مهاجرت به کشور اسپانیا

تمکن مالی اسپانیا

اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا طرقی محبوب در خصوص مهاجرت به این کشور برای ثروتمندان محسوب می گردد که مورد استقبال زیادی نیز قرار گرفته است. در میان ویزاهای تعریف شده برای ورود و اقامت در اسپانیا اگر افراد صرفا به دنبال اقامت هستند و از درآمد و برخی خدمات عمومی مایل به استفاده نباشند، می توانند برای تمکن مالی اسپانیا یا اصطلاحا ویزای ثروتمندان اقدام نمایند.

از آن جا که در این نوع اقامت متقاضی اجازه اشتغال در اسپانیا و گرفتن حقوق و مزایای دولتی را نخواهد داشت، پیشنهاد می گردد افرادی که درآمدشان بالا بوده و یا بازنشسته هایی که دارایی و درآمد ثابتی در ماه دارند که با نرخ درآمدهای خواسته شده برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا یکسان و یا بیشتر باشد، برای این مورد اقدام کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا می باشند.

درباره ویزای تمکن مالی اسپانیا

استفاده از اقامت تمکن مالی اسپانیا یا به اصطلاح اسپانیایی (permiso de residencia con vis visa no lucrativa) برای افرادی است که مایل به زندگی در اسپانیا هستند که به صورت ناپیوسته در اسپانیا بتوانند 6 ماه حضور داشته باشند و همچنین با شرایط مالی و درآمدی مناسب مایل به استفاده از امکانات و خدمات دولت اسپانیا نباشند. برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا می توان از 2 طریق اثبات نمود که از لحاظ مالی شرایط مناسب را دارند؛

 • اولین حالت به این صورت می باشد که شخص نشان می دهد که یک مبلغ ماهانه که متغیر نباشد را در صندوق های حساب دولتی و یا بورس و یا حقوق بازنشستگی که البته باید با درآمدی مطابق درامد یک بازنشسته در اسپانیا را نشان دهد و همچنین هیچ گونه سودی از آن حساب دریافت نکند را با مبلغ حداقل 2.500 € در ماه نشان دهد که البته این مبلغ هر سال شاید تغییر کند.
 • دومین حالت به این صورت است که یک حسابی را ارائه نماید که در یکسال اخیر دارای یک حداقل موجودی که به صورت منظم در حساب آن وجود داشته است که معادل با 70.000 € حداقل گردش مالی ماهیانه داشته باشد و البته صرفا آن حساب متعلق به خود شخص باشد و هر لحظه قابل برداشت باشد. (حساب کوتاه مدت)

مدارک لازم ویزای تمکن مالی اسپانیا

از مدارک مهم قابل ارائه جهت اخذ اقامت ویزای ثروت و یا ویزای تمکن مالی اسپانیا بدین صورت می باشد:

 • عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی
 • ارائه یک قرارداد اجاره نامه منزل جهت محل سکونت شما در اسپانیا که آدرس آن ثبت شده باشد

نحوه اقدام برای ویزای تمکن مالی اسپانیا

پس از بررسی تمامی اسناد و مدارک و همچنین ارائه فرم ها و برنامه های کاربردی، متقاضی می تواند به سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور محل اقامت خود مراجعه و مدارک را ارائه نماید. کنسولگری و یا سفارت سپس مدارک را برای بررسی نهایی و جواب به اداره مهاجرت اسپانیا ارسال می دارد و متقاضی منتظر جواب می ماند. اگر درخواست افراد مورد تائید قرار گیرد سفارت ظرف مدت 30 روز جواب ویزای شخص را صادر می نماید.

اگر ویزای اشخاص جوابش مثبت باشد 90د روز فرصت دارند خود را به خاک اسپانیا رسانده و کارهای اقامت اولیه خود را فراهم سازید. حتما پس از ورود به خاک اسپانیا باید پلیس، گذرنامه اشخاص را مهر زده باشد. افراد پس از ورود 1 ماه فرصت دارند تا درخواست اقامت خود راز در اداره پلیس آن محله از شهری که قرار است در آن سکونت و اقامت داشته باشند، ثبت نمائید. اگر اشخاص برای اقامت در اسپانیا به زبان اسپانیایی مسلط باشند، می توانند اقدامات اولیه را انجام دهند.

کارت اقامت اولیه شما یکساله صادر می گردد. اگر شما بتوانید همین شرایط را برای سال آینده هم احراز نمائید اقامت شما می تواند 2 سال دیگر تمدید شود و در امتداد آن سپس 2 سال دیگر و سپس به اقامت 5 ساله و یا اقامت دائم اسپانیا دست یابید.

خرید ملک در اسپانیا

اشخاص که قصد دارند در اسپانیا زندگی کنند و دارای درآمد باشند یکی از راه های درآمدزا که اکثر مهاجرین انجام می دهند، خرید ملک می باشد که اجاره ملک و اثبات یک درآمد ثابت از این راه می تواند نکته مثبتی در پرونده افراد باشد و پروسه اخذ اقامت را تسهیل نماید. همچنین یکی از راه های دیگر اخذ اقامت دائم اسپانیا خرید ملک در اسپانیا است که شخص می تواند با خرید ملک با مبالغ مختلف و راه های مختلف صاحب اقامت دائم شود که البته خرید ملک نیاز به نقدینگی بالایی دارد و همچنین می بایست در این پروسه اگر آشنایی با قیمت امالک در اسپانیا ندارید حتما با وکلا مشاوره نمائید.

شخصی که برای اقامت تمکن مالی اسپانیا در خواست می نماید می تواند خانواده خود را نیز هم در این اقامت همراه خود داشته باشد و نیز به اقامت دائم نیز خواهند رسید البته در مورد اینکه چه افرادی می توانند به عنوان همراه شخص معرفی گردند می توان گفت که همسر و فرزندان زیر هجده سال که مجرد باشند به عنوان همراه معرفی می گردند. می توان گفت در میان راه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، پروسه تمکن مالی اسپانیا می تواند مطلوب باشد؛ به جهت اینکه شخص نیاز به پرداخت مالیات به دولت و همچنین نیاز به ریسک انجام یک سرمایه گذاری ندارد.

مزایای اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا

از مزایای اقامت تمکن مالی اسپانیا می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان سفر راحت و سریع و بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دیگر دنیا
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری و عدم نیاز به شغل در اسپانیا
 • افتتاح حساب در بانک های اروپایی و اخذ کارت اعتباری
 • بهرهمندی فرزندان از مزایای تحصیل رایگان در اسپانیا
 • امکان ثبت شرکت و فعالیت تجاری
 • بدون نیاز به پرداخت مالیات
 • اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از پنج سال و همچنین نیاز به تنها شش ماه حضور در اسپانیا
 • اخذ شهروندی اسپانیا بعد از ده سال اقامت و انجام تعهدات شهروندی
 • پس از اقامت در اسپانیا اگر شما صاحب فرزند در خاک این کشور شدید ، فرزندانتان می توانند زودتر از شما حتی ظرف کمتر از سه سال برای پاسپورت اسپانیایی اقدام نمایند.

برای یافتن بهترین راه ها برای مهاجرت به اسپانیا و کسب اقامت اسپانیا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و در جریان اموری مانند کار در اسپانیا و تحصیل در اسپانیا قرار بگیرید.

3 دیدگاه برای “تمکن مالی اسپانیا

 1. احسان گفت:

  سلام وخسته نباشید من می خواستم برای دندانپزشکی در اسپانیا اقدام کنم می خواستم بدونم 40 تا 50 ملیون برای گواهی تمکن مالی کافی است

  1. admin گفت:

   —————————–

   با سلام با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

   021-26705356

   ده خط ويژه

   با تشکر
   —————————-

 2. ماهینی گفت:

  سلام. پروسه ی تمکن مالی کشور اسپانیا چقدر زمان میبره تا به نتیجه برسه؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =