مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

دانمارک در سال 2020 نیز شادترین کشور دنیا شناخته شد. به علاوه از آن جایی که اقتصاد فوق العاده قدرتمند و رفاه اجتماعی بالایی دارد٬ تحصیل پزشکی در دانمارک نیز بسیار پرطرفدار است. چرا که تحصیل در هر کشوری یکی از بهترین راه های اخذ اقامت آن کشور است. در واقع فارغ التحصیلان پزشکی می توانند در صورتی که به زبان دانمارکی مسلط باشند به راحتی شغل مناسبی در این کشور پیدا کنند. دلیل این امر پایین بودن آمار بیکاری در دانمارک است که در سال های گذشته همواره زیر 4% بوده است. در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک پرداخته اند. در این مقاله هم چنین سعی شده به سوالات ذیل پاسخ داده شود:

 • تحصیل پزشکی در دانمارک چگونه است؟
 • شرایط پذیرش تحصیلی در این کشور چیست؟
 • مراحل و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد چه می باشد؟
 • زبان تحصیلی در این کشور، چه زبان هایی می باشد؟

اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در دانمارک

شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک در سال 2020

بسته به دانشگاه مورد نظر متقاضی، شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور در سال 2020 متفاوت است. اول از همه اینکه باید دانست که گرفتن پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت‌ تر از دانشگاه های خصوصی است. معمولا دانشگاه های دولتی دانمارک به زبان رسمی و رایج این کشور یعنی دنیش می باشد و فردی که تمایل به پذیرش در این مقطع دارد باید زبان رسمی این کشور را بداند. اما در دانشگاه های خصوصی معمولا دوره های به زبان انگلیسی بیشتر یافت می شوند و امکان اخذ پذیرش از آن ها برای دانشجویان بین المللی بیشتر است. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی دانمارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک زبان دانمارکی
 • مدرک دیپلم متوسطه
 • ریزنمرات تحصیلی (GPA بالا)
 • قبولی در آزمون ورودی

هزینه تحصیل در دانمارک

هزینه های تحصیل در دانمارک از دیگر موارد قابل توجه است که متقاضی باید از پیش، آن ها را تدارک نماید و منبع تامین آن هزینه ها را مشخص نماید. بهترین حالت بدین منظور، دریافت بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی نیز متعلق به افرادی با رزومه‌ی بالا می‌ باشد. بیشتر اوقات بورسیه تحصیلی برای مقاطع بالا، مانند دکترا یا کارشناسی ارشد تعلق خواهد گرفت. چنانچه این بورسیه در مقاطع بالاتر تعلق گیرد شرایط تحصیل در این کشور را راحت‌ تر می‌ کند. دانشگاه های دانمارک از نظر سطح علمی متفاوت‌ اند. میانگین هزینه های تحصیل و زندگی سال 2020 دانشگاه های دانمارک بدین شرح است:

عنوان برنامه مبلغ شهریه به یورو (€)
برنامه های علوم انسانی حدود 6,000€
برنامه های فنی مهندسی و علوم پایه €12,000-15,000
برنامه های علوم پزشکی €35,000
شهریه پرداختی دانمارکی ها 3000 تا 8000€

اما شهریه های سال 2020 بر حسب دانشگاه های برتر دانمارک عبارتند از:

نام دانشگاه میانگین سالیانه شهریه (€)
آرهوس 10000 یورو
کپنهاگن 9000 تا 15000 یورو
دانشگاه فنی دانمارک 13500 یورو
مدرسه بازرگانی کپنهاگ 12500 یورو

زبان تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور مورد توجه بسیاری از افراد حتی در داخل اروپا می باشد. تمایل بیشتر افراد در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است. افراد می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک شرایط اقامت و تابعیت را برای خود رقم زنند. تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا 6 سال به طول می انجامد. دروس مربوطه به دو زبان انگلیسی و دانمارکی تدریس می شوند.

دانشجویان علاقمند در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور می توانند به دو زبان تحصیل نمایند. تحصیل به زبان انگلیسی با حداقل IELTS 6 انجام پذیر است. ناگفته نماند که تسلط به زبان دانمارکی از دیگر لازمه های اصلی محسوب می گردد. دوره های کارورزی و اشتغالبه کار، نیاز به تسلط بر زبان دانمارکی دارد. در حال حاضر در دانشگاه های دانمارک امکان تدریس زبان دانمارکی وجود دارد. دانشجویان تحصیل پزشکی در این کشور در هنگام تحصیل، در حال فراگیری تشخیص بیماری‌ها و دانش و مهارت جهت درمان و ایجاد رابطه موثر با بیمار هستند.

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه های دانمارک به شمار می‌آید که در سال 1479 در شهر کپنهاگ بنا شد. این دانشگاه رشته‌ های پزشکی را در سطوح بسیار بالا ارائه می‌ دهد. این دانشگاه جزء دانشگاه های معتبر جهانی است. دانشگاه کپنهاگ توانسته است رتبه اول در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور را به خود اختصاص دهد. در مورد این دانشگاه، دو نکته ذیل، قابل توجه است:

 1. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر ترم حدود 8000$ (دلار آمریکا) تا 10000$ (دلار آمریکا) است.
 2. دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است چرا که اکثر درس‌ ها به زبان انگلیسی تدریس می‌ شوند.

دانشگاه آرهوس جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

دانشگاه آرهوس در شهر آرهوس تاسیس شد که یکی از برترین دانشگاه ها برای رشته پزشکی در دانمارک است. هزینه تحصیل پزشکی این دانشگاه حدود 16000$ (دلار آمریکا)‌ تا 18000$ (دلار آمریکا) می‌باشد و دارای مدرک معتبر جهانی است. در دانشگاه های مختلف این کشور حتی برای یک رشته خاص ممکن است دروس ارائه شده با هم متفاوت باشند. تحصیل در دانمارک در سطح کارشناسی تقریبا مانند کشورهای دیگر است ولی تفاوت‌ هایی هم دارد که قبل از اقدام باید از آنها باخبر شد. زبان تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و دانمارکی یا همان دنیش امکان‌ پذیر است. تحصیل رشته پزشکی در دانمارک بدون مدرک زبان امکان‌ پذیر نخواهد بود اما در بعضی از دانشگاه ها پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌ شود.

دانشگاه آرهوس جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک بسته به شرایط شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • مدارک شناسایی معتبر
 • مدارک تحصیلی با دارا بودن تمامی ریز نمرات
 • دارا بودن گذرنامه معتبر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با شرایط خاص – ارائه مدرک زبان دانمارکی در صورت دارا بودن
 • دارا بودن یک حساب بانکی معتبر برای اثبات پشتیبانی مالی
 • ارائه مدارک مربوط به سابقه کار در بیمارستان و یا درمانگاه در صورت دارا بودن

هزینه زندگی در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که نسبتا گران قیمت می باشد. در واقع در سال 2020 زندگی در دانمارک ماهیانه بین 1100€ (یورو) تا 1300€ (یورو) هزینه در برخواهد داشت. البته انتخاب دانمارک برای متاهل ها گزینه بسیار خوبی است چرا که هم این کشور ویزای همراه صادر می کند و هم خوشبختانه مظابق قوانین٬ همراه در دانمارک اجازه کار خواهد داشت. با توجه به این که هم همراه اجازه کار دارد و هم خود دانشجو می تواند به صورت پاره وقت مشغول به کار باشد٬ تمامی هزینه های زندگی قابل پرداخت خواهد بود. البته بهتر است افراد از پیش هزینه های زندگی در دانمارک را حداقل برای 10 ماه پیش بینی کنند.

نکته‌ قابل توجه این است که تمام مدارک ارائه شده باید به زبان دانمارکی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند. متقاضیان همچنین باید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک را بسته به شرایط خود بررسی نمایند و اطلاعات کاملی را دریافت نمایند. متقاضیان مهاجرت به دانمارک می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک

متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور برای اطلاع از شرایط 2020 سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 • چرا تحصیل پزشکی در دانمارک با استقبال مواجه شده است؟ به علت تحصیل در کشوری توسعه یافته با سیستم آموزشی برتر، اخذ ویزای شنگن، مدرک تحصیلی معتبر و فرصت اشتغال بالا.
 • شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک چیست؟ تکمیل فرم درخواست، قبولی در آزمون ورودی، مدرک دیپلم متوسطه، معدل بالا در مقاطع تحصیلی پیشین.
 • هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور چقدر است؟ میانگین هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور به مقدار 35000€ (یورو) در سال است.
 • زبان تحصیل در دانمارک چیست؟ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی مهیا می باشد ولی در دوره رزیدنتی افراد باید زبان دانمارکی را کاملا مسلط باشند.
 • مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در 2020 چیست؟ از مدارک لازم می توان به مدارک شناسایی، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، پرداخت هزینه های یک سال تحصیلی و سوابق شغلی اشاره کرد.

7 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در دانمارک

 1. کسری گفت:

  امکان بورسیه شدن برای کسی که پزشکی در دانشگاه دولتی ایران با رزومه خوب تحصیل میکنه هم وجود داره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما قبل از بورسیه شدن باید مدرک تحصیلیتونو معادل سازی کنید سپس بله وجود داره

 2. arghavan گفت:

  سلام وقتتون بخیر.امکان اپلای برای دانشجوی فارغ التحصیل رشته ی زیست شناسی در دوره ی کارشناسی هم هست؟یا صرفا باید در کنکور ایران قبول شد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای داتمارک نیازی به قبولی نیست باید در آزمون پزشکی دانمارک شرکت کنید

 3. F گفت:

  سلام. آزمون ورودی پزشکی دانمارک چگونه است؟ و چه درس هایی دارد؟ به چه زبانی است؟

 4. saeed گفت:

  شلام آیا امکان خواندن پزشکی و دندان در دانمارک برای پرستاران با مدرک لیسانس وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   سوالتون نیاز به اطلاعات بیشتری داره تا بتونم شما رو دقیق راهنمایی کنم دوست عزیز
   لطفا اطلاعات کامل خودتون رو ارسال بفرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *