مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

در دانمارک، شادترین کشور دنیا، علاوه بر اقتصاد فوق العاده قدرتمند و رفاه اجتماعی بالا، تحصیل پزشکی در دانمارک نیز بسیار پرطرفدار است. چرا که تحصیل در هر کشوری یکی از بهترین راه های اخذ اقامت آن کشور است. در واقع فارغ التحصیلان پزشکی می توانند در صورتی که به زبان دانمارکی مسلط باشند به راحتی شغل مناسبی در این کشور پیدا کنند. دلیل این امر پایین بودن آمار بیکاری در دانمارک است که در سال های گذشته همواره زیر 5% بوده است. در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک پرداخته اند. در این مقاله هم چنین سعی شده به سوالات ذیل پاسخ داده شود:

 • تحصیل پزشکی در دانمارک چگونه است؟
 • شرایط پذیرش تحصیلی در این کشور چیست؟
 • مراحل و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد چه می باشد؟
 • زبان تحصیلی در این کشور، چه زبان هایی می باشد؟

معرفی دوره پزشکی در دانمارک

دانمارک به عنوان یکی از کشورهایی که خدمات بهداشتی و آموزشی رایگان را به شهروندان خود ارائه می دهد، یکی از کشورهایی بوده است که آموزش با کیفیت بالا به ویژه رشته های پزشکی و سایر مطالعات بهداشتی مرتبط را برای همه شهروندان و حتی سایر افراد خارجی ارائه می دهد. گذشته از خدمات عمومی کاملی که آنها به شهروندان دانمارک ارائه می دهند، زمانی که شما به عنوان یک کارمند بهداشتی و حرفه ای در این کشور بمانید، فرصت های خوبی و مزایای عالی دریافت خواهید کرد. شما برای تحصیل و حتی پس از دریافت مدرک توسط دولت و شرکت های خصوصی آنها حمایت خواهید شد. با این حال، گرفتن مدرک پزشکی یا سایر مطالعات مرتبط در هر کشوری که بخواهید در آن درخواست کنید بسیار دشوار خواهد بود. برای شروع، تعداد سال ‌هایی که صرف مطالعه و تمرین پزشکی در کل زندگی شما می ‌شود، بیهوده خواهد بود.

شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک در سال 2024

بسته به دانشگاه مورد نظر متقاضی، شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور در سال 2024 متفاوت است. اول از همه اینکه باید دانست که گرفتن پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت‌ تر از دانشگاه های خصوصی است. معمولا دانشگاه های دولتی دانمارک به زبان رسمی و رایج این کشور یعنی دنیش می باشد و فردی که تمایل به پذیرش در این مقطع دارد باید زبان رسمی این کشور را بداند. اما در دانشگاه های خصوصی معمولا دوره های به زبان انگلیسی بیشتر یافت می شوند و امکان اخذ پذیرش از آن ها برای دانشجویان بین المللی بیشتر است.


مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی دانمارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست پذیرش
 • مدرک زبان دانمارکی
 • مدرک دیپلم متوسطه
 • ریزنمرات تحصیلی (GPA بالا)
 • قبولی در آزمون ورودی

اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در دانمارک

هزینه تحصیل در دانمارک

هزینه های تحصیل در دانمارک از دیگر موارد قابل توجه است که متقاضی باید از پیش، آن ها را تدارک نماید و منبع تامین آن هزینه ها را مشخص نماید. بهترین حالت بدین منظور، دریافت بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی نیز متعلق به افرادی با رزومه‌ی بالا می‌ باشد. بیشتر اوقات بورسیه تحصیلی برای مقاطع بالا، مانند دکترا یا کارشناسی ارشد تعلق خواهد گرفت. چنانچه این بورسیه در مقاطع بالاتر تعلق گیرد شرایط تحصیل در این کشور را راحت‌ تر می‌ کند. دانشگاه های دانمارک از نظر سطح علمی متفاوت‌ اند. میانگین هزینه های تحصیل و زندگی سال 2024 دانشگاه های دانمارک بدین شرح است:

عنوان برنامهمیانگین سالیانه شهریه به یورو
برنامه های علوم انسانیحدود 6000€
برنامه های فنی مهندسی و علوم پایه€12000 تا 15000€
برنامه های علوم پزشکی€20000
شهریه پرداختی دانمارکی ها€3000 تا 8000€

اما شهریه های سال 2024 بر حسب دانشگاه های برتر دانمارک عبارتند از:

نام دانشگاهمیانگین سالیانه شهریه به یورو
آرهوس€10000
کپنهاگن€9000 تا 15000€
دانشگاه فنی دانمارک€13500
مدرسه بازرگانی کپنهاگ€12500

هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک

شروع یک سفر آموزشی پزشکی در دانمارک یک سرمایه گذاری هیجان انگیز است، اما درک جنبه های مالی بسیار مهم است. شروع یک سفر تحصیلی پزشکی در دانمارک مستلزم درک روشنی از هزینه های تحصیل است. دانشگاه های دانمارک معمولاً برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. هزینه آن متفاوت است، موسسات دولتی مقرون به صرفه تر از خصوصی هستند. اطمینان از تحقیق در مورد دانشگاه های خاص و ساختار شهریه آنها برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه. علاوه بر شهریه، هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک شامل هزینه های زندگی نیز می شود. دانمارک استاندارد زندگی بالایی دارد که بر محل اقامت، غذا، حمل و نقل و فعالیت های اوقات فراغت تأثیر می گذارد. دانش آموزان آینده نگر باید با در نظر گرفتن این عوامل برای حفظ سبک زندگی راحت، بودجه ای واقع بینانه ایجاد کنند.

دانمارک برنامه های کمکی مختلفی از جمله بورسیه تحصیلی، کمک هزینه و وام برای دانشجویان ارائه می دهد. گزینه های ارائه شده توسط دولت دانمارک برای کاهش بار مالی را بررسی کنید. درک این برنامه ها می تواند به طور قابل توجهی به مقرون به صرفه کردن تحصیل پزشکی شما کمک کند. ایجاد تعادل بین کار و تحصیل در دانمارک یک روش رایج در بین دانشجویان است. دانشجویان بین المللی می توانند برای تامین هزینه های زندگی خود به صورت پاره وقت کار کنند. با این حال، مدیریت موثر زمان برای پیشرفت تحصیلی و در عین حال کسب تجربه کاری ارزشمند ضروری است. کمک هزینه های دانشجویی دانمارکی نقش اساسی در تامین مالی آموزش دارد. این کمک هزینه ها، اغلب بر اساس شایستگی و نیاز، می تواند به طور قابل توجهی هزینه کلی تحصیل پزشکی در دانمارک را کاهش دهد.

زبان تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور مورد توجه بسیاری از افراد حتی در داخل اروپا می باشد. تمایل بیشتر افراد در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است. افراد می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک شرایط اقامت و تابعیت را برای خود رقم زنند. تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا 6 سال به طول می انجامد. دروس مربوطه به دو زبان انگلیسی و دانمارکی تدریس می شوند.

دانشجویان علاقمند در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور می توانند به دو زبان تحصیل نمایند. تحصیل به زبان انگلیسی با حداقل IELTS 6 انجام پذیر است. ناگفته نماند که تسلط به زبان دانمارکی از دیگر لازمه های اصلی محسوب می گردد. دوره های کارورزی و اشتغال به کار، نیاز به تسلط بر زبان دانمارکی دارد. در حال حاضر در دانشگاه های دانمارک امکان تدریس زبان دانمارکی وجود دارد. دانشجویان تحصیل پزشکی در این کشور در هنگام تحصیل، در حال فراگیری تشخیص بیماری‌ها و دانش و مهارت جهت درمان و ایجاد رابطه موثر با بیمار هستند. 2 دانشگاه برتر دانمارک دانشگاه های کپنهاگ و آرهوس هستند که در ادامه راجع به آن ها و زبان تحصیلی دروسشان توضیحاتی ارائه شده است.

اخذ ویزا برای تحصیل پزشکی در دانمارک

به محض اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی دانمارک متقاضی می تواند بری اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کند. معمولا برای این کار لازم است به سفارت دانمارک مراجعه کند. ویزایی هم که به متقاضیان داده می شود یک ویزای بلند مدت بوده و علاوه بر تحصیل و اقامت در دانمارک دارندگان این ویزا امکان کار پاره وقت هم با این ویزا دارند.

اما مدارک لازم برای درخواست ویزای مذکور در سال 2024 عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • عکسهای پاسپورتی
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی دانمارک
 • گواهی اسکان در دانمارک
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گواهی تمکن مالی کافی (DKK6397 (کرون) در ماه)
 • رسید پرداخت شهریه سال اول
 • رسید واریز هزینه درخواست ویزا

مراحل اپلای در دانشگاه ‌های پزشکی دانمارک

مراحل اپلای در دانشگاه ‌های پزشکی دانمارک

حال حاضر، تعداد کل موسسات پزشکی در کشور تنها به 5 می رسد. این نسبت نسبت به سایر کشورها بسیار کم است، اما با این وجود، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای این دانشگاه ها جستجو و درخواست داده اند. متأسفانه، نرخ ترک تحصیل در دنور نسبتاً بالا است و 11.1٪ است و این نگران کننده است زیرا تنها 5 مؤسسه پزشکی در کشور وجود دارد و این درصد تعداد زیادی در نظر گرفته می شود. بر اساس داده‌ ها، گفته شد که دلیل اصلی افت تحصیلی دانش ‌آموزان، فضای مدرسه بوده است، بنابراین قبلاً اقداماتی در این زمینه انجام داده ‌اند. بنابراین، پاسخ کوتاه این است که تحصیل پزشکی در دانمارک دشوار است.

سفر شما برای مطالعه 3 سال مطالعات پزشکی نظری و 3 سال تمرین پزشکی بلافاصله به پایان نخواهد رسید. پس از دریافت مدرک لیسانس در رشته پزشکی، شما نیاز به ادامه تحصیل و داشتن مدرک فوق لیسانس پزشکی برای 3 سال دیگر خواهید داشت و تنها با داشتن آن مدرک، عنوان MD را دریافت خواهید کرد. اگر در دانمارک تحصیل کرده اید، نیازی به معاینات مجوز بیشتر برای پزشک بودن ندارید.

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه های دانمارک به شمار می‌آید که در سال 1479 در شهر کپنهاگ بنا شد. این دانشگاه رشته‌ های پزشکی را در سطوح بسیار بالا ارائه می‌ دهد. این دانشگاه جزء دانشگاه های معتبر جهانی است. دانشگاه کپنهاگ توانسته است رتبه اول در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور را به خود اختصاص دهد. در مورد این دانشگاه، دو نکته ذیل، قابل توجه است:

 1. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر ترم حدود 10000€ تا 17000€ (یورو) است.
 2. دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 الزامی است چرا که اکثر درس‌ ها به زبان انگلیسی تدریس می‌ شوند.

زبان تحصیل پزشکی در دانمارک

دانشگاه آرهوس دانمارک

دانشگاه آرهوس در شهر آرهوس تاسیس شد که یکی از برترین دانشگاه ها برای رشته پزشکی در دانمارک است. هزینه تحصیل پزشکی این دانشگاه در سال 2024 معادل 15300€ (یورو) می‌باشد و دارای مدرک معتبر جهانی است. در دانشگاه های مختلف این کشور حتی برای یک رشته خاص ممکن است دروس ارائه شده با هم متفاوت باشند. تحصیل در دانمارک در سطح کارشناسی تقریبا مانند کشورهای دیگر است ولی تفاوت‌ هایی هم دارد که قبل از اقدام باید از آنها باخبر شد. زبان تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و دانمارکی یا همان دنیش امکان‌ پذیر است. تحصیل رشته پزشکی در دانمارک بدون مدرک زبان امکان‌ پذیر نخواهد بود اما در بعضی از دانشگاه ها پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌ شود.

اخذ بورسیه برای تحصیل پزشکی در دانمارک

یکی از دلایل اصلی برای تحصیل رشته پزشکی در دانمارک امکان اخذ بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر این کشور مرفه اروپایی است. بورسیه هایی که بخشی از هزینه ها و یا کل هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی را ساپورت می کند و از جمله معروف ترین این بورسیه ها می توان به برنامه های زیر اشاره نمود:

بورسیه هامعیار ارزیابی صلاحیتمبلغ بورسیه به کرون دانمارک
بورسیه های ملی در همکاری با NEXT در دانشگاه آرهوسدانشجویان بین المللی رشته های پزشکیکل بورسیه تحصیلی به علاوه ماهیانه DKK8300 (کرون) اضافه
بورسیه های دولت دانمارک برای دانشجویان خارجی ممتازویژه دانشجویان با عملکرد آکادمیک برترشهریه کامل یا شهریه جزئی
برنامه بورسیه Nordplusثبت نام فول تایم در هر دانشگاه دانمارکیبرای هر ترم حدود DKK7000 (کرون)

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک بسته به شرایط شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • مدارک شناسایی معتبر
 • مدارک تحصیلی با دارا بودن تمامی ریز نمرات
 • دارا بودن گذرنامه معتبر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با شرایط خاص – ارائه مدرک زبان دانمارکی در صورت دارا بودن
 • دارا بودن یک حساب بانکی معتبر برای اثبات پشتیبانی مالی
 • ارائه مدارک مربوط به سابقه کار در بیمارستان و یا درمانگاه در صورت دارا بودن

شرایط اخذ مجوز کار پزشکی در دانمارک

برای اخذ مجوز کار پزشکی در دامارک فقط داشتن مدرک مدیکال اسکول کافی نیست. متقاضیان بایستی چندین شرایط مهم را نیز تامین کنند. در واقع از اولین شرایط برای اخذ مجوز کار طبابت در دانمارک داشتن مدرک پزشکی معتبر و به همراه آن مدرک مهارت زبان دانمارکی است. مثلا دانشگاه های پزشکی دانمارک با اعطای مدرک Cand.Med. از فارغ التحصیلان پزشکی استقبال می کنند و پس از آن فارغ التحصیلان این رشته می توانند وارد برنامه رزیدنسی residency یکساله شوند. بعد از اتمام دوره رزیدنسی است که متقاضیان به عنوان دکتر پزشکی در اداره بهداشت و درمان دانمارک ثبت نام می کنند. در این صورت اداره مذکور ضمن تایید اعتبار مدرکتان مجوز کار پزشکی را نیز برایتان صادر می کند.

در مرحله آخر با دریافت پیشنهاد کاری است که می توان برای اخذ مجوز کار دانمارک اقدام کرد:

شرایط اخذ مجوز کار پزشکی در دانمارک

شرایط کار پس از تحصیل پزشکی در دانمارک

شرایط کار پزشکان در دانمارک کمی متفاوت است. در دانمارک برای تمامی افراد، علی الخصوص فارغ التحصیلان رشته پزشکی، فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. در جدول ذیل نرخ بیکاری در این کشور طی چند سال بررسی شده است:

سالنرخ بیکاری
2015%4.8
2016%4.1
2017%4.3
2018%4
2019%3.8
2020%3.8
2021%4.5
2022%4.3
2023%2.7
2024%2.5

پزشکان در دانمارک علاوه بر این که فرصت های شغلی زیادی پیش رو خواهند داشت، سطح درآمد بسیار بالایی نیز دارند. به عنوان مثال جراحان و متخصصان مغز و اعصاب، قلب و عروق و بیهوشی بالاترین سطح درآمد ماهیانه را در دانمارک دریافت می نمایند. همین مسئله سبب شده است دانشجویان بین المللی علی رغم ضرورت تسلط به زبان دانمارکی به منظور کار در دانمارک به عنوان یک پزشک، این مسیر را انتخاب کنند.

در نمودار ذیل متوسط درآمد ماهیانه عموم مردم با متوسط درآمد ماهیانه پزشکان و کادر درمان در دانمارک طی سال 2024 مقایسه شده است:

متوسط درآمد ماهیانه عموم مردم با متوسط درآمد ماهیانه پزشکان و کادر درمان در دانمارک

متوسط درآمد پزشکان حدود 57% بیشتر از متوسط درآمد دیگر مشاغل بهداشتی و درمانی است. در ضمن بهترین شهر برای کار پزشکان در دانمارک شهر کپنهاگ می باشد، چرا که پزشکان در این شهر می توانند تا DKK102000 (کرون) در ماه کسب درآمد کنند.

پردرآمدترین مشاغل پزشکی در دانمارک 2024

با اینکه متوسط درآمد ماهانه پزشکان در دانمارک حدود DKK95500 (کرون) است ولی رنج درآمدی پزشکان در این کشور با توجه به سابقه کاری و نیز سطح تحصیلات پزشکان متفاوت است. مثلا کمترین سطح درآمدی پزشکان در این کشور حدود DKK35100 (کرون) و بیشترین سطح درآمدی آنها نیز در حدود DKK161000 (کرون) می باشد. در این بین برخی رشته مشاغل بالاترین سطح درآمدی را به خود اختصاص می دهند که در نمودار زیر نیز می توان به آنها اشاره کرد:

مقایسه درآمد مشاغل پزشکی در دانمارک

هزینه زندگی در دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که نسبتا گران قیمت می باشد. در واقع در سال 2024 زندگی در دانمارک ماهیانه بین 1300€ تا 1900€ (یورو) هزینه در برخواهد داشت. البته انتخاب دانمارک برای متاهل ها گزینه بسیار خوبی است چرا که هم این کشور ویزای همراه صادر می کند و هم خوشبختانه مطابق قوانین، همراه در دانمارک اجازه کار خواهد داشت. با توجه به این که هم همراه اجازه کار دارد و هم خود دانشجو می تواند به صورت پاره وقت مشغول به کار باشد، تمامی هزینه های زندگی قابل پرداخت خواهد بود. البته بهتر است افراد از پیش هزینه های زندگی در دانمارک را حداقل برای 10 ماه پیش بینی کنند. مقایسه توزیع آیتم های زندگی در کشور دانمارک نیز گویای این واقعیت مهم است که از بین تمامی هزینه های زندگی در این کشور، دانشجویان بین المللی بایستی به فکر مدیریت هزینه اجاره خانه خود باشند:

مقایسه توزیع هزینه زندگی در دانمارک

اقامت پس از تحصیل پزشکی در دانمارک

پس از اتمام تحصیلات پزشکی در دانمارک، دانشجوان ممکن است به دنبال اخذ اقامت دائم در این کشور باشند. برای این منظور، دانشجو باید شرایط خاصی را ارضا کند تا بتواند اقامت دائم دریافت کند. یکی از شرایط اساسی برای اخذ اقامت دائم پس از تحصیلات پزشکی در دانمارک، حضور مداوم و موفقیت ‌آمیز در دوره آموزشی پزشکی است. دانشجو باید تمام مراحل آموزشی را با موفقیت پشت سر بگذارد و مدارک مورد نیاز را کسب کند. همچنین، دانشجو باید به زبان دانمارکی مسلط باشد تا بتواند با بیماران و همکاران خود به خوبی ارتباط برقرار کند. مسلط بودن به زبان محلی نقش مهمی در اخذ اقامت دائم دارد و نشان از تعهد و تلاش فرد برای یادگیری زبان و فعالیت در جامعه محلی است.

علاوه بر این، دانشجو باید شرایط مالی و زندگی پایدار را نیز اثبات کند. این شامل داشتن منابع مالی کافی برای تأمین هزینه ‌های زندگی و پرداخت مالیات است. با اخذ اقامت دائم پس از تحصیلات پزشکی در دانمارک، دانشجو قادر خواهد بود به عنوان یک پزشک مجاز در این کشور فعالیت کند و از حقوق و مزایای یک پزشک محلی بهره ‌مند شود. این شامل حق بهره ‌مندی از سیستم بهداشت و درمان، حق بهره‌ مندی از تحصیلات پساپزشکی و حق بهره‌ مندی از فرصت ‌های شغلی مناسب می‌ شود. به طور کلی، اخذ اقامت دائم پس از تحصیلات پزشکی در دانمارک نیازمند تلاش، تعهد و ارضای شرایط خاص است که با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، دانشجوان می‌ توانند به عنوان پزشکان موفق در این کشور فعالیت کنند.

نکته‌ قابل توجه این است که تمام مدارک ارائه شده باید به زبان دانمارکی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند. متقاضیان همچنین باید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک را بسته به شرایط خود بررسی نمایند و اطلاعات کاملی را دریافت نمایند. متقاضیان مهاجرت به دانمارک می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک

متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور برای اطلاع از شرایط 2024 سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 • چرا تحصیل پزشکی در دانمارک با استقبال مواجه شده است؟ به علت تحصیل در کشوری توسعه یافته با سیستم آموزشی برتر، اخذ ویزای شنگن، مدرک تحصیلی معتبر و فرصت اشتغال بالا.
 • شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک چیست؟ تکمیل فرم درخواست، قبولی در آزمون ورودی، مدرک دیپلم متوسطه، معدل بالا در مقاطع تحصیلی پیشین.
 • هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور چقدر است؟ میانگین هزینه های تحصیل پزشکی در این کشور به مقدار 20000€ (یورو) در سال است.
 • زبان تحصیل در دانمارک چیست؟ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی مهیا می باشد ولی در دوره رزیدنتی افراد باید زبان دانمارکی را کاملا مسلط باشند.
 • مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در 2024 چیست؟ از مدارک لازم می توان به مدارک شناسایی، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، پرداخت هزینه های یک سال تحصیلی و سوابق شغلی اشاره کرد.
 • آیا دانشجویان پزشکی بین المللی از حق اخذ بورسیه تحصیلی نیز برخوردارند؟ بله آنها در دانمارک هم از حق کار دانشجویی و هم از حق اخذ بورس تحصیلی نیز برخوردارند.
 • شرایط کار و سطح درآمد پزشکان در دانمارک چگونه است؟ پزشکی از بهترین مشاغل دانمارک محسوب شده و در حال حاضر پزشکان به طور متوسط ماهانه DKK 95500 (کرون دانمارک) معادل تقریبی 12841€ (یورو) دریافت می کنند.
5/5 - (6 امتیاز)

14 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در دانمارک

 1. بیتا گفت:

  درود
  با مدرک دیپلم و زبان دانمارکی میشه در دانشگاه خصوصی پزشکی خوند؟
  اگر هست ممکنه بیشتر راجبش توضیح بدید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان هست. به چه توضیحات بیشتری نیاز دارید؟

 2. Mahtab hariri گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  خواستم بدونم نمیشه بدون گرفتن مدرک زبان دانمارکی و مثلا با داشتن مدرک آیلتس قوی مثل نمره 7 آکادمیک اقدام کرد؟چون یه جا جزو مدارک مدرک دانمارکی رو هم نوشتین.
  و اینکه شرایط بورسیه گرفتن چیه؟میشه با معدل بالای 17 امیدوار بود؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر با زبان انگلیسی نمی تونید در این کشور تحصیل کنید و این دوره فقط به زبان دنیش یا دانمارکی هست

 3. سروش گفت:

  سلام وقتتون بخير ببخشيد من معدله ديپلمم 15 هست و معدله نهاييم 18 رشته ي تجربي هست ، مدركه ايلتس 7 هم دارم و در صورتيكه توي كنكورسراسري ايران رتبم زيره 100 بياد ميتونم از كشورهاي دانمارك ، سوئد ، نروژ و ايرلند پذيرش از يه دانشگاه مورد تاييد وزارت بهداشت براي رشه هاي پزشكي يا دندونپزشكي بگيرم ؟؟چقدر شانس دارم ؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای تحصیل پزشکی در این کشورها بایستی مدرک زبان این کشورها رو داشته باشید تا بتونید تحصیلتون رو ادامه بدید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 4. saeed گفت:

  شلام آیا امکان خواندن پزشکی و دندان در دانمارک برای پرستاران با مدرک لیسانس وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   سوالتون نیاز به اطلاعات بیشتری داره تا بتونم شما رو دقیق راهنمایی کنم دوست عزیز
   لطفا اطلاعات کامل خودتون رو ارسال بفرمائید

 5. F گفت:

  سلام. آزمون ورودی پزشکی دانمارک چگونه است؟ و چه درس هایی دارد؟ به چه زبانی است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   به زبان دانمارکی یا دنیش هست و شما باید مدرک زبان دانمارک رو داشته باشید

 6. arghavan گفت:

  سلام وقتتون بخیر.امکان اپلای برای دانشجوی فارغ التحصیل رشته ی زیست شناسی در دوره ی کارشناسی هم هست؟یا صرفا باید در کنکور ایران قبول شد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای داتمارک نیازی به قبولی نیست باید در آزمون پزشکی دانمارک شرکت کنید

 7. کسری گفت:

  امکان بورسیه شدن برای کسی که پزشکی در دانشگاه دولتی ایران با رزومه خوب تحصیل میکنه هم وجود داره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما قبل از بورسیه شدن باید مدرک تحصیلیتونو معادل سازی کنید سپس بله وجود داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *