مهاجرت به کشور شیلی, مهاجرت به کشور فرانسه

تفاوت زندگی در شیلی و فرانسه

تفاوت زندگی در شیلی و فرانسه

با توجه به شبهات بسیاری که پیرامون تفاوت شرایط مهاجرت به کشورهای گوناگون جهان وجود دارد، بع بررسی تفاوت زندگی در شیلی و فرانسه میپردازیم. همچنین فاکتورهای مختلف پیرامون استانداردهای زندگی را در شهرهای اصلی آن ها ارزیابی نماییم. کشور شیلی با توجه به هزینه های معقول زندگی و همچنین موقعیت مطلوب جغرافیایی در سال های اخیر موردتوجه قشر وسیعی از مهاجرین جوامع گوناگون بوده است. از سوی دیگر زندگی در فرانسه همواره مخاطبان خاص خود را داشته و این سرزمین در عرصه های مختلفی چون موسیقی، آثار نمایشی و نقاشی زبانزد می باشد. بنابراین همه ساله علاوه بر جمعیت کثیری که به بازدید از این دو کشور مبادرت می ورزند، افراد زیادی نیز خواهان اخذ اقامت هستند. در ادامه این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده، به این موضوع خواهیم پرداخت.

  • تفاوت های شاخص زندگی در شیلی و فرانسه کدامند؟
  • آیا شهروندان فرانسوی نیز همچون مردمان شیلی با مشکلات بهداشت و درمان دست و پنجه نرم می کنند؟
  • متوسط درآمد کارکنان حاضر در کدام کشور بالاتر است؟
  • طبق بررسی های صورت گرفته کیفیت زندگی در کدام یک از دو کشور مذکور بیشتر می باشد؟
  • اختلافات نظام آموزشی شیلی و فرانسه چه تفاوت هایی را در زندگی تحصیل افراد رقم خواهد زد؟

تفاوت های بارز زندگی در شیلی و فرانسه

شیلی یکی از سرزمین های زیبای آمریکای جنوبی بوده و کشورهای پرو، بولیوی و آرژانتین از همسایگان بنام آن هستند؛ مجاورت با اقیانوس آرام موجب گشته تا بازرگانی در شیلی به رونق مطلوبی دست یافته و همچنین در مقایسه با سایر سرزمین های آمریکای لاتین، امنیت حاکم بر شهرهایی چون سانتیاگو در سطح بسیار بالاتری قرار داشته و شهروندان دغدغه ای از این بابت نخواهند داشت. نرخ اجاره مسکن در شیلی بسیار معقول بوده و این ویژگی در زمره نقاط مثبت زندگی در این کشور می باشد؛ در مقایسه با فرانسه کشور شیلی دارای مساحت بیشتری است اما تراکم پایین جمعیت حاضر در شهرهای مختلف آن موجب شده تا مشکلاتی نظیر شلوغی مفرط کمتر در آن دیده شود. اگرچه آلودگی هوای موجود در ماه های ژوئن تا سپتامبر یکی از معضلات اصلی دولت این کشور در سال های اخیر بوده است.

توزیع هزینه های زندگی در شیلی

کشور فرانسه اما به رغم اینکه دارای 84% از میزان مساحت شیلی می باشد، جمعیت 67 میلیون نفری را در خود جای داده که در مقایسه با جمعیت شیلی که 19 میلیون است، رقم چشمگیری محسوب می گردد. فرانسه درغرب اروپا واقع شده و با توجه به جذابیت های متعدد این کشور در زمینه های تحصیلی و کاری، نرخ مهاجرت به آن در سال 2020 رشد بی سابقه ای داشته است. در بررسی های صورت گرفته کشور فرانسه امتیاز 79 را در مقوله مراقبت های پزشکی بدست آورده که در مقایسه با شیلی جایگاه مطلوب تری می باشد. همچنین اعتبار بالاتر موسسات آموزش عالی این کشور در کنار تعدد کالج های زبان فرانسوی دایر در شهرهای مختلف، مزید بر علت شده تا متقاضیان پرداخت هزینه 50€ (یورو) جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارای ارجحیت بدانند. در ادامه به بررسی توزیع هزینه های زندگی در فرانسه پرداخته ایم:

توزیع هزینه های زندگی در فرانسه

تفاوت آب و هوای شیلی و فرانسه

کشور شیلی به علت موقعیت جغرافیایی خاصی که داراست، از تنوع آب و هوایی ویژه ای برخوردار است؛ جمعیت خارجی بیش از 2.4 میلیون نفری حاضر در خاک شیلی که 8% کل جمعیت آن را تشکیل می دهد، گویای برخورداری از فاکتورهای مطلوب گوناگون می باشد؛ کویر آتاکاما در شمال شیلی جزء گرم ترین نقاط جهان بوده و این درحالی است که نواحی جنوبی شیلی برودت و سرمای قابل توجهی را در ماه های مختلف سال تجربه می کنند. بارش باران در برخی شهرهای شیلی متجاوز از 10000 میلیمتر در سال بوده و شایان ذکر است که در مجموع آب و هوای این سرزمین معتدل مدیترانه ای ارزیابی می گردد.

کشور فرانسه به علت گستردگی قابل توجهی که داراست بزرگترین کشور اروپای غربی لقب می گیرد؛ افراد با زندگی در مناطق جنوبی فرانسه آب و هوایی شبیه به شیلی، یعنی معتدل را، تجربه خواهند کرد. از سوی دیگر اقلیم اقیانوسی نواحی غربی این کشور در ماه های می و ژوئن جو خشکی را بر شهرهای این ناحیه حاکم می کند. آب و هوای دلچسب بهاری فرانسه با متوسط دمای 11 تا 19 درجه سانتی گراد بهترین زمان سفر به این کشور بوده و ذکر این نکته حائز اهمیت است که شهروندان فرانسوی تعداد روزهای محدودی از زمستان را به تماشای بارش برف می نشینند و اغلب روزهای این فصل دارای آب و هوایی ملایم می باشد.

تفاوت زندگی تحصیلی در شیلی و فرانسه

تفاوت زندگی تحصیلی در شیلی و فرانسه

اگرچه اشتغال در شیلی دارای وضعیت نسبتا مطلوبی بوده و کارمندان حاضر در این کشور پس از سرزمین های همسایه آرژانتین و اکوادور در جایگاه سوم کشورهای با بیشترین درآمد ماهیانه قرار گرفته اند، تحصیل در شیلی یکی از شیوه های رایج تر دریافت اقامت موقت و زندگی در این کشور می باشد. اغلب دروس در مدارس و دانشگاه های شیلی به زبان اسپانیولی تدریس می گردند؛ همچنین افراد می بایست در صورت عدم تسلط بر زبان، در دوره های مربوطه شرکت نمایند. افراد جهت دریافت مدرک کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 3 سال و دکتری نیز 4 سال ملزم به شرکت در کلاس ها و آزمون های مربوطه خواهند بود. پر مخاطب ترین رشته های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه های شیلی به ترتیب عبارتند از: حسابداری، مدیریت مالی، خلبانی و معماری.

تحصیل در فرانسه از طرفی با شهریه 2800€ الی 4700€ (یورو) همراه بوده که به فراخور رشته مورد نظر متفاوت می باشد؛ همچنین با توجه به درآمد متوسط ماهیانه 2450$ (دلار آمریکا) شهروندان شهرهای اصلی شیلی، می توان چنین اظهار داشت ساکنین فرانسه با میانگین حقوق 2800€ الی 3500€ (یورو) از وضعیت بهتری برخوردار خواهند بود. جمعیت بیش از 6 میلیون نفری خارجی حاضر در شهرهای گوناگون فرانسه که 9% جمعیت این کشور را تشکیل داده نشانگر درستی این مدعی است. متوسط هزینه زندگی در شیلی 740€ (یورو) به صورت ماهیانه برآورد شده که رقمی پایینتر از مقیاس مشابه در فرانسه است. در پایان شما می توانید از طریق ارتباط با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامع تری در این مقوله کسب بفرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *