ویزای تحصیلی

تخصص بیماری های تنفسی در لهستان

تخصص بیماری های تنفسی در لهستان

برای تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان باید به گزینه های زیادی که در این کشور در دسترس است توجه ویژه داشت. لهستان یکی از جذاب ترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی است چراکه محدودیت های بسیار کمی در پیش روی متقضاضیان تحصیل در این کشور قرار دارد. افرادی که لهستان را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که بسیاری از مراحلی که باید در سایر کشورهای جهان طی شود تا فرد به پذیرش برسد در لهستان مورد نیاز نیست. لهستان یکی از کشورهایی است که دانشگاه های آن در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده اند و به همین منظور می توان آن ها را در جمع بهترین گزینه های خود در رشته های مختلف تحصیلی قرار داد.

در حال حاضر یکی از مهم ترین رشته های تحصیلی برای علاقمندان به گروه پزشکی، رشته تخصص بیماری های تنفسی است که دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. این رشته از مقطع کارشناسی تا دکترای تخصصی را شامل می شود و دانشجویان برای رسیدن به این مدرک مدرک زمان متوسط تحصیل را باید سپری کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر این رشته فرایند ساده تری برای پذیرش نسبت به گرایش های پزشکی دارد و به همین منظور است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان پرداخته اند.

  • شرایط تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان چگونه است؟
  • بهترین دانشگاه های لهستان برای تحصیل در رشته تخصص بیماری های تنفسی کدامند؟
  • هزینه تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در این کشور چقدر است؟
  • فرایند دریافت پذیرش تحصیلی در رشته تخصص بیماری های تنفسی برای دانشجویان خارجی چگونه است؟

شرایط تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان

یکی از مهم ترین چالش هایی که باید پیش از انتخاب کشور مقصد به آن توجه داشت، شرایط علمی دانشگاه هایی است که می توان از طریق آن ها پذیرش تحصیلی دریافت کرد. در لهستان دانشگاه های قدرتمندی وجود دارد که امکان تحصیل را برای دانشجویان با کیفیت مناسب فراهم می کند. افرادی که کشور لهستان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند اما باید توجه داشته باشند که این کشور صرفا در منطقه شرقی اروپا دارای اعتبار بسیار بالا است و نمی توان از آن به عنوان یک مقصد عالی برای مهاجرت تحصیلی یاد کرد.

دانشگاه پزشکی ورشو بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته تخصص بیماری های تنفسی است که رتبه 275 جهان را برای خود به دست آورده است. در جایگاه دوم برترین دانشگاه های جهان نیز نام دانشگاه پزشکی لودز دیده می شود که رتبه 343 را در اختیار دارد. دانشگاه یاگیلونیان در رتبه 406 و دانشگاه پزشکی لوبلین نیز رتبه 500 جهان را برای خود تصاحب کرده اند که این مسئله نشان از کیفیت خوب آموزش رشته تخصص بیماری های تنفسی در این کشور دارد.

برای مهاجرت به لهستان از طریق تحصیلی حتی در رشته های پزشکی نیز نیازی به شرکت در آزمون های ورودی نیست و از طرفی دانشجویان برای ورود به دانشگاه نیازی به شرکت در آزمون های زبان نیز ندارند ولی این مسئله منجر به افزایش هزینه های تحصیل در کشورهای مختلف برای آن ها می شود.

شرایط تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان

هزینه تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان

افرادی که رشته تخصص بیماری های تنفسی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که این کشور از جمله کشورهایی است که شرایط مالی متفاوتی برای تحصیل دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور گران اما در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه ها ارزان تر است. دانشجویان شانس نسبتا کمی برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته تخصص بیماری های تنفسی دارند ولی می توانند با کار ضمن تحصیل در این کشور، شرایط نسبتا مناسبی را برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور فراهم آورند.

نمودار زیر نشان می دهد که دانشجویان برای تحصیل و زندگی در لهستان به عنوان دانشجوی رشته تخصص بیماری های تنفسی، به چه بودجه ای در طول یک سال تحصیلی نیاز خواهند داشت.

هزینه های کلی زندگی و تحصیل رشته تخصص بیماری های تنفسی در لهستان

شرایط کار یک متخصص بیماری تنفسی در لهستان

بعد از پایان دوره تحصیل در لهستان، فرد این فرصت را خواهد داشت که به عنوان نیروی کار در این کشور کار کرده و به درآمدی بالا نیز دست پیدا کند. متوسط درآمد یک متخصص بیماری های تنفسی در این کشور در حدود 12200PLN (زلوتی) است و همین مقدار نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی درآمد مناسبی به حساب می آید. لهستان را شاید بتوان به عنوان یکی از کشورهایی معرفی کرد که از آن به عنوان پلی برای ورود به اروپا استفاده می شود ولی در بسیاری از مواقع دانشجویان در همین کشور آرام و به دور از حاشیه نیز اقامت پیدا می کنند. در صورتی که تمایل دارید اطلاعاتی کامل تر در این رابطه به دست آورید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *