مهاجرت به کشور ترکیه, مهاجرت به کشور کانادا

تفاوت مهاجرت به کانادا و ترکیه

تفاوت مهاجرت به کانادا و ترکیه

مقاله حاضر پیرامون تفاوت مهاجرت به کانادا و ترکیه برای آن دسته از متقاضیانی نوشته شده که هنوز کشور مقصد مهاجرت خود را انتخاب ننموده اند و به دنبال اطلاعات بیشتر جهت مقایسه مهاجرت به این دو کشور در سال 2022 می باشند. عوامل متعددی بر روی مهاجرت به هر یک از این کشورها تاثیر دارد. به عنوان مثال، مهاجرت به ترکیه با خرید املاک و مستغلات یکی از بهترین روش های مهاجرت به آن محسوب می شود در صورتی که در کانادا خرید املاک و مستغلات منجر به اخذ اقامت این کشور برای فرد سرمایه گذار نمی گردد. در مقاله حاضر، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به سوالات پرتکرار متقاضیان مهاجرت به این کشورها، از جمله هزینه زندگی، روش های مختلف مهاجرت، کیفیت زندگی و غیره پاسخ می دهند.

  • شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟
  • راه های بهینه مهاجرت به کانادا کدامند؟
  • فرایند مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد؟
  • برای کدام مسیرهای مهاجرت به ترکیه نیازی به دریافت ویزا نیست؟
  • هزینه مهاجرت به کدام کشور ساده تر است؟
  • شاخص های زندگی در کشورهای ذکر شده چه تفاوتی دارند؟

تفاوت مهاجرت به کانادا و ترکیه از نظر هزینه زندگی

هزینه زندگی و درآمد از جمله عوامل تعیین کننده مقصد مهاجران به شمار می آید. به طور کلی، آمارها نشانگر گران تر بودن کانادا نسبت به ترکیه است. در کانادا قیمت اجاره 402.89%، قیمت رستوران ها 215.79%، قیمت مواد غذایی 152.08%، قیمت مصرف کننده 124.12% و قدرت خرید محلی 122.73% بیشتر از ترکیه است. جدول زیر مقایسه قیمت برخی از اقلام در ترکیه و کانادا در سال 2022 را نشان می دهد:

آیتمترکیه (برحسب دلار آمریکا)کانادا (برحسب دلار آمریکا)تفاوت
شیر (1 لیتر)0.68$1.93$+181.88%
برنج سفید (1 کیلوگرم)1.35$2.92$+116.85%
تخم مرغ (12 عدد)1.46$2.62$+79.73%
پنیر محلی (1 کیلوگرم)5.34$9.73$+82.39%
سیب (1 کیلوگرم)0.77$3.17$+313.24%
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.43$2.23$+415.25%
پیاز (1 کیلوگرم)0.40$1.99$+393.20%
آب (بطری 1.5 لیتری)0.29$1.70$+489.66%

همان طور که ملاحظه می کنید قیمت اقلام خوراکی در کانادا خیلی بیشتر از ترکیه است. حتی براساس گزارش های سال 2022 هزینه حمل و نقل، خدمات شهری، پوشاک و اجاره نیز در کانادا خیلی بیشتر از ترکیه است. به عنوان مثال، بلیط یک طرفه محلی در ترکیه 0.47$ و در کانادا 2.49$ و اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر در ترکیه 221.15$ و در کانادا 1025.25$ می باشد.

تفاوت کیفیت زندگی در کانادا و ترکیه

مقایسه شاخص کیفیت زندگی نشان می دهد که در این زمینه کانادا برتر از ترکیه می باشد. نمودار زیر مقایسه شاخص زندگی در ترکیه و کانادا در سال 2022 را به نمایش می گذارد:

شاخصترکیهکانادا
شاخص قدرت خریدبسیار پایین38.70متوسط86.20
شاخص امنیتبالا60.36متوسط59.18
شاخص مراقبت های بهداشتیبالا70.51بالا71.83
شاخص آب و هوابسیار بالا93.26متوسط55.57
شاخص هزینه زندگیبسیار پایین30.42متوسط68.18
شاخص قیمت ملک نسبت به درآمدمتوسط8.44متوسط9.05
شاخص زمان تردد در ترافیکمتوسط44.84پایین33.75
شاخص آلودگیبالا66.14پایین28.02
شاخص کیفیت زندگیبالا126.95بسیار بالا160.90

مطابق جدول فوق، شاخص کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالاست در حالی که در ترکیه این شاخص بالا می باشد. همچنین، براساس شاخص جرایم، ترکیه با 39.64 و کانادا با 40.82 به ترتیب دارای مقیاس امنیت 60.36 و 59.18 می باشند که نشانگر امن تر بودن جزئی ترکیه نسبت به کاناداست.

تفاوت مهاجرت به کانادا و ترکیه از نظر کیفیت زندگی

تفاوت روش های مهاجرت به کانادا و ترکیه

مقایسه روش های مهاجرت به کانادا و ترکیه نشانگر شباهت و تفاوت هایی در بین آن هاست. جدول زیر برخی از روش های مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت این دو کشور را به صورت فهرست وار نشان می دهد:

کاناداترکیه
مهاجرت از طریق تولدمسیر مهاجرت با خرید املاک و مستغلات
مهاجرت از طریق ازدواجمهاجرت از طریق اخذ ویزای کار
مسیر مهاجرت از طریق تحصیلمهاجرت با ثبت شرکت
مهاجرت با ثبت شرکتمسیر مهاجرت از طریق تحصیل
مسیر مهاجرت از طریق پناهندگیمهاجرت از طریق ازدواج
مهاجرت از طریق کارمسیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مسیر مهاجرت خوداشتغالیمهاجرت از طریق تولد
مهاجرت از طریق سرمایه گذاریمسیر مهاجرت از طریق پناهندگی
مهاجرت به عنوان نیروی متخصص
مهاجرت به روش اسپانسرشیب

همان طور که ملاحظه می شود شاید تفاوت اصلی در روش های مهاجرت این دو کشور، در اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور باشد زیرا در کانادا از طریق خرید ملک نمی توان تابعیت آن را دریافت نمود و معمولا پیشنهاد می شود که متقاضیان مهاجرت به کانادا به جای خرید ملک در این کشور دست به سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی بزنند. همچنین باید خاطر نشان ساخت که شیوه ها، مدارک و شرایط مهاجرت به هر یک از این دو کشور نیز متفاوت است که در این زمینه پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله های مهاجرت به کانادا، مهاجرت به ترکیه و سایر مقالات مرتبط که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش نگاشته شده است مراجعه شود.

تفاوت مزایای مهاجرت به کانادا و ترکیه

می توان ادعا نمود که کانادا کشوری است که آسان ترین روش مهاجرت را برای متقاضیان مهاجرت از سرتاسر جهان دارد. این کشور هر ساله مقصد جمعیت قابل توجهی از مهاجرانی می باشد که به روش های مختلف وارد این کشور می شوند. انگلیسی زبان بودن، سطح رفاه بالا، امنیت زیاد، تنوع فرهنگی، فرصت های شغلی و تحصیلی بسیار و غیره از جمله عواملی هستند که متقاضیان مهاجرت را جذب کانادا می کند. همچنین اقتصاد قوی، نرخ بیکاری پایین و قوانین راحت مهاجرتی نیز از دیگر دلایل اساسی مهاجرت به کانادا محسوب می شوند. از مزایای مهاجرت به کانادا می توان به امکان تحصیل در برترین دانشگاه های جهان، زندگی با بالاترین کیفیت و فرصت کاریابی مناسب اشاره نمود.

در مقابل، مهاجرت به ترکیه نیز فرصتی ایده آل برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. معمولا ایرانی ها، عراقی ها و آذری ها اصلی ترین مهاجرین ترکیه به شمار می آیند. اتباع برخی کشورها از جمله ایران اجاره سفر به ترکیه به مدت 3 ماه بدون نیاز به ویزای خاص این کشور را دارند. ترکیه در مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی کشور ارزانی است. از جمله مزایای مهاجرت به این کشور، امکان دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات، مهاجرت از طریق تحصیل با هزینه های بسیار مقرون به صرفه، مهاجرت بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی، امکان دریافت اقامت همراهان و غیره می باشد.

سرمایه گذاری در آمریکا و ترکیه

یکی از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه خرید املاک و مستغلات در این کشور می باشد. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند با خرید ملکی با ارزش حداقل 150000TL (لیر ترک) در ترکیه برای خود و خانواده درخواست اقامت ترکیه را بدهند. البته باید خاطر نشان ساخت که قیمت خرید ملک در ترکیه بسته به شهری که خرید در آن صورت می گیرد تغییر خواهد کرد. این روش اخیرا تبدیل به یکی از روش های بسیار محبوب مهاجرت به ترکیه شده است. سرمایه گذار با خرید ملک یا گروهی از املاک اعم از تجاری یا مسکونی با مبلغی کمتر از 250000س$ (دلار) می تواند درخواست تابعیت ترکیه برای خود، همسر و فرزاندن زیر 18 سال خود دهد و از کلیه حقوق به عنوان یک شهروند ترکیه برخوردار گردد. صدور گذرنامه ترکی نیز 3 الی 6 ماه طول می کشد.

اما همان طور که گفتیم خرید ملک در کانادا منتهی به اخذ اقامت سرمایه گذار و خانواده وی نمی گردد. مراحل خرید ملک در این کشور و روند انتقال آن نیز معمولا 60 تا 90 روز طول می کشد و باید خاطر نشان ساخت که مقررات خرید املاک و مستغلات در این کشور در استان های مختلف متفاوت می باشد. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت مهاجرت به کانادا و ترکیه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرد و سوالات خود را در این زمینه مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *