مهاجرت تحصیلی اسپانیا, مهاجرت تحصیلی ایتالیا

مقایسه تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا

مقایسه تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا

رشته تحصیلی پزشکی جزء رشته های تحصیلی پر مخاطب در دنیا محسوب می شود، ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی ایتالیا و اسپانیا برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است. مقایسه تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا به متقاضیان تحصیل در اروپا کمک خواهد کرد تا با توجه به شرایط خود، گزینه بهتری را انتخاب کنند. این نوشتار به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است و شما با مطالعه این مقاله متقاضیان می توانند بهترین کشور را با توجه به شرایط خود برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی انتخاب کنند.

  • شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا چگونه است؟
  • دانشگاه های کدام کشور شرایط علمی بهتری دارند؟
  • در کدام کشور می توان به بورسیه های تحصیلی بهتری دست یافت؟
  • مزایای تحصیل پزشکی در این دو کشور چیست؟

مقایسه تحصیل پزشکی در دو کشور ایتالیا و اسپانیا

کشور ایتالیا همواره مهد فرهنگ و آموزش و پرورش در قاره اروپا می باشد که این نکته با توجه به وجود دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور مشهود است. متقاضیانی که کشور ایتالیا را برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی انتخاب می کنند علاوه بر تحصیل در دانشگاه های پیشرو، زندگی در کشور تاریخی و پر جنب و جوش ایتالیا تجربه می کنند. کشور اسپانیا در غرب قاره اروپا جای گرفته است و جزء کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود. کشور اسپانیا نیز دارای دانشگاه های معتبر پزشکی می باشد که دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این بخش به مقایسه تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا اشاره خواهیم کرد.

پارامتر کشور اسپانیا کشور ایتالیا
زبان تحصیل زبان اسپانیایی و زبان انگلیسی زبان ایتالیایی و زبان انگلیسی
بورسیه تحصیلی امکان اخذ بورس تحصیلی وجود دارد امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد
طول مدت تحصیل 6 سال 6 سال
آزمون ورودی جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور لازم است متقاضیان در آزمون ورودی شرکت کنند و حداقل نمره تعیین شده را کسب کنند جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه های ایتالیا متقاضیان باید در آزمون IMAT که در طول سال 1 بار برگزار می شود شرکت کنند. هزینه در نظر گرفته شده برای شرکت در این آزمون 120€ (یورو) است.
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه تکمیل فرم مربوطه+ مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات+ مدرک معتبر زبان اسپانیایی یا زبان انگلیسی+ انگیزه نامه+ گواهی تمکن مالی+ اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات+ تکمیل فرم مربوطه+ نتیجه آزمون ورودی+ انگیزه نامه+ گواهی تمکن مالی+ اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی+ مدرک زبان ایتالیایی یا زبان انگلیسی IELTS/ TOEFL

مقایسه تحصیل پزشکی در دو کشور ایتالیا و اسپانیا

مقایسه هزینه های تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا

یکی از نکات مهمی که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند هزینه های تحصیل و زندگی است. شهریه دانشگاه های ایتالیا بر اساس مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است اما در مقایسه با بسیاری از کشورها هزینه های تحصیل در این کشور مقرون به صرفه است. شهریه دانشگاه های این کشور سالانه بین 400€ تا 5000€ (یورو) است، دانشجویان باید علاوه بر هزینه های تحصیل هزینه های زندگی در کشور ایتالیا را نیز در نظر داشته باشند. برای زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا باید ماهانه مبلغی بین 600€ تا 800€ (یورو) در نظر گرفته شود، با مطالعه مقاله درباره هزینه زندگی در ایتالیا می توانید اطلاعات دقیق تری در این خصوص کسب کنید.

هزینه تحصیل در کشور اسپانیا نیز با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید سالانه مبلغی بین 500€ تا 1500€ (یورو) و برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید سالانه مبلغ 20000€ (یورو) بپردازید. هزینه زندگی در کشور اسپانیا با توجه به سبک زندگی و محل اقامت شما متفاوت است دانشجویان باید برای زندگی دانشجویی در اسپانیا سالانه مبلغی بین 6500€ تا 8500€ (یورو) در نظر داشته باشند. برای بررسی دقیق تر هزینه های زندگی در این کشور به مقاله هزینه زندگی در کشور اسپانیا مراجعه کنید.

دانشگاه های پزشکی ایتالیا و اسپانیا

متقاضیان خارجی و بین المللی برای تحصیل در کشور ایتالیا یا کشور اسپانیا به گواهی پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی نیاز دارند. به این منظور دانشجویان باید اطلاعات کاملی در خصوص دانشگاه های کشور مورد نظر کسب کنند. برای اطلاع از شرایط تحصیل و مزایای دانشگاه ها می توانید به وب سایت دانشگاه های مورد نظر خود در ایتالیا و اسپانیا مراجعه کنید. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های پزشکی کشور ایتالیا و اسپانیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های پزشکی ایتالیا و اسپانیا می پردازیم.

دانشگاه های پزشکی اسپانیا دانشگاه های پزشکی ایتالیا
دانشگاه ملی علوم پزشکی اسپانیا دانشگاه میلان
دانشگاه بارسلونا دانشگاه باری
دانشگاه اتوناما دانشگاه پاویا
دانشگاه کامپلوتنس دانشگاه ساپینزا
دانشگاه دولتی گرانادا دانشگاه تور ورگاتا رم
دانشگاه والنسیا دانشگاه دوم ناپل
دانشگاه ناپل فدریکو
دانشگاه هیومنیتاس

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص مقایسه تحصیل پزشکی در ایتالیا و اسپانیا کسب کردید، متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا یا اسپانیا یا سایر کشورهای مورد نظر با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند، همچنین می توانید با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری به موسسه مراجعه کنید و از مشاوره های در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5  +  3  =