مهاجرت به کشور پرتغال, مهاجرت به کشور سنت کیتس

تفاوت مهاجرت به سنت کیتس و پرتغال

تفاوت مهاجرت به سنت کیتس و پرتغال

در ادامه مقایسه شرایط کشورها، قصد داریم با بیان تفاوت مهاجرت به سنت کیتس و پرتغال جزئیاتی را پیرامون شیوه های رایج مهاجرت بیان کنیم. دو کشور پرتغال و سنت کیتس در قاره های متفاوتی واقع شده و به رغم تعدد متقاضیان زندگی در کشورهای اروپایی از طریق دریافت انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و غیره، شرایط مطلوب فراهم شده در سرزمین های حوزه دریای کارائیب و جزایر آن چون سنت کیتس نیز مطابق میل گروه های زیادی از مهاجرین بوده و جاذبه های پرشمار طبیعی چون کوه ها و جنگل های سرسبز نیز این امر را تشدید نموده است. کارشناسان تیم ترجمه و تحقیق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این نوشته همراه شما عزیزان خواهند بود تا با کسب اطلاعاتی درباره مهاجرت به هر یک از کشورهای مذکور، شما عزیزان درست ترین تصمیم را اتخاذ نماید.

  • موقعیت جغرافیایی متفاوت سنت کیتس و پرتغال چه تاثیرات عمده ای بر شرایط زندگی در آن ها داشته است؟
  • متوسط درآمد افراد در هر یک از کشورهای مذکور چقدر است؟
  • آیا محدود بودن مساحت سنت کیتس در مقایسه با پرتغال، مانعی بر توسعه زیرساخت های این کشور می باشد؟
  • متداول ترین شیوه های مهاجرت به هر کدام از این دو کشور کدامند؟
  • شرایط ورود به کشور پرتغال برای شهروندان ایرانی چیست؟
  • محدودیت های زندگی در پرتغال چیست؟
  • فرایند مهاجرت به سنت کیتس چگونه است؟
  • مهاجرت تحصیلی به کدام سرزمین شرایط بهتری را برای افراد به ارمغان خواهد آورد؟

تفاوت های عمده زندگی در سنت کیتس و پرتغال

سنت کیتس یکی از کشورهای کوچک واقع در قاره آمریکا بوده و جمعیت آن همراه با جزیره نوویس (Nevis) از 60000 نفر متجاوز نمی باشد. کیفیت بالای ارائه دروس در موسسات آمورش عالی، مدارس دولتی سنت کیتس و دانشگاه های معتبر آن موجب شده تا درصد قابل توجهی از افراد از طریق دریافت ویزای تحصیلی مهاجرت به این کشور را تجربه نمایند. شایان ذکر است که قدمت نظام آموزشی این کشور کمتر از 4 دهه بوده و اغلب شهروندان سنت کیتس به زبان انگلیسی مسلط می باشند؛ بیش از 70% جمعیت این کشور را افراد آفریقایی تبار تشکیل داده اند و این درحالی است که اروپاییان حاضر در سنت کیتس تنها 17% جمعیت آن را شامل می شوند. اگرچه در مقایسه با پرتغال مساحت سنت کیتس بسیار کم می باشد، این کشور با توسعه صنعت تورسیم و صادرات محصولات گوناگون ثبات قابل توجهی به وضعیت اقتصادی خود بخشیده است.

تفاوت مشهود نرخ تولید ناخالص داخلی سنت کیتس و پرتغال

مهاجرت به پرتغال اما با توجه به شرایط متفاوت این کشور دارای ضوابط دیگری می باشد؛ پرتغال یکی از کشورهای واقع در جنوب غربی اروپا بوده و به علت مجاورت با اقیانوس اطلس، بازرگانی و مبادلات انواع کالا در این کشور به راحتی صورت می پذیرد. خرید ملک در پرتغال یکی از متداول ترین مسیرهای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن بوده و با هزینه 350000€ (یورو) امکانپذیر می باشد؛ از دیگر تفاوت های میان پرتغال و سنت کیتس می توان به وضعیت آب و هوایی آن ها اشاره کرد. کشور پرتغال دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای بوده و اقلیم آن بسیار شبیه به اسپانیا است اما سنت کیتس به علت موقعیت جغرافیایی متفاوت خود، در اغلب ماه های سال گرم و خشک بوده و بهترین زمان های مهاجرت به آن ماه های می و ژوئن تعریف شده است.

تفاوت مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس و پرتغال

تحصیل در سنت کیتس دارای موازین مشخصی است؛ با توجه به ارائه کلیه دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی، متقاضیان ملزم به ارائه مدرک آیلتس 6 همراه با دیپلم خود و ریز نمرات مقطع متوسطه دوم می باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 3 الی 5 سال به طول انجامیده و شایان ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های خاص، چنین امکانی را تنها در دانشگاه International University for Graduate Studies تجربه خواهند کرد. تعدد دانشگاه های ارائه دهنده علوم پزشکی در سنت کیتس از موضوعاتی است که توجه افراد زیادی را به خود جلب می کند. تحصیل در رشته های غیر تخصصی دانشگاه های این کشور به طور متوسط 13500$ (دلار آمریکا) هزینه در پی داشته و تحصیل در رشته پزشکی مراکزی چون Windsor university school of medicine با هزینه 17000€ (یورو) همراه خواهد بود.

تفاوت مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس و پرتغال

تحصیل در دانشگاه های کشور پرتغال به فراخور رشته انتخابی هزینه 3500€ الی 7000€ (یورو) را در پی داشته و از بهترین شهرهای این کشور برای مهاجرت تحصیلی می توان به پورتو، لیسبون و کویمبرا اشاره کرد. هزینه های زندگی دانشجویی در پرتغال بالاتر از سنت کیتس بوده و علاقه مندان می بایست ماهانه رقمی معادل 1100€ (یورو) را برای تأمین مایحتاج خود در نظر داشته باشند. شایان ذکر است که دانشجویان حاضر در هر دو کشور پرتغال و سنت کیتس مجاز به کار همزمان با تحصیل حداکثر 20 ساعت در هفته می باشند. در ادامه به بررسی برترین دانشگاه های پرتغال پرداخته ایم:

بهترین دانشگاه های پرتغال رتبه در پرتغال
University of Porto 1
University of Lisbon 2
New University of Lisbon 3
University of Coimbra 4
University of Minho 5

سایر تفاوت های مهاجرت به سنت کیتس و پرتغال

مهاجرت به پرتغال با توجه به گستردگی این کشور و موقعیت بسیار مناسب در اروپا با تنوع بیشتری برای انتخاب در زمینه های گوناگون همراه است اما نمی توان مزیت های موجود در سنت کیتس چون هزینه های پایین زندگی را نیز انکار نمود. متوسط درآمد شهروندان در مرکز سنت کیتس 2173€ (یورو) در سال 2022 برآورد گشته است و این درحالی است که میانگین حقوق شاغلین در شهرهای اصلی پرتغال 2817€ (یورو) برای هر ماه اعلام شده است. از طرفی سرمایه گذاری در پرتغال ار طریق خرید ملک با پرداخت 350000€ (یورو) امکانپذیر خواهد بود درصورتیکه این رقم در سنت کیتس 400000$ (دلار آمریکا) اعلام شده است.

در بررسی های صورت گرفته بر کیفیت زندگی مهاجرین در کشورهای مختلف جهان، پرتغال موفق شد در جایگاه 24 دنیا قرار بگیرد در حالیکه کشور سنت کیتس در بین 50 کشور برتر این فهرست جای نداشت. در پایان شما عزیزان قادر هستید جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط مهاجرت به دو کشور مذکور و تفکیک آن ها، با همکاران توانای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.