مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان برای علاقه مندان میتواند یکی از بهترین گزینه ها قلمداد گردد و همواره از پرطرفدارترین رشته ها در ایران و تمامی کشورهای جهان بوده است. در سال 2019 هم بسیاری انگلستان را جهت تحصیل انتخاب کردند. عملا نظام آموزشی برتر دنیا را انگلستان دارد. تحصیل در انگلستان می تواند آینده ای ایده آل برای شما رقم بزند. پزشکی انگلستان فرصتی است استثنائی برای داوطلبانی که موفق به قبولی در این رشته در کنکور ایران نبودند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند شما را در این امر راهنمایی و همراهی نماید. قطعا برای مخاطبین در این خصوص سوالات بیشماری پیش می آید:

 • تحصیل پزشکی در انکلستان چه مدت به طول می انجامد؟
 • تحصیل در این کشور چه میزان هزینه دارد؟
 • آیا میتوان برای ویزای همراه اقدام نمود؟

اینها تنها بخشی از سوالات ذهن مخاطبین است. ما در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم. میزان درصد قبولی افراد خارجی در رشته پزشکی در این کشور بیش از سایر کشورها است. طول دوره کوتاه پیش پزشکی نسبت به کشورهای امریکا و کانادا دلیل این انتخاب است.

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان کوتاه تر از سایر کشور هاست یعنی در مدت 5 سال می توانید دوره پزشکی را در این کشور به اتمام برسانید. همین طور دریافت پذیرش از کالج ها و دانشگاه های انگلستان نسبت به کشورهایی مثل ایالت متحده امریکا و یا کانادا بسیار راحت تر است و به زمان کمتری نیاز دارد. همین طور برای دانشجویان برتر این امکان وجود دارد که از سال سوم به بعد با اخذ معدل بالا قادر به دریافت بورسیه تحصیلی باشند. از دیگر مزایا تحصیل پزشکی در کشور انگلستان می توان به این امر اشاره کرد که اکثر دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. انگلستان با ارائه خدمات نوین و آموزشی با کیفیت بالا شمارا مطمین می کند که هزینه خود را صرف راه درستی نمودید.

اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در انگلستان

معرفی کشور انگلستان

بریتانیای کبیر از چهار ایالت ولز و ایرلند شمالی و اسکاتلند و انگلستان تشکیل شده است. در سیاست و اقتصاد می توان گفت این کشور از با ثبات ترین کشور های جهان است.در شهر لندن علاوه بر کار مناسب فرصت های شغلی بسیاری به صورت کار پاره وقت برای دانشجویان این کشور فراهم است. فاصله زمانی تهران تا لندن 6 ساعت می باشد. کشور انگلستان برای متقاضیان تحصیل پزشکی در خارج از کشور های خود این دوره های زمینه ای را مد نظر گرفته است. بعد از گذارندن این دوره های و شرکت در آزمون های مربوطه و کسب نمره قبولی می توانید نسبت به تحصیل در رشته پزشکی اقدام نمایید.

دانشگاه های معتبر برای تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشگاه های همچون سالفورد دانشگاه سیتی، دانشگاه برونل و دانشگاه برادفورد و کالج پزشکی سلطنتی از جمله دانشگاه هایی می باشند که در صدر لیست دانشگاه های پزشکی در انگلستان قرار دارند. این دانشگاه ها در سطح جهانی نیز از اعتبار بالایی برخوردار هستند. همینطور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند. دقت کنید که پذیرش در انگلستان امر پیچیده ای نیست. و کافیه مدارک متقاضی تکمیل باشد. البته پارامتر سن برای صدور روادید در انگلستان امری حیاتی است.

برای اطلاع از شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان این مقاله را مطالعه نمایید.

برترین دانشگاه های پزشکی انگلستان

دانشگاه های پزشکی انگلستان از برترین دانشگاه های دنیا هستند. رتبه و رنک بسیار خوبی دارند. دانشجویان در بهترین سیستم آموزشی دنیا تحصیل خواهند نمود. لذا ما نیز میخواهیم برترین دانشگاه های این کشور را به شما معرفی نماییم.

برترین دانشگاه های پزشکی انگلستان شامل موارد ذیل است:

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه آکسفورد رتبه 1
دانشگاه کمبریج رتبه 2
امپریال کالج لندن رتبه 9
دانشگاه کالج لندن رتبه 14
دانشگاه ادینبورگ رتبه 29
کالج کینگ لندن رتبه 38
دانشگاه منچستر رتبه 57
دانشگاه بریستول رتبه 78
دانشگاه وارویک رتبه 79
دانشگاه گلاسکو رتبه 93

طول دوره تخصص پزشکی در انگلستان

مقطع 9 و 10 در ایران مانند مقطع gcse در انگلستان شناخته می شود و پایه سازی دبیرستانها است برای ورود به دانشگاه در انگلستان. اگر در سن زیر 17 سال و به نیت تحصیل در رشته پزشکی وارد انگلستان شوید ملزم به گذارندن این دوره هستید و در غیر این صورت دوره های تحت عنوان دوره های سطح یک را باید بگذارنید. این دوره ها 10 سرفصل درسی زبان ریاضی، شیمی، زیست و … را شامل می شود. پس از اتمام این دوره ازمون کتبی و شفاهی برگزار می شود و در صورتی که حدنصاب نمره را در 5 ماده درسی کسب کنید امکان ورود به سطح بعدی را خواهید داشت.

دوره سطح a-level در انگلستان: افرادی که مدرک دیپلم ایران را دریافت کنند این امکان را دارند که برای ثبت نام در این سطح اقدام نمایند. در این دوره نمره های بالاتر می تواند شانس ورود شما را به دانشگاه های عالی رتبه انگلستان افزایش دهد.

دوره foundation در انگلستان: چیزی شبیه به مقطع دوازدهم ایران یا همان پیش دانشگاهی سابق می باشد. با توجه به این که این دوره ها ساده تر و کم هزینه تر می باشند شانس موفقیت در قبولی برای رشته پزشکی بیشتر خواهد بود.

اگر تمایل به تحصیل پزشکی در انگلستان دارید نیاز به هیچ گونه مدرک زبانی نخواهید داشت اما اگر بالاتر از سن 18 سال نسبت به این پذیرش اقدام کنید داشتن حداقل آیلتس 5 از واجبات به شمار می رود.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله تحصیل در انگلستان مراجعه نمایید.

تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان رایگان نیست. هزینه های تحصیل پزشکی برعهده دانشجو است.

هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور به شرح ذیل است:

 • تحصیل پزشکی دراین کشور سالانه حدود 18000 تا 20000£ (پوند) است. هزینه زندگی افراد با توجه به شهر و محل زندگی و سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود.
 • اما به طور کلی هزینه ای در حدود 800 تا 1000£ (پوند) را شامل می شود.

شما پیش از انجام هر گونه اقدامی برای مهاجرت به انگلستان نیاز دارید تمکن مالی خود را برای سفارت این کشور اثبات کنید توجه داشته باشید که تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی برای تحصیل پزشکی در کشور انگلستان در حدود 1 ماه زمان بر است.

تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان

بیمارستان های انگلستان

برای اشخاصی که قصد تحصیل پزشکی دارند شناخت از بیمارستان های آن کشور میتواند کمک کننده باشد. در اینجا نیز میخواهیم لیستی از بیمارستان های انگلستان را معرفی نماییم. قطعا با مطالعه آن میتوانید اطلاعات مفیدی را در این خصوص بدست آورید. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 • بیمارستان دربیشر
 • بیمارستان کانودیش
 • بیمارستان بابینگتون
 • بیمارستان گرانتام
 • بیمارستان عمومی گلنفیلد
 • بیمارستان سنت چارلز
 • بیمارستان کالج کینگ
 • بیمارستان سلطنتی همپستید
 • بیمارستان لوتون و دانستابل
 • بیمارستان کامبرول

هزینه های زندگی در انگلستان 

قطعا هر متقاضی مهاجرتی برای تحصیل در هر کشور به هزینه های زندگی خود فکر میکند. لذا در اینجا میخواهیم اطلاعات مختصری برایتان فراهم کنیم. برای درک بهتر هزینه ها آنها را به واحد € (یورو) ارائه کرده ایم.

هزینه های زندگی در انگلستان شامل موارد ذیل است:

اقلام خوراکی  هزینه ها اقلام خوراکی هزینه ها
یک وعده غذایی 13.07€ (یورو) 12 عدد تخم مرغ 2.02€ (یورو)
3 وعده غذا برای 2 نفر 51.18€ (یورو) 1 کیلو پنیر محلی 5.90€ (یورو)
یک میان وعده در مک دونالد 5.98€ (یورو) 1 کیلو سینه مرغ 6.25€ (یورو)
یک فنجان کاپوچینو 3.92€ (یورو) 1 کیلو گوشت قرمز 8.18€ (یورو)
یک بطری نوشابه 1.34€ (یورو) 1 کیلو سیب 1.96€ (یورو)
یک بطری آب 0.99€ (یورو) 1 کیلو موز 1.17€ (یورو)
1 لیتر شیر 0.98€ (یورو) 1 کیلو پرتقال 1.83€ (یورو)
500 گرم نان 1.07€ (یورو) 1 کیلو گوجه فرنگی 1.89€ (یورو)
1 کیلوگرم برنج 0.98€ (یورو) 1 کیلو سیب زمینی 1.24€ (یورو)

برای اطلاع بیشتر مقاله هزینه زندگی در انگلستان را مطالعه نمایید.

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در انگلستان

برای اقدام نسبت به اخذش پذیرش پزشکی در این کشور نیاز به ارائه مدارکی دارید که اصل پاسپورت و ریز نمرات دیپلم و اصل مدرک دیپلم شما و همین طور گواهی سلامت و پرینت تمکن مالی و عکس از جمله مواردی است که برای ارائه به سفارت احتیاج دارید. توصیه ما به شما هموطن عزیز این است که در صورتی که برای اخذ ویزای تحصیلی و یا سرمایه گذاری تمایل دارید برای انجام این عمل از طریق یکی از موسسات حقوقی قانونی و دارای مجوز رسمی اقدام نمایید و روند مهاجرت خود را با اطمینان انجام دهید. با توجه به مطالب گفته شده میتوان گفت تحصیل پزشکی در انگلستان از بهترین مقاصد تحصیلی می باشد.

اما از این امر که انگلستان در ردیف کشور های گران دنیا قرار دارد غافل نشوید. اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی هستید و هزینه کافی برای تحصیل در کشور انگلستان را ندارید، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تحصیل پزشکی در کشور های همچون اوکراین و بلاروس را به شما پیشنهاد می دهند. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات جزیی تر در خصوص شرایط اعزام دانشجو به انگلستان کسب کنید می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند گردید.

16 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در انگلستان

 1. هیراد حدادی گفت:

  این یکی، گرون ترین چیزیه که میشه سراغش رفت 🙁

 2. ترنم گفت:

  خواندن دوره های alevel در چه کالج هایی خوب می باشد؟

 3. javad گفت:

  سلام تحصیل پزشکی در انگلستان برای رشته دندان پزشکی به چه صورت است ؟

 4. امیر گفت:

  ممنون از مقاله خیلی خوبتون .

 5. امید گفت:

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی را عنوان میکنید؟

 6. قراری گفت:

  در مورد ویزای تحصیلی انگلستان کمی توضیح دهید ممنون

 7. ماکان تابان گفت:

  هزینه هاش فوق العاده بالاس

 8. leilakk گفت:

  سلام. دقیقا تحصیل در چه شاخه هایی از رشته پزشکی در این کشور ساپورت میشه؟

 9. طلایی پور گفت:

  سلام
  در این کشور امکان کار تمام وقت همزمان با تحصیل وجود دارد؟

 10. داوری گفت:

  سلام. حالا با این هزینه هایی که زندگی در انگلستان داره میشه در حین تحصیل پزشکی کار کرد تا هزینه ها رو پوشش داد؟

 11. ماهان قنبری گفت:

  تحصیل پزشکی در انگلستان چقدر هزینه داره برا 6 سال؟

 12. Alian گفت:

  شرايط سني براي تحصيل در رشته هاي پزشكي انگليس ملاك هست ؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله نهایتا تا ۱۹ سال هست

 13. طاها زاهدی گفت:

  سلام. هزینه تحصیل پزشکی مجموعا در انگلستان چقدر خواهد بود؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای دانشگاه یا مقطع کالج؟

 14. شاهرخ ادهمی گفت:

  این هزینه ها که در مقاله اومده آیا فقط برا زندگیه یا تحصیل رو هم شامل میشه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *