مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی, مهاجرت به کشور فنلاند

تفاوت مهاجرت به فنلاند و آفریقای جنوبی

تفاوت مهاجرت به فنلاند و آفریقای جنوبی

تفاوت مهاجرت به فنلاند و آفریقای جنوبی بنا بر قوانین داخلی هر دو کشور بسیار مشهود بوده و افراد مسیری متفاوت پیش رو خواهند داشت. لازم به ذکر است که اختلاف موقعیت جغرافیایی موجود بین دو سرزمین مذکور آن ها را در زمینه های مختلفی نظیر فرهنگ و آداب و رسوم افتراق پذیر کرده است. پایه های اقتصاد دو کشور آفریقای جنوبی و فنلاند بر موضوعات گوناگونی استوار بوده و همچنین رفاه اجتماعی شهروندان در آن ها، با استانداردهای مختلفی روبرو است. در ادامه این مقاله که توسط تیم ترجمه و تحقیق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری و تنظیم شده است قصد داریم با تفکیک فنلاند و آفریقای جنوبی در انواع روش های مهاجرت از قبیل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و ثبت شرکت به روشن نمودن وجوه پنهان این موضوع بپردازیم.

  • متوسط هزینه زندگی در شهرهای اصلی کدام یک از کشورهای آفریقای جنوبی و فنلاند بیشتر می باشد؟
  • مهاجرت تحصیلی به کدام کشور با مزایا و نقاط مثبت بیشتری همراه خواهد بود؟
  • آیا میانگین درآمد کارمندان فنلاند در مقایسه با کارکنان حاضر در شهرهای آفریقای جنوبی در سطح بسیار بالاتری قرار دارد؟
  • محدودیت های مهاجرت به فنلاند چیست؟
  • به طور کلی سرعت مهاجرت به کدام کشور سریع تر است؟
  • تفاوت های بارز شرایط مهاجرت به این دو کشور کدامند؟
  • عضویت فنلاند در اتحادیه اروپا و اختلاف موقعیتی با آفریقای جنوبی چه تفاوت هایی را رقم زده است؟

تفاوت های عمده مهاجرت به فنلاند و آفریقای جنوبی

فنلاند سرزمینی واقع در اروپا با زیرساخت های توسعه یافته در زمینه آموزش و فرهنگ بوده و ثبات اقتصادی این کشور در سال های اخیر زبانزد بوده است. از همسایگان فنلاند می توان به نروژ و روسیه اشاره کرد؛ با توجه به موقعیت استراتژیک فنلاند و همچنین تعدد جاذبه های طبیعی که بیش از 70% خاک آن را تشکیل داده اند، صنعت توریسم به یکی از رایج ترین شیوه های کسب درآمد دولت این کشور تبدیل شده است. به گونه ای که سالانه بیش از 6.8 میلیون مهاجر گردشگر به فنلاند سفر می نمایند. کوتاه ترین مسیر مهاجرت به فنلاند دریافت اقامت 90 روزه این کشور می باشد؛ جهت ادامه مدت زمان اقامت در فنلاند اشخاص می توانند مسیرهای متعددی را در پیش بگیرند؛ ازدواج در فنلاند با توجه به آسان بودن شرایط و قانونی انگاشتن ازدواج همجنسگرایان در صورت اثبات تمکن مالی جزء بهترین شیوه های مهاجرت می باشد.

آفریقای جنوبی کشوری زیبا با هزینه پایین زندگی در مقایسه با فنلاند می باشد. وضعیت رفاهی شهروندان آفریقای جنوبی در سال های اخیر با سیر صعودی مطلوبی مواجه بوده و با تعیین زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی این کشور، کمک شایانی به افزایش تعداد مهاجرین آن کرده است. کیپ تاون و بلومفونتن از محبوب ترین شهرهای این سرزمین نزد مهاجران بوده و از وجوه اشتراک قوانین مهاجرتی میان آفریقای جنوبی و فنلاند می توان به ضوابط یکسان مهاجرت از طریق ازدواج و تولد فرزند اشاره کرد. شایان ذکر است که هر دو کشور مذکور در این مقوله پیرو اصل خون بوده و به صرف تولد فرزند در آن ها، تابعیت به افراد اعطا نخواهد شد. مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج پس از 5 سال به دریافت اقامت دائم منجر خواهد شد.

توزیع هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی

تفاوت مهاجرت تحصیلی به فنلاند و آفریقای جنوبی

تحصیل در فنلاند با توجه به تعدد دانشگاه های معتبر این کشور و بورسیه های تحصیلی اختصاص یافته به اشخاص، همواره در زمره پرمخاطب ترین شیوه های مهاجرت به این سرزمین بوده است. البته شایان ذکر است که شرایط تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه های این کشور تنها برای محصلین حاضر در اتحادیه اروپا فراهم می باشد. زبان تحصیل در این کشور فنلاندی و سوئدی بوده و امکان تحصیل تمامی دروس به زبان انگلیسی به ندرت در رشته های ارائه شده مقطع کارشناسی وجود خواهد داشت. داروسازی، حقوق، فیزیک، پرستاری و خلبانی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در فنلاند بوده و شهریه های اخذ شده از سوی دانشگاه های این کشور به فراخور رشته هدف از 5000€ الی 18000€ (یورو) متفاوت خواهد بود. شایان ذکر است که زندگی دانشجویی در شهرهایی نظیر اولو (Oulu) در مقایسه با هلسینکی (Helsinki) بسیار مقرون به صرفه می باشد.

نام شهرهای فنلاندمتوسط هزینه زندگی دانشجویی
هلسینکی1050€
تامپره860€
اولو710€

فرهنگ آفریقای جنوبی متاثر از سرزمین ها و قبایل گوناگونی بوده و همین امر موجب جلب نظر دانشجویان خارجی حاضر در این کشور گشته است؛ جمعیت باسوادان آفریقای جنوبی در مقایسه با فنلاند کمتر بوده و 89% اعلام شده است. نظام آموزشی آفریقای جنوبی در سال 2004 متحمل تغییرات گسترده ای شد و نظام کنونی این کشور با موسسات آموزش عالی متعدد سیستمی نوظهور به حساب می آید. هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی از 4500€ الی 9200€ (یورو) متغیر می باشد. همچنین هزینه زندگی دانشجویی آفریقای جنوبی در مقایسه با فنلاند پایین تر بوده و برای هر ماه 600€ (یورو) برآورد می گردد.

تفاوت مهاجرت تحصیلی به فنلاند و آفریقای جنوبی

تفاوت مهاجرت کاری به فنلاند و آفریقای جنوبی

مساحت آفریقای جنوبی در مقایسه با فنلاند بسیار بیشتر می باشد اما تراکم جمعیت بالای موجود در این کشور موجب گشته تا نرخ بیکاری آفریقای جنوبی همواره از معضلات این کشور به حساب آید. در مقایسه با فنلاند، جمعیت آفریقای جنوبی حدودا 10 برابر می باشد و به فراخور این موضوع مشاغل گوناگون با سرعت بیشتری به حد اشباع خود نزدیک می شوند. متوسط درآمد 2125$ (دلار آمریکا) کارمندان حاضر در آفریقای جنوبی قطع به یقین در مقایسه با کشورهای نیجریه، مصر و الجزایر دارای برتری می باشد اما در سطح پایین تری از میانگین حقوق 4690€ (یورو) شهروندان فنلاند در سال 2022 قرار می گیرد. باید خاطرنشان کرد که هزینه زندگی بالاتر در شهرهای اصلی فنلاند نیز چنین واقعیتی را طلب می کند؛ به عنوان مثال برای تجربه زندگی مرفه در شهر هلسینکی اشخاص ملزم به پرداخت هزینه 2490€ (یورو) ماهانه خواهند بود.

برنامه استارت اپ فنلاند می تواند یکی از بهترین مسیرهای مهاجرتی برای ایرانی ها باشد چراکه این برنامه بی نیاز از دریافت مدرک زبان و بسیاری از مدارکی است که در روش های مهاجرتی رایج است.

سایر شرایط فنلاند و آفریقای جنوبی

نرخ بیکاری آفریقای جنوبی در سال 2022 به 29 % افزایش یافته که در مقایسه با مقطع مشابه زمانی در سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است. این درحالی است که اقتصاد کلان فنلاند نرخ بیکاری 7.2% را تجربه می کند. در رده بندی پاسپورت های کشورهای گوناگون جهان، فنلاند یا کسب 172 امتیاز در جایگاه دوم دنیا قرار گرفته است و این درحالی است که رتبه آفریقای جنوبی با 102 امتیاز جایگاه 48 می باشد. در پایان شما عزیزان قادر خواهید بود برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون تفاوت های مهاجرت به دو کشور آفریقای جنوبی و فنلاند با کارشناسان توانمند ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *