مهاجرت به کشور لوکزامبورگ

ترک تابعیت لوکزامبورگ

ترک تابعیت لوکزامبورگ

موارد متعددی از قبیل هزینه های زندگی و مهیا نبودن شرایط مورد انتظار برای زندگی در این کشور می توانند منجر به ترک تابعیت لوکزامبورگ گردند. با در نظر گرفتن جنبه های مختلف زندگی در کشورهای مختلف اروپایی چون لوکزامبورگ، اگرچه ساکنین این سرزمین ها دارای حقوق بسیاری بوده و از رفاه مطلوبی برخوردارند، دلایل موجهی نیز وجود دارند که باعث سرخوردگی و ترک تابعیت کشور مذکور گردند.

همانطور که مستحضر هستید درصد قابل توجهی از افراد در پی یافتن شیوه های گوناگون جهت اخذ اقامت و تابعیت کشورهای ایده آل دنیا هستند و از طرفی نیز قوانین مشخصی برای افراد راغب به وداع با کشور مورد نظر تعیین شده است. در ادامه این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته قلم درآمده است، سعی داریم شما را با انواه روش های ترک تابعیت لوکزامبورگ آشنا کرده و پیرامون موارد منجر به این اقدام بحث نماییم.

  • عمده ترین مسائل مربوط به ترک تابعیت لوکزامبورگ کدامند؟
  • آیا امکان برخورداری از تابعیت مضاعف با توجه به قانون اساسی لوکزامبورگ موجود می باشد؟
  • فرآیند اخذ تابعیت این کشور این کشور برای متقاضیان خارج از اروپا به چه نحوی است؟
  • آیا ترک تابعیت لوکزامبورگ با توجه به جایگاه مطلوب پاسپورا این کشور تصمیم صحیحی می باشد؟

پاسپورت و ترک تابعیت لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ سرزمینی اروپایی بوده و در شمال این قاره واقع شده است. روند رشد اقتصادی و رونق بازار این کشور در سال های اخیر بی سابقه بوده و جاذبه های طبیعی، تاریخی و ورزشی این کشور بر جذابیت های آن افزوده است. لوکزامبورگ با برخوردار بودن از معادن غنی و صادرات فرآورده های فلزی و ماشین آلات به سایر کشورهای اروپایی، توانسته در جهت ارتقای سطح درآمد سالانه خود قدم برداشته و استانداردهای زندگی را برای شهروندان خود در سطح بالاتری فراهم گرداند. قوانین مالیاتی مطلوب در لوکزامبورگ از دیگر ویژگی های مثبت نظام اقتصادی این کشور مرفه است. مردم لوکزامبورگ همچنان پیرو عادات و سنت های دیرینه خود هستند و به علت وجود یکی از باکیفیت ترین نظام های آموزشی جهان، بسیاری از ساکنین علاوه بر زبان لوکزامبورگی مسلط به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی می باشند.

به علت وضع قوانین گوناگون در زمینه حقوق شهروندی، افراد دارای تابعیت لوکزامبورگ به سادگی از استانداردهای زندگی مرفه برخوردار می باشند؛ جمعیت این کشور 613000 نفر بوده و شهر لوکزامبورگ، پایتخت مدرن این سرزمین، از انواع امکانات رفاهی برای شهروندان بهره می برد. پاسپورت لوکزامبورگ دارای جایگاه بسیار مناسبی در جهان بوده و در دهه اخیر همواره بین پاسپورت های برتر جهان قرار گرفته است. در رده بندی جهانی ارائه شده در سال 2020 پاسپورت لوکزامبورگ در رده دوم جهان در کنار کشورهایی چون آلمان و اسپانیا قرار گرفته و افراد با داشتن پاسپورت این کشور قادر خواهند بود بدون نیاز به 127 کشور جهان سفر نمایند. همچنین مهاجرت به 45 کشور دنیا درصورت اخذ ویزا در کشور مقصد امکانپذیر می باشد. در ادامه به بررسی امتیازات پاسپورت اخذ شده لوکزامبورگ و سایر کشورهای جهان می پردازیم:

مقایسه ارزش پاسپورت لوکزامبورگ و چند کشور دیگر

شرایط اخذ تابعیت لوکزامبورگ

سرزمین لوکزامبورگ همچون سایر کشورهای اروپایی دارای ضوابط معینی جهت تخصیص تابعیت می باشد؛ با توجه به عضویت لوکزامبورگ در کشورهای حوزه شنگن، افراد با داشتن ویزای این کشور قادر خواهند بود به مدت 3 ماه با اهداف گوناگون آزادانه به کشورهای اروپایی متعددی سفر نمایند. متقاضیان دریافتن تابعیت لوکزامبورگ با هدف های مختلفی چون سرمایه گذاری، تحصیل، اشتغال ورزی و خرید ملک به این کشور اروپایی مهاجرت می کنند. علاقه مندان باید توجه داشته باشند که اگرچه بیش از 7500 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ بوده و هزینه تحصیل برای هر ترم در مقطع کارشناسی 5500€ (یورو) برآورد شده که نسبت به همسایگانی چون آلمان و فرانسه مقرون به صرفه است، تحصیل در لوکزامبورگ منجر به اخذ تابعیت این کشور برای فرد نشده و علاقه مندان می بایست سایر روش ها چون اقامت کاری را پس از فارغ التحصیلی خود در پیش گیرند.

از دیگر روش های رایج اخذ تابعیت لوکزامبورگ تولد فرزند می باشد؛ کشور لوکزامبورگ در باب تخصیص تابعیت به نوزادان متولد شده در خاک این سرزمین، پیرو اصل خون است. بدان معنا که تنها فرزندانی مجاز به اخذ تابعیت این کشور هستند که حداقل یکی از والدین آن ها از اتباع لوکزامبورگ باشد؛ شایان ذکر است با توجه به قوانین تصویب شده در سال 2009 دولت لوکزامبورگ افراد متولد شده در خاک سایر کشورها را که دارای پدر و مادر لوکزامبورگی می باشند، به رسمیت می شناسد و مانعی در مسیر تابعیت دوگانه آن ها وجود نخواهد داشت.

موارد ترک تابعیت لوکزامبورگ

سرمایه گذاری از متداول ترین مسیرهای اخذ تابعیت لوکزامبورگ

یکی از روش های متداول جهت اخذ اقامت در لوکزامبورگ سرمایه گذاری در شهرهای اصلی این کشور می باشد که نیازمند هزینه حداقلی 500000€ (یورو) است. از آنجاییکه کارت هویت در لوکزامبورگ برای افراد با حداقل 15 سن سال صادر می گردد، تنها اشخاصی در لوکزامبورگ قادر به فعالیت های اقتصادی از قبیل سرمایه گذاری و خرید ملک می باشند که دارای تابعیت این کشور و حداقل سن مجاز باشند.

خرید ملک در لوکزامبورگ هزینه نسبتا زیادی را می طلبد و افراد با 330000€ (یورو) قادر به خرید مسکنی دارای یک اتاق خواب در مرکز شهر می باشند. اخذ تابعیت از طریق خرید ملک نیازمند سکونت 7 ساله در لوکزامبورگ می باشد. با توجه به هزینه های نسبتا بالای خرید ملک در شهرهای لوکزامبورگ، پیشنهاد کارشناسان ما مراجعه به آژانس های مسکن دومین ناحیه پرجمعیت لوکزامبورگ، شهر اش سوز آلزت (Esch Sur Alzette) می باشد. شایان ذکر است سرمایه گذاری در لوکزامبورگ با ریسک نسبتا بالایی همراه بوده و شواهد گویای شکست برخی افراد در این مسیر و الزام ترک تابعیت لوکزامبورگ و مهاجرت به سایر کشورها می باشد.

موارد ترک تابعیت لوکزامبورگ

همچون سایر کشورهای جهان، لوکزامبورگ نیز دارای معایبی بوده که از جمله آن ها می توان به محدودیت رشد در زمینه های مختلف علمی و ورزشی اشاره نمود؛ همسایگانی چون فرانسه و بلژیک دارای پتانسیل های بیشتری در رشته های تحصیلی و شاخه های ورزشی بوده و این امر موجب شده است برخی از سرآمدان این عرصه ها در لوکزامبورگ، اقدام به وداع با این کشور و ادامه مسیر خود در منطقه جغرافیایی دیگری نمایند. اگرچه لوکزامبورگ دارای پایین ترین آمار جرم و جنایت می باشد، افراد دارای سوء سابقه و مجرمینی که فعالیت آن ها در زمینه های سیاسی و اجتماعی مخلّ نظم امنیتی موجود در شهرهای لوکزامبورگ گردد، از سوی دولت این کشور سلب تابعیت شده و ملزم به ترک کشور می باشند.

هزینه های بالای زندگی در لوکزامبورگ که به طور متوسط 25% بالاتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا برآورد شده است، از دیگر دلایلی است که افراد توانایی تعدیل آن را نداشته و تصمیم به ترک تابعیت این کشور می نمایند. همچنین سرمایه گذاری عمومی که با عنوان SA شناخته می شود، با توجه به احتمال پایین سودآوری می تواند منجر به شکست مالی و ترک تابعیت لوکزامبورگ گردد. در پایان می توان اظهار داشت با توجه به مورد قبول بودن تابعیت مضاعف در لوکزامبورگ و روش های متعدد ترک تابعیت این کشور، افراد قادر خواهند بود با بررسی ضوابط مطرح شده و همچنین مشورت با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهترین تصمیم را اتحاذ نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *