مهاجرت به کشور آمریکا, مهاجرت به کشور رومانی

تفاوت مهاجرت به رومانی و آمریکا

تفاوت مهاجرت به رومانی و آمریکا

با توجه به امکان تجربه شرایط مطلوب زندگی در هر دو کشور، اطلاع از تفاوت مهاجرت به رومانی و آمریکا کمک شایانی به علاقه مندان خواهد کرد. افراد مسیرهای گوناگونی چون دریافت ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد فرزند را برای اخذ اقامت کشور هدف خود در پیش می گیرند؛ با توجه به این امر قصد داریم علاوه بر بررسی وضعیت کلی دو کشور آمریکا و رومانی، به مقایسه متداول ترین شیوه های مهاجرت به هر یک از آن ها نیز بپردازیم. رومانی دارای نرخ بیکاری هم تراز با متوسط کشورهای اتحادیه اروپا بوده و از سوی دیگر آمریکا اقتصاد اول جهان به شمار می رود. همچنین این دو کشور در مقوله نظام تحصیلی نیز بی شباهت نبوده و دارای شرایط بسیار سامان یافته ای می باشند. در ادامه این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شما عزیزان خواهند بود.

  • متداول ترین شیوه های مهاجرت به هر یک از کشورهای آمریکا و رومانی کدامند؟
  • متوسط درآمد افراد در کدام سرزمین بیشتر خواهد بود؟
  • با توجه به گستردگی بیشتر آمریکا و جمعیت چندبرابری این کشور، آیا در مقایسه با رومانی تعدد فرصت های موجود برای مهاجرین در زمینه های مختلف بیشتر می باشد؟
  • مهاجرت تحصیلی به کدام یک با شرایط مطلوب تری همراه خواهد بود؟
  • طبق آمار رسمی، رتبه کیفی زندگی در آمریکا بالاتر است یا رومانی؟

تفاوت های عمده مهاجرت به رومانی و آمریکا

رومانی در جنوب شرقی اروپا واقع شده و از همسایگان آن می توان به مجارستان، مولداوی و بلغارستان اشاره کرد؛ پایتخت این سرزمین شهر زیبای بخارست بوده و واحد پول آن لئو تعیین گشته است. در سال های اخیر رومانی با گسترش زیرساخت های عظیم خود در زمینه بهداشت و درمان و همچنین صادرات منسوجات و آهن آلات شرایط مطلوبی را در رتبه بندی های جهانی این موضوعات برای خود رقم زده است. شایان ذکر است که تعدد جاذبه های تاریخی در رومانی و همچنین معماری منحصر به فرد بناهای این کشور، همه ساله توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می نماید. طبیعت رومانی بسیار بکر و تماشایی بوده و تپه های سرسبز این کشور در کنار آب و هوای معتدل قاره ای آن از جذابیت های اصلی برای مهاجرین به حساب می آید. در ادامه به مقایسه متوسط دمای رومانی و آمریکا در تابستان پرداخته ایم:

مقایسه میانگین دمای رومانی و آمریکا

آمریکا اما در نیمکره غربی زمین واقع شده و دارای 46 ایالت با قوانین مختص به هرکدام می باشد؛ در کنار صنعت بسیار قدرتمند، پتروشیمی آمریکا نیز رتبه دوم را در جهان به خود اختصاص داده و فقدان دغدغه های مالی موجب شده تا شهروندان این کشور سطح بسیار مطلوبی از رفاه مالی را تجربه نمایند. میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا چندین برابر رومانی بوده و بیشترین مبادلات ارزی جهان نیز با پول این کشور صورت می پذیرد. شایان ذکر است که در مقایسه با رومانی، نرخ بیکاری آمریکا بالاتر بوده و پس از بحران بوجود آمده به علت شیوع کرونا، هم اکنون 7.8% می باشد.

مقایسه نرخ بیکاری در رومانی و آمریکا

تفاوت تحصیل در رومانی و آمریکا

هزینه معقول تحصیل در رومانی و مضاف بر آن عضویت این کشور در معاهده بلونیا که موجب شده تا مدرک تحصیلی اخذ شده از موسسات آموزش عالی آن دارای اعتبار و سندیت در سایر کشورهای پیشرفته باشد، همه و همه باعث شده اند اخذ ویزای تحصیلی رومانی از رایج ترین شیوه های مهاجرت به این کشور محسوب گردد. تحصیل در رومانی به 4 زبان فرانسوی، انگلیسی، رومانیایی و آلمانی امکانپذیر بوده و اغلب پایه و اساس اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر این کشور ارائه سوابق تحصیلی و مدرک دیپلم می باشد؛ الزام شرکت در آزمون عملی به ندرت مشاهده شده است. هزینه زندگی دانشجویان در رومانی ماهیانه 600€ (یورو) برآورد شده و متوسط مقدار شهریه اخذ شده از سوی دانشگاه های این کشور برای مقطع کارشناسی 3400€ (یورو) می باشد. در ادامه به بررسی هزینه تحصیل در برخی از رشته های ارائه شده برای دانشجویان بین المللی پرداخته ایم:

رشته تحصیلیهزینه سالانه تحصیل (یورو)
مهندسی معماری3300€
داروسازی4400€
موسیقی3900€

تحصیل در آمریکا نیز شرایط خاص خود را دارا می باشد؛ به رغم اینکه از سال 2011 تاکنون اعزام دانشجویان به این کشور با احتیاطات بسیاری صورت می پذیرد، رتبه و اعتبار بسیار عالی مدارس و دانشگاه های آمریکا شهرهایی چون بوستون، نیویورک و سانفرانسیسکو را به مقصدی ایده آل برای متقاضیان تحصیل در مراکز آموزشی برتر جهان بدل کرده است. هزینه زندگی دانشجویی درآمریکا 2400$ (دلار آمریکا) به صورت ماهیانه برآورد شده و شایان ذکر است که انواع بورسیه های تحصیلی ارائه شده شرایط را برای پرداخت هزینه های تسهیل خواهد کرد. دانشگاه های استنفورد، شیکاگو، هاروارد و پنسیلوانیا از برترین دانشگاه های آمریکا هستند که در مقایسه با دانشگاه های برتر رومانی نظیر Babes-Bolyai University و Alexandru Ioan Cuza University رتبه بهتری را دارا می باشند.

تفاوت مهاجرت کاری به رومانی و آمریکا

تفاوت مهاجرت کاری به رومانی و آمریکا

متوسط درآمد شاغلین در کشور رومانی 3750$ (دلار آمریکا) در سال 2020 تعیین شده است. از پردرآمدترین مشاغل رومانی می توان به جراح قلب عروق، روانپزشک، مدیر بانک و مدیر پروژه املاک اشاره کرد. همچنین از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری رومانی ارائه پاسپورت معتبر همراه با مدارک تحصیلی و مدرک معتبر زبان می باشد. در سوی مقابل اما متوسط درآمد ماهیانه افراد در آمریکا بالاتر از رومانی بوده و 7600$ (دلار آمریکا) اعلام شده است. همچنین سیستم بازنشستگی این کشور نیز بسیار استاندارد بوده و با این حساب افراد زیادی راغب به اخذ ویزای H1-B آمریکا خواهند گشت.

سایر تفاوت های مهاجرت به رومانی و آمریکا

در رتبه بندی جهانی پاسپورت کشورها، آمریکا با اخذ امتیاز 171 در جایگاه سوم قرار گرفته و در مقایسه با رومانی شرایط بهتری را برای خود رقم زده است؛ باید خاطرنشان کرد طبق این رده بندی پاسپورت رومانی پس از سزرمین هایی چون سنگاپور و لیتوانی جایگاه هشتم دنیا را به خود اختصاص داده است. در رتبه بندی کشورها بر اساس کیفیت زندگی نیز آمریکا دارای وضعیت بهتری بوده و در جایگاه هفتم قرار گرفته است درصورتیکه رتبه رومانی در این رده بندی 54 می باشد. همکاران مجرب و توانای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای مطلوبی برای شما در ادامه این مسیر خواهند بود.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *