مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه به دلیل هزینه های مقرون به صرفه، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد و برای متقاضیان شرایط ویژه ای داراست. برای تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور باید در آزمون های پزشکی شرکت نمود. دانشگاه های مورد تایید زیادی در این کشور برای تحصیل در این رشته وجود دارد. تحصیل در رشته پزشکی در کشور فرانسه حدودا بین 4 تا 6 سال است و در طول این دوره فرد باید واحدهای درسی زیادی را پاس کند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با پاسخ به سوالات زیر در طی مقاله، توضیحاتی در خصوص تحصیل پزشکی در فرانسه ارائه کرده اند:

 • آیا امکان تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم وجود دارد؟
 • هزینه های تحصیل چه میزان می باشد و امکان تحصیل بصورت رایگان وجود دارد؟
 • برای تحصیل پزشکی به مدرک زبان نیاز است؟
 • شرایط کار پس از تحصیل چگونه است؟
 • مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در این کشور چیست؟

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

قوانین تحصیل پزشکی در این کشور را وزارت آموزش و پرورش کشور فرانسه تنظیم نموده است. برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی باید پیش زمینه ای از دروس پزشکی داشته باشید و به صورت کلی باید پیش پزشکی را در این کشور گذرانده باشید. برای تحصیل در دانشگاه ها و مطالعه پزشکی باید در آزمون (concours) شرکت نمائید. تحصیلات پزشکی در فرانسه به 3 بخش کلی تقسیم می شود.

این 3 بخش شامل موارد زیر می باشد:

 • در مقطع دبیرستان یا کالج
 • دانشگاهی یا پزشکی عمومی
 • برای اخذ تخصص

معمولا بعد از اخذ مدرک تحصیلی خود و فارغ التحصیل شدن شما باید در دوره های کارورزی یا انترنی شرکت نمائید و این دوره ها معمولا 3 سال طول می کشد. در جدول زیر می توان با مشخصات کلی تحصیل پزشکی در کشور فرانسه آشنا شد:

سال های تحصیل پزشکی شرایط دوره
1 PACES (در پایان آزمون گزینش سال)
2 مدرک تحصیلات عمومی در علوم پزشکی
3
4 مدرک آموزش پیشرفته علوم پزشکی (در پایان رقابت گزینشی سال جهت پذیرش در دوره تخصص)
5
6
7 تخصص و انترنی
8
9

اینفوگرافیک تحصیل پزشکی در فرانسه

سیستم تحصیلی پزشکی در فرانسه

اساسا تحصیلات پزشکی در فرانسه به سه کورس یا دوره مجزا شامل PCEM، DCEM و پزشکی عمومی یا تخصص های دیگر دسته بندی می شود. در واقع، دوره تحصیلی پزشکی در فرانسه با اخذ مدرک PhD در رشته پزشکی به اتمام می رسد. شرح هر یک از کورس های پزشکی فرانسه بدین قرار است:

سیکل اول (PCEM) دانشجویان در فرانسه

سیکل اول تحصیلات پزشکی در فرانسه شامل دو سال آمادگی آکادمیک با کورس مشابه تحصیلی برای کلیه رشته های پزشکی شامل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و نیز فیزیوتراپی می باشد. نکته حائز اهمیت در این باره آن است که دانشجویان برای امتحان سال اول فقط دو شانس دارند. لازم به ذکر است که برای پاس سال دوم، شما بایستی از آزمون رقابتی در پایان سال اول قبول شوید. نکته مهم دیگر اینکه حداکثر تعداد دانشجویان خارجی (غیر اروپایی) در این سیکل فقط 8% از کل دانشجویان است:

درصد دانشجویان پذیرفته شده از پزشکی فرانسه

سیکل دوم DCEM و سیکل سوم DES دانشجویان در فرانسه

سیکل دوم تحصیلات پزشکی در فرانسه حدود 4 سال طول می کشد. به منظور رسیدن به سیکل سوم تحصیلات پزشکی در کشور فرانسه، دانشجویان سال چهارم بایستی موفق به گذراندن سیکل دوم شده و از عهده آزمون های تئوریکی برآیند. در این سیکل دانشجویان بایستی کلیه دوره های انترنی را در بیمارستان ها طی کرده و در سمینارهای تخصصی شرکت کنند.

سیکل سوم شامل دو برنامه تحصیلی شامل پزشکی عمومی یا تخصص های دیگر است که هر دوی این کورس ها دانشجویان را قادر می سازد تا مدرک تحصیلات تخصصی DES خود را از دانشگاه های علوم پزشکی فرانسه اخذ کنند. بنابراین، شما ممکن است تخصص هایی را به منظئر اخذ مدرک کامل DES بگذرانید که اینکار دو سال طول می کشد. پس از آن، دانشجویان می توانند برای اخذ مدرک PhD خود از رساله تحقیقاتیشان دفاع کنند.

آزمون ورودی پزشکی در فرانسه در سال 2022

برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور در سال 2022 باید در آزمون پزشکی شرکت کرد. این آزمون، آزمون راحتی نیست و فرد باید آمادگی کامل را برای شرکت در آزمون را داشته باشد و معمولا اکثریت در سال اول قبول نمی شوند و برای سال بعد مجدد شرکت می نمایند. بعد از این که فرد در دوره های پیش پزشکی شرکت نمود، باید در آزمون یا کنکور شرکت کند و این آزمون به زبان فرانسوی برگزار می شود که آزمون مشکلی است.

هزینه کالج های پزشکی فرانسه

دوره های مختلفی در کشور فرانسه ارائه می شود و هزینه های این دوره بستگی به این دارد که فرد در دانشگاه یا کالج های دولتی تحصیل می کند یا در کالج و موسسات خصوصی. به صورت کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی حدود 450€ (یورو)‌ برای شهروندان فرانسوی می باشد و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی سالیانه 7000€ (یورو)‌ می باشد. کسانی که این فرصت را دارند که در این کالج ها قبل از ورود به دانشگاه تحصیل نمایند، می توانند در دانشگاه های فرانسه با هزینه بسیار پایین و همچنین در دانشگاه های دولتی تحصیل نمایند.

هزینه کالج تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط حدود 6000€ (یورو)‌ در سال است.

شهریه دانشگاه های فرانسه

کالج های پیش پزشکی یا کالج های زبان فرانسه رایگان نیستند اما کسانی که موفق شوند پذیرش دانشگاه های دولتی فرانسه را اخذ کنند، لازم نیست شهریه ای بپردازند. به همین دلیل است که قبولی در دانشگاه های دولتی مورد توجه دانشجویان از سرتاسر دنیا می باشد و فضای بسیار رقابتی ای ایجاد نموده است. البته دانشگاه های دولتی فرانسه نیز شهریه بسیار پایینی دریافت می کنند که به شرح ذیل است:

 • متوسط شهریه دریافتی در مقطع کارشناسی در فرانسه سالیانه 170€ (یورو) است.
 • رشته های مهندسی البته پرهزینه تر هستند و شهریه آن ها سالیانه حدود 620€ (یورو) است.
 • رشته پزشکی و گرایش های مرتبط با آن در فرانسه سالیانه تا 450€ (یورو) شهریه دریافت می کنند.
 • متوسط شهریه دریافتی در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه 260€ (یورو) و در مقطع دکتری در فرانسه سالیانه 396€ (یورو) می باشد.

البته نباید فراموش کرد شهریه های گفته شده در غالب دانشگاه ها مختص به دانشجویان حوزه اقتصادی اروپا (EEA) و اتحادیه اروپا (EU) است و سایر دانشجویان باید رقم کمی بیشتری را بپردازند. شهریه سال اول دانشگاه پزشکی برای دانشجویان خارجی در حدود 5000€ (یورو)‌ است و از سال دوم تا سوم نیز به طور متوسط دانشجویان موظف به پرداخت حداقل 4000€ (یورو)‌ در سال هستند.

کار در فرانسه بعد از اتمام تحصیل

برای کار در فرانسه به عنوان یک پزشک باید به زبان فرانسوی مسلط باشد. اگر تحصیلات فرد در این کشور تکمیل شده به راحتی می تواند مشغول به کار شود ولی اگر تحصیلات خود را در کشورهای دیگری گذرانده باشد درمرحله اول باید مدارک خود را معادل سازی کند. افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل پزشکی می باشند در مرحله آخر آموزش خود و با شرکت در دوره های کاروزی می توانند کار مورد نظر خود را نیز در همان دوره پیدا کنند و مشغول به کار شوند. زیرا این دوره های کارورزی در بیمارستان انجام می شود.

تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم

برای تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور تنها با ارائه مدرک دیپلم نیز می توان اقدام نمود و می توان با گذراندن یک دوره یکساله در این کشور، در آزمون های پزشکی شرکت نمود. با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی می توان وارد دانشگاه ها شد و تحصیلات تکمیلی خود را ادامه داد. طول دوره تحصیل فرد در دانشگاه به این بستگی دارد که چه رشته ای را انتخاب کرده است. در جدول ذیل طول دوره تحصیل در رشته های مختلف در کشور فرانسه بررسی شده است:

طول دوره های پزشکی در فرانسه عبارتند از:

رشته تحصیلی طول دوره تحصیل
پزشک عمومی 4 الی 6 سال
رشته دامپزشکی 6 سال
رشته داروسازی 5 الی 6 سال
رشته پرستاری 3 الی 4 سال
رشته دندانپزشکی 5 الی 6 سال
رشته فیزیوتراپی 3 الی 4 سال
تخصص پزشکی 3 الی 6 سال

تحصیل پزشکی در فرانسه با مدرک دیپلم

تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

فرانسه از جمله کشورهایی است که در سال 2022 نیز امکان تحصیل رایگان را می دهد و همچنین دانشجویان بین المللی می توانند تحصیلات خود را به صورت رایگان در این کشور ادامه دهند. البته با وجود هزینه های رایگان شرایط سختی را برای تحصیل در رشته های پزشکی مشخص نموده است. با وجود کاهش هزینه های تحصیل در این کشور هزینه های زندگی فرد ممکن است بالا باشد و البته نکته ای که حائز اهمیت است، این است که فرد در صورتی می تواند در دانشگاه های رایگان و دولتی تحصیل کند که به زبان فرانسوی مسلط باشد و همچنین بتواند در آزمون پزشکی رتبه قابل قبولی را به دست بیاورد. در این صورت ممکن است دانشگاه با اعطای بورسیه به دانشجو، امکان تحصیل رایگان او را فراهم کند.

بورسیه پزشکی در فرانسه به دلیل هزینه های کمی که تحصیل و زندگی در این کشور به همراه دارد، کمتر امکان پذیر می شود و دانشجویان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند. محدودیت های دریافت بورسیه تحصیل پزشکی در فرانسه ممکن است بسیاری از افراد را از تحصیل در این کشور باز دارد اما باید در نظر گرفت که پس از تحصیل در فرانسه می توان از طریق کار در فرانسه این هزینه ها را جبران کرد.

تحصیلی پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی

برای اینکه تحصیلات خود را به زبان انگلیسی در این کشور ادامه داد، فرانسه این امکان را نیز فراهم نموده است. تحصیل پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی دارای هزینه می باشد و در واقع فرد در دانشگاه های اینترنشنال و بین المللی مشغول به تحصیل می شود. برای تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی باید مدرک زبان انگلیسی را برای اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج ارائه داد. تعداد محدودی از دانشگاه های انگلیسی زبان در این کشور وجود دارد که از اعتبار بالایی برخوردار باشند به همین دلیل پیشنهاد می شود کسانی که اصرار به تحصیل به زبان انگلیسی دارند برای تحصیل پزشکی در کانادا اقدام کنند.

تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان

برای تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان دو گزینه وجود دارد. در قدم اول می توان در موسساتی که در کشور فرانسه وجود دارد و در دوره زبان در فرانسه پذیرش می دهند اقدام نمود و بعد از اتمام دوره های زبان در دانشگاه های رایگان ثبت نام کرد. همچنین اگر فرد بتواند اثبات کند که به زبان انگلیسی مسلط است و قبلا تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه داده و یا اینکه زبان مادری وی انگلیسی است، در این صورت می تواند برای ورود به فرانسه بدون مدرک زبان اقدام کند.

مزایای تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه می تواند یکی از فرصت های کم نظیر برای افرادی باشد که قصد اقامت در این کشور را دارند. در حقیقت تحصیل در فرانسه را می توان به عنوان مقدمه ای برای رسیدن به کار در این کشور در نظر گرفت. برخی از مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی در فرانسه عبارتند از:

 • هزینه معقول زندگی در فرانسه
 • هزینه های بسیار کم تحصیل به نسبت سایر کشورها
 • اعتبار بالای مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به آزمون ورودی در مرحله ابتدایی تحصیل
 • امکان تحصیل به زبان فرانسوی و انگلیسی
 • امکان کار پس از تحصیل در فرانسه
 • فرصت دریافت اقامت دائم در فرانسه
 • امکان کار در بسیاری از کشورهای اروپایی
 • امکان مهاجرت کاری به برخی از استان های کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

در کشور فرانسه هزینه زندگی حدودا 10000€ تا 15000€ (یورو)‌ به صورت سالیانه می باشد و این هزینه اگر فرد در شهری مثل پاریس زندگی کند، بالاتر نیز می رود. البته راه هایی وجود دارد که فرد بتواند هزینه های خود را کاهش دهد. به طور مثال اگر در خوابگاه های دانشجویی به جای خانه های مستقل زندگی کند، هزینه های وی کاهش پیدا می کند. اگر موفق شود بورس تحصیلی دریافت کند، هزینه های وی کاهش پیدا می کند و می تواند از وام های دانشجویی نیز برای کمک هزینه زندگی در فرانسه استفاده کند. در این باره بیشترین بخش از بودجه مالی دانشجویان بین المللی در فرانسه صرف خرید از بازار می شود. همان طوری که در نمودار زیر هم مشخص است، دانشجویان بین المللی در فرانسه برای تهیه مایحتاج روزمره خود مجبور به تخصیص 35.3% از بودجه مالی خود می باشند:

توزیع هزینه های زندگی دانشجوئی در فرانسه

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه همانطور که ذکر شد نیاز به شرکت در آزمون دارد اما کسانی که در این آزمون نمره قبولی اخذ کنند می توانند درخواست پذیرش از دانشگاه های فرانسه را دهند. بدین منظور فرد باید مدارکی را ارسال نماید که عمده ترین آن ها به شرح ذیل است:

 • رزومه فرد
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع قبلی تحصیلی
 • توصیه نامه از حداقل دو تن از اساتید کالج
 • انگیزه نامه که باید حتما توسط خود دانشجو نگارش شود.
 • مدرک زبان (فرانسوی برای دانشگاه های دولتی٬ فرانسوی یا انگلیسی برای دانشگاه های خصوصی)
 • هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee

قوانین اخذ پذیرش فرانسه چیست؟

کشور فرانسه برای دانشجویان معنا و مفهوم خاصی دارد چراکه این کشور هم از نظر فرهنگی خواستگاه مهمی در اروپاست و هم از نظر کیفیت آموزشی جزء بهترین مقاصد تحصیلی در این قاره است. دانشجویان همه ساله برای اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه های فرانسه به رقابت با هم می پردازند. در این بین، اطلاع از قوانین و شرایط اخذ پذیرش و مراحل پذیرش تحصیلی از فرانسه بسیار مهم است. کل فرآیند اخذ پذیرش فرانسه 2022 از قرار ذیل می باشد:

کل فرآیند اخذ پذیرش فرانسه

همان طوریکه در نمودار فوق معلوم است، افراد پس از دریافت نامه پذیرش می توانند برای درخواست ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. اما ویزای تحصیلی فرانسه نوعی ویزای بلند مدت از نوع D می باشد که به دانشجوی خارجی این امکان را می دهد تا به مدت بیش از 6 ماه در فرانسه مانده و در طی این مدت نیز برای اخذ مجوز اقامتی خود اقدام نماید. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در کشورهای برتر دنیا می توانند به منظور بررسی شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

سوالات پرتکرار متقاضیان برای رشته پزشکی فرانسه

افرادی که علاقه مند به تحصیل پزشکی در این کشور هستند سوالات زیر را مورد توجه قرار میدهند:

 1. آیا تحصیل پزشکی در فرانسه آزمون ورودی دارد؟ بله، افراد متقاضی باید در آزمون ورودی قبول شوند. این آزمون سخت است و افراد معمولا در سال اول موفق به قبولی نمی شوند.
 2. هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه چقدر است؟ میزان هزینه در دانشگاه های دولتی 450€ (یورو) و در دانشگاه های خصوصی سالانه 6000€ (یورو) می باشد.
 3. طول دوره تحصیل پزشکی چقدر است؟ میزان دوره ها از 4 الی 6 سال است.
 4. آیا تحصیل پزشکی در فرانسه بدون کنکور امکان پذیر است؟ بله، دانشجویان خارجی می توانند در دانشگاه های خصوصی اقدام به تحصیل نمایند.
 5. مدارک مورد نیاز برای پزشکی در فرانسه چیست؟ مدارک تحصیلی، مدارک هویتی، گواهی سوء پیشینه، مدارک مالی و دانش زبان انگلیسی و فرانسوی.
4.8/5 - (113 امتیاز)

41 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در فرانسه

 1. کیان گفت:

  سلام آیا با دیپلم انسانی می شه برای پزشکی پذیرش گرفت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله میشه اما باید در نظر داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های فرانسه در پایان سال اول، یک آزمون دارند که بسیار سخت هست و شما چون پایه های اولیه رو ندارید ممکن هست به مشکل بربخورید.
   بهتر هست شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا رو پیگیری کنید که رایگان هم هست.

 2. shahin گفت:

  سلام با لیسانس بیواوژی میتوان پذیرش پزشکی در دانشگاه های خصوصی فرانسه به زبان انگلیسی گرفت
  یا اینکه حتما باید با دیپلم پذیرش گرفت

  1. داوری گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم الزامیه و باید از ابتدا اقدام کنید

 3. عرفان گفت:

  سلام. من چند تا سوال داشتم. ولیش اینکه ایا صحت دارد ازمون paces که مربوط به دوره اول بود حذف شده؟ بعد اینکه ایا من با داشتن نمره 3.8 در gre و 1500 در ازمون sat و داشتن سطح c1 زبان فرانسوی شانس خوبی دارم که در دانشگاه sorbonne و …. پذیرش بگیرم؟(معدل دیپلم من 19.5 است)

  1. داوری گفت:

   سلام
   نوشته های شما بسیار پس و پیش شده و من متوجه منظور شما نمیشم لطفا رزومه خودتون رو بفرستید تا شما رو راهنمایی کنیم

 4. G گفت:

  سلام
  براى ويزاى تحصيلى پزشكى فرانسه چقدر تمكن مالى نياز هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در خصوص تمکن مالی لطفا مقاله رو مطالعه نمایید و یا با ما در تماس باشید

 5. Hanna گفت:

  سلام وقت بخیر، من 18 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 19.83 دارم ،ایا اگه برای دوره زبان اقدام کنم بعدش میتونم پذیرش پزشکی بگیرم، و اینکه این دوره های زبان از نظر هزینه و شرایط چجوری هستند؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید برای دوره زبان اقدام کنید و برای اطلاع از هزینه ها با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. پریسا گفت:

  سلام
  اگر در ایران دو ترم در دانشگاه معتبر پزشکی بخونیم و به زبان فرانسه مسلط باشیم می توانیم از دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیریم.یا باید از اول در ازمون های ورودی فرانسه شرکت کنیم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله برای ورود به دانشگاه های فرانسه باید از ابتدا در آزمون های اون شرکت کنید

 7. دلارام گفت:

  سلام ،سوال من این هستش که آزمونی که بعد از سال اول برگزار میشه و ازعان میکنید که سخت هستش،خلییی از کنکور ایران سخت تر هستش؟یا نه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما هم سخت تر هست و ظرفیت کمتر هست

 8. mina گفت:

  سلام چه کشوری برای تحصیل پزشکی برای کسی بخواد هزینه تحصیل وزندگی رایگان باشه برای کسی پول نداره مناسب است؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای کسی که پول نداره متاسفانه مهاجرت را پیشنهاد نمیکنیم

 9. فرید گفت:

  ازمونش چجوری هست سخت هست یا اسون برای دندان پزشکی وشامل چه مباحثی است

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب شامل دروس بیولوژی و آزمون راحتی نیست باید نمره فوق العاده بالا بیارید

 10. روزبه نعمتی گفت:

  بورسیه تحصیلی توی فرانسه هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بستگی به شرایط شما و مقطعی که مد نظرتون هست داره با شماره های موسسه برای اطلاعات دقیق تماس حاصل فرمایید.

 11. قراری گفت:

  بنظرتون با مدرک NEET با دروس شیمی، زیست و فیزیک ۵۰ ٪ میتوان و نمره IELTS 6. از دانشگاههای پزشکی فرانسه پذیر ش گرفت

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بطور کلی شانس این فرد بد نیست
   اما برای اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ما تماس بگیرید

 12. ترانه گفت:

  مرسی از مقاله عالیتون خیلی اطلاعات به روز شده هست

 13. مهسا شهبازی گفت:

  سلام
  امکان کاریابی در کشور فرانسه مرتبط با رشته وجود داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کاریابی مقاله موسسات کاریابی در فرانسه در سال 2019 رو مطالعه بفرمائید

  2. داوری گفت:

   سلام
   بله میشه در خود فرانسه کاریابی کرد که در مقاله موسسات کاریابی در فرانسه در سال 2019 اونها رو به شما معرفی کردیم

 14. عادل گفت:

  سلام مرسی از مقالتون. شماره تماستونو چطور پیدا کنم برا هماهنگی وقت مشاوره؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   با شماره 02191003232 تماس حاصل فرمائید

 15. لیدا بهرامی گفت:

  سلام امکان دریافت بورسیه هم هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله این امکان وجود داره لطفا مقاله بورسیه تحصیلی فرانسه رو مطالعه فرمائید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 16. نیما گفت:

  فکر کنم به خاطر تحصیل به زبان فرانسوی سخت باشه

 17. صبا صابری گفت:

  سلام

  آیا در کشور فرانسه پس از تحصیل ویزای کاری داده می شود؟
  ممنون از سایت پر بار و خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله میتونید ویزای کار رو اخذ کنید و در این خصوص پیشنهاد میکنم که مقاله کار در فرانسه رو مطالعه نمایید.

 18. خسروى گفت:

  ممنونم از اطلاعات خوبتون

 19. amir abbas گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم با توجه به این که کشور فرانسه در رشته حقوق خیلی قوی هست در مور د این رشته هم مطلب بزارید با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این زمینه هم مطلب داریم دوست عزیز. لطفا مقاله تحصیل در رشته حقوق در فرانسه رو مطالعه بفرمائید

 20. بیژن مرتضوی گفت:

  درسته که قراره دانشگاه های فرانسه هم پولی بشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   به شایعات توجه نکنید اگر دانشگاه خاصی مدنظرتون هست بفرمائید تا براتون چک کنم

 21. hiva گفت:

  mamnooonam az site khooobetooon

 22. کسرا گفت:

  پزشکی در فرانسه به زبان فرانسوی تدریس میشه یا انگلیسی؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   به زبان فرانسه تدریس میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :