مهاجرت به کشور روسیه, مهاجرت به کشور فنلاند

تفاوت زندگی در فنلاند و روسیه

تفاوت زندگی در فنلاند و روسیه

کسب اطلاعات کافی درباره تفاوت زندگی در فنلاند و روسیه می تواند برای افرادی که در تصمیم گیری خود دچار تردید شده اند، گره گشا بوده و آن ها را به سوی اتخاذ بهترین مسیر سوق دهد. همانطور که متسحضر هستید دریاقت اقامت و زندگی در کشورهای اروپایی توسعه یافته از دیرباز تاکنون جزء اهداف اصلی شمار قابل توجهی از اشخاص بوده و دولت های مربوطه نیز با وضع قوانین و ضوابط جدید همه ساله به دنبال جلب توجه گروه های افراد از اقصی نقاط دنیا می باشند؛ یکی از دلایل اصلی این امر را می توان نرخ منفی رشد جمعیت در شماری از کشورهای اروپایی و همچنین احساس نیاز این سرزمین ها به نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف دانست. در ادامه این مقاله که به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده است، به مقایسه دو کشور فنلاند و روسیه همرا جزئیات هریک خواهیم پرداخت.

تفاوت های بارز زندگی در فنلاند و روسیه

فنلاند در کنار سه کشور سوئد، نروژ و دانمارک در حوزه اسکاندیناوی قرار داشته و پس از ایسلند شمالی ترین سرزمین قاره اروپا می باشد. پایتخت این کشور و یکی از مدرن ترین شهرهای حال حاضر اروپا هلسینکی (Helsinki) بوده و اغلب موسسات آموزش عالی برتر منطقه در این شهر واقع شده اند. وسعت کشورهای فنلاند و روسیه قابل قیاس نبوده و فنلاند با مساحت 338000 کیلومتر مربعی خود تنها 2% از مساحت روسیه را شامل می شود. از نظر آب و هوایی اما می توان اظهار داشت که هر دو کشور دارای زمستان های بسیار سردی می باشند به گونه ای که گاها دمای هوای فنلاند در اواسط فصل زمستان به 30 درجه زیر صفر نیز می رسد. مردم فنلاند به زبان های سوئدی، فنلاندی و انگلیسی مسلط بوده و از همسایگان این کشور می توان به نروژ، استونی و خود روسیه اشاره کرد.

روسیه بزرگ ترین کشور جهان بوده و با توجه به وسعت بیشتر از 17 میلیون کیلومتر مربعی خود، فرصت های شغلی و تحصیلی و همچنین تنوع سطح کیفی زندگی بیشتری را در مقایسه با فنلاند پیش روی افراد قرار می دهد. نکته جالب توجه راجع به روسیه قرارگیری این کشور در هر دو قاره اروپا و آسیا از نظر جغرافیایی می باشد. البته شایان ذکر است که فعالان حوزه ورزش در این کشور در رقابت با سایر ورزشکاران اروپایی سنجیده می شوند. روسیه کشوری بسیار غنی بوده و اماکن باستانی و ادبیات فاخر این کشور همواره در بین جهانیان زبانزد بوده است. تنها 19% جمعیت حاضر در روسیه را اهالی این کشور تشکیل نمی دهند که اغلب آن ها نیز متعلق به قوم تاتارها می باشند. تعداد مهاجرین خارجی مقیم روسیه در سال 2020 با افزایش مواجه بوده و به 10.13 میلیون نفر رسیده است.

مقایسه نرخ بیکاری فنلاند و روسیه

تفاوت زندگی تحصیلی در فنلاند و روسیه

درکنار وجود پوشش گیاهی بسیار متنوع در فنلاند و جنگل های سرسبز این کشور، کیفیت بالای ارائه آموزش در مدارس و موسسات آموزش عالی این سرزمین و همچنین قرارگیری 3 دانشگاه فنلاند در بین 300 دانشگاه برتر جهان، افراد زیادی همه ساله به دریافت ویزای تحصیلی این کشور مبادرت می ورزند. امنیت اجتماعی موجود در فنلاند و انواع بورسیه های اعطا شده از سوی دولت و مراجع خصوصی مزید بر علت شده تا دانشگاه هایی چون آلتو همه ساله پذیرای دانشجویان بین المللی متعددی باشند. حداقل شهریه اخذ شده از سوی دانشگاه های فنلاند 3000€ و حداکثر آن 17900€ (یورو) می باشد که به فراخور رشته تحصیلی، زبان انتخاب شده و دانشگاه هدف متغیر خواهد بود. طبق ضوابط کشور فنلاند و مقررات نظام آموزشی این کشور دانشجویان مجاز به کار همزمان با تحصیل بوده و می توانند از این طریق بخشی از هزینه های ماهیانه خود را جبران کنند.

نام دانشگاه رتبه در جهان
دانشگاه هلسینکی 107
دانشگاه آلتو 134
دانشگاه تورکو 287

با استقلال رسمی روسیه در سال 1991 این کشور توانست به پیشرفت های شگرفی در حوزه آموزش دست یافته و هم اکنون علاقه مندان به تحصیل در روسیه از 160 کشور جهان در شهرهایی چون مسکو گردهم آمده اند. شهریه دانشگاه های روسیه از 1600€ الی 8100€ (یورو) متفاوت می باشد. در مقایسه با کشورهایی چون آمریکا هزینه زندگی دانشجویی در روسیه بسیار معقول بوده و افراد قادر خواهند بود با پرداخت 360€ (یورو) به صورت ماهیانه زندگی مطلوبی را تجربه کنند؛ باید خاطرنشان کرد این امر مربوط به زمانی است که افراد در خوابگاه سکونت داشته و ملزم به پرداخت اجاره ماهیانه نباشند. در ادامه به بررسی برترین دانشگاه های روسیه پرداخته ایم:

نام دانشگاه رتبه در جهان
Lomonosov Moskow State University 192
Saint-Petersburg State University 421
National Research University 511

تفاوت زندگی تحصیلی در فنلاند و روسیه

بررسی شرایط کلی زندگی در فنلاند و روسیه

متوسط هزینه زندگی در شهرهای اصلی فنلاند 950€ الی 1600€ (یورو) برآورد شده است و این رقم با توجه به متوسط درآمد کارکنان این کشور که 3500€ (یورو) می باشد بسیار معقول بنظر می رسد. حداقل حقوق کارگران فنلاندی 1900€ بوده و افراد با مهارت و تخصص ویژه در این زمینه قادر به دریافت حقوق ماهیانه 4300€ (یورو) نیز خواهند بود. اما درباره کشور روسیه اوضاع متفاوت بوده و متوسط درآمد ماهیانه افراد در این کشور 1450€ (یورو) معین شده است. البته شایان ذکر است که افراد شاغل در شرکت ها و موسسات معتبر بهترین شهرهای روسیه برای کار نظیر کازان و سنت پترزبورگ و همچنین فعالان در بهترین مشاغل روسیه که به شرح ذیل می باشد، از مزایا و حقوق بیشتری برخوردار خواهند بود:

  • جراح
  • قاضی
  • وکیل
  • مدیر بانک
  • مدیرعامل شرکت
  • خلبان
  • مدیر فروش

تناسب میان درآمد افراد و مخارج و هزینه های جاری آن ها از نقاط مثبت زندگی در روسیه به حساب می آید. حتی در شهرهایی نظیر مسکو که متوسط هزینه ماهیانه زندگی 2100€ (یورو) برآورد شده است این تعادل برقرار می باشد. در بررسی های صورت گرفته بر امتیاز کیفیت زندگی در کشورهای جهان، روسیه جایگاه 23 دنیا را به خود اختصاص داد در صورتیکه فنلاند موفق شد در جایگاه 14 این فهرست قرار گیرد. در پایان شما عزیزان قادر خواهید بود از طریق برقراری ارتباط با همکاران توانای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین مشاوره ها را پیرامون موضوع مهاجرت و زندگی دریافت نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.