مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در کشور دانمارک
تحصیل پزشکی در دانمارک
میانگین امتیاز 5 تعداد 1

دانمارک در سال 2019 نیز شادترین کشور دنیا شناخته شد. انتخاب دانمارک و انتخاب تحصیل پزشکی در دانمارک نشان از یک مسیر خوب و یک کشور خوب دارد. البته که در دل این مسیر سختی هایی هم هست که به آنها میپردازیم. پیشرفت علمی در این کشور در سال های متوالی رشد بالایی داشته است. این کشور دانشگاه های معتبر جهانی دارد که انواع رشته‌های تحصیلی را با کیفیت بالا ارائه می‌دهند. از رشته‌ های پرطرفدار این کشور رشته‌ های مرتبط با پزشکی می‌باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله شما را با کلیات تحصیل پزشکی در این کشور آشنا می سازند. پذیرش پزشکی در دانمارک به دو صورت در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی صورت میگیرد.

شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور مورد توجه بسیاری از افراد حتی داخل اروپا میباشد. تمایل بیشتر افراد در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است. افراد می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک شرایط اقامت و تابعیت را برای خود رقم زنند. تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا 6 سال به طول می انجامد. دروس مربوطه به دو زبان انگلیسی و دانمارکی تدریس میشوند.

دانشجویان علاقمند در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور می توانند به دو زبان تحصیل نمایند. تحصیل به زبان انگلیسی با حداقل IELTS 6 انجام پذیر است. ناگفته نماند که تسلط به زبان دانمارکی از دیگر لازمه های اصلی محسوب می گردد. دوره های کارورزی و اشتغال نیاز به تسلط زبان دانمارکی دارد. در حال حاضر در دانشگاه های دانمارک امکان تدریس زبان دانمارکی وجود دارد. دانشجویان تحصیل پزشکی در این کشور در هنگام تحصیل، در حال فراگیری تشخیص بیماری‌ها و دانش و مهارت جهت درمان و ایجاد رابطه موثر با بیمار هستند.

شرایط پذیرش دانشگاه های دانمارک

بسته به دانشگاه مورد نظر شما، شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور متفاوت است. معمولاً گرفتن پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت‌تر از دانشگاه های خصوصی است. معمولا دانشگاه های دولتی دانمارک به زبان دنیش میباشد و فردی که تمایل به پذیرش در این مقطع دارد باید زبان رسمی این کشور را بداند. هزینه های تحصیل در دانمارک از دیگر موارد قابل توجه است. بورسیه تحصیلی نیز متعلق به افرادی با رزومه‌ی بالا می‌باشد. چنانچه بورسیه این کشور به شما تعلق گیرد، امکان تحصیل رایگان در هر دانشگاهی را خواهید داشت.

بیشتر اوقات بورسیه تحصیلی برای مقاطع بالا، مانند دکترا یا کارشناسی ارشد تعلق خواهد گرفت. چنانچه این بورسیه در مقاطع بالاتر تعلق گیرد شرایط تحصیل در این کشور را راحت‌تر می‌کند. دانشگاه های دانمارک از نظر سطح علمی متفاوت‌اند. در نتیجه حتماً قبل از انتخاب دانشگاه، رتبه آن را در سال جاری بررسی نمایید. آخرین لیست منتشر شده مربوط به سال 2019 میباشد.

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه های دانمارک به شمار می‌آید که در سال 1479 در شهر کپنهاگ بنا شد. این دانشگاه رشته‌های پزشکی را در سطوح بسیار بالا ارائه می‌دهد. این دانشگاه جزء دانشگاه های معتبر جهانی است. دانشگاه کپنهاگ توانسته است رتبه اول در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور را به خود اختصاص دهد.

  1. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر ترم حدود 8.000 تا 10.000 $ است.
  2. دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است چرا که اکثر درس‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

تحصیل پزشکی در دانمارک

دانشگاه آرهوس دانمارک

دانشگاه آرهوس در شهر آرهوس تاسیس شد که یکی از برترین دانشگاه ها برای رشته پزشکی در دانمارک است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه حدود 16.000 تا 18.000 $ می‌باشد و دارای مدرک معتبر جهانی است. در دانشگاه های مختلف این کشور حتی برای یک رشته خاص ممکن است دروس ارائه شده با هم متفاوت باشند. تحصیل در دانمارک در سطح کارشناسی تقریبا مانند کشورهای دیگر است. ولی تفاوت‌ هایی هم دارد که قبل از اقدام باید از آنها باخبر شوید. زبان تحصیل در دانمارک به دو زبان انگلیسی و دانمارکی یا همان دنیش امکان‌ پذیر است. تحصیل رشته پزشکی در دانمارک بدون مدرک زبان امکان‌ پذیر نخواهد بود اما در بعضی از دانشگاه ها پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک بسته به شرایط شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

  • مدارک شناسایی معتبر
  • مدارک تحصیلی با دارا بودن تمامی ریز نمرات
  • دارا بودن گذرنامه معتبر
  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با شرایط خاص – ارائه مدرک زبان دانمارکی در صورت دارا بودن
  • دارا بودن یک حساب بانکی معتبر برای اثبات پشتیبانی مالی
  • ارائه مدارک مربوط به سابقه کار در بیمارستان و یا درمانگاه در صورت دارا بودن

نکته‌ قابل توجه این است که تمام مدارک ارائه شده باید به زبان دانمارکی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند. متقاضیان همچنین باید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک را بسته به شرایط خود بررسی نمایند و اطلاعات کاملی را دریافت نمایند. یادآوری می‌کنیم قبل از مهاجرت از هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک مطلع باشید. همین‌طور اطلاعات دقیقی در مورد ساپورت مالی سفارت دانمارک به دست آورید. متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور می توانند در خصوص اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =