا به چه نحوی است؟
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در آمریکا چگونه است؟
 • برترین دانشگاه های پزشکی مورد تائید کدام دانشگاه ها هستند؟
 • مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیل پزشکی در آمریکا چه مدارکیست؟

آزمون (MCAT) و (USMLE) در آمریکا

اهمیت تحصیل پزشکی در ایالات متحده تا بدان حد است که بیشترین تعداد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در دنیا متعلق به کشور آمریکا است و این نشانگر اعتبار بالای دانشگاه های آمریکایی می باشد. برترین کیفیت آموزشی در جهان، امکانات پیشرفته، وجود فرصت های کاری فراوان، متوسط درآمدی بالا، امکان دریافت بورسیه و فاندهای تحصیلی، همه و همه از امتیازات تحصیل پزشکی در کشور آمریکا می باشد. مقاله حاضر به منظور ارائه اطلاعاتی جامع پیرامون تحصیل رشته پزشکی در آمریکا، دانشجویان متقاضی ایرانی را از آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) تا آزمون گواهینامه تاییدیه مهارت پزشکی آمریکا (USMLE) راهنمایی می کند. در پایان همین مقاله و در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهامی، کارشناسان و مشاورین باتجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش روز و تجربه چندین ساله خود می توانند پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در آمریکا

شرایط و الزمات تحصیل پزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا ممکن است با توجه به تخصص متقاضیان متفاوت از هم باشد. در مجموع، تحصیل پزشکی در ایالات متحده در حدود 11 سال طول می کشد تا متقاضی بتواند مجوز کار پزشکی خود را در این کشور دریافت نماید. دانشجویان برنامه مقطع لیسانس را در عرض 4 سال به اتمام رسانده و سپس 4 سال از تحصیلشان را در دانشکده پزشکی صرف آموزش تئوریکی می کنند و سپس قبل از دریافت مجوز شغل پزشکی در حدود 7-3 سال از دوره تحصیلی خود را صرف انترنی یا دوره کارورزی می نمایند.

اتمام برنامه لیسانس جهت آمادگی دانشجویان متقاضی برای ورود به دانشکده پزشکی ضروری است. برخی از دانشکده ها برنامه های pre-med یا پیش پزشکی خاصی را ارائه می دهند که شامل کلاس هایی برای دانشکده پزشکی و نیز آمادگی برای آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) می باشد. دوره های رایج در لیسانس علوم (B.S.) در برنامه زیست شناسی شامل شیمی، مطالعات زیست، فیزیک و ژنتیک انسان می باشد. جزئیات مربوط به شرایط تحصیل رشته پزشکی در آمریکا در جدول زیر بیان شده است:

مدرک تحصیلی درجه لیسانس دکتر پزشکی (M.D.) یا دکتر استئوپاتی (D.O.)
ساختار آموزشی پیش پزشکی یا علوم بیولوژی و سپس پزشکی یا Medicine
پیش نیازها مدرک دیپلم متوسطه یا معادل آن؛ نمره بالاتر از 500 در آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) و نمره 5.5 آزمون زبان IELTS
مدت زمان برنامه تحصیلی 4 سال برای مقطع لیسانس؛ 4 سال برای دانشکده پزشکی؛ 7-3 سال در اقامت و کارورزی که آن هم به تخصص متقاضی بستگی دارد
مجوز/ گواهی شغلی جواز دولتی (USMLE) لازم است
چشم انداز شغلی (2024-2014) رشد 14%
میانگین دستمزد سالانه (پزشکان و جراحان) $197,700 (دلار آمریکا)

معرفی برترین دانشگاه های پزشکی آمریکا

درحال حاضر، 172 دانشکده پزشکی یا Medical School در آمریکا وجود دارند که دوره های دکترای پزشکی (MD) و دکترای اوستئوپاتی یا استخوان درمانی (DO) را به دانشجویان متقاضی ارائه می دهند. اکثر دانشگاه های آمریکایی دارای دانشکده مستقل پزشکی می باشند و برترین رتبه های بین المللی را هم در اختیار دارند. به منظور آشنایی دانشجویان عزیز با این دانشگاه ها، ما در فهرست زیر به برخی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی آمریکایی اشاره می کنیم:

 • Harvard University
 • Stanford University
 • Johns Hopkins University
 • University of California
 • University of Pennsylvania
 • Washington Universityin St Louis
 • Yale University
 • Columbia University
 • Duke University
 • University of Washington

دلیل محبوبیت بین المللی تحصیل پزشکی در آمریکا چیست؟ دلیل این همه محبوبیت را می توان در اعتبار آموزش پزشکی در آمریکا دانست. مدارک تحصیلی آمریکا توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO)، کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMC)، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی (WFME)، بنیاد پیشرفت آموزش و پژوهش پزشکی بین المللی (FAIMER) و کمیسیون های آموزش پزشکی کشورهای مختلف همانند فرانسه، انگلستان، هندوستان، ایران، ترکیه، آلمان و… به رسمیت شناخته شده است.

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آمریکا

به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا در رشته های پزشکی، متقاضی بایستی درخواست خود را از طریق اداره خدمات درخواست کالج پزشکی آمریکا (AMCAS) تحویل دهد، اما در این میان دانشگاه علوم پزشکی تگزاس، برنامه پذیرش خاص خود را دارد و اگر شما مایل به تحصیل در این دانشگاه باشید، باید درخواست خود را تحویل اداره خدمات درخواست دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی تگزاس (TMDSAS) دهید. مهلت ثبت درخواست ها در آمریکا از هفته اول ماه می شروع و تا ماه ژوئن ادامه می یابد.

متقاضیان مدارک پذیرش خود را شامل جزئیات سوابق تحصیلی، مدارک و ریزنمرات تحصیلی و فعالیت های فوق برنامه، مدارک مسافرتی همانند پاسپورت و کارت شناسایی و نیز نمره آزمون ورودی رشته پزشکی در آمریکا MCAT به اداره مذکور ارسال نموده و منتظر پاسخ می مانند. لازم به ذکر می باشد که برخی از دانشکده های پزشکی در آمریکا علاوه بر مدارک فوق، فرم مقالات چاپ شده و توصیه نامه نیز از متقاضیان درخواست می کنند. هزینه درخواست پذیرش از یک دانشگاه پزشکی در حدود 160$ (دلار آمریکا) می باشد و در صورت وجود درخواست های بعدی، هزینه 38$ (دلار آمریکا) نیز به هزینه اولیه اضافه می شود.

مراحل فرآیند پذیرش رشته پزشکی در آمریکا در نمودار زیر به روشنی ملاحظه میگردد:

مرحله 1 دیپلم متوسطه + 3.8 GPA
مرحله 2 اتمام برنامه 4 ساله پیش پزشکی
مرحله 3 قبولی در آزمون MCAT
مرحله 4 درخواست پذیرش از دانشگاه های برتر از طریق پورتال AAMC

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (F1 Visa)

پس از اخذ تاییدیه پذیرش از دانشگاه مربوطه، متقاضیان تحصیل پزشکی در آمریکا می بایستی نسبت به درخواست ویزا تحصیلی آمریکا یا F1 Visa اقدام نمایند. ویزای F1 توسط دولت آمریکا برای دانشجویان خارجی صادر می شود که قصد تحصیل در برنامه پزشکی یکی از دانشگاه های آمریکا را دارند. این نوع ویزا 120 روز قبل از شروع برنامه تحصیلی صادر می شود و مدارک لازم جهت درخواست ویزای مذکور عبارتند از:

 • کپی فرم پذیرش Form I-20 از دانشگاه
 • فرم درخواست الکترونیک ویزای غیرمهاجر DS-160
 • 1 قطعه عکس پاسپورتی 2×2
 • پاسپورت بین المللی معتبر
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 160$ (دلار آمریکا)

آزمون ورودی رشته پزشکی در آمریکا (MCAT)

MCAT یک آزمون چند گزینه ای می باشد که دانش آموزان بایستی قبل از پذیرش نهایی از دانشکده پزشکی در آن قبول شوند. علوم فیریک، زیست شناسی، تفکر بحرانی و مهارت های کلامی از جمله محتوای آزمون MCAT می باشند. داوطلبان آزمون مذکور حدود 5 ساعت وقت دارند تا به تمامی سوالات پاسخ دهند. از ویژگی های این آزمون این است که به صورت کامپیوتری برگزار می شود. اکثر دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا نمرات آزمون MCAT را در پذیرش نهایی خود لحاظ می کنند. بنابراین، برای پذیرش در برنامه های تاپ کسب بالاترین نمرات در اولویت دانشگاه ها قرار دارند. حد نصاب نمره قبولی در این آزمون بالای 500 امتیاز می باشد. متولی برگزاری آزمون MCAT نیز AAMC (انجمن کالج های پزشکی آمریکا) می باشد.

پس پذیرش رشته های پزشکی در ایالات متحده بسیار رقابتی و تنگاتنگ می باشد و به منظور پذیرش از اکثر دانشگاه های پزشکی آمریکا، ارائه نمره آزمون ورودی رشته پزشکی در آمریکا یا همان MCAT پیش نیاز ضروری محسوب می شود. هزینه ثبت نام در آزمون مذکور برای متقاضیان خارجی چیزی در حدود 310$ (دلار آمریکا) می باشد، البته اگر ثبت نام در طی بازه زمانی معمول (حدود 1 ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون) انجام شود. ناگفته نماند که امکان برگزاری آزمون در کشورهای خارجی از جمله کشور ترکیه نیز فراهم می باشد.

آزمون گواهینامه مهارت پزشکی آمریکا (USMLE)

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا بایستی بدانند که برای اتمام تحصیلات پزشکی در آمریکا و اخذ مدرک پزشکی، آزمون دیگری نیز وجود دارد. بر اساس قوانین آموزش عالی آمریکا قبل از اینکه متقاضیان مدرک پزشکی خود را دریافت نموده و وارد بازار کار شوند، آنها می بایست آزمون گواهینامه تاییدیه مهارت پزشکی آمریکا یا USMLE را بگذرانند. آزمون مذکور در طی 3 فاز مختلف در فواصل زمانی مختلف در طول دوره تحصیلی برگزار می شود:

 • فاز اول آزمون معمولا در طی سال دوم تحصیلی برگزار می شود.
 • فاز دوم آزمون در طی سال چهارم تحصیلی از متقاضیان اخذ می شود.
 • فاز سوم و آخر آزمون که در طی سال اول برنامه اقامت برای کار پزشکی (دوره انترنی) برگزار می شود.

هزینه تحصیل پزشکی در کشور آمریکا

آمارها حاکی از آن است که هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا نسبت به دیگر کشورهای جهان بالا است. به طور متوسط، شهریه های تحصیلی دانشگاه های دولتی و هزینه بیمه سلامت در طی سال تحصیلی 2020-2021 از 36,755$ (دلار آمریکا) برای دانشجویان آمریکایی تا 60,802$ (دلار آمریکا) برای دانشجویان خارجی متغیر است، اما هزینه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی نسبتا پایین است و شهریه های دانشجویان آمریکایی و خارجی به ترتیب، 59,076$ (دلار آمریکا) و 60,474$ (دلار آمریکا) می باشد.

با این همه، نباید از این نکته غافل شد که شهریه دانشگاه های پزشکی در آمریکا از برنامه ای به برنامه دیگر نیز بطور گسترده ای متغیر است. بنابراین، قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه های آمریکایی مهم است که ابتداء هزینه های تحصیلی و زندگی در آمریکا را مدنظر قرار داد. در جدول زیر، شهریه برخی از معروف ترین دانشگاه های پزشکی آمریکا را مشاهده می نمائید:

دانشگاه شهریه به دلار آمریکا ($)
(University of Washington School of Medicine (WA $66881 (دلار آمریکا)
(Duke University School of Medicine (NC $67316 (دلار آمریکا)
(Harvard Medicine School (MA $66735 (دلار آمریکا)
(Washington University School of Medicine (MO $65044 (دلار آمریکا)
(Stanford University School of Medicine (CA $64479 (دلار آمریکا)
(California University of Science and Medicine (CA $36000 (دلار آمریکا)
(Columbia University Collede of Physicians and Surgeons (NY $66750 (دلار آمریکا)
(Yale School of Medicine (CT $64733 (دلار آمریکا)
(Johns Hopkins University School of Medicine (MD $58949 (دلار آمریکا)
(Pennsylvania State University College of Medicine (PA $54416 (دلار آمریکا)

هزینه تحصیل پزشکی در کشور آمریکا

کار ضمن تحصیل در آمریکا

دانشجویان در آمریکا اجازه دارند به صورت پاره وقت مشغول به کار باشند:

مقطع تحصیلی حداکثر ساعات کار در هفته
کارشناسی 10 ساعت
کارشناسی ارشد 20 ساعت
دکتری 30 ساعت

منتهی دانشجویان رشته پزشکی به دلیل سنگین بودن دروس غالبا فرصتی برای مشغول شدن به کار پاره وقت دانشجویی در آمریکا نخواهند داشت. این گروه از دانشجویان بهتر است برای کم تر کردن هزینه های تحصیل و زندگی با کسب نمرات بالا بورسیه بگیرند. سایر دانشجویان در آمریکا که بتوانند شغل پاره وقتی پیدا کنند ماهیانه بین 150$ تا 400$ (دلار آمریکا) درآمد خواهند داشت. پیدا کردن شغل دانشجویی در آمریکا مستلزم تسلط به زبان انگلیسی است چرا که نرخ بیکاری در سال 2020 در این کشور 11.1% است.

بورسیه جهت تحصیل دانشجویان پزشکی در آمریکا

در آمریکا، برنامه های بورسیه خاصی برای کلیه دانشجویان خارجی وجود دارد. اعطای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های پزشکی ایالات متحده بر مبنای شایستگی تحصیلی دانشجویان و یا بر پایه نیاز دانشجو می باشد. دانشجویان دارای امتیاز بالا در آزمون USMLE به آسانی می توانند جهت پوشش مالی تحصیلات خود در آمریکا به فرصت های بورسیه دسترسی پیدا کنند. همه ساله، برای بیش از 1000 دانشجو از کشورهای خارجی بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد. کل مبلغ بورسیه تعلق یافته به دانشجویان خارجی در سال 2020 به بیش از 2 میلیون دلار می رسد که رقم قابل توجهی است که این امر در سال 2021 نیازمند بررسی می باشد.

در آمریکا، دانشگاه های پزشکی عمدتا از طرف دولت آمریکا تامین مالی می شوند. دانشگاه های پزشکی معتبر زیادی در آمریکا وجود دارد که بورسیه های مختلفی را به دانشجویان خارجی اختصاص می دهند. دانشگاه هایی مثل دانشگاه هاروارد، ییل، دانشگاه واشینگتون، دانشگاه آریزونا، دانشگاه جانز هاپکینز، کالج پزشکی آلبرت انیشتین، دانشگاه استنفورد، دانشگاه منیسوتا و … هر کدام برنامه های بورسیه مخصوص خود را دارند.

مقایسه تحصیل پزشکی در آمریکا و کانادا

در سال 2020 آمریکا همچنان به دانشجویان بین المللی ویزا می دهد اما شانس اخذ ویزا نسبت به گذشته کمتر شده است. به علاوه در کانادا هم هزینه های تحصیل پایین تر است و هم هزینه های زندگی٬ در نتیجه خصوصا طی سال های گذشته تحصیل پزشکی در کانادا طرفداران بیشتری دارد. کانادا همچنین علاوه بر ویزای همراه که مختص همسر و فرزاندان زیر 18 سال دانشجوست٬ به پدر و مادر دانشجو ویزای 5 ساله می دهد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که همسر فرد در صورت اخذ ویزای همراه اجازه کار خواهد داشت. البته هزینه زندگی در کانادا برای یک نفر ماهیانه حدود 900$ (دلار کانادا) و برای یک زوج حدود 1400$ (دلار کانادا) می باشد اما همچنان اجازه کار تمام وقت همراه می تواند کمک زیادی باشد و این هزینه ها را کاملا پوشش دهد.

مزایای تحصیل پزشکی در آمریکا

مسلما تحصیل پزشکی در ایالات متحده یکی از آرزوهای مهم هر دانشجویی در دنیا می باشد، اما بایستی در نظر داشت که سیستم تحصیل پزشکی در آمریکا متفاوت از کشورهای اروپایی است. علی رغم هزینه بالای تحصیل پزشکی در کشور آمریکا، نباید از مزایا و امتیازات مختلف تحصیل در آمریکا غافل شد. از امتیازات تحصیل رشته پزشکی در آمریکا می توان به امکان اشتغال به کار طبابت در هر کشوری بدون آزمون تعیین صلاحیت اشاره نمود که این بخاطر اعتبار فوق العاده مدرک پزشکی آمریکا می باشد که مورد قبول اکثر کشورهای دنیا می باشد.

پزشکان در آمریکا در طی دوره اقامت 4 ساله خود برای دوره کارورزی درآمدی تا 5500$ (دلار آمریکا) را بدون هیچ هزینه ای دریافت می نمایند. در صورت اخذ اقامت آمریکا و اشتغال در این کشور، پزشکان مجوزدار می توانند سالانه حتی بیش از 200000$ (دلار آمریکا) درآمد کسب کنند، همچنین از دیگر امتیازات تحصیل پزشکی می توان به اخذ انواع بورسیه ها و فاندهای تحصیلی اشاره کرد که تعداد آنها به بیش از 504 بورسیه مختلف می رسد. کیفیت برتر آموزش پزشکی، شهرت بین المللی، تقاضای بالا، امکان کار ضمن تحصیل از دیگر امتیازات تحصیل در آمریکا می باشد. در پایان، هموطنان عزیز برای کسب مشاوره های تخصصی در زمینه اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی به آمریکا می توانند با کارشناسان و وکلای زبده ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل پزشکی در آمریکا

افرادی که در سال 2020 تمایل بع تحصیل پزشکی در آمریکا دارند سوالات زیر را مورد توجه قرار می دهند:

 • تحصیل پزشکی در آمریکا در چه مقطعی تدریس می شود؟ تحصیل پزشکی در کشور آمریکا تنها به صورت گزینه فوق لیسانس یا postgraduate در اختیار داوطلبان قرار دارد، بنابرین شما تنها در صورتی می توانید متقاضی برنامه تحصیل پزشکی در ایالات متحده باشید که دوره 4 ساله پیش پزشکی یا pre-med را در رشته زیست شناسی، شیمی یا عصب شناسی به اتمام برسانید.
 • برای تحصیل در رشته پزشکی چه آزمونی مورد نیاز است؟ آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) است که قبولی در آن برای اخذ پذیرش دانشکده پزشکی الزامی می باشد.
 • شرایط و الزامات تحصیل پزشکی در آمریکا در سال 2020 چیست؟ تحصیل پزشکی در آمریکا حدود 11 سال طول می کشد تا مجوز کار پزشکی در این کشور صادر شود. دانشجویان برنامه مقطع لیسانس را در عرض 4 سال به اتمام رسانده و سپس 4 سال از تحصیلشان را در دانشکده پزشکی صرف آموزش تئوری می کنند، همچنین قبل از دریافت مجوز پزشکی حدود 7-3 سال از دوره تحصیلی خود را صرف دوره انترنی یا کارورزی می نمایند.
 • برای ورود به دانشکده پزشکی، گذراندن دوره پیش پزشکی الزامی است؟ برخی از دانشکده ها برنامه های pre-med یا پیش پزشکی خاصی را ارائه می دهند که شامل کلاس هایی برای دانشکده پزشکی و نیز آمادگی برای آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) می باشد.
 • آزمون گواهینامه مهارت پزشکی آمریکا به چه صورت است؟ آزمون مذکور در طی 3 فاز مختلف در فواصل زمانی مختلف برگزار می شود. فاز اول آزمون معمولا در سال دوم تحصیلی برگزار می شود. فاز دوم آزمون در سال چهارم تحصیلی از متقاضیان اخذ می شود. فاز سوم و آخر آزمون در سال اول برنامه اقامت برای کار پزشکی (دوره انترنی) برگزار می شود.

114 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در آمریکا

 1. مهدیه گفت:

  من ۲۳ سالمه و دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم .معدلای ترم های گذشتم خیلی خوب بودن اگه مدرک زبان معتبر با نمره ی بالا داشته باشم میتونم برای تحصیل پزشکی آمریکا اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   نیاز به اطلاعات بیشتری برای راهنمایی شما دارم پیشنهاد میکنم در این خصوص ابتدا مقاله تحصیل در آمریکا رو مطالعه کنید و
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 2. حسین گفت:

  سلام . و خسته نباشید . من امریکا زندگی میکنم . امریکا شرایط اینجوری که کسی که برای تحصیل لیسانس میخواد بخوانه . میتونه 2 سال بخوانه و مدرک ( Associate Degree ) که معادل فوق دیپلم هست . و معمولا کسانی که او این مقطع فارغ التحصیل میشن و نمیخوان ادامه بدن میرن و وارد بازار کار میشن تا ….
  حالا توی کانادا ایا افراد اگر این ( َAssociate Degree ) بگیرن از کالج ها که معمولا 2 ساله هستن ایا امکان دارن وقتی فارغ الحصیل شدن از اقامت پس از تحصیل بهره مند بشن و دنبال کار بگردن و وقتی کار پیدا کردن ویزا تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند ؟
  ( من فقط میدونم شرط اقامت پس از تحصیل اینکه تو مقاطع دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشند ( فوق دیپلم هم جزو مقاطع دانشگاهی هست ) و توی کانادا شرط اقامت پس از تحصیل اینکه حداقل 8 ماه دوره تحصیلی اینجا گذرانده باشند توی یک موسسه اموزشی که این شرط هم رعایت شده حالا با شرایط ذکر شده این امکان وجود داره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله اگر یک دوره آکادمیک رو شرکت کنید امکان کار پس از تحصیل وجود داره
   برای این منظور مقاله تحصیل در کانادا رو مطالعه کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید

 3. کامیاب گفت:

  سلاام من عکاس هستم . من از 6 سالگی به عکس گرفت و ادیت و پرینت کردن بسیار علاقمند بودم . 1 جایزه تو مسابقات کشوری گرفتم تو تهران شاید 17 سال پیش . و بعد تو دانشگاه رشته کامپیوتر خواندم دانشگاه شیراز . ولی خیلی علاقه داشتم و سوژه ها و عناوین مختلف من تصویر برداری میکردم . یک وبسایت داشتم و همچنان در امد خب توی ایران من به مشکلاتی برخوردم و 7 سال پیش من به استکهلم مهاجرت کردم و ضمن دریافت فوق لیسانس کامپیوتر به حرفه ام هم مشغول بودم . پس از تحصیل من تو یک بیزنس کمپانی ( یک شرکت بازاریابی استخدام شدم تو سکشن برنامه نویسی ).
  این را هم بگم که من پناهنده شدم و سپس ویزای تحصیلی گرفتم و مشغول شدم ( همیشه خودم پشتیبان خودم بودم و خودم هزینه های مهاجرت تامین میکردم )
  الان یک سیتیزن سوئد هستم و پاسپورت سوئدی دارم .
  2 تا جایزه دارم از فستیوال ها ( اینجا توی اروپا هر 6 ماه یکبار یک فستیوال هست که من شرکت میکنم که معمولا توی هلند . فنلاند سوئیس. پاریس یا … برگزار میشه ) یک بار 2 سال پیش جایزه دومین عکاس گرفتم . یکبار هم 4 سال پیش تو یک اگزیبیت که در لاهه برگزار شد نفر سوم شدم .
  و در حال حاضر خودمم هم یک وبسایت دارم که عکس ها و … که بارگذاری میکنم را به نمایش میزارم و برای عکسی ( نزدیک 300 عکس در وبسایت من هست ) حدود 1 خط توضیح میدم که این عکس را کی . کجا و گرفتم و اثر چه کسی است و توضیح مختصر درباره عکس .
  علاقه قلبی من همیشه این بوده اون چیزی که دوست دارم را دنبال کنم . ( من دفتر یا گالری مستقل ندارم و یک پارتی از خونه من محل کارم هست )
  و خودمم تا حالا گالری نذاشتم و کار های خودم را معمولا در جشنواره های بین المللی نشون میدم .
  در پی مهاجرت به امریکا هستم از طریق هر نوع ویزایی و دارایی من 240 هزار دلار هست .
  سنم هم 33 هست .
  تو مقاله ویزای هنرمندان یا شاید سرمایه گذاری در امریکا تو فکر هستم و خواندم شزایط و فکر میکنم شرایط داشته باشم حالا شما هم ارزیابی از CV من داشته یاشید ممنون میشم ؟
  البته من یک فامیل هم امریکا دارم که اون اطلاعات درباره بورسیه را به من داد وخواستم با شما در میان بزارم ولی الان خودم این سوال درباره مهاجرت داشتم .
  ممنون از همکاری شما .

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   پاسخ سوال مفصل شما طولانیه. ابتدا مقاله مهاجرت به آمریکا رو مطالعه کنید
   و بعد برای اطلاع بییشتر با مشاورین ما در تماس باشید

   1. کامیاب گفت:

    سلام مجدد . .
    ببخشید این درسته برای اخذ ویزای تحصیلی امریکا هزینه زندگی و تحصیل 1 سال را از ما میخواهند و در کل فقط تمکن مالی فقط برای سال اول از ما میخوان و اینجوری نیست که هر سال از ما تمکن بخوان ؟

    1. داوری گفت:

     سلام و عرض ادب
     بله فقط هزینه های زندگب برای یکسال رو می خوان که نشون بدید از پس هزینه هاتون برمیاید

 4. کامیاب گفت:

  سلام عرض ادب.
  یکی از فامیل های من که 22 سال هست امریکا زندگی میکنه . خودش 29 سال پیش ابتدا به المان رفت. 7 سال المان بود بعد به امریکا مهاجرت کرد .
  مدرکش فوق لیسانس . و لیسانس ارتباطات از فرانکفورت المان گرفته و و لیسانس و فوق لیسانس معماری از ( هر دو از دانشگاه فلوریدای جنوبی ) .
  میگه که بورسیه از ابتدا تو مقطع کارشناسی تعلق نمیگیره از ابتدا ( خیلی باشه 9 هزار دلار که خیلی عدد پایینی هست ) . و دوره 4 ساله هست . راه حل اینه 1 سال بیای و اینجا عملکرد مناسبی داشته باشی تا بتونی بورسیه بالا دریافت کنی . دو راه داری :
  راه اول : یک اینکه 2 ترم بیای ( 1 سال ) بعد نمرات خوب باشه تا بتونی فاند بگیری ( نمرات اگر خوب باشه میتونی که مثلا برای سال دومت ممکنه بتونی شهریه رو کاور کنی با بورسیه ای که میگیره . ) و برای سال های بعد هم باید عملکرد مناسب ارایه بدی چون و مثلا اگر برای سال دومت شهریه مثلا بورسیه گرفتی برای اینکه برای سال سوم و اخرت هم حفط بشه این بورسیه ( معاف از شهریه ) برای نسبت به سال قبلش رشد و نمو داشته باشی ( حتی کم ) تا این فاند حفظ بشه . و در کل میگه خودم که تجربه داشتم تو این مقطع حفظ کردن این بورسیه برای سال های بعدبه مراتب سخت تر از گرفتن بورسیه هست .
  راه دوم : اینم این هست که باز هم 1 سال نمرات و فعالیت های تحقیقاتی این ها خوب و مناسب باشه . بعد بری خارج از دانشگاه دنبال کارفرما ها و شرکت ها و مراکز تحقیقاتی و…. بگردی و باهاشون توافق کنی که اون ها مثلا شهریه را بدن ( اگر کامل هم ندادن 60 70درصد شهریه رو ) و بعد وقتی تحصیل تمام شد . به همان اندازه برایشون کار کنی . ( اگر دانشجوی دانشگاه تاپ باشی راحت تر قبول میکنند )
  راه دوم علیرغم مزیت ها معایبی هم داره . مزایا اینه که کار پس از تحصیل تضمین میشه یا دیگه تحت فشار نیستی که اگر نمرت بالا نشد ممکن فاند قطع بشه یا اینکه خب تعداد این شرکت ها و املاک بسیار بیشتر دانشگاه هست . معایب مثل اینکه مثلا تا چقدر تو بتونی نظر اون فرد جلب کنی یا نیروی کار نخوان و … هست .
  البته اکثر شرکت ها در سال در امد معمولا 400 تا+ میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار در امد دارن . که خب نشون میده که شهریه درباره این ارقام صفر حساب میشه ( البته شرکتی مثل وال مارت در سال 500 میلیارد دلار در امد داره و ارقام با توجه به فروش متغیر هست )

  1. رهنما گفت:

   عرض احترام دوست عزیز
   با تشکر از مطالبی که عنوان کردید.

 5. پوریا گفت:

  سلام .
  من 17 سال پیش به امریکا رفتم برای دوره لیسانس . من اونجا تو ماه دوم تحصیل ازدواج کردم و همسر کار میکرد و من درس میخواندم .و کل هزینه هامون تامین میکردیم . لیسانس مهندسی کامپیوتر ( “Computer Software Engineer”. ) با GPA 3.4 از 4 گرفتم از دانشگاه سیراکیوس و دانشگاه کرنل گرفتم ( لیسانس 4 سال طول کشید که 2 سال دانشگاه سیراکیوس بودم و 2 سال بعد واحد هارا تطبیق دادم و رفتم 2 سال بعدش رفتیم به دانشگاه کرنل . ) بعدم یک جا استخدام شدم و 2 سال کار کردم و همسر هم کار میکرد . بعد فوق لیسانس مهندسی ای تی ( IT Engineering ) از برکلی گرفتم .
  تمایل نداشتم امریکا باشم اومدم ایران . ( بعد 10 سال ) . 1 سال تهران بودم و اومدم المان با ویزای جستجوی کار 4 سال المان تو یک موسسه پژوهشی تو دوسلدورف کار کردم و حقیقتا بخوام بگم المان اصلا بدرد نمیخورد . منم اقامت اتحادیه اروپا را داتشم اومدم لندن 2 سال لندن زندگی میکنم و با رتبه علمی (Instructor ) تدریس میکنم تو یک مدرسه کامپیوتری که کارم تدریس هوش مصنوعی و ساخت نرم افزار هست .
  الان ویزای کار دارم و 3 سال دیگه میتونم اقامت دایم انگلیس بگیرم .
  میخوام برگردم امریکا و دکترا از دانشگاه هاروارد بگیرم . سخته هرچند چون من هنوز یک فرد ایرانی حساب میشم . ولی ایا با این شرایط شانس دارم و 38 ساله هستم . ایا شانس دارم برای پذیرش وبعد ویزای تحصیلی و اخذ مدرک دکترا مهندسی کامپیوتر ( گرایش هوش مصنوعی ) از دانشگاه هاروارد ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بستگی به رزومه علمی شما داره. پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری ارتباطی با اقامت شما نداره و اگر رزومه علمی خوبی برای ارائه دادن به اون دانشگاه داشته باشید
   این امکان وجود داره که بتونید پذیرش بگیرید دوست عزیز

 6. چمران گفت:

  سلام وقتی دوره پزشکی عمومی که مجموعا 7 سال هست طی شد باید 3 تا 7 سال دوره انترنی پزشکی طی بشه . تو این مدت نوشتید تا 5500 دلار در ماه حقوق تعلق میگیره آیا صحیحه؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   به طور میانگین در این دوره 14$ الی 15$ (دلار) در ساعت میزان حقوق افراد می باشد.

  2. قهرمان گفت:

   آیا برای این دوره انترنی که ما حقوق دریافت میکنیم که فرمودید 14 تا 15 دلار در ساعت هست . آیا هزینه هم پرداخت میکنیم ؟
   و در هفته چند ساعت باید برای دوره انترنی وقت صرف کنیم؟

   1. داوری گفت:

    سلام و درود
    سوال شما درباره مهاجرت نیست دوست عزیز لطفا در این خصوص اگر سوالی دارید بفرمائید تا بتونم راهنماییتون کنم

 7. سارا گفت:

  من از یکی از اقوام شنیدم که میگفت برای تحصیل تخصص دندان در آمریکا هیچ فاندی تعلق نمیگیره!
  آیا این موضوع صحت داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله در حال حاضر شانستون کمه

 8. عادل گفت:

  سلام . من 29 ساله هستم از 19 سالگی از ایران خارج شدم الان و سیتیزن فرانسه هستم و پاریس زندگی میکنم . من با همسر سابق به فرانسه اومدیم . اون پزشکی رو طی کرد به دانشگاه رفت . و خب دیگه الان طلاق گرفتیم منم فوق لیسانس مهندسی برق دارم ( یکی از دانشگاه لیون و دومی از دانشگاه ماری کوری ) و سالانه 60000€ در امد دارم . و 10 سال فرانسه زندگی میکنم و دورگه هستم ( ایرانی – فرانسوی ) . مجرد هستم . ایلتس 7 دارم. فرانسوی کامل هست تقریبا . سرمایه 120.000€ هست . ازمون SAT را هم نمرم بالایی اوردم . معدل دیپلم تقریبا 19 هست.
  من لیسانس علوم پایه رو میخوام تو یک کالج کنتاکی طی کنم . بعد ازمون MCAT بدم و تلاشم این از ( ازمون MCAT چهار بخش داره که هر کدوم 132 نمره داره که مجموع کل این ازمون 528 هست . ) سعی میکنم 500+ بیازم این ازمون رو و 3 سال اخر رو به دانشگاه UCLA برم و بعدم تو امریکا دوره انترنی طی کنم و بشم یک پزشک . در امد یک پزشک تو امریکا تا بیش از 250 هزار دلار در سال هم میتونه برسه .
  میتونم لیسانس علوم پایه رو شروع کنم ؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ارادت خدمت شما
   متاسفانه با توجه به محدودیت هایی که کشور آمریکا در حال حاضر برای ایرانیان در نظر گرفته است، این کشور از سمت ما مورد اقدام نیست اما به این علت که شما سیتیزن کشور فرانسه هستید شرایط و اقدام از این کشور برای شما متفاوت خواهد بود. دانشگاه های آمریکا سخت گیری برای شروع تحصیل شما از مقطع لیسانس نخواهند داشت اما از بابت شرایط ویزایی خود پیشنهاد میکنیم از طریق وکیل برای سفارت و اخذ ویزا اقدام نمایید.

 9. وحید گفت:

  سلام وقتتون بخیر 26 سالمه معدل دیپلمم 18 و 74 بوده اگر آیلتس بالا ی 7 بگیرم ایا امکان گرفتن بورسیه پزشکی برای من در امریکا وجود داره یا خیر؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در آمریکا به دنبال اخذ بورس نباشید
   و به کشورهایی فکر کنید که کم هزینه و یا دارای بورس هستند به عنوان مثال برای تحصیل پزشکی در ایتالیا بورس هم میتوان درخواست نمود
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 10. سارا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  آیا در مقطع تخصص دندانپزشکی در آمریکا بورسیه تعلق میگیرد؟
  میشه در این باره کمی توضیح دهید؟

  1. داوری گفت:

   سلام سلامت باشید
   برای اخذ بورس لطفا مقاله بورسیه تحصیلی در آمریکا رو مطالعه نمایید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 11. سارا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم آیا امکان بورسیه شدن درمقطع تخصص دندانپزشکی در آمریکا وجود دارد؟
  و میشه درباره ی چگونگی آن کمی توضیح دهید؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام سلامت باشید
   ابتدا باید مدارکتون رو معادلسازی نمایید تا بتونید برای تخصص اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 12. قاسم گفت:

  سلام ببخشید ایا امکان بورسیه در آمریکا در مقطع تخصص پزشکی وجود داره ؟ در صورت داشتن رزومه قوی ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   میتونید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید به شرط اینکه روزمه خوبی داشته باشید
   رزومه تون رو برای بررسی بیشتر ارسال بفرمائید

 13. بهتر گفت:

  سلام . ببخشید در امریکا اگر تحصیل کنیم امکان اقامت پس از تحصیل داریم ؟
  یا باید پس از تحصیل امریکا را ترک کنیم و حق نداریم پس از تحصیل ویزای کار بگیریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   امکانپذیره دوست عزیز

   1. بهتر گفت:

    مدت اقامت پس از تحصیل چقدر هست ؟
    و ایا امکان داریم پس از تحصیل ویزا هایی چون سرمایه گذاری یا ازدواج را بگیریم یا خیر ؟

    1. داوری گفت:

     سلام و درود
     بله این امکان وجود داره

 14. saleh گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید . مرسی بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید …
  من دانش آموز رشته ی تجربی هستم و تازه امسال سال آخرم بود و دبیرستان رو تمام کردم میخواستم بدونم برای اینکه بورس رشته ی پزشکی آمریکا بشیم یا اینکه پزشکی های آمریکا تحصیل کنیم حتما باید پزشکی کنکور قبول شویم و بعد برای آزمون های آمریکا و ….. مراجعه کنیم یا خیر با آزمون دادن و قبول شدن میتونیم بریم و تحصیل کنیم ؟؟؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما برای تحصیل پزشکی عمومی باید برای کشوری اقدام کنید که شانس ویزا و پذیرش رو داشته باشید
   کشور امریکا در حال حاضر اینطور نیست و مدرک دیپلم شما رو نمیپذیره و باید مدرک SAT داشته باشید
   برای پزشکی به کشورهایی فکر کنید که شانسش رو دارید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 15. زهره گفت:

  سلام من فوق لیسانس فیزیک دارم میخوام پزشکی امریکا بخونم .میخواستم بپرسم میشه برای فوق لیسانس فیزیک یا شیمی یا هرچیزی در امریکا اپلای بگیرم و بعد در از اتمام فوق لیسانسم در امریکا برای ازمون ام کت اقدام کنم یا برای دوره چهار ساله علوم پایه رو باید اقدام کنم؟ ایا این دوره چهارساله رو فاند میدن ؟؟چون من ازنظرمالی در توانم نیست شهریه بدم؟و اینکه من الان 34 سالمه مشکل سن وجود داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   این رویه ای که میفرمائید خیلی دور و طولانیه
   الان در حال حاضر اگر هدفتون مهاجرت به امریکاست باید بتونید از یک دانشگاه خوب پذیرش تحصیلی بگیرید

 16. اریک گفت:

  سلام ببخشید اگر تو مقطع تحصیلات تکمیلی ( فوق لیسانس و دکترا ) از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل بشم میگن این رو منم دقیق نمیدونم ولی چون من هر اطلاعاتی گرفتم از موسسه شما صحیح بوده میخوام شما تایید کنید :
  میگن اگر تو مقاطعمه لیسانس و تحصیلات تکمیلی از آمریکا فارغ التحصیل بشیم برای اقامت پس از تحصیل در امریکا 4 تا راه داریم :
  کار پیدا کنیم و ویزای کار بگیریم .
  سرمایه گذاری کنیم و اقامت سرمایه گذاری بگیریم
  ازدواج کنیم با یک تبعه آمریکایی و اقامت ازدواج امریکا بگیریم .
  حالا یک راه میانبر هست که افراد هم بیشتر برای تفریح روی این حساب میکنن که این تضمین نداره که تو لاتاری شرکت کنی و اگر برنده شدیم گرین کارت بگیریم که این خب با اون 3 تا مرحله ای که بالا ذکر کردم تفاوت داره چون این اولا شانسی و همون موقع اقامت دائم آمریکا میگیریم و بعدم تضمین نداره .
  که همانطور که میبینید کار پیدا کردن و اقامت کاری گرفتن راه ایده آل تری هست .
  حالا یک راه دیگه هست که این هم در واقع باید ویزای کار گرفت ولی تفاوت اینه میگن کسانی تو مقطع تحصیلات تکمیلی ( ارشد یا دکترا ) فارغ التحصیل بشم اگر رزومه خوب و نمرات بالا و فعالیت های تحقیقاتی موفق و زیاد داشته باشیم و موارد ذیربط . این امکان وجود داره که وقتی فارغ التحصیل میشیم خود دانشگاه مارا با رتبه علمی استادیار استخدام خود دانشگاه بکنه و اون فرد کارمند رسمی دانشگاه میشه .
  آیا صحیح این صحبت ؟
  اگر صحیح هست درباره انگلستان هم بفرمایید ایا اگر همان شرایط بالا را داشته باشیم و جاش تو انگلیس فارغ التحصیل بشم امکان داره مثلا استاد دانشگاه های انگلیس هم بشیم؟
  ممنونم.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   کشور امریکا ویزاهای لاتاری و کاری رو در حال حاضر برای ما ایرانی ها صادر نمیکنه متاسفانه
   به همین خاطر بهترین روش تصحیلیه که بعد از تحصیل با به کار رسیدن میتونید اقامت این کشور رو بدست بیارید
   در مورد انگلستان هم این صدق میکنه البته اگر دعوتنامه کاری از این کشور داشته باشید کاری هم میشه اقدام کرد

   1. اریک گفت:

    دست شما درد نکنه .
    بله میدونم آمریکا تنها راه رفتن بهش در حال حاضر تحصیلی ( البته کسانی که تحصیلی میرن پس از تحصیل امکان دارن برای هر ویزای اقدام کنند و اقامت بگیرن ( به طور مثال ویزای کار یا ویزای ازدواج یا … ).
    ولی انگلیس خیر انگلیس هر ویزایی ( ازدواج . تحصیل . کار . سرمایه گذاری . پناهندگی و … ) چه بعد از فارغ التحصیلی تو این کشور چه قبل از اون صادر میشه .
    سوال من این بود اگر تو آمریکا فارغ التحصیل بشیم برای اقامت کاری که پس از تحصیل هست میتونیم رو این حساب کنیم که توسط اون دانشگاه به استخدام در بیایم وبا رتبه علمی استادیار شروع به تدریس تو دانشگاه کنیم و ویزای کار بگیریم ؟
    قائدتا اینجوری هست که خیلی ها میرن پس از تحصیل تو شرکت ها و اینها رزومه میدن و استخدام میشن ولی خب به حالت کلی آیا اون امکان وجود دارد ؟( استخدام توسط دانشگاه ).
    به طور مثال من دوره فوق لیسانس اومدم آمریکا ( دانشگاه مثلا UCLA ) حالا پس از تحصیل نمرات و ریز نمرات و فعالیت های تحقیقاتی و مقالات این های من مناسب هست . آیا میتونم وقتی فارغ التحصیل شدم از این دانشگاه تو خود این دانشگاه استادیار این دانشگاه بشم ؟
    اگر ممکنه در آمریکا آیا در انگلیس هم ممکنه ؟

    1. داوری گفت:

     سلام و عرض ادب
     شما فرصت اقامت بعد از تحصیل برای به کار رسیدن خواهید داشت اما مطلبی که میفرمائید هم قائم به شخصه و هم بستگی به اون دانشگاه داره
     الان برای مثال من که دانشگاه تهران درس خوندم شما میتونید به من بگید که میتونم روی استادیار شدن و استخدام شدن در این دانشگاه میتونم حساب کنم یا نه؟
     اون بستگی به توانمندی شما داره و اینکه اون دانشگاه در اون برهه زمانی احتیاج داشته باشه
     اما در خصوص مهاجرت اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

 17. نیما گفت:

  سلام، وقت بخیر
  بنده دانشجو ترم ۲ پزشکی تهرانم( ورودی ۹۸ بدون هیچ سهمیه )؛ وضعیت برجسته و عالی ای دارم به نسبت
  من با کالج هاروارد صحبت کردم و تو اسکایپ با CEO مقطع undergraduate مصاحبه Demo دادم، و نتیجه گیری کردم عملا شانسی برای اپلای پزشکی در آمریکا برای مقطع MD یا MD-PHD یا MD-MPH … وجود ندارد چون نمیتوان مدرک B.S یا B.A دریافت کرد.
  گفتند از اونجایی که وارد دانشگاه یا کالج پزشکی شدی نمیتونی به عنوان first year student اپلیکیشن اقدام کنی و خب بدیهی هست و همچنین از اونجایی که در پروسه Graduate program مشغول تحصیل هستی نمیتونی برای لیسانس ۴ساله علوم پایه پزشکی به عنوان Transfer applicant هم اقدام کنی
  پس در نتیجه هیچ راهی وجود نداره و من هدفم professor of neurosurgery در آمریکا هست و به تبع طبابت در بهترین بیمارستان ها و کلینیک های آمریکاست تا بتونم پروژه های پیچیده خود را در جهان عرضه کنم.
  تنها راه اپلای از طریق تخصص هست، میخواستم بپرسم چه محدودیت هایی حدالامکان برای این اپلای وجود داره و میخوام از الان به فکرش باشم و براشون هدف گزاری کنم، خیلی برام مهمه
  با تشکر،

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   مهمترین محدودیتی که وجود داره امکان معدالسازی مدارک شما بعد از فارغ التحصیلیه
   و برای باقی موارد از الان نمیشه برای 5 یا 6 سال آینده اظهارنظر قطعی کرد دوست من

 18. Oil گفت:

  سلام من 2 تا چیز خیلی دوست داشتم بدونم که یکیش فهمیدم .
  میخواستم بدونم مهندسان در آمریکا چه مقدار حقوق میگیرن که از 80 هزار دلار شروع میشه و تا 130 هزار دلار هم میرسه سلانه که بسته به جایگاه متغیر است .
  ولی نتونستم تا الان کشف کنم مهندسان تو انگلیس چقدر در آمد دارن . بع-یا میگن 50 هزار پوند بعضی ها میگن 70 هزار پوند . خلاصه گیج شدم .
  اگر محبت کنید یک حدودی بگید مثلا یک مهندس تو مقطع لیسانس ، فوق لیسانس یا دکترا فارغ التحصیل میشه تو انگلیس یک حدودی از چقدر شروع میشه در آمدش ؟
  ممنونم از لطفتون.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   لطفا در این خصوص مقاله تحصیل پزشکی در انگلستان رو مطالعه فرمائید

   1. Oil گفت:

    سلام مجدد . ببخشید من مطالعه کردم این مقاله رو ولی اون چیزی که میخواستم توش نبود .
    من گفتم مهندس ( مثل برق . مکانیک . ای تی . نفت . کامپیوتر . معماری . عمران یا … ) در آمد در انگلستان چه مقدار است ؟
    ممنون از جواب.

    1. رهنما گفت:

     سلام مجدد و عرض ارادت خدمت شما
     دوست عزیز میزان درآمد مهندسان با توجه به رشته هایی که عنوان کردید، میزان سابقه کاری و تخصص افراد متغیر می باشد.
     به عنوان مثال در کشور آمریکا درآمد مهندسان به صورت سالانه از حداقل 50 هزار دلار شروع شده و تا 120 هزار دلار محاسبه میشود که ما برای نمونه و بررسی جزئی تر شما مطالعه مقالات کار مهندسی در آمریکا و به صورت تخصصی تر بازار کار مهندسی برق در آمریکا را به شما توصیه می کنیم.
     در خصوص درآمد مهندسان در انگلستان هم این رقم از 25 هزار پوند برای فارغ التحصیلان مبتدی تا بیش از 60 هزار پوند برای افراد با سابقه کار بالای 5 سال اندازه گیری شده است که پارامترهای سن، جنسیت، تخصص، رشته، سابقه کار و حتی تسلط به زبان در این ارقام تاثیرگذار خواهد بود. برای این امر نیز مطالعه مقالات حقوق ماهیانه کار در انگلستان و به صورت تخصصی تر برای نمونه مقالات بازار کار رشته کامپیوتر در انگلستان و بازار کار مهندسی الکترونیک در انگلستان را به شما توصیه میکنیم.
     برای بیان ریز این مبلغ متناسب با شرایط شخص شما نیاز به بررسی رزومه شما خواهد بود که پیشنهاد میکنیم با تماس با شماره 021-91003232 و کسب مشاوره تخصصی از مشاورین ارشد موسسه، اطلاعات کامل تری در این خصوص دریافت نمایید.

 19. حامد گفت:

  سلام . من تو سن 19 سالگی از ایران رفتم و سن 23 سالگی تابیعت سوئد گرفتم از طریق پناهندگی . 2 ساال اومدم انگلیس و 1 سال رفتم کالج و الان 1 سال ویزای کار دارم و سرکار هستم و 4 سال دیگه میتونم اقامت دایم انگلیس بگیرم . قصد دارم برم لیسانس از دانشگاه برکلی یا استنفورد بگیرم و بعد 2 . 3 سال در امریکا مشغول به کار بشم و بعد فوق لیسانس از MIT بگیرم و سپس برگردم انگلیس چون میخوام انگلیس زندگی کنم تا همیشه .
  هرچند الان دورگه ایرانی – سوئدی هستم مشکلی من برای ورود به امریکا ندارم . و هر وقت خواستم میتونم برگردم انگلیس و دوباره برم امریکا و درحال حاضر هم میتونم توریستی بی ویزا به این کشور سفر کنم .
  سن 25 . ایلتس 7 دارم . GRE 260 . به زبان سوئدی هم مسلط هستم .معدل دیپلم هم تقریبا 19 شد . و 65 هزار یورو سرمایه دارم . البته در امد تو انگلیس 54 هزار پوند هست ولی با این سرمایه میخوام برم امریکا . .
  فقط من هدف تحصیل در برکلی یا استنفورد هست تو مقطع کارشناسی و رشته مهندسی برق هست . ایا با شرایط من مناسب هست برای تحصیل لیسانس در این دو دانشگاه ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله شرایطتون مناسبه و براتون آرزوی موفقیت دارم

 20. سنا گفت:

  سلام ببخشید بعد از پایان حدود یازده سالی که برای تحصیل پزشکی در امریکا زمان میبره،پزشک عمومی میشیم یا متخصص؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   پزشک دارای مدرک دکترا خواهید شد. شما بفرمائید که هدفتون چیه؟ و چرا این کشور رو برای تحصیل پزشکی انتخاب کردید؟

 21. ارش گفت:

  سلام . من دارم A_LEVEL را در کالج بلربیز طی میکنم. و تو این دوره هم دارم اماده میشم برای ازمون PLAB و دارم تلاش میکنم . چون بعد از اینکه ای لول تمام شد باید این ازمون بدم برای اینکه تخصص جراحی عمومی طی کنم . ضمن اینکه چون دکترای پزشکی عمومی هم دارم مدارک تحصیلی اینجا معادلسازی کردم و ازمون معادلسازی هم دادم قبول شدم .
  ازمون PLAB دو بخش که بخش اول 180 سنوال هست و هم در انگلیس برگزار میشه هم در بین الملل ولی بخش دوم 18 سناریو هست که فقط در منچستر برگزار میشه. من هم اقامت انگلیس رو از طریق A-level دارم و معادلسازی از همین طریق انجام دادم . فقط میخوام بدونم با این شرایط میشه تخصص جراحی عمومی طی کرد .
  110 هزار دلار سرمایه من هست . سن 32 . 2 مقاله . ایلتس 8 .تلاش هم میکنم ازمون PLAB هم نمره قبولی بیارم چون داشتن نمره قبولی برای تخصص در انگلستان الزامی هست . البته هنوز ازمون ندادم و ولیس سخت در تلاش هستم . دانشگاه خاصی مدنظر نیست ولی کینگز کالج لندن و امپریال کالج لندن رو بیشتر دوست دارم .
  به طور کلی چه قدر شانس دارم برای تخصص در انگلیس؟ ( سرمایه . مدرک زبان . مقاله . و … )

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ سوالتون خیلی مفصله اما بطور کلی این شانس رو خواهید داشت دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

   1. ارش گفت:

    یعنی که میفرمایید شانسم بالاست برای خواندن و گرفتن تخصص در انکلیس ؟

    1. داوری گفت:

     بله. حداقل طبق صحبت های خودتون اینطور برمیاد

  2. علی گفت:

   سلام ببخشید . رشته های مدیریتی میتونن پس از تحصیل تا سالی 300 هزار دلار در آمد داشه باشن ؟ یا 400 هزار دلار ؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    اگر مدیریت مایکروسافت منظورتونه بله!
    ولی مبلغی که میفرمائید بطور کلی زیاده
    لطفا مقاله بازار کار رشته مدیریت در آمریکا رو مطالعه فرمائید

 22. سیروس گفت:

  سلام من در دانشگاه استانبول دوره پزشکی طی کردم . بعد هم در استانبول هم در ایران شروع به کار کردم . بعد دوره تخصص ازمون دادم و تخصص بهداشت عمومی قبول شدم . 3 سال تخصص طی کردم تو دانشگاه اصفهان . و در حال حاضر 34 ساله هستم و 3 سال پزشک متخصص در ایران و ترکیه هستم . میخوام برم و تخصص دیگه ای رو طی کنم و کلا میخوام با مدرک پزشک عمومی برم و تخصص ( جراحی مغز و اعصاب ) که همانطور که میدونید با تخصص بیماری های مغر و اعصاب متفاوت هست و دوره جراحی مغز و اعصاب 7 سال دوره تخصص هست که میخوام طی کنم در دانشگاه جانز هاپکینز یا استنفورد . من تابعیت ترکیه را دارم . و رزومه این شکلی هست :
  34 سال سن دارم . ایلتس 7 . 2 تا سمینار یکی در پاریس شرکت کردم یکی در لندن که نزدیک 5 سال پیش بود . معدل دانشگاهی در ترکیه هم بالا بود و با نمره به سیستم اموزشی ایران حدود 17.45 فارغ التحصیل شدم . معادلسازی کردم مدارک در امریکا . و ازمون USMLE رو دو مرحله در استانبول دادم و مرحله اخر در هیوستون . و نمرات این شکلی هست بخش استپ 1 رو 196. CK رو 212 . بخش CS هم شفاهی هم یک بار رد شدم ولی بار دوم تونستم اکسپت بشم هر چند راحت نبود و نیاز به مطالعه داشتن داشت. و مرحله 3 ازمون توننستم 200 بگیرم و باز هم میگم من یک بار من دادم شدم 196 که برای رشته من یکمی بالاتر نیاز بود دوباره دادم و تونستم 200 رو بیارم حالا البته واسه این امادگی 100 درصد نبود اگر 100 درصد بودم شاید متیونستم 230 را هم بگیرم . سرمایه من هم 100 تا 120 هزار دلار هست .
  تصمیم دارم بین انگلیس یا امریکا یکی را انتخاب کنم . ولی فعلا کل تمرکز رو امریکاست برای دوره تخصص چون انگلیس کلا تفاوت داره . برای انگلیس باید اول معادلسازی کنم بعد دوره A-LEVEL رو طی کنم بعد ازمون PLAB دو مرحله طی کنم که کلا جریان داره و اصلا دلم نمیخواد به اولویت دوم فکر کنم . اینم بگم من تو هر دانشگاهی ( امریکا 125 دانشگاه پزشکی داره ) نمیخوام تحصیل کنم و اصرار دارم . یا در دانشگاه پزشکی جانز هاپیکنز یا دانشگاه استنفورد طی کنم یا دانشگاه پزشکی دوک یا پنسیلوانیا .
  این شرایط کلی من هست ایا شرایط مناسبی دارم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بطور کلی شرایط خوبی دارید برای خوندن تخصص و تمام مراحل معادلسازی رو طی کردید.
   چه خدمتی از من ساخته س؟

   1. سیروس گفت:

    بله تمامی رو طی کردم . یعنی هم ازمون تخصص امریکا دادم و پاس کردم و هم معادلسازی رو .ولی الان تو مرحله حساسی هست یعنی باید به دانشگاه ها افر بدم و مذاکره کنم تا پذیرش بشم و همانطور که میدونید کشور های انگلیس . امریکا . استرالیا و کانادا . سوئیس یا هر کشور دارای اعتبار دیگه پذیرش در دانشگاه های تاپ مشکل هست . حالا من میخواستم شما زحمت بکشید و بفرمایید برای این دانشگاه ها که ذکر کردم شرایط چطور هست ؟ چون من اگر نتوسنتم تو اون 4 تا دانشگاه ( به اولویت جانز هاپکینز . استنفورد . پنسیلوانیا . دوک ) تخصص بگیرم و اگر نتونستم علاقه ای برای تحصیل تخصص پزشکی تو این کشور در سایر دانشگاه ها ندارم و ترجیح میدم به انگلیس برم . برای انگلیس هم چون نتیجه معادلسازی دارم نیازی دیگه ندارم و فقط باید ازمون بدم و پاس کنم و دوره A-LEVEL . ولی تنها مشکل اینه من الان باید برای پذیرش از دانشگاه نامه ارسال کنم و رزومه رو بفرستم تا ببیم پذیرش می کنند یا خیر . الان میخوام نهایتش امشب بفرستم برای دانشگاه جانز هاپکینز ( Johns Hopkins Bayview Medical Center, Department of Neurosurgery )
    حالا میخوام بدونم امید داشته باشم برای ادمیشن از این دانشگاه ؟

    1. داوری گفت:

     سلام و عرض ادب
     بله امید داشته باشید چون رزومه تون خوبه و فکر میکنم احتمال موفقیتتون بالا باشه

 23. امير گفت:

  سلام من ديپلم رشته رياضي هستم ميخوام بدونم ميتونم پرشكي بخونم تو امريكا مثلا ٤ ساله پيش پزشكي در كانادا بخونم بعد برم امريكا يا امتحان mcat بدم نمره قبولي بيارم لطفا راهنمايي كنيد

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   معمولا قانون نقل و انتقال دانشجو بستگی به دانشگاه مبدا و مقصد داره

   1. اكير گفت:

    يعني ميشه خوند باز پزشكي رو ؟ براي اين كار بايد اول mcat بخونم

    1. داوری گفت:

     سلام و درود
     بیشتر برای ویزا شدن شرایط خوبی وجود نداره در حال حاضر

 24. میلاد گفت:

  سلام ،میخواستم بدونم که ایا مدرک تحصیلی در ایران تاثیری در پذیرش در رشته پزشکی امریکا داره یا نه،من خیلی به رشته پزشکی علاقه دارم و مطمئن هستم که خیلی نتایج بزرگی رو میتونم در این رشته به ارمغان بیارم،ولی با توجه به وجود هفت خوان رستم( کنکور) در ایران این امکان از خیلی ها که علاقه و استعداد دارند برای پزشکی گرفته میشه ولی من مجبور نیستم که عمرم رو تو این ازمون مسخره تلف کنم که درس هایی رو باید بخونی که هیچ ربطی به علاقه ی شما نداره،من الان برا سومین سال هستش که میخوام کنکور بدم ولی چون که هیچ علاقه ای به دروسی جز زیست،شیمی و ریاضی ندارم نتونستم که قبول بشم و الان هم در نظر دارم که برم سربازی ووضعیت نظام وظیفه ام مشخص بشه و مدرک ایلتس رو هم بگیرم …خیلی ممنونم از راهنمایی تون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خیلی از کشورها هستن که در حال حاضر بتونید بدون آزمون در اونها پزشکی بخونید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 25. Kati گفت:

  سلام ، گرفتن لیسانس علوم پایه حتما باید تو خود کشور آمریکا باشه یا اینکه می تونیم از یک کشور دیگه که داتشگاه عالی داره یک لیسانس علوم پایه بگیریم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر در کشور دیگه ای بخونید با توجه به اینکه نظام آموزشی متفاوته ممکنه هر دانشگاهی قبول نکنه
   یا بعضی از واحدها رو براتون معادلسازی کنن

 26. sina گفت:

  سلام ببخشید باید ۷ سال طی بشه در امریکا تا یک نفر پزشک عمومی شود.
  درسته ایا؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله همینطوره

 27. ستاره محبی گفت:

  سلام.من ۳۰ سالمه دیپلم تجربی گرفته بودم ولی دررشته مدیریت کارشناسی ارشد درس خوندم. الان تصمیم دارم در رشته دندانپزشکی یا پزشکی در خارج از کشور اقدام کنم مشکلی با هزینه تحصیل دانشگاه و غیره ندارم.فقط می خواستم ببینم امکان پذیر هست یا محدودیت سنی داره.اگه بدونم محدودیت سنی نداره زبانمو قوی تر می کنم و بقیه چیزایی که لازمه.ممنون میشم جواب سوالمو بدین

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   میتونم این خبر خوب رو به شما بدم که کماکان امکان اقدام برای خوندن پزشکی یا دندونپزشکی رو دارید
   اما کشورهایی که میتونید برای اونها اقدام کنید محدود هستن و توصیه ام اینه که سریعتر اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 28. Baharbss گفت:

  Salam vaght bekheir
  Mikhastam bbinm mishe dar Netherland doreye pezeshki omomi ya 3,4 sal aval ro khund va bad az in be America raft va edamash ro khund?

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای تحصیل پزشکی در هلند نیاز به یادگیری زبان هلندی دارید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 29. جانان گفت:

  سلام
  اگه ۴ سال علوم پایه رو در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرونده باشم بعدش میتونم به آمریکا انتقالی بگیرم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   خیر امکانپذیر نیست و باید از ابتدا در کشور مقصد تحصیل پزشکی رو شروع کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 30. محمد نوشیروانی گفت:

  سلام‌
  پسرم سال دیگه دیپلم تجربی را میگیره خواستم‌بپرسم برای تحصیل پزشکی در امریکا چگونه باید اقدام کنیم.در ضمن پسرم پاسپورت کشور دومینیکا را هم دارد
  ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اول برای ایشون یک سال دوره فاندیشن پذیرش گرفته میشه سپس برای دوره ۴ ساله لیسانس علوم پایه و دوره های پزشکی برای اطلاعات بیشتر با شمره های موسسه تماس بگیرید

 31. مونا گفت:

  سلام ، ممنون میشم راجع به مهاجرت متخصص رشته طب فیزیکی و سایر تخصص های پزشکی به امریکا هم بگین

 32. ستاره 83 گفت:

  سلام من سال 5 پزشکی ام
  برای کانادا ایا مدرک زبان نیاز است ؟
  تفاوت تحصیل در دوره رزیندسی کانادا و امریکا رو میتونید توضیح بدید ؟!!
  ممنون از راهنماییتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله مدرک زبان مورد نیاز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 33. bahar گفت:

  سلام من کنکوری رشته تجربی هستم شرایط اینکه برم امریکا برای تحصیل پزشکی چیه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگه مقالرو کامل مطالعه کردیه باشید ابتدا شما باید یک دوره یک ساله فاندیشن بگذرونید سپس لیسانس علوم پایه بگیرید و بعد برای رشته های پزشکی آزمون بدین و اقادم کنید

 34. Aylin گفت:

  باسلام با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران و داشتن معدل و رزومه خوب و همچنین نمره زبان عالی امکانش هست بدون گذراندن مراحل پیش دوره که چهار ساله از دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا پذیرش گرفت؟
  یا در صورت داشتن مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران امکانش هست برای خواندن تخصص از دانشگاه های آمریکایی پزیرش گرفت؟یا اینکه مدارک گرفته شده از ارزشی برخوردار نیست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای تحصیل کشور آمریکا در رشته پزشکی حتما شما باید لیسانس علوم پایه را در آمریکا بگذرانید و وقتی پزشکی عمومی شدین در ابتدا باید مدرکتون معادل سازی سپس برای تخصص اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانیدhttps://emigrationplus.com/معادل-سازی-مدرک-پزشکی-در-آمریکا/

 35. هدیه گفت:

  سلام. من دانشجوی ترم 2 gp دانشگاه جندی شاپور هستم. میخواستم بپرسم چطور میتونم برای رزیدنتی بورسیه کامل بگیریم؟
  مدال طلا و اختراع توی گرفتن بورسیه تاثیری داره؟ رتبه توی ازمون های کشوری جامع پزشکی مثل علوم پایه یا پره انترنی چطور؟
  چون من توانایی پرداخت هیچ هزینه ای به دلار رو ندارم، یه بورسیه کامل میخوام که هزینه های زندگی رو هم ساپورت کنه!

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در قدم اول زبانتونو قوی کنید و شروع کنید با اساتید دانشگاه های پزشکی مکاتبه کردن و رزومه خودتونو براشون لفرستید به احتمال زیاد میتونید بورس بگیرید

 36. امین گودرزی گفت:

  سلام …من میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل درآمریکا چه چیزهای لازم است….درضمن تافل هم ندارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطف میکنید شرایطی مثل سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی رشته بفرمایید ممنونم ازتون

 37. Negin گفت:

  سلام،وقتتون بخیر
  من دانشجوی سال۲ پزشکی دانشگاه تهرانم،اگر الان برای تحصیل پزشکی دانشگاه مک گیل مونترال اقدام کنم خوبه؟و اینکه دارم این دانشگاه درس میخونم امتیازی داره برای اخذ پذیرش یا تفاوتی نداره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای تحصیل پزشکی در کانادا . آمریکا باید ۴ سال اول در رشته های علوم پایه درس بحونید سپس برای پزشکی اقدام کنید اکنون شرایط شما خوب هست همین دانشگاه تهران ادامه بدین

   1. Negin گفت:

    سلام وقت بخیر،مرسی از پاسخگوییتون،ممکنه کمتر از ۴ سال زمان ببره یا قبلش آزمون تعیین سطح برگزار کنن؟

 38. گلا گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناس علوم آزمایشگاهی و کارشناس ارسد مولکولار بیولوژی هستم از دانشگاه آزاد ، آیا میتونم در دانشگاه پزشکی واحد هامو معادل کنم؟ یا باید کل پروسه رو بگذرونم؟؟؟ با گرین کارت به امریکا میرم …ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر قبول نمیکنند که معادل سازی کنید باید از ابتدا بخونید

 39. ماهرو گفت:

  سلام
  من پزشک عمومی هستم. برای دوره تخصص در امریکا میتونم فاند بگیریم؟ایا مدرک پزشکی من قابل قبوله و میتونم مستقیم تخصص بخونم اونجا؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر مقصدتونو عوض کنید از ریسک ویزای کمتری برخوردار هستید و اینکه بله در ابتدا باید مدرکتونو معادل سازی کنید

   1. ماهرو گفت:

    سلام
    ممنون بابت پاسخگویی
    پس لازم نیست ابتدا برای مستر اقدام کنم. از همون ابتدا از طریق usmle میتونم معادلسازی رو اوکی و بعد تخصص بخونم؟

 40. زهرا گفت:

  سلام وقتتون ب خیر.من با ی اقایی ک پاسپورت امریکا دارن تا سال اینده ازدواج میکنم.در صورتی ک بخوام برای تحصیل پزشکی اقدام کنم با توجه به این ک مدرک کارشناسی پرستاری دارم و این ک ۲۴ ساله هستم ایا امکان این وجود دارد ک بتونم وارد دوره های پره مد بشم؟محدودیت سنی ندارد؟از لحاظ هزینه مشکلی نیست

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بهتره برای ارشد پرستاری بگیرید که گپ تحصیلی شما حساب نشه سپس در محیط آمریکا برای دوره های علوم پایه ثبت نام کنید

 41. مینا گفت:

  سلام وقت بخیر، من دانشجوی هوشبری مقطع کارشناسی ام؛ درسم امسال تموم میشه۲۳ سالمه؛ میخوام آمریکا برای تحصیل توی رشته پزشکی اقدام کنم و میخوام که حتما نتیجه بگیرم، چیکار باید انجام بدم؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا تا به حال به کشور کانادا، آمریکا و یا اروپایی سفر کرده اید؟

   1. مینا گفت:

    خیر هنوز؛ تاثیری هم داره؟

 42. Sepide گفت:

  slm khste nbshid
  vse pzshki amrica b joz nomre mcat moadele lisanse olum payam dar nazar grfte mishe ya moadele diplome tajrobim

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام عرض ادب به منظور پزشکی در آمریکا صرفا باید علوم پایه در آمریکا بگذرانید

 43. زهرا گفت:

  با سلام
  چطوری میشه از دانسشگاه های آمریکا پذیرش گرفت وقتی آمریکا سفارت نداره تو ایران ؟ مگه میشه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای از سفارت آمریکا باید به کشورهای اطراف مراجعه کنید

 44. ناهید گفت:

  ba salam va khaste nabashin
  lotfan befarmaien parastari ham sharayetsh masle pazashki to amrica ya na
  thanks

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله تمامی شرایط رشته های پزشکی و پیرا پزشکی نیازمند معادل سازی مدرک خواهد بود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 45. امید گفت:

  سلام. بنده دخترم دیپلم تجربی . و دیپلمش تازه گرفته. خواستم ببینم از کجا و چگونه میشه فهمید مثلا کدوم کشور یا دانشگاه براش مناسبه. اصلا معیار این کار تو هر کشور چیه؟ و آیا آزمون خاصی داره. ممنون از مطلبتون . قاهری

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید شرایط ایشونو بررسی کنیم بهتره با شماره های موسسه برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرین

 46. amir گفت:

  برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در ایران به سفارت کدوم کشور باید مراجعه کرد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید به کشورهای همسایه مراجعه کنید

 47. سینا گفت:

  سلام. بدون مدرک زبان امکان اخذ ویزای تحصیل آمریکا ممکن یا دنه؟ حتما زبان لازم
  ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب اگر که زیر ۱۸ سال هستید میتونید بدون مدرک زبان اقدام کنید اما اگر بالای ۱۸ سال هستید خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *