مهاجرت

تفاوت مهاجرت به نیوزلند و فنلاند

تفاوت مهاجرت به نیوزلند و فنلاند

تفاوت مهاجرت به نیوزلند و فنلاند را می توان در قوانین ورود به این کشورها جستجو کرد چراکه سطح کیفیت زندگی در هر دو کشور بسیار بالا است. نیوزلند و فنلاند هر دور از کشورهای محبوب نزد مهاجران بوده و سالانه عده زیادی از افراد از طریق روش های گوناگون به این دو مقصد مهاجرت می کنند. به دلیل اعتبار بالای پاسپورت فنلاند، عده زیادی از متقاضیان اقدام به اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور می کنند. هم چنین نیوزلند نیز مقصدی جذاب برای مهاجرت به شمار می رود و در بسیاری از موارد به خصوص در زمینه قوانین کاری، مشابهت بالایی با استرالیا دارد. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است به بررسی نکات مثبت و منفی و سایر تفاوت های زندگی در این دو کشور پرداخته ایم.

 • شرایط مهاجرت به نیوزلند برای افراد مختلف چیست؟
 • محدودیت های مهاجرت به فنلاند چیست؟
 • بهترین راه مهاجرت به فنلاند چیست؟
 • آیا می توان در نیوزلند اقامت دائم به دست آورد؟
 • شرایط تحصیل در این دو کشور چه تفاوت هایی دارد؟

تفاوت مهاجرت تحصیلی به نیوزلند و فنلاند

به طور کلی مهاجرت تحصیلی از محبوب ترین روش های موجود جهت زندگی در کشور ایده آل افراد به شمار می رود. تحصیل در فنلاند با مزایای زیادی همراه بوده و سیستم آموزشی این کشور یکی از بهترین سیستم های آموزشی موجود در دنیا می باشد. طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور تدریس می شود و از کشورهای بسیار معتبر در زمینه آموزش می باشد. زبان آموزش در فنلاند در مقطع کارشناسی عموما فنلاندی و سوئدی و در مقاطع بالاتر انگلیسی است. امکان اخذ بورسیه های تحصیلی گوناگونی برای دانشجویان بین المللی وجود داشته و هم چنین این افراد می توانند 20 الی 25 ساعت در هفته و در مقطع دکتری تا سقف 40 ساعت در هفته به کار دانشجویی اشتغال داشته باشند.

کشور نیوزلند نیز با ارائه امکانات آموزشی گوناگون، از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی به حساب می آید. دو دانشگاه آوکلند و اتاگو به دلیل حضور در لیست برترین دانشگاه های جهان، سالانه با تقاضای بسیاری از سوی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی مواجه می باشند. قابل ذکر است که هزینه تحصیل در نیوزلند در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های اروپایی بالا بوده اما از کشورهایی هم چون آمریکا، انگلستان و استرالیا پایین تر است. هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان داخلی و بین المللی برابر بوده که خود مزیتی بزرگ به حساب می آید. همانند کشور فنلاند، بورسیه های گوناگونی برای دانشجویان واجد شرایط وجود داشته که می توانند از این طریق هزینه های تحصیل در نیوزلند را کاهش داد. قابل ذکر است که دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید مدرک زبان انگلیسی نیز ارائه دهند.

تفاوت مهاجرت تحصیلی به نیوزلند و فنلاند

تفاوت مهاجرت کاری به نیوزلند و فنلاند

کشور فنلاند از نظر کاری در موقعیت خوبی قرار داشته و مهاجرت کاری به این کشور میتواند یک انتخاب ایده آل باشد. همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا، برای اخذ ویزای کاری فنلاند نیز افراد باید یک پیشنهاد شغلی و یا قرار داد از سوی کارفرمایی معتبر در این کشور داشته باشند. متقاضیان می توانند با ارائه رزومه خود در موسسات کاریابی آنلاین و بررسی اطلاعات نیروهای مورد نیاز در پورتال تحرک شغلی اروپا (EURES) به جست و جوی کار بپردازند. یادگیری زبان فنلاندی و سوئدی شانس اخذ پیشنهادهای شغلی را بالاتر میبرد. قوانین کاری نیوزلند نیز تا حد زیادی شبیه استرالیا بوده و افراد باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند. نحوه اعطای ویزای کار نیوزلند از طریق سیستم امتیاز بندی بوده و حداقل امیتاز مورد نیاز برای اخذ این ویزا 100 می باشد. مدارک کلی برای اخذ ویزای کاری این دو کشور عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک هویتی
 • قرارداد کاری و یا پیشنهاد شغلی
 • روزمه کاری
 • گواهی عدم سو پیشینه

نمودار مقایسه نرخ بیکاری در فنلاند و نیوزلند

تفاوت هزینه های زندگی در نیوزلند و فنلاند

از مهم ترین فاکتورهای دخیل در هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت، هزینه های زندگی در مقصد مورد نظر می باشد. طبق آمار اخذ شده از منابع معتبر در سال 2022، هزینه های زندگی در فنلاند تا حدودی از کشور نیوزلند بالاتر می باشد؛ به طوری که برای داشتن یک زندگی مشابه در هلسینکی پایتخت فنلاند و ولینگتون پایتخت نیوزلند، به ترتیب ماهانه به مبالغی $4785 (دلار آمریکا) و $4557 (دلار آمریکا) نیاز است. هزینه اجاره مسکن در هلسینکی 3.8 درصد از ولینگتون پایین تر بوده اما در مواردی مثل هزینه خوار و بار و رستوران در هلسینکی به ترتیب 0.25% و 34% از ولینگتون بالا تر می باشد. طبق اعلام منابع رسمی، هزینه های زندگی در پایتخت کشورهای نیوزلند و ولینگتون به شرح زیر است:

هزینه های زندگی در نیوزلند و فنلاند به دلار آمریکا
نوع هزینهفنلاندنیوزلند
یک وعده غذا در رستورانی ارزان قیمت$11$14
McMeal در مک دونالد$9$7
یک لیتر شیر$4$6
یک پوند فیله مرغ$5$3
یک بطری 1.5 لیتری آب$1$1
رفت و آمد ماهیانه$70$99
هزینه ماهیانه قبوض (آب، برق و غیره)$104$109
هزینه ماهیانه مهد کودک خصوصی یا پیش دبستانی$398$784
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر$1171$1278
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر$914$997

مزایا و معایب مهاجرت و زندگی در نیوزلند و فنلاند

در مورد مزایای زندگی در فنلاند میتوان به موارد زیادی از جمله سیستم تحصیلی پیشرفته و نرخ با سوادی بالا اشاره نمود که نشان دهنده توجه زیاد دولت به این بخش است. هم چنین میانگین درآمد ساکنین فنلاند بالا بوده و بدین ترتیب مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری به شمار میرود. موارد دیگری از جمله سبک زندگی استاندارد و امنیت بالا از دیگر نکات مثبت زندگی در فنلاند می باشند. از نکات منفی زندگی در فنلاند و مهاجرت به این کشور، میتوان به مواردی از جمله سرمای هوا اشاره نمود که در کنار دشواری یاد گرفتن زبان فنلاندی یا سوئدی، میتواند برای مهاجرین یک چالش محسوب شود. هم چنین فنلاند یک کشور گران می باشد که مالیات اخذ شده از مردم توسط دولت درصد بالایی را شامل می شود.

مهاجرینی که از تجربیات خود در مورد زندگی در نیوزلند صحبت کرده اند داشتن یک زندگی آرام در این کشور را متذکر شده اند. همچنین به دلیل قوانین این کشور، ساکنین لازم نیست تا نگران فساد مالی در دستگاه های اجرایی مختلف باشند. از نکات منفی زندگی در نیوزلند میتوان به دسترسی پایین به سیستم حمل و نقل اشاره کرد هم چنین هزینه های دندانپزشکی در این کشور بالا بوده و داشتن یک بیمه معتبر به افراد کمک شایانی خواهد کرد. مهاجرین هم چنین اظهار داشته اند که یافتن شغل در کشور نیوزلند فرایندی دشوار دارد. برای اخذ مشاوره و راهنمایی از افراد متخصص در زمینه مهاجرت، می توانید با وکلای موفق ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *