مهاجرت به کشور انگلستان

تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان در سال 2023 را دارند باید بدانند که می توانند از طریق روش های مختلفی به این کشور مهاجرت کنند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است به تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان برای متقاضیان می پردازیم. برای مهاجرت به کشور انگلستان متقاضیان باید با توجه به شرایط و نوع مهاجرتشان ویزا کسب نمایند. برای دانستن شرایط دریافت گواهی اقامت در این کشور متقاضیان باید تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان را به خوبی مطالعه نمایند. در این رابطه نکاتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

 • شرایط مهاجرت به انگلستان چیست؟
 • آیا می توان در انگلستان به راحتی تحصیل کرد؟
 • شرایط کار در انگلستان چگونه است؟
 • هزینه های زندگی در انگلستان چقدر است؟
 • آیا می توان در انگلستان پناهنده شد؟

موقعیت جغرافیایی انگلستان

حال که قصد داریم به بررسی تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان بپردازیم بهتر است در ابتدا و قبل از بررسی روش های مهاجرت اطلاعات کلی در رابطه با کشور انگلستان را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. کشور انگلستان در جنوب جزیره بریتانیا واقع شده است. این کشور با مساحت 243610 کیلومتر مربع جزو پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد. این کشور از شمال با کشور اسکاتلند، از شمال غربی با دریای ایرلند، از جنوب با کانال مانش، از شرق با دریای شمال، از غرب با کشور ولز و از جنوب غرب با دریای سلتی هم مرز و همسایه می باشد.

زندگی در انگلستان

در این کشور بیش از 100 جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد. شهر لندن به عنوان مهم ترین شهر انگلستان بوده و به عنوان پایتخت انگلستان و پادشاهی بریتانیا محسوب می شود. یکی از رودهای پر آب که از وسط شهر لندن می گذرد رود تیمز می باشد. این رود در انتها به دریای شمال سرازیر می شود. جمعیت این کشور بیش از 54 میلیون نفر می باشد. در این کشور مردم به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند و زبان انگلیسی زبان رسمی در این کشور است. اگر از زاویه دیگری نیز به این کشور نگاه کنیم درمی یابیم که مهاجرت به آن ایده آل است. چرا که با مهاجرت به انگلستان امکاناتی جهت زندگی به دست می آید که در دیگر کشورها نظیر آن وجود ندارد. همچنین سطح رفاه جهت زندگی در انگلستان بسیار بالا است.

بررسی تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

در ادامه به تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان می پردازیم، راه های مهاجرت به این کشور شامل موارد ذیل می شود.

 1. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به انگلستان از طریق کار
 3. مهاجرت به کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 5. مهاجرت به کشور انگلستان از طریق تولد
 6. اقامت در انگلستان با ویزای توریستی
 7. مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی روش غیر قانونی و غیر مجاز می باشد. که در این راه خطرهای جانی و مالی بسیار زیادی فرد را تهدید می کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان این روش از مهاجرت را به متقاضیان توصیه نمی کند و پیشنهاد می شود برای مهاجرت به این کشور از راه های قانونی اقدامات لازم را انجام دهید.

بررسی تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

تحصیل در تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

برای تشریح کامل هفت طریق مهاجرت انگلستان می توانیم مهاجرت و اخذ اقامت تحصیلی در این کشور را بررسی نماییم. ویزای تحصیلی در انگلستان به دو صورت به متقاضیان ارائه می شود:

نوع ویزا سنین اخذ ویزا هزینه ویزا (پوند)
ویزای تحصیلی Tier 4 General برای متقاضیان 16 سال به بالا £328
ویزای تحصیلی Tier 4 Child برای متقاضیان زیر 16 سال £328

شرایط اخذ این ویزا به این صورت می باشد که شخص باید به زبان تسلط داشته باشد یعنی بتواند بخواند، بنویسید و صحبت کند. همچنین فرد باید رشته تحصیلی انتخاب نماید و از دانشگاه مد نظر پذیرش دریافت نماید. اگر فردی شهروند اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس باشد می تواند با ویزا Tier 4 وارد این کشور شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید 3 ماه قبل از شروع کلاس ها اقدامات لازم را انجام دهند و مدارک مورد نیاز را برای دریافت ویزا ارائه نمایند. اگر مدت کلاس انتخابی فرد 6 ماه و یا کمتر از 6 ماه باشد فرد یک هفته قبل از شروع کلاس می تواند وارد انگلستان شود، اگر مدت کلاس فرد بیشتر از 6 ماه باشد فرد می تواند 30 روز قبل از شروع کلاس وارد این کشور شود.

اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به انگلستان

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالجی در انگلستان نوبت به اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی می رسد. مهم ترین مدارک به این منظور عبارت هستند از:

 • نامه پذیرش قطعی از دانشگاه یا کالجی در انگلستان به همراه اطلاعات دقیق دانشجو و زمان شروع و پایان دوره تحصیلی وی در انگلستان
 • مدرک زبان معتبر مثل آیلتس که هنوز اعتبار داشته باشد و مورد قبول دولت انگلستان باشد.
 • پاسپورت معتبر به طوری که تا 6 ماه پس از اتمام دوره تحصیلی هم معتبر باشد.
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی فرد بر پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدرک دال بر سلامت جسمی و روانی
 • تهیه محل اقامت در انگلستان و ارائه اجاره نامه
 • پرداخت هزینه های سفارت

کار در کشور انگلستان در 2023

متقاضیان برای کار در این کشور در سال 2023 باید ویزا کاری دریافت نمایند که به ویزا Tier 2 شناخته می شود. اگر فردی شهروند خارج از کشورهای اتحادیه اروپا باشد باید از کارفرمایی در کشور انگلستان دعوت نامه کاری دریافت نماید، زمانی که متقاضی دعوت نامه کاری از کارفرما دریافت می نماید باید باید به مدت 3 ماه مبلغ 945£ (پوند) در حساب بانکی نگهداری نماید. لازم به ذکر است پیشنهاد شغلی مربوطه باید دارای حداقل حقوق در انگلستان باشد که به شرح نمودار ذیل است:

مقاله حداقل و حداکثر درآمد سالانه در انگلستان

سرمایه گذاری در تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

متقاضیانی که سرمایه ای بالغ بر مبلغ 1000000£ (پوند) دارند و می توانند این مبلغ را وارد کشور انگلستان نمایند می توانند این ویزا را کسب نمایند. متقاضیان باید به مدت 5 سال مبلغ 750000£ (پوند) را بدون برداشت در یکی از بانک های کشور انگلستان ذخیره نمایند. با این کار متقاضیان ویزای 5 ساله کشور انگلستان را دریافت می نمایند. این افراد اجازه دارند با بقیه سرمایه خود که 250000£ (پوند) می باشد در این کشور ملک خریداری کرده و یا شغلی را در این کشور راه اندازی نمایند. این امکان برای متقاضیان این روش وجود دارد که برای مطالعه بیشتر به مقاله مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری رجوع نمایند.

ازدواج و تولد فرزند در انگلستان

یکی از روش های مهاجرت به این کشور جذاب ازدواج در انگلستان می باشد. افرادی که با فردی با تابعیت انگلستان ازدواج می کند باید به دولت انگلستان اثبات نماید که ازدواجشان واقعی می باشد. متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند که شفاف باشد و باعث گمراهی افسر نشود. در کشور انگلستان تابعیت از طریق سیستم خون به افراد اعطا می شود. یعنی والدین یا یکی از والدین فرزند باید دارای تابعیت کشور انگلستان باشد تا فرزند متولد شده بتواند اقامت این کشور را به دست آورد. این قانون از سال 1983 به بعد در کشور انگلستان وضع شد و تا قبل این تاریخ هر فرزندی که در این کشور متولد می شد از طریق سیستم خاک تابعیت این کشور را دریافت می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله تولد در انگلستان رجوع نمایید.

ویزای توریستی انگلستان

ویزاهای کوتاه مدت و ویزیتوری در انواع مختلف به متقاضیان ارائه می شود که عبارتند از:

آیتم شرح
ویزای ویزیتوری استاندارد این ویزا برای گردش و بازدید به افراد اعطا می گردد.
ویزای ویزیتوری ازدواج اگر قصد داربد در انگلیس ازدواج کنید یا می خواهید ازدواجتان را در انگلستان ثبت کنید می توانید از این ویزا استفاده نمایید.
ویزای پرداخت مجاز افرادی که در زمینه های خاصی مهارت و تخصص دارند می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای متقاضیان مشاوره هایی را در نظر گرفته تا متقاضیان طی انجام مشاوره با کادر مجرب موسسه با توجه به شرایطشان بهترین راه را برای مهاجرت به کشور انگلستان انتخاب نمایند. در این مقاله سعی شد تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان برای متقاضیان ارائه داده شود. اگر همچنان سوالاتی در این رابطه برای شما پیش آمده می توانید با موسسه در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *