مهاجرت به کشور فرانسه, مهاجرت به کشور مجارستان

تفاوت مهاجرت به فرانسه و مجارستان

تفاوت مهاجرت به فرانسه و مجارستان

تفاوت مهاجرت به فرانسه و مجارستان از نحوه ورود تا شانس دریافت ویزای این کشور، قابل بررسی است و از سوی متقاضیان مورد توجه قرار میگیرد. همانگونه که استحضار دارید کشورهای اروپایی در سال های اخیر با افزایش نرخ مهاجرپذیری خود تبدیل به مقصدی مطلوب برای علاقه مندان به زندگی در سرزمینی ثانویه گشته اند. فرانسه و مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و علی رغم تفاوت های پر شمار در عرصه های هنر، نظام آموزش، شیوه تأمین بودجه و سطح رفاهی شهروندان ساکن در شهرهای مختلف، هر کدام موفق شده اند به نوعی وضعیت ایده آلی را برای مهاجرین رقم بزنند. در ادامه این مقاله که به همت تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است، جزئیاتی را در رابطه با تفاوت های مهاجرت به دو کشور مذکور بر خواهیم شمرد.

  • فرایند مهاجرت به فرانسه چیست؟
  • بهترین راه برای مهاجرت به مجارستان چیست؟
  • آیا می توان با استفاده از ویزای تحصیلی، در این دو کشور اقامت دریافت کرد؟
  • بهترین کشور برای اقامت کدام است؟
  • شرایط مالی مورد نیاز برای مهاجرت به دو کشور چگونه است؟

تفاوت های بارز مهاجرت به فرانسه و مجارستان

فرانسه کشور زیبایی است که در غرب اروپا واقع شده و دارای بیشترین تعداد میراث جهانی ثبت شده در یونسکو می باشد؛ همین امر موجب گشته تا سالانه بیش از 80 میلیون گردشگر خارجی از جاذبه های فرانسه بازدید کرده و این کشور را مرکز تلاقی موضوعاتی چون علم، فلسفه و هنر بدانند. فرانسه دومین سرزمین پر جمعیت در بین اعضای اتحادیه اروپا بوده و آب و هوای آن معتدل است؛ مهاجرت به فرانسه با توجه به قوانین مرزی آزاد این کشور از طرق مختلفی امکانپذیر بوده و هم اکنون بیش از 6 میلیون مهاجر خارجی که 9.1% از کل جمعیت فرانسه را تشکیل می دهند، در شهرهای گوناگونی چون پاریس و مون پلیه سکونت دارند. اگرچه نرخ بیکاری فرانسه طی 4 سال اخیر روند نزولی را در پیش گرفته و با کاهش قابل توجهی روبرو بوده است، همچنان در مقایسه با مجارستان رقم بالاتری را به دست می دهد.

مقایسه نرخ بیکاری فرانسه و مجارستان

کشور مجارستان نیز با ضوابط تعیین شده خود در زمره سرزمین هایی است که ورود آسان به اروپا را برای علاقه مندان میسر می سازد. مجارستان از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا درآمده و هم اکنون عضو پیمان شنگن نیز می باشد. به رغم اینکه وسعت مجارستان در مقایسه با فرانسه بسیار کمتر بوده و حدودا 14% از مساحت فرانسه را دارا می باشد، تعدد رودخانه های مطرح چون دانوب و همچنین وجود خاک حاصلخیز در اغلب نواحی این کشور، اوضاع اقتصادی مجارستان را به خوبی سامان بخشیده است. اگرچه متوسط هزینه ماهیانه زندگی در مجارستان 550€ (یورو) بوده و در مقایسه با شهرهای فرانسه چون پاریس بسیار کمتر می باشد، اقامت در مناطقی نظیر بوداپست نیازمند بهره مندی از فرصت های مناسب شغلی برای مهاجرین خواهد بود. در ادامه به بررسی انواع مذاهب رایج در بین مردم این کشور پرداخته ایم:

تقسیم بندی مذاهب گوناگون در میان مردم مجارستان

تفاوت شرایط تحصیل در فرانسه و مجارستان

کشور فرانسه علاوه بر اینکه در حوزه های هنری طی تاریخ زبانزد بوده است، دارای نظام آموزشی پیشرفته ای است که موجب گشته تا یکی از پر مخاطب ترین شیوه های مهاجرت به این کشور، دریافت ویزای تحصیلی باشد؛ هزینه این ویزا 50€ (یورو) بوده و علاقه مندان می بایست توجه داشته باشند که در مقایسه با مجارستان، هزینه زندگی در شهرهای اصلی فرانسه در سطح بالاتری بوده و به طور متوسط 950€ (یورو) برآورد می گردد. این درحالی است که همچنان زندگی دانشجویی در پاریس با مخارج 1200 یورویی ماهیانه جزء گران ترین مقاصد تحصیلی جهان به شمار می آید. تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های معتبر فرانسه در رشته های نظری 2770€ و در شاخه های مهندسی 4700€ (یورو) هزینه در پی خواهد داشتو شایان ذکر است که تحصیل در این موسسات آموزش عالی به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی امکانپذیر می باشد.

تحصیل در مجارستان اما دارای شرایط متفاوتی است؛ درصد قابل توجهی از مهاجران اقدام به اخذ مجوز تحصیل از دانشگاه های بین المللی این کشور می نمایند که شهریه آن ها از 5000€ الی 9600€ (یورو) متفاوت می باشد. آموزش به 4 زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و مجاری صورت گرفته و هزینه تحصیل در کالج های معتبر شهر بوداپست نیز 5500€ (یورو) تعیین شده است. مدارس و دانشگاه های مجارستان اگرچه در مجموع رتبه پایین تری را در مقایسه با فرانسه از آن خود کرده اند، دارای کیفیت مطلوبی می باشند. در ادامه به بررسی برترین دانشگاه های دو کشور پرداخته ایم.

رتبه در کشور برترین دانشگاه های مجارستان برترین دانشگاه های فرانسه
دانشگاه سوربن دانشگاه سملوایز 1
دانشگاه پاریس سیته دانشگاه اتووس لوراند 2
دانشگاه PSL دانشگاه دبرسن 3
دانشگاه لیون دانشگاه پچ 4

سایر تفاوت های مهاجرت به فرانسه و مجارستان

سایر تفاوت های مهاجرت به فرانسه و مجارستان

متقاضیان مهاجرت به این کشورها می بایست توجه داشته باشند که حداقل حقوق افراد در مجارستان 460€ (یورو) بوده و اگرچه به فراخور شغل افراد متفاوت می باشد، میانگین آن 3510€ (یورو) در سال 2020 اعلام شده است. این درحالی است که متوسط حقوق افراد در فرانسه از 2700€ الی 3500€ (یورو) به فراخور محل اقامت شخص متفاوت می باشد. این درحالی است که میانگین حقوق کشورهای عضو اتحادیه اروپا 33600€ (یورو) در سال تعیین شده است. 35% از هزینه زندگی در فرانسه را تهیه خوار و بار تشکیل داده و 24% مربوط به اجاره مسکن می شود؛ این درحالی است که هزینه مسکن در شهرهایی چون بوداپست عمده مخارج ماهیانه زندگی افراد را شامل خواهد شد. بیشترین درآمد در مجارستان متعلق به پزشکان متخصص در زمینه هایی چون اورولوژی بوده و در فرانسه نیز وضعیت مشابهی حاکم است.

در رده بندی جهانی پاسپورت کشورهای مختلف، فرانسه با اخذ 170 امتیاز جایگاه چهارم جهان را به خود اختصاص داده و مهاجرینی که موفق به دریافت پاسپورت این کشور گردند، امکان سفر به 127 سرزمین جهان بدون نیاز به اخذ ویزا را در دست خواهند داشت. در طرف مقابل مجارستان نیز دارای وضعیت نسبتا مشابهی بوده و همراه با کشورهای چک، لهستان و سنگاپور با امتیازی کمتر نسبت به فرانسه در جایگاه پنجم جهان قرار گرفته است. شما عزیزان قادر خواهید بود جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون مقایسه دو کشور مذکور در سایر زمینه ها با همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی یا حضوری ارتباط برقرار نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.