مهاجرت تحصیلی آلمان

تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان

تفاوت تحصیل اتریش و آلمان

دو کشور اریش و آلمان به دلیل شرایط عالی و مشابه، جزء اولین گزینه های دانشجویان خارجی می باشد ولی تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان چیست؟ این دو کشور، در بسیاری از زمینه ها مانند اقتصاد، سیاست، فرهنگ، آموزش و غیره شرایط مشابه و بلکه اساسا یکسانی دارند تا جایی که می توان اتریش را مدل کوچکتری از آلمان و آلمان را مدل بزرگتری از اتریش دانست. با این حال، تفاوت هایی نیز میان این دو وجود دارد که باعث می شود متقاضیان مهاجرت به این دو، مجبور به مقایسه و انتخاب میان آنها شوند.

شایسته است این نکته را در نظر داشت که این دو کشور از بهترین کشورهای حوزه شنگن می باشند. دانشجویان به راحتی می توانند پس از تحصیل، به جستجوی کار در این کشورها پرداخته و ویزای تحصیلی شان به ویزای کاری تبدیل خواهد شد. بنابراین دانشجو نگران بازار کار نخواهد بود و از آنجایی که این کشورها مهاجر پذیرند، یک دانشجو می تواند پس از اتمام دوره تحصیلش و یافتن کار، درخواست تابعیت نماید. اگر به دنبال به دست آوردن چنین فرصت ایده آلی هستید، همین الان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس داشته باشید.

تحصیل در اتریش

در مقاله تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان این مطلب قابل بیان می باشد که در کشور اتریش، دانشجویان بدون محدودیت در انتخاب دانشگاه و یا کالج می توانند در مقطع و رشته تحصیلی مورد نظرشان به تحصیل بپردازند. البته افرادی که مایل به تحصیل در رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن هستند می بایست ابتدا برای ورود به دوره های پیش پزشکی اقدام نمایند. پس از گذراندن این دوره یک ساله دانشجویان در امتحان ورودی دانشگاه های اتریش شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون می توانند وارد دانشگاه شوند.

در میان دانشگاه های اتریش، دانشگاه های دولتی از نقطه نظر هزینه، تقریبا رایگان می باشند و همچنین برای پذیرش، شرط مدرک زبان ندارند. متقاضی می تواند با پرداخت مبلغ بسیار اندک و نیز بدون آن که مدرک زبان داشته باشند،  وارد دانشگاه های اتریش شوند. ولی البته بعد از ورود و قبل از شروع دوره های اصلی تحصیلی باید در دوره های زبان شرکت کرد و نمره لازم را به دست آورد.

از سایر موسسات اموزشی اتریش می توان به فاخوخشوله ها اشاره کرد که داوطلب با پرداخت هزینه می تواند دوره آموزشی مورد نظرش را بگذراند. این موسسات دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و مهارت های شغلی مورد نیاز در ارتباط با رشته تحصیلی شان را به آنها می آموزند.

تحصیل در آلمان

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان این نکته را در نظر داشته باشند که همانند کشور اتریش بدون محدودیت در رشته تحصیلی و نوع دانشگاه می توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. همچنین به مانند اتریش، جهت تحصیل در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن می بایست دوره پیش پزشکی را بگذرانند و در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند. تحصیل در دانشگاه های آلمان نیز رایگان است ولی برای پذیرش تحصیلی، مدرک زبان ضروری می باشد و متقاضی باید قبلا، مدرک زبان آلمانی خود را کسب کرده باشد.

اگر به دنبال تحصیل رایگان در آلمان و یا اتریش هستید باید شرط اولیه پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشید. در واقع زمانی می توانید به صورت رایگان در این کشورها تحصیل نمایید که از امتیاز تحصیل رایگان در کشور خودتان برخوردار باشید. بنابراین جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان، قبولی در دانشگاه های سراسری (روزانه و یا شبانه) الزامی می باشد.

بررسی تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان

در مقاله تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان باید اشاره کرد که به طور کلی چه از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و چه از لحاظ سیستم آموزشی، دانشجویان در این دو کشور تفاوت چندانی را احساس نمی کنند. زبان رسمی در اتریش و آلمان، زبان آلمانی می باشد و سیستم آموزش دولتی این دو کشور رایگان است. از طرف دیگر، دانشجویان در هر دو کشور می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی شان اجازه اقامت کاری را دریافت نمایند و به جستجوی کار بپردازند و اقامت کاری دریافت نمایند. هم چنین شرایط دریافت تابعیت در هر دو کشور اتریش و آلمان یکسان است. با این حال تفاوت هایی از نقطه نظر شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های این کشورها و دریافت ویزای دانشجویی وجود دارد.

تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان

مدرک زبان از موارد تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان

اولین نکته مدرک زبان است. دانشجویان جهت دریافت نامه پذیرش نهایی از دانشگاه ها و کالج های آلمان باید مدرک زبان ارائه دهند. حال این مدرک بسته به نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متقاضی می تواند متفاوت باشد. جهت برخورداری از تحصیل رایگان داشتن مدرک زبان آلمانی الزامیست. معمولا اکثر دانشگاه های این کشور، مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را برای پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می پذیرند و برای مقاطع دکترا و پست دکترا و هم چنین تحصیل پزشکی در آلمان، مدرک زبان آلمانی B2 مورد نیاز است.

در صورتی که هدف شخص، تحصیل در دانشگاه های خصوصی و یا دوره های تحصیلی که به زبان انگلیسی برگزار می شوند باشد، می تواند با ارائه مدرک زبان انگلیسی پذیرش خود را دریافت نماید. در حال حاضر در بین مدارک انگلیسی، مدرک آیلتس از اعتبار بالایی برخوردار است. برای مقطع کارشناسی با مدرک آیلتس 5.5 و برای کارشناسی ارشد آیلتس 6 به بالا نیاز است.

در مقایسه با آلمان، جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور اتریش، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود. بنابراین یک دانشجو می تواند پذیرش تحصیلی را کسب کرده و ویزای دانشجویی را نیز بدون مدرک زبان دریافت نماید و پس از ورود به اتریش برای شرکت در دوره های زبان اقدام کرده و مدرک زبان خود را دریافت کند.

محدودیت سنی از موارد تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان

نکته دیگری که می توان از آن به عنوان تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان یاد کرد این است که جهت تحصیل در کشور آلمان متقاضی می بایست در محدوده سنی ایده آل باشد. یعنی جهت اخذ پذیرش و در نهایت ویزای دانشجویی کشور آلمان شرایط سنی از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، جهت دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس، متقاضی می بایست در رده سنی زیر 30 نهایتا تا 35 سال باشد. اما برای ادامه تحصیل در کشور اتریش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و شخص می تواند حتی در رده های بالاتر نیز جهت ادامه تحصیل و دریافت ویزای دانشجویی این کشور اقدام نماید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات اصلی در زمینه تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان را کسب کرده باشید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه پروسه های قانونی مهاجرت مانند تحصیل در اتریش، تحصیل در آلمان، تحصیل پزشکی در اتریش، تحصیل پزشکی در آلمان و مانند آنها می باشند.

یک دیدگاه برای “تفاوت تحصیل در اتریش و آلمان

  1. لیدا گفت:

    این مقاله عالییی بود اطلاعاتش ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهارده =