مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در کشور دانمارک

دانمارک در سال 2019 نیز شادترین کشور دنیا شناخته شد. انتخاب دانمارک و انتخاب تحصیل پزشکی در دانمارک نشان از یک مسیر خوب و یک کشور خوب دارد. البته که در دل این مسیر، سختی هایی هم هست که به آنها می پردازیم. پیشرفت علمی در این کشور در سال های متوالی رشد بالایی داشته است. این کشور، دانشگاه های معتبر جهانی دارد که انواع رشته‌های تحصیلی را با کیفیت بالا ارائه می‌دهند. از رشته‌ های پرطرفدار این کشور رشته‌ های مرتبط با پزشکی می‌باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله شما را با کلیات تحصیل پزشکی در این کشور آشنا می سازند. پذیرش پزشکی در دانمارک به دو صورت در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی صورت میگیرد.

در این نوشتار سعی خواهیم کرد که به سوالات مهم ذیل جواب دهیم:

 • تحصیل پزشکی در دانمارک چگونه است؟
 • شرایط پذیرش تحصیلی در این کشور چیست؟
 • مراحل و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد چه می باشد؟
 • زبان تحصیلی در این کشور، چه زبان هایی می باشد؟

شرایط تحصیل در دانمارک

بسته به دانشگاه مورد نظر متقاضی، شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور متفاوت است. اول از همه اینکه باید دانست که گرفتن پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت‌تر از دانشگاه های خصوصی است. معمولا دانشگاه های دولتی دانمارک به زبان رسمی و رایج این کشور یعنی دنیش می باشد و فردی که تمایل به پذیرش در این مقطع دارد باید زبان رسمی این کشور را بداند. اما در دانشگاه های خصوصی معمولا دورههای به زبان انگلیسی بیشتر یافت می شوند و امکان اخذ پذیرش از آن ها برای دانشجویان بین المللی بیشتر است.

هزینه های تحصیل در دانمارک از دیگر موارد قابل توجه است که متقاضی باید از پیش، آن ها را تدارک نماید و منبع تامین آن هزینه ها را مشخص نماید. بهترین حالت بدین منظور، دریافت بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی نیز متعلق به افرادی با رزومه‌ی بالا می‌باشد. بیشتر اوقات بورسیه تحصیلی برای مقاطع بالا، مانند دکترا یا کارشناسی ارشد تعلق خواهد گرفت. چنانچه این بورسیه در مقاطع بالاتر تعلق گیرد شرایط تحصیل در این کشور را راحت‌تر می‌کند. دانشگاه های دانمارک از نظر سطح علمی متفاوت‌اند. در نتیجه حتماً قبل از انتخاب دانشگاه، رتبه آن را در سال جاری بررسی نمایید.

درصد هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک عبارتست از:

هزینه اسکان هزینه خوراک هزینه پوشاک هزینه حمل و نقل هزینه انرژی سایر هزینه ها
27 % 28 % 5 % 15 % 5 % 20 %

زبان تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور مورد توجه بسیاری از افراد حتی در داخل اروپا می باشد. تمایل بیشتر افراد در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است. افراد می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک شرایط اقامت و تابعیت را برای خود رقم زنند. تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا 6 سال به طول می انجامد. دروس مربوطه به دو زبان انگلیسی و دانمارکی تدریس می شوند.

دانشجویان علاقمند در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور می توانند به دو زبان تحصیل نمایند. تحصیل به زبان انگلیسی با حداقل IELTS 6 انجام پذیر است. ناگفته نماند که تسلط به زبان دانمارکی از دیگر لازمه های اصلی محسوب می گردد. دوره های کارورزی و اشتغالبه کار، نیاز به تسلط بر زبان دانمارکی دارد. در حال حاضر در دانشگاه های دانمارک امکان تدریس زبان دانمارکی وجود دارد. دانشجویان تحصیل پزشکی در این کشور در هنگام تحصیل، در حال فراگیری تشخیص بیماری‌ها و دانش و مهارت جهت درمان و ایجاد رابطه موثر با بیمار هستند.

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه های دانمارک به شمار می‌آید که در سال 1479 در شهر کپنهاگ بنا شد. این دانشگاه رشته‌های پزشکی را در سطوح بسیار بالا ارائه می‌دهد. این دانشگاه جزء دانشگاه های معتبر جهانی است. دانشگاه کپنهاگ توانسته است رتبه اول در خصوص تحصیل پزشکی در این کشور را به خود اختصاص دهد. در مورد این دانشگاه، دو نکته ذیل، قابل توجه است:

 1. هزینه تحصیل در این دانشگاه برای هر ترم حدود 8.000 تا 10.000 $ است.

 2. دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است چرا که اکثر درس‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

تحصیل پزشکی در دانمارک

دانشگاه آرهوس دانمارک

دانشگاه آرهوس در شهر آرهوس تاسیس شد که یکی از برترین دانشگاه ها برای رشته پزشکی در دانمارک است. هزینه تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه حدود 16.000 تا 18.000 $ می‌باشد و دارای مدرک معتبر جهانی است. در دانشگاه های مختلف این کشور حتی برای یک رشته خاص ممکن است دروس ارائه شده با هم متفاوت باشند. تحصیل در دانمارک در سطح کارشناسی تقریبا مانند کشورهای دیگر است ولی تفاوت‌ هایی هم دارد که قبل از اقدام باید از آنها باخبر شوید. زبان تحصیل در دانمارک به دو زبان انگلیسی و دانمارکی یا همان دنیش امکان‌ پذیر است. تحصیل رشته پزشکی در دانمارک بدون مدرک زبان امکان‌ پذیر نخواهد بود اما در بعضی از دانشگاه ها پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید مدارکی را ارائه دهید که این مدارک بسته به شرایط شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • مدارک شناسایی معتبر
 • مدارک تحصیلی با دارا بودن تمامی ریز نمرات
 • دارا بودن گذرنامه معتبر
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با شرایط خاص – ارائه مدرک زبان دانمارکی در صورت دارا بودن
 • دارا بودن یک حساب بانکی معتبر برای اثبات پشتیبانی مالی
 • ارائه مدارک مربوط به سابقه کار در بیمارستان و یا درمانگاه در صورت دارا بودن

نکته‌ قابل توجه این است که تمام مدارک ارائه شده باید به زبان دانمارکی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند. متقاضیان همچنین باید مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک را بسته به شرایط خود بررسی نمایند و اطلاعات کاملی را دریافت نمایند. یادآوری می‌کنیم قبل از مهاجرت به دانمارک باید از هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک مطلع باشید. همین‌طور اطلاعات دقیقی در مورد ساپورت مالی سفارت دانمارک به دست آورید. متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور می توانند در خصوص اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =