مهاجرت

تفاوت زندگی در برزیل و اتریش

تفاوت زندگی در برزیل و اتریش

بررسی تفاوت زندگی در برزیل و اتریش از بهترین راهنمایی ها میباشد که میتوان برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشورها در سال 2022 ارائه نمود.  دو کشور از تفاوت های بسیار زیادی برخوردار هستند و باید در نظر داشت که هر فرد باید با توجه به شرایط خود یکی از آن ها را برای مهاجرت خود انتخاب کنند یا آن که هر دو کشور را از دایره کشورهای در دسترس خود خارج کنند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله حاضر را در این خصوص تهیه نموده و در آن به سوالات زیر پاسخ می دهد:

 • هزینه های زندگی در برزیل و اتریش به چه صورت است؟
 • کیفیت زندگی در کدامیک بالاتر است؟ برزیل یا اتریش؟
 • مزایای زندگی در برزیل چیست؟
 • مزایای زندگی در اتریش چیست؟
 • نرخ بیکاری و متوسط حقوق ماهیانه در این کشورها چگونه است؟

مزایای زندگی در برزیل

برزیل با داشتن جنگل بارانی آمازون _جایی که یک سوم تمام گونه ها جهان را می توان یافت_ دیدنی های زیادی دارد. این کشور نه تنها از نظر حیات وحش متنوع است بلکه یک ملت متنوع از نظر فرهنگی نیز می باشد. برزیل به دلیل همسایگی با کشورهایی مانند بولیوی، پاراگوئه، پرو و آرژانتین یک پایگاه عالی برای سفر به قاره آمریکای جنوبی هست. این کشور به دلیل فرهنگ پر جنب و جوش و کارناوال های خارق العاده سامبای خود شناخته شده و مشهور است. اقتصاد برزیل با یکی از سریع ترین نرخ ها در جهان در حال رشد است. این را می توان در پیشرفت های گسترده در زیرساخت هایی که هم اکنون در حال انجام هستند و در ساختمان هایی که به طور مداوم در حال ساخت می باشد، مشاهده کرد.

مزایای زندگی در اتریش

در حال حاضر، اتریش ششمین کشور برتر جهان در زمینه کیفیت زندگی است و به همین دلیل مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. در این کشور تعادل مناسب زندگی شغلی و شخصی وجود دارد. اتریش دارای امنیت اجتماعی عالی می باشد به طوری که حتی بیش از نیاز خود پزشک و بیمارستان دارد. اتریش با جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد، چیزی آن را به مکانی مناسب برای گشت و گذار تبدیل می کند. تنوع ویژگی های طبیعی در این کشور زیبا و شگفت انگیز است. اتریش عضو اتحادیه اروپا، منطقه واحد پولی یورو و حوزه شنگن می باشد. همچنین این کشور جزو کشورهای ثروتمند جهان و دارای اقتصادی قوی می باشد.

نگاهی به تفاوت زندگی در برزیل و اتریش

نگاهی به تفاوت زندگی در برزیل و اتریش

به طور کلی، مقایسه برزیل و اتریش نشان دهنده برتری مسلم اتریش بر برزیل می باشد. با این که برزیل 50.7% ارزان تر از اتریش است و هزینه های زندگی در آن پایین تر است اما فهرست زیر که مقایسه جالبی بین این دو کشور می باشد حاکی از برتری اتریش است:

 • در اتریش، متوسط ​​امید به زندگی 82 سال است ولی در برزیل، این رقم 74 سال می باشد.
 • اتریش دارای بالاترین نرخ مالیات0% است. در برزیل، بالاترین نرخ مالیات 27.5% است.
 • سرانه تولید اتریش 49900$ (دلار) می باشد در حالی که در برزیل این رقم 15600$ (دلار) است.
 • درون اتریش، 5% از بزرگسالان بیکار هستند. در برزیل، این رقم 11.8% می باشد.
 • درون اتریش 0% زیر خط فقر زندگی می کنند. در برزیل، این رقم 4.2%است.
 • در اتریش، تقریباً 3% مردم به اینترنت دسترسی دارند. درون برزیل، این رقم حدود 59.7% می باشد.
 • درون اتریش، تقریباً 5 نوزاد در هر 1000 نفر وجود دارد. در برزیل، در هر 1000 نفر 14.1 نوزاد وجود دارد.
 • درون اتریش، تقریباً 0 زن در هر 100000 تولد هنگام زایمان می میرند. در برزیل، این رقم 44.0 زن می باشد.
 • درون اتریش، تقریباً 4 کودک قبل از رسیدن به یک سالگی می میرند و در برزیل، این رقم 17.5 کودک است.

بر این اساس، فردی که در برزیل زندگی می کند 68.7% درآمد کمتری کسب می کند. همچنین، اتریش، 11.2% از کل تولید ناخالص داخلی خود را صرف مراقبت های بهداشتی می کند. در برزیل، این رقم 8.3% است.

تفاوت هزینه زندگی در برزیل و اتریش

هزینه های زندگی فاکتور تعیین کننده ای در تصمیم گیری پیرامون مقصد زندگی می باشد. بررسی هزینه های زندگی در دو کشور برزیل و اتریش در سپتامبر سال 2022 حاکی از آن است که برزیل به طور شگفت انگیزی ارزان تر از اتریش می باشد. فهرست زیر تفاوت شاخص ها در اتریش و برزیل در این تاریخ را نشان می دهد:

 • قیمت مصرف کننده در اتریش 40% بیشتر از برزیل است.
 • قیمت مصرف کننده با احتساب اجاره در اتریش 75% بیشتر از برزیل است.
 • هزینه اجاره در اتریش 25% بیشتر از برزیل است.
 • قیمت رستوران در اتریش 67% بیشتر از برزیل است.
 • قیمت مواد غذایی در اتریش 88% بیشتر از برزیل است.
 • هزینه خرید محلی در اتریش 10% بیشتر از برزیل است.

جدول زیر نیز تفاوت قیمت ها در این دو کشور را در سپتامبر سال 2022 نشان می دهد:

عنوانبرزیل (دلار)اتریش (دلار)
شیر معمولی (1 لیتر)2.51$5.00$
قرص نان سفید (500 گرم)1.04$2.09$
برنج سفید (1 کیلوگرم)0.34$1.00$
فیله مرغ (1 کیلوگرم)1.12$5.58$
گوشت گاو (1 کیلوگرم)2.41$8.65$
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)0.48$1.27$
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.36$0.74$
تاکسی (تعرفه عادی)0.83$2.86$
اینترنت (60Mbps، با داده نامحدود)21.86$38.27$

نمودار زیر توزیع هزینه ها در کشور برزیل در سپتامبر سال 2022 را نشان می دهد:

توزیع هزینه ها در برزیل

نمودار زیر نیز توزیع هزینه ها در اتریش در سپتامبر سال 2022 را نشان می دهد:

توزیع هزینه ها در اتریش

مطابق آمار، اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر در برزیل 242.89$ (دلار) و در اتریش 876.92$ (دلار) و در خارج از مرکز شهر در برزیل 171.47$ (دلار) و در اتریش 691.93$ (دلار) می باشد، که نشان دهنده بالاتر بودن مبلغ اجاره در اتریش نسبت به برزیل می باشد.

تفاوت کیفیت زندگی در برزیل و اتریش

کیفیت زندگی یکی دیگر از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده مقصد زندگی و مهاجرت به شمار می آید. مسلما هر چه این شاخص در یک کشور بالاتر باشد، محل مناسب تری برای زندگی می باشد. جدول زیر تفاوت شاخص کیفیت زندگی در دو کشور برزیل و اتریش در سپتامبر سال 2022 را نشان می دهد:

شاخصبرزیلاتریش
شاخص قدرت خرید31.06بسیار پایین82.34متوسط
شاخص امنیت31.91پایین75.43بالا
شاخص مراقبت های بهداشتی57.17متوسط78.56بالا
شاخص آب و هوا92.85بسیار بالا77.79بالا
شاخص هزینه زندگی31.44بسیار پایین74.38متوسط
نسبت قیمت ملک به درآمد16.36بسیار بالا10.74متوسط
شاخص زمان تردد در ترافیک41.75متوسط25.76پایین
شاخص آلودگی54.55متوسط21.47پایین
شاخص کیفیت زندگی105.46متوسط182.64بسیار بالا

مطابق آمار، اتریش یکی از کشورهای دارای کیفیت بالای زندگی در جهان می باشد و نه تنها بر برزیل، بلکه بر اکثر کشورهای دیگر جهان برتری دارد. نمودار زیر تفاوت شاخص کیفیت زندگی در برزیل، اتریش و چند کشور دیگر جهان در میانه سال 2022 را نشان می دهد:

شاخص کیفیت زندگی در برزیل، اتریش و چند کشور دیگر

مطابق با آمار مقایسه کشورها بر اساس شاخص کیفیت زندگی، اتریش در رده 6 جهان و برزیل در رده 60 جهان قرار دارد! نمودار زیر نیز تفاوت شاخص امنیت و شاخص جرم و جنایت در دو کشور برزیل و اتریش در سپتامبر سال 2022 را نشان می دهد:

شاخص امنیت و شاخص جرم و جنایت در دو کشور برزیل و اتریش

مطابق نمودار فوق، در زمینه امنیت و جرم و جنایت، برزیل و اتریش در نقطه مقابل هم قرار گرفته اند؛ یعنی در اتریش امنیت بیشتر و جرم و جنایت کمتر است ولی در برزیل امنیت کمتر و جرم و جنایت بیشتر است.

تفاوت زندگی کارمندی در برزیل و اتریش

در بررسی وضعیت کار در یک کشور، نرخ بیکاری یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده وضعیت کار در آن به شمار می آید. نرخ بیکاری عبارت است از نسبت جمعیت بیکار به جمعیت فعال. جدول زیر نرخ بیکاری در دو کشور برزیل و اتریش در جولای 2022 را نشان می دهد:

کشورمردانزنانکلی
برزیل13.3%
اتریش5.8%4.5%5.2%

براساس جدول فوق، اتریش از نظر کار وضعیت بهتری نسبت به برزیل دارد و احتمال پیدا کردن شغل در این کشور بیشتر است. حقوق ماهانه یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید به هنگام بررسی وضعیت کار در یک کشور به آن توجه نمود. جدول زیر متوسط حقوق خالص ماهانه در برزیل و اتریش در سپتامبر سال 2022 را نشان می دهد:

عنوانبرزیل (دلار)اتریش (دلار)
متوسط​​ حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)351.59$2402.42$

مطابق جدول فوق، متوسط حقوق خالص ماهانه پس از کسر مالیات در اتریش به طرز شگفت انگیزی خیلی بیشتر از برزیل است! به طور کلی، حقوق ماهانه در اتریش نسبت به بسیاری از کشورهای جهان بسیار بالا می باشد و نمودار زیر شاهدی بر این ادعاست:

متوسط حقوق خالص ماهانه پس از کسر مالیات در اتریش

پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مهاجرت به اتریش از طریق کار مراجعه شود. همچنین، علاقه مندان مهاجرت به اتریش و برزیل می توانند برای کسب اطلاعات به روز و مفید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره ها و راهنمایی های وکلا و کارشناسان این موسسه استفاده نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *