مهاجرت به کشور کانادا, مهاجرت به کشور هلند

تفاوت مهاجرت به کانادا و هلند

تفاوت مهاجرت به کانادا و هلند

تفاوت مهاجرت به کانادا و هلند را می توان از زوایا و جنبه های مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، هزینه زندگی و غیره تحلیل و بررسی نمود. اگرچه مقایسه کانادا به عنوان کشوری مهاجرپذیر و دارای راحت ترین روش مهاجرت (که می توان ادعا نمود بهترین کشور برای مهاجرت است) با کشور کوچکی مثل هلند کمی عجیب به نظر می رسد. همچنین، در سال های اخیر کانادا اولین مقصد مهاجرتی ایرانیان متقاضی مهاجرت به خارج از کشور بوده است. با این حال، نباید در این زمینه هلند را که هجدهمین اقتصاد برتر جهان، عضو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن می باشد را دست کم گرفت.

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با نگارش مقاله حاضر سعی بر آن دارند تا از جنبه های مختلف به مقایسه کانادا و هلند برای مهاجرت بپردازند و به این طریق به سوالات ایرانیان متقاضی مهاجرت به این کشورها در سال 2022 پاسخ دهند. از مزایای مهاجرت به کانادا می توان به امکان تحصیل در بالاترین سطح ممکن، فرصت کاریابی مناسب، زندگی در محیطی انگلیسی زبان و غیره اشاره نمود. از مزایای مهاجرت به هلند نیز اعتبار مدارک تحصیلی در سطح جهانی، نرخ بیکاری پایین، دریافت ویزای شنگن، سفر بدون ویزا به 184 کشور و غیره می باشد.

  • مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا چیست؟
  • هزینه مهاجرت به هلند و کانادا چه تفاوت هایی دارد؟
  • بهترین مسیر مهاجرت به کشورهای هلند و کانادا چیست؟
  • محدودیت های مهاجرت به کانادا چیست؟
  • چه فرایندی برای مهاجرت به کانادا باید طی شود؟
  • بهترین راه برای مهاجرت دائمی به دو کشور چیست؟

تفاوت مهاجرت به کانادا و هلند از نظر هزینه زندگی

برای بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت اطلاع از هزینه زندگی در کشور مقصد بسیار مهم است. به طور کلی آمارها نشان می دهد که هزینه زندگی در هلند در مقایسه با کانادا بیشتر است. به عنوان مثال، قدرت خرید محلی در هلند 3.21% بیشتر از کانادا می باشد. همچنین، در هلند قیمت مصرف کننده 14.56%، قیمت اجاره 22.84% و قیمت رستوران ها 32.38% بیشتر از کانادا است. با این حال، قیمت مواد غذایی در هلند 7.78% کمتر از کانادا گزارش شده است. نمودار زیر توزیع هزینه ها در کانادا در سال 2022 را نشان می دهد:

توزیع هزینه ها در کانادا

نمودار زیر نیز توزیع هزینه ها در هلند در سال 2022 را نشان می دهد:

توزیع هزینه ها در هلند

مطابق آمارها، هزینه زندگی در هلند در مقایسه با کانادا به طور کلی بیشتر است. با این حال، شاخص کیفیت زندگی در هلند 184.98 و در کانادا 160.93 می باشد، یعنی هلند در این زمینه بر کانادا برتری دارد. البته باید خاطر نشان ساخت که هر دو دارای رقم “خیلی بالا” هستند، یعنی کانادا نیز جزو کشورهایی است که شاخص زندگی در آن خیلی بالاست.

تفاوت مهاجرت تحصیلی به کانادا و هلند در سال 2022

سطح علمی کانادا بالا می باشد و در آن دانشگاه هایی چون تورنتو و مک گیل وجود دارد که در رنکینگ های جهانی دارای رتبه بالایی هستند. امکان کار در حین تحصیل از مزایای تحصیل در کانادا به شمار می آید. دانشجویان بین المللی در کانادا اجازه دارند بسته به مقطع تحصیلی خود به صورت پاره وقتی در این کشور کار کنند. در کانادا شهریه دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی در سال معادل 11000CAD تا 30000CAD (دلار کانادا) می باشد. شهریه دانشجویان کارشناسی ارشد نیز 11000CAD الی 65000CAD (دلار کانادا) در سال است. البته تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی و حقوق دارای شهریه بیشتری است. دانشجویان به مبلغ 800CAD الی 1500CAD (دلار کانادا) در ماه برای زندگی در کانادا نیاز دارند.

آسان ترین راه برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد. از جمله مزایای تحصیل در هلند اجازه اقامت یک ساله در این کشور پس از پایان تحصیلات به منظور ورود به بازار کار می باشد. به این ترتیب، دانشجویان می توانند پس از فراغت از تحصیل با پیدا کردن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و در نهایت درخواست تابلعیت دهند. همچنین داشتن کار پاره وقت در هلند برای دانشجویان بین المللی امری معمول می باشد.

تحصیل در هلند برای ایرانیان و کلیه دانشجویان بین المللی رایگان نیست و براساس مقطع تحصیلی سالانه باید مبلغی در حدود €6000 تا €15000 (یورو) در دوره کارشناسی و €8000 تا €20000 (یورو) در دوره کارشناسی ارشد بابت شهریه پرداخت نمایند. دانشجویان بین المللی که در هلند تحصیل می کنند ماهیانه به مبلغ €800 تا 1100€ (یورو) نیاز دارند تا از پس هزینه های زندگی خود برآیند. باید خاطر نشان ساخت که در هلند بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا می شود که می تواند هزینه زندگی در هلند را کاملا پوشش دهد.

تفاوت مهاجرت تحصیلی به کانادا و هلند

تفاوت مهاجرت کاری به کانادا و هلند در سال 2022

برای مهاجرت به هلند از طریق کار باید پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای هلندی برای فرد متقاضی وجود داشته باشد. از طرف دیگر، چنان چه فرد متقاضی مهاجرت به هلند در یک شرکت چندملیتی مشغول به کار است و آن شرکت شعبه ای در هلند دارد می تواند به عنوان نیروی کار خارجی در این کشور جذب شود. یکی از مزایای مهاجرت به هلند از طریق کار تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی است، به طوری که نیروی کار خارجی نیازی به یادگیری زبان هلندی ندارد و با داشتن دانش زبان انگلیسی می تواند به آسانی در هلند کار و زندگی کند.

در مقابل، کانادا مقصدی معروف و راحت برای مهاجرت کاری در جهان است. برای به دست آوردن شغل و مهاجرت به کانادا دو روش اصلی وجود دارد. یک روش به دست آوردن ویزای اقامت دائم و دیگری ورود به کانادا از طریق اجاره کار موقت. هر سال کانادا به حدود 250000 مهاجر اجاره می دهد تا به عنوان مقیم دائم وارد این کشور شوند. اخذ ویزای کاری این کشور از دو طریق میسر است: 1) دریافت یک نامه پیشنهاد کاری (job offer) از طرف یک کارفرمای کانادایی و 2) اخذ ویزای کاری از طریق نیروی کار ماهر کانادا (skilled worker Canada) تحت سیستم express entry.

براساس آمارها، به طور کلی، نرخ بیکاری در سال 2022 در کانادا نسبت به هلند زیاد بوده است؛ این یعنی احتمال پیدا کردن کار در هلند در سال 2022 بیش از کانادا بوده است. نمودار زیر نرخ بیکاری در کانادا و هلند در جولای 2022 را نشان می دهد:

نرخ بیکاری در کانادا و هلند

نرخ بیکاری هلند در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ مطلوبی می باشد. همچنین، متوسط حقوق خالص ماهیانه (پس از کسر مالیات) در سال 2022 در کانادا معادل C$3176.97 (دلار کانادا) و در هلند C$3814.21 (دلار کانادا) می باشد.

تفاوت سرمایه گذاری در کانادا و هلند

همانند بسیاری از کشورها هلند نیز در جهت توسعه اقتصادی به جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی علاقه مند است. سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی یکی از روش هایی است که در هلند منجر به کسب اقامت دائم و تابعیت می شود. خرید اوراق قرضه دولتی نیز می تواند در نهایت منجر به اقامت دائم این کشور شود اما سرمایه گذاری از طرق خرید ملک در این کشور منجر به دریافت اقامت آن نمی شود. روش های دیگر سرمایه گذاری در هلند نیز عبارتند از ثبت شرکت و خودحمایتی.

در مورد کانادا، اگر شخصی به علت سن بالا و یا نداشتن مدرک زبان انگلیسی نتواند از طریق ویزای کار برای مهاجرت به این کشور اقدام کند می تواند گزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب نماید. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان های مختلف آن متفاوت است. به عنوان مثال، در استان کبک افراد باید با سرمایه گذاری مبلغ $350000 (دلار) در یک بانک کانادایی اقدام کنند. همچنین اخذ تابعیت کانادا از طریق سرمایه گذاری دشوار است و هر سال پرونده های زیادی در این زمینه رد می شوند.

باید توجه داشت که خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت نمی شود و کارآفرینی شیوه مناسبی برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور است. متقاضیان مهاجرت به کانادا و مهاجرت به هلند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و روش های مختلف مهاجرتی با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند تا از راهنمایی های آن ها استفاده نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.