مهاجرت به کشور شیلی, مهاجرت به کشور هلند

تفاوت زندگی در شیلی و هلند

تفاوت زندگی در شیلی و هلند

تفاوت زندگی در شیلی و هلند چنان دو روی یک سکه بر همه افرادی که نسبت به آن آشنایی دارند بوده و شاخص های زندگی در این دو کشور متفاوت است. همانطور که استحضار دارید افراد جهت مهاجرت به کشوری ثانویه با اهداف مختلفی چون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و غیره فاکتورهای متعددی را در نظر می گیرند. بهترین مرجع برای بررسی این موضوع رده بندی جهانی اعلام شده کشورها می باشد که با لحاظ کردن شاخصه هایی چون امنیت اجتماعی، ریسک های محتمل اقتصادی و درصد رفاه شهروندان، کشورهای گوناگون به ترتیب کیفیت زندگی لیست گشته اند. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با بیان چندی از این موضوعات به بررسی جامع و کاملی راجع به شرایط زندگی در شیلی و هلند خواهند پرداخت.

  • تفاوت های عمده زندگی در شیلی و هلند کدامند؟
  • با توجه به اقلیم متفاوت هلند و شیلی آب و هوای آن ها در فصول مختلف سال تا اندازه فرق دارد؟
  • متوسط هزینه زندگی در شهرهای اصلی هلند چقدر بیشتر از شیلی می باشد؟
  • زندگی تحصیلی در شیلی و هلند دارای چه اختلاف هایی است؟
  • میانگین حقوق شهروندان شیلی و هلند چه اندازه متفاوت می باشد؟

تفاوت های بارز زندگی در شیلی و هلند

شیلی سرزمینی زیبا در آمریکای جنوبی بوده و با کشورهای آرژانتین، بولیوی و پرو همسایه است؛ اغلب شهروندان شیلی را بومیان این کشور که دارای عقاید اصیل و سنتی هستند تشکیل داده و در کنار قوم ایبریایی جمعیت هایی چون آیمارا و آتاکمانو به وفور مشاهده می شود. به علت موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد شیلی تجارت و بازرگانی از طریق آب های اقیانوس آرام در این کشور رونق بسیاری یافته و اغلب مهاجرینی که از کشورهای آسیایی و اروپایی شهرهای اصلی شیلی چون سانتیاگو را به عنوان مقصد مهاجرت خود برمی گزینند، با هدف سرمایه گذاری به خاک این کشور پای می نهند. جمعیت مهاجرین خارجی حاضر در شهرهای گوناگون شیلی 2.4 میلیون نفر بوده که اغلب آن ها از سه کشور پرو، ونزوئلا و کلمبیا می باشند؛ همچنین شایان ذکر است که 8% جمعیت حاضر در شیلی را افراد با ملیت غیر تشکیل داده اند.

توزیع هزینه های زندگی در شیلی

کشور هلند اما دارای شرایط متفاوتی برای زندگی می باشد؛ افراد با هدف دستیابی به موقعیتی مطلوب جهت گذران زندگی در کشوری مدرن همراه با جدیدترین امکانات در حوزه های مختلف چون نظام آموزش هلند را به عنوان مقصد خود برمی گزینند و جمعیت بالای 3 میلیون مهاجر خارجی حاضر در این کشور خود گویای این موضوع است. کارشناسان هلند را یکی از متراکم ترین سرزمین های اروپایی می دانند و شایان ذکر است که اگرچه مساحت هلند در مقایسه با شیلی بسیار کمتر می باشد، این دو کشور دارای جمعیتی تقریبا برابر هستند. نرخ بیکاری هلند در سال های اخیر روند نزولی چشمگیری را طی کرده و همین امر موجب گشته تا یکی از متداول ترین شیوه های مهاجرت به این کشور لوکس، از طریق اشتغال باشد. نرخ بیکاری شیلی بالاتر از هلند بوده و تفاوت آن ها در نمودار زیر هویداست.

مقایسه نرخ بیکاری در شیلی و هلند

تفاوت آب و هوای شیلی و هلند

تنوع آب و هوایی در شهرهای مختلف شیلی بسیار مشهود می باشد؛ به گونه ای که مهاجرین می توانند با اقامت در مناطقی چون آتاکاما هوای بسیار گرم و خشکی را تجربه نمایند به رغم اینکه در همان زمان آب و هوای مرطوب و بارانی بر بخش دیگر این کشور حاکم است. بارش باران اغلب در شهرهای جنوبی شیلی مشاهده شده و گاها میزان این بارش در سال از 10000 میلی متر نیز تجاوز می کند که رقم قابل توجهی است. درباره آب و هوای هلند می توان چنین اظهار داشت که در مقایسه با مناطقی نظیر آلمان، متوسط دمای این این کشور بالاتر بوده و ندرتا دمای هوا در فصل زمستان به زیر صفر درجه می رسد. متوسط دمای هلند در تابستان 21 درجه سانتی گراد می باشد که بسیار ایده آل است. شایان ذکر است که همه فصول برای سفر به هلند دارای جذابیت خاص خود می باشند.

تفاوت زندگی تحصیلی در شیلی و هلند

تفاوت زندگی تحصیلی در شیلی و هلند

شیلی دارای یکی از با ثبات ترین اقتصادهای منطقه آمریکای جنوبی است؛ شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خارجی مهیا بوده و هزینه اخذ ویزای تحصیلی آن 160$ (دلار آمریکا) برآورد می گردد. از محبوب ترین رشته های تحصیلی دانشگاهی نزد دانشجویان این کشور می توان به حسابداری، مدیریت مالی و خلبانی اشاره کرد. در ضمن هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای اصلی شیلی بسیار پایین تر از هلند بوده و افراد قادر خواهند بود هزینه متوسط $600 (دلاری) زندگی ماهیانه خود را از طریق کار همزمان با تحصیل تأمین نمایند. زبان تحصیل در دانشگاه های شیلی، اسپانیایی و انگلیسی بوده و متقاضیان نمی بایست ابتدای امر در آزمون Prueba de Selection Universitaria شرکت نموده و حداقل نمره تعیین شده را کسب نمایند. در ادامه به بررسی مشهورترین دانشگاه های شیلی و هلند پرداخته ایم:

برترین دانشگاه های شیلی برترین دانشگاه های هلند
Pontificia Universidad Catolica de chile Wageningen University & Research
Universidad de Santiago de Chile University of Amsterdam
Universidad de Concepcion Leiden University
Universidad Andres Bello Erasmus University Rotterdam

هلند نیز همچون شیلی دارای نظام تحصیلی باکیفیتی بوده و موسسات آموزش عالی این کشور در 12 استان آن به صورت متعادل توزیع شده اند. متداول ترین رشته های تحصیلی میان دانشجویان هلندی به ترتیب عبارتند از: مدیریت اقتصاد، مدیریت بازرگانی، مهندسی کامپیوتر، علوم انسانی و علوم اجتماعی. همانطور که مشخص است متقاضیان رشته های تحصیلی در طیف بسیار وسیع و گسترده ای در کشورهای شیلی و هلند دست به انتخاب زده اند.

سایر تفاوت های زندگی در شیلی و هلند

هزینه زندگی در هلند در مقایسه با شیلی بالاتر می باشد؛ به گونه ای که گاها افراد برای تجربه زندگی مرفه و با کیفیت در شهرهایی نظیر آمستردام ملزم به پرداخت 4400€ (یورو) به صورت ماهیانه می باشند. این درحالی است که در شرایط مشابه شهروندان شیلی هزینه 740€ (یورو) را خواهند پرداخت. همچنین به فراخور همین امر متوسط درآمد افراد در شیلی پایین تر بوده و 2450$ (دلار آمریکا) اعلام شده است. هلند در رده نهم برترین کشورهای جهان برای زندگی قرار داشته و این درحالی است که کشور شیلی در بین 30 سرزمین برتر این لیست دیده نمی شود. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات بیشتر شما عزیزان در این زمینه خواهند بود.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *