مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان شرایط بسیار خوبی دارد و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا متقاضیان محترم را از این شرایط آگاه سازند. در دهه های اخیر، این کشور اروپایی رشد سریعی را در زمینه های مختلف آموزش و تحصیلی تجربه کرده و اقتصاد قدرتمندی را توسعه داده است و فرصت های مختلفی را برای کار، سرمایه گذاری و مطالعه به متقاضیان و مهاجران بین المللی ارائه داده است. مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور بوداپست نام دارد. مجارستان با اسلواکی، اوکراین، رومانی، اسلوونی، اتریش و صربستان هم مرز می باشد. اکثر مردم به زبان مجاری صحبت می کنند؛ اما لازم به ذکر است که اکثر ساکنین پایتخت کشور مجارستان به زبان انگلیسی مسلط می باشند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

یک برنامه تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان ممکن است انتخاب واضحی برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی بین المللی نباشد؛ اما می تواند فرصت های آموزشی و پژوهشی بی نظیری را در بخش زیبایی از اروپا ارائه دهد. سیستم آموزش عالی مجارستان شامل موسسه های تحصیلی و دانشگاه هایی که قدمت آن ها به قرن چهاردهم باز می گردد می شود و بیش از 20،000 دانشجوی بین المللی از جمله دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و سایر دوره های تحصیلات تکمیلی هستند در دانشگاه های این کشور اروپایی مشغول به تحصیل هستند. مجارستان به عنوان یک مقصد تحصیلی در حال پیشرفت و توسعه در قاره اروپا، دارای چندین دانشگاه معتبر جهت تحصیل در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بخش آموزش عالی مجارستان به طور کلی در دهه های اخیر رشد چشمگیری داشته است و گزینه های بیشتری برای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان در طیف گسترده ای از زمینه های موضوعی وجود دارد. دانشگاه های مجارستان به طور چشمگیری پیشنهادهای خود را برای برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی برای جذب دانشجویان بین المللی گسترش داده اند. برخی از محبوب ترین رشته های تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان رشته هایی مهندسی، مدیریت، فناوری اطلاعات، اقتصاد، بهداشت، زبان، تجارت و علوم مختلف می باشند.

جزئیات اصلی تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
تعداد دانشگاه های مجارستان 69
قدیمی ترین دانشگاه مجارستان University of Pécs
تعداد دانشجویان بین المللی تقریبا 26000 نفر
طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال تحصیلی
میانگین هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد 2000$ (دلار)
سال تحصیلی در کشور مجارستان سپتامبر تا جولای

شهریه و هزینه زندگی مناسب در مجارستان

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی بسیار مناسب می باشند. دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند به راحتی هزینه های تحصیل خود را در کشور مجارستان پرداخت کنند و در صورت نیاز از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند. علاوه بر این، به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در کشور مجارستان، متقاضیان و دانشجویان خارجی کشور مجارستان را برای تحصیل کارشناسی انتخاب می کنند.

تحصیل در مجارستان و کسب مدرک فوق لیسانس از دانشگاه ها و مراکز تحصیلی این کشور براساس فرآیند بولونیا صورت می گیرد و متقاضیانی که از دانشگاه های کشور مجارستان موفق به کسب مدرک تحصیلی معتبر می شوند می توانند در تمامی نقاط دنیا مشغول به کار شوند.

دانشگاه ها جهت تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان در دانشگاه های و مراکز تحصیلی خصوصی و دولتی این کشور امکان پذیر می باشد. بیشتر موسسات معتبر کشور مجارستان که شامل دانشگاه ها، مدارس تجاری، دانشکده های مدیریت و دانشکده های هنری و آکادمی ها می شوند، برنامه های کارشناسی ارشد را به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می دهند. لازم به ذکر است که علاوه بر موسسه ها و دانشگاه های دولتی و خصوصی، در کشور مجارستان شعبه مراکز تحصیلی خارجی نیز وجود دارد. از بهترین دانشگاه های کشور مجارستان می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

رتبه 5 دانشگاه برتر در مجارستان در سال 2020
دانشگاه 2020 QS 2019 ARWU 2018
Semmelweis University 500-401 1000-901
Eötvös Loránd University 800-601 700-651
University of Debrecen 1000-801 650-601 1000-901
University of Pécs 1000-801 700-651
University of Szeged 1000-801 510-501 700-601

دانشگاه ها جهت تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

مدارک تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

برای کسب مدرک دوره کارشناسی ارشد در کشور مجارستان متقاضیان می بایست حداکثر دو سال مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند. برنامه های تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی مجارستان همیشه طی دو سال به دانشجویان و متقاضیان ارائه می شوند؛ اما برنامه های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد در مراکز تحصیلی خصوصی در کشور مجارستان معمولا طی یک سال به دانشجویان و متقاضیان ارائه می شوند. تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان با دریافت Credit انجام می شود و برنامه های تحصیل کارشناسی در این کشور شامل سمینارها، فعالیت های آزمایشگاهی، تحقیقاتی و پژوهشی، تدریس ها تئوری و عملی می شوند. جهت تحصیل فوق لیسانس در مجارستان متقاضیان و دانشجویان می توانند به دو زبان مجارستانی و انگلیسی در برنامه های تحصیلی خود شرکت کنند.

هزینه های تحصیل در کشور مجارستان

به طور کلی، دو مورد از دانشجویان در هنگام پرداخت شهریه در مجارستان وجود دارد: دانشجویان با بورسیه دولتی و دانشجویان خودمختار. در کشور مجارستان شهروندان این کشور از کمک هزینه های دولتی مختلف بهره مند می شوند. علاوه بر دانشجویان مجارستانی، دانشجویان و متقاضیان بین المللی نیز می توانند در صورت داشتن سابقه تحصیلی درخشان از کمک هزینه های مختلف بهره مند شوند. دانشجویانی که موفق به کسب بورسیه دولتی می شوند شهریه پرداخت نمی کنند اما احتمالاً باید هزینه های دیگری را نیز برای آموزش خود بپردازند. با این حال، رقابت برای کسب بورسیه دولتی می تواند بسیار سخت باشد، زیرا فرصت های محدودی برای کسب بورسیه های تحصیلی در کشور مجارستان وجود دارند. شرایط بورس تحصیلی مجارستان بسیار خاص می باشد اما به طور کلی از برجسته ترین بورسیه های تحصیلی در کشور مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Stipendium Hungaricum Scholarship Programme
 • Bilateral State Scholarships
 • The Council on International Educational Exchange
 • Fund for Education Abroad
 • Rotary Foundation Fellowships
 • Fulbright (US citizens only) scholarships

سایر هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

دانشجویان و متقاضیانی که موفق به کسب بورسیه های تحصیلی دولتی در کشور مجارستان نمی شوند می بایست شهریه دانشگاهی پرداخت کنند. میزان شهریه در دانشگاه های کشور مجارستان متفاوت می باشد؛ اما به طور کلی میانگین شهریه دانشگاهی در این کشور از 1000$ تا 10000$ (دلار) در سال می باشد. علاوه بر این، تمام دانشجویان می بایست هزینه های حضور در برنامه تحصیلی، هزینه ثبت نام و هزینه امتحان را پرداخت کنند. این هزینه ها در موسسات مختلف متفاوت است اما معمولاً بین150$ الی 200$ (دلار) می باشند.

درخواست تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان

شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان به چند بخش تقسیم می شوند. سال تحصیلی کشور مجارستان در سپتامبر و اکتبر آغاز می شود. مهلت درخواست اکثر برنامه های کارشناسی ارشد در مجارستان 15 فوریه برای شروع ماه سپتامبر در همان سال و 15 نوامبر برای شروع ماه فوریه می باشد. اگرچه تعداد زیادی از دوره ها برای شروع در بهار وجود ندارد، مگر اینکه شما دانشجوی انتقالبی باشید. برای ورود به یک برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد یک ساله (بخصوص در موسسات خصوصی که ممکن است دوره های معتبر توسط مقامات خارجی را ارائه دهند)، یک مدرک کارشناسی چهار ساله لازم است. تصمیم گیری در مورد برنامه ها بر اساس موارد زیر انجام می شود:

 • عملکرد تحصیلی متقاضی (از جمله معدل و نمرات)
 • مهارت های زبانی متقاضی
 • سایر الزامات مربوط به دانشکده
 • مصاحبه شخصی با دانشجو

دو روش برای درخواست در دانشگاه های مجارستان وجود دارد. از طریق سیستم FEVLI و بصورت مستقیم از طریق دانشگاه از طریق ایمیل یا به صورت آنلاین. ارائه مدارک زیر برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور مجارستان الزامی می باشد:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پرونده سابقه های تحصیلی
 • CV
 • اسکن گذرنامه شما
 • توصیه نامه و بیانیه
 • مدرک زبان معتبر انگلیسی یا مجارستانی
 • مدارک پزشکی

جهت کسب اطلاعات مورد نیاز درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور های پیشرفته دنیا می توانید با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *