مهاجرت تحصیلی سنگاپور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

مهاجرت تحصیلی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور یکی از شرایط مهاجرت به سنگاپور است که شما باید شرایط لازم را برای اخذ پذیرش احراز نمائید. مهاجرت به سنگاپور نیز مانند سایر کشورهای دیگر طرق مختلفی دارد، مهاجرت تحصیلی از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور از موارد مورد علاقه بسیاری از افراد است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور نیز همانند بسیاری از کشورهای دیگر شرایط و مدارک مورد نیاز خود را می خواهد.

سنگاپور کشوری مدرن و ثروتمند و موفق در جذب سرمایه گذاری های خارجی می باشد و هرساله میزان زیادی سرمایه گذاری های خارجی در آن صورت می گیرد و ارتباطات قوی با کشورهای غربی دارد. شما عزیزان می توانید با تماس تلفنی سوالات مهاجرتی خود را با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

درباره کشور سنگاپور

ابتدای امر در نمودار ذیل جمعیت سنگاپور را بررسی می کنیم:

جمعیت سنگاپور

این کشور دارای چهار گروه قومی بزرگ است چینی، اوراسیایی، هندی و مالایی که هر کدام داری زبان مادری خود می باشند. این موضوع نشاندهنده تنوع گستردگی فرهنگی و زبانی این کشور است. همچنین کشوری چند مذهبی شامل بودایی، تائو، مسیحی، مسلمان و هندو می باشد. دانشجویان با تحصیل در سنگاپور وارد یک زندگی فرهنگی غنی با فرهنگ ها و سنت های مختلف می شوند که این خود بر جذابیت های تحصیل به این کشور می افزاید و جایگزینی مناسب به جای دانشگاه های غربی است.

شرایط کاری برای فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور مناسب است و معمولا دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور کاری مناسب پیدا کنند. زیرا سنگاپور به دنبال راهی برای پیشرفت از نظر اقتصادی است. بنابراین با توجه به نیازهای خود رشته های نحصیلی مناسب را در دانشگاه ها ایجاد می کند. در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای آسیایی حدودا 20 % از فارغ التحصیلان دانشگاه های سنگاپور را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. با اینکه هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورهای آسیایی گران تر است.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

در سنگاپور 34 دانشگاه مختلف وجود دارد که 6 مورد از آنها دولتی است. دانشکده پزشکی Duke-NUS تنها دانشگاه پزشکی بر اساس آموزش دانشگاه های آمریکایی و بر اساس آموزش پزشکی و تحقیقات برجسته دانشگاه دوک در کارولینای شمالی و منابع برجسته دانشگاه ملی در سنگاپور میباشد. این دانشگاه با ایجاد یه محیط چالشی برای دانشجویان آنها را آماده می کنند تا با آگاهی و درک بهتری از پزشکی وارد دنیای پزشکی شوند.

مهارت های لازم در پزشکی سنگاپور

Duke-NUS مهارت های لازم برای تمرین و بهبود عملکرد پزشکی را از طربق دکترای پزشکی MD، برنامه دکترا PHD، و رشته MD / PhD به دانشجویان ارائه میدهد تا بتوانند در دنیای پزشکی با نوآوری ها و اکتشافات در مراقبت از بیمار دانشجویان را آماده کنند. بدین منظور برنامه درسی طراحی شده برای دانشجویان جوری طراحی شده تا دانش، مهارت ها و نگرش های مورد نیاز هر پزشک را بدست آورند.

دوره های تحصیلی پزشکی در سنگاپور

این دوره ها در سال 2022 عبارت هستند از:

 • دوره MD) Doctor of Medicine): این دوره به مدت 4 سال است و دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه دوک و دانشگاه ملی سنگاپور شناخته میشوند. متقاضیان باید حداقل دارای مدرک لیسانس در هر رشته ای باشند.
 • (Doctor of Philosophy-PHD-Integrated Biologhy and Medicine): دکترای زیست شناسی و پزشکی در دانشگاه دوک مجتمع آموزشی را در علوم زیستی ترجمه و با هدف توسعه دانشمندان دکترا در رشته های مختلفی که می توانند اکتشافات علمی پایه را به درمان های مفید برای بیماران انتقال دهند، فراهم می کند. مدرک دکتری به مدت 4 تا 5 سال می باشد. متقاضیان باید دارای حداقل مدرک لیسانس مربوط به رشته مرتبط باشند.
 • Doctor of Philosophy (PhD) – Integrated Biostatistics and Bioinformatics: دو رشته زیست شناسی و بیوانفورماتیک بطور یکپارچه در دانشگاه دوک با هدف توسعه مهارتهای دانشجویان از جهت کمی و محاسباتی مورد آموزش قرار میگیرد. مدت زمان تحصیل در این رشته نیز 4 تا 5 سال است و شخص باید داراری حداقل مدرک لیسانس در رشته مرتبط باشد.

پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

افراد برای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور سنگاپور نیازمند آزمون ورودی MCAT هستند که این آزمون از یک انجمن استاندارد توسط گروهک و انجمن های کالج های پزشکی آمریکایی AMMC برگرفته شده است، که دانشجویان متقاضی باید برای ورود به دانشگاه ها این آزمون را پاس نمایند. در مقابل، برای افرادی که در حال حاضر پزشک هستند باید در آزمون GAMSAT شرکت نمایند در واقع این آزمون مخصوص فارغ التحصیلان پزشکی در کشورهای استرالیا، ایرلند و انگلستان وجود دارد. این آزمون توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) مرتبط با کنسرسیوم دانشکده های پزشکی برگزار می گردد. به عنوان مثال دانشگاه دوک هر 2 نمره MCAT و GAMSAT را قبول دارند. نتایج MCAT یا GAMSAT در برنامه پزشکی Duke-NUS برای برنامه های MD و MD-PhD می باشد.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

بخشی از هزینه های پزشکی را دولت سنگاپور متعهد می شود که برای اطلاعات بیشتر می توانید به وزارت بهداشت سنگاپور (MOH) مراجعه کنید که در رابطه با شهروندان سنگاپور برای 4 سال و فارغ التحصیلان سنگاپور و افرادی که اقامت دائم دارند برای مدت 5 سال هزینه هایشان را برعهده می گیرد. هزینه های پزشکی حدودا 137000$ (دلار سنگاپور) می باشد. دانشکده دندانپزشکی یک دوره 4 ساله کارشناسی را ارائه می دهد. دوره کارشناسی ارشد جراحی دندانپزشکی (B.D.S) یک برنامه دقیق با اجزای آموزشی و بالینی جامع است. این شامل آموزش قبل از بالینی در 2 سال اول است که دانشجویان را برای آموزش بالینی در 2 سال آینده آماده می کند. در مورد تحصیل پزشکی در خارج از کشور در لینک مربوطه مطالعه فرمائید.

بهترین دانشگاه های سنگاپور برای دانشجویان بین المللی

برخی از بهترین دانشگاه های سنگاپور عبارتند از:

 • دانشگاه ملی سنگاپور: دانشگاه ملی سنگاپور در سال 1905 تاسیس شده است. محیط بزرگ و زیبای دانشگاه، شرایط لازم را برای یادگیری و تحقیق دانشجویان فراهم می کند. دانشگاه ملی سنگاپور از چندین دانشکده هنر، مهندسی، حقوق و غیره تشکیل شده است.
 • دانشگاه صنعتی نانیانگ: دانشگاه صنعتی نانیاگ در شهر تاریخی، فرهنگی نانیانگ واقع شده است. این دانشگاه به دلیل همکاری با کالج آمپریال لندن، روز به روز به محبوبیت خود می افزاید.
 • دانشگاه توسعه و مدیریت سنگاپور: دانشگاه مدیریت سنگاپور محیط شگفت انگیزی را برای یادگیری، توسعه و رشد مهارت های مدیریتی شما فراهم می کند.
 • دانشگاه تکنولوژی و طراحی سنگاپور: این دانشگاه قطب فناوری و طراحی در کل سنگاپور است. این دانشگاه با سایر ارگان های دولتی در جهت یافتن راه حلی برای مشکلات فناوری همکاری می کند. محیط شگفت انگیز دانشگاه، ساختار علمی عالی و پشتیبانی دانشجو در حین تحصیل، این دانشگاه را به یکی از بهترین دانشگاه های سنگاپور برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.
 • دانشگاه علوم اجتماعی سنگاپور: این دانشگاه نوظهور در سال 2007 تاسیس شده است. قریب بر 70 برنامه کارشناسی و ارشد در این دانشگاه بر گذار می شود.

بهترین دانشگاه های سنگاپور

شرایط ورود به دانشکده دندانپزشکی سنگاپور

متقاضیان ورود به دانشکده دندانپزشکی باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دوره (A LEVEL) با نتایج H1 H2: نمره H2 در رشته شیمی
 • نمره H2 در بیولوژی یا فیزیک
 • نمرات بالا در مقالات عمومی

دیپلم بین المللی مدرک کارشناسی (IB-International Baccalaureate):

 • سطح عالی HL در شیمی
 • سطح عالی HL در بیولوژی یا فیزیک

نمرات خوب انگلیسی/ دانشجویان بین المللی:

 • دیپلم 12 ساله یا سطح پیشرفته در شیمی
 • سطح پیشرفته در بیولوژی یا فیزیک
 • نمرات خوب انگلیسی

متقاضیان برای شرکت در مصاحبه های چندگانه و تست مهارت های دستی بر اساس نتایج A-Level، Diploma و یا نتایج دبیرستان خود شرکت خواهند کرد. انتخاب شدگان برای پذیرش در دندانپزشکی براساس عملکرد آنها در مصاحبه های چندگانه و تست مهارت دستکاری انتخاب می شوند.

پذیرفته شدگان در دوره های دندانپزشکی سنگاپور

متقاضیان پذیرفته شده در دوره دندانپزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور مجبور به خدمت به دولت سنگاپور پس از پایان موفقیت آمیز دوره بدین شرح می باشد:

سنگاپوری ها 4 سال
سایر افراد 5 سال

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن اشاره شده می توان چنین نتیجه گرفت که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور چندان ارزان هم نیستند، همچنین شما عزیزانی که در کنار تحصیل مایل به اخذ اقامت کشورهای انگلیسی زبان هستید ما به شما تحصیل در کانادا را پیشنهاد می نمائیم، شما همچنین می توانید برای مهاجرت به سراسر دنیا از کمک و مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور

 1. حسام گفت:

  با سلام خدمت تیم سروش سعادت ،من ۱۹ سالمه آیلتس ۶.۵ دارم رشته ام ریاضی هست من داخل مدارس استعدادهای درخشان تا دیپلم درس خوندم کنکور امسال هم که تجربی شرکت رتبه ۹۰۰ تجربی آوردم ولی چون پزشکی تهران میخواستم نیاوردم تعیین رشته نکردم مدرک زبان گوته آلمان رو هم دارم اما نمره ام زیر ۵شده من تقریبا ۶۰.۰۰۰هم بودجه برای مهاجرت تحصیل دارم آیا شما میتونید با این رزومه منو داخل دانشگاه رنک زیر ۱۰۰ ثبت کنید برای رشته پزشکی؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   رشته پزشکی در اکثر کشورهای جهان آزمون ورودی داره در نتیجه ثبت نام شدن شما می تونه به عوامل مختلفی بستگی داشته باشه که یکیش نحوه عملکرد شما در آزمون ورودی هست.
   پس توصیه می کنم حتما با مشاور های ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  36  =  44