مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

تحصیل پزشکی در اسکاتلند

تحصیل پزشکی در اسکاتلند

در این نوشتار به بررسی شرایط تحصیل پزشکی در اسکاتلند پرداخته ایم که امید است با بیان مطالبی صحیح شما عزیزان را برای این موضوع راهنمایی نمائیم. زبان رسمی کشور اسکاتلند، انگلیسی است و برای تحصیل در این کشور باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. یکی از شروط اولیه اخذ پذیرش برای تحصیل پزشکی در اسکاتلند تسلط به زبان انگلیسی است. دانشگاه های پزشکی در کشور اسکاتلند وضعیت بسیار مناسبی در رنکینگ جهانی دارند. همین مسئله باعث جذابیت بیشتر این دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعات به روزی در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

هزینه تحصیل پزشکی در اسکاتلند

یکی از بزرگترین مشکلاتی که تحصیل در اسکاتلند برای دانشجویان خارجی ایجاد می کند هزینه تحصیل در این کشور است. بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل بالا بودن میزان هزینه ها، از تحصیل در این کشور منصرف می شوند. هزینه های تحصیل پزشکی در اسکاتلند از 4995£ تا 45000£ (پوند) در سال متغیر است. البته شهریه دانشگاه های اسکاتلند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و بریتانیا بالاتر است. هزینه زندگی در اسکاتلند نیز ماهی 800£ تا 1200£ (پوند) است.

زبان تحصیل پزشکی در اسکاتلند

زبان رسمی مردم اسکاتلند، انگلیسی است و تحصیل در این کشور نیز به همین زبان ممکن است. برای آنکه بتوانید در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید باید حتما مدرک زبان معتبر داشته باشید. برای افزایش شانس پذیرش خود در دانشگاه های کشور اسکاتلند بهتر است از مدرک آیلتس استفاده کنید. بسیاری از دانشگاهای کشور اسکاتلند تنها مدرک آزمون آیلتس را به رسمیت می شناسند.

حداقل نمره مورد نیاز برای تحصیل در اسکاتلند 6.5 است مشروط بر آنکه نمره هیچ مهارتی کمتر از 6 نباشد. البته اکثریت دانشگاهای نمره آیلتس حداقل 7 برای هر مهارت را مورد پذیرش قرار می دهند. دانشگاه ادینبورگ به عنوان برترین دانشگاه پزشکی اسکاتلند اما نمره اورال 7.5 را ملاک پذیرش قرار داده است. از همین رو به شما توصیه می کنیم، قبل از آزمون حتما نمره زبان مورد نیاز خود را بررسی کنید.

زبان تحصیل پزشکی در اسکاتلند

مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در اسکاتلند

برای تحصیل پزشکی در اسکاتلند باید حتما مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را به صورت مجزا بررسی کنید. با این وجود برخی از مدارک به صورت عمومی باید در اختیار دانشگاه قرار بگیرد. این مدارک عبارتند از:

  • گواهی فراغت از تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی در رشته ریاضی یا تجربی
  • ریز نمرات تحصیلی دوره قبل
  • پاسپورت معتبر
  • گواهی آزمون آیلتس

توجه داشته باشید که ریز نمرات شما در دریافت پذیرش نقش بسیار زیادی بازی می کند. بسیاری از دانشگاهای برتر اسکاتلند، نمره های درجه A را مورد پذیرش قرار می دهند. بنابراین پیش از اقدام حتما از شرایط پذیرش دانشجو توسط دانشگاه آگاه شوید.

تحصیل پزشکی در اسکاتلند در 2021

دوره تحصیل پزشکی در کشور اسکاتلند یک دوره 6 ساله است. در سال تحصیلی 2021-2022 دانشجویان این مقطع تحصیلی باید در 4 سال اول تحصیل، دروس نظری خود را پشت سر بگذارند. در سال پنجم تحصیل، دانشجویان رشته پزشکی وارد فضای بیمارستان خواهند شد. دانشجویان پزشکی در این زمان به یکی از اعضای تیم متخصصین تبدیل خواهند شد. در مورد تحصیل در انگلستان در لینک مربوطه بیشتر بخوانید.

علاوه بر ارائه خدمات بالینی، دانشجویان باید با کمک پزشکان یک پروژه تحقیقاتی را به سرانجام برسانند. در سال ششم نیز دانشجویان باید دوره های کارآموزی خود را انجام دهند. این یک فرصت مناسب برای توسعه مهارت های فردی در زمینه طبابت است. در این سال توجه به توسعه مهارت های عملی و درمانی افزایش پیدا خواهد کرد.

کار پس از تحصیل در اسکاتلند

تحصیل پزشکی در اسکاتلند، یک فرصت فوق العاده برای ادامه تحصیل در اروپاست. دانشجویانی که از توان مالی مناسبی برخوردار هستند می توانند این گزینه را مد نظر داشته باشند. کشور اسکاتلند یک کشور انگلیسی زبان است، به همین دلیل شما برای تحصیل در این کشور به نمره زبان بیشتری نسبت به سایر کشورهای غیر انگلیسی زبان نیاز خواهید داشت.

توجه داشته باشید، در بسیاری از کشورها نظیر تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در روسیه، ارائه مدرک زبان جهت اخذ پذیرش الزامی نیست. با این وجود برای اخذ پذیرش در اسکاتلند، باید مدرک آیلتس ارائه دهید. در صورتی که تسلط شما به زبان انگلیسی چندان خوب نباشد می توانید در برخی کشورها در دوره های زبان آموزی شرکت کنید. مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند راهنمای خوبی برای شما در مسیر تحصیل در اسکاتلند باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :