مهاجرت تحصیلی یونان

تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

کشور یونان با حدود 11 میلیون نفر جمعیت در جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است و از شمال با آلبانی و از شرق با کشور ترکیه همسایه است. یونان به عنوان مهد تمدن مغرب زمین شناخته می شود و بحث تحصیل کارشناسی ارشد در یونان میان متقاضیان ادامه تحصیل در خارج کشور بسیار پرطرفدار و پرمخاطب است.

یونان دارای مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و کم نظیر و تاریخ پر حادثه و میراث فرهنگی قابل توجه می باشد که در کنار کیفیت عالی نظام آموزشی تحصیل در یونان بسیار لذت بخش می شود. از جهت اقتصادی رشد تولید ناخالص داخلی یونان در سال های گذشته بسیار بیشتر از میانگین اعضای اتحادیه اروپا بوده است و این موضوع بیانگر بازار کار پر رونق و اقتصاد غنی این کشور است. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به جهت راهنمایی بهتر علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به یونان تهیه و نگارش شده است.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا که توسعه یافته قلمداد می شوند طول مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در یونان دو سال می باشد. زبان اصلی و رسمی مردم کشور یونان “یونانی” می باشد اما در برخی از رشته های تحصیلی خاص امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. نکته مهم است که برای تحصیل کارشناسی ارشد در یونان باید مدرک آکادمیک تسلط به زبان انگلیسی ارائه کنید یا در غیر این صورت باید به زبان یونانی مسلط باشید.

امکان گذراندن دوره های فشرده آموزش زبان یونانی در کالج های دولتی و خصوصی با پرداخت هزینه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد تا سطح زبان یونانی خود را تقویت کنند. پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد در یونان رشته های مدیریت، رشته های مهندسی و برخی از شاخه های پیراپزشکی می باشد که بیشترین میزان دانشجو را دارند. مدارک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های معتبر یونان از اعتبار بین المللی خوبی برخوردار است و به متقاضیان اجازه می دهد که بتوانند در کشورهای آسیایی و اروپایی و آمریکایی به راحتی کار کنند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

ویزا جهت تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

برای تحصیل کارشناسی ارشد در کشور یونان ارائه مجموعه ای از اسناد و مدارک پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور الزامی می باشد. در واقع تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در یونان را دارند باید ویزای تحصیلی و جواز اقامت این کشور را دریافت کنند.

  • ارائه مدرک کارشناسی با ترجمه رسمی و ریز نمرات
  • ارائه رزومه کاری مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی
  • ارائه چند فقره عکس پاسپورتی با زمینه سفید
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های کشور یونان
  • ارائه فرم درخواست ویزای تحصیل کارشناسی ارشد در یونان
  • ارائه مدرک آکادمیک تسلط کافی به زبان انگلیسی

در نظر داشته باشید که مدارک ذکر شده در لیست یک کلیت از اصل مدارک مورد نیاز سفارت یونان برای صدور ویزای تحصیلی یونان می باشد؛ لذا ممکن است با توجه به شرایط متقاضی یا ویزای درخواستی وی لیست مدارک و اسناد مورد نیاز سفارت با تغییراتی همراه شود که جای نگرانی ندارد. خوب است بدانید با دریافت ویزای تحصیلی یونان می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را برای زندگی به یونان بیاورید و آن ها اجازه کار و تحصیل خواهند داشت.

هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

بطور کلی هزینه تحصیل فوق لیسانس در یونان رابطه مستقیم با دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو دارد؛ شما می توانید در مقطع کارشناسی ارشد با حداقل سالانه 3600€ (یورو) تحصیل کنید اما هزینه تحصیل در برخی دانشگاه های این کشور متمدن می تواند تا 15000€ (یورو) نیز برسد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط بین المللی همواره در کشور یونان وجود دارد. اگر شما دارای رزومه تحصیلی قوی باشید و سطح مطلوبی تسلط به زبان انگلیسی داشته باشید می توانید از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوید. بیمه سلامت دانشجویی در کشور یونان برای دانشجویان اهمیت زیادی دارد و تمام دانشجویان بین المللی باید با پرداخت مبلغی بین 200€ (یورو) تا 600€ (یورو) آن را اخذ کنند. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در یونان به شهریه دانشگاه محدود نمی شود و دانشجویان باید برای اقامتگاه، تهیه خوراک و پوشاک و استفاده از حمل و نقل مبلغی را کنار بگذارند.

هزینه های جانبی تحصیل در یک کشور خارجی رابطه مستقیمی با شرایط زندگی فرد و عادات زندگی او دارد. به طور میانگین با ماهانه 250€ (یورو) تا 350€ (یورو) می توانید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز پایتخت یونان اجاره کنید. هزینه تهیه خوراک و غذا در کشور یونان نمی تواند از 200 تا 300€ (یورو) به صورت ماهانه متغیر باشد. استفاده از حمل و نقل عمومی در این کشور هزینه گرانی ندارد و می توانید با ماهانه 50€ (یورو) از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ویزای تحصیلی یونان یا مهاجرت به یونان با وکلای با تجربه و کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا همراه و راهنمای شما در مسیر مهاجرت به یونان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *