مهاجرت به کشور اکوادور

تولد در اکوادور

تولد در اکوادور

وقتی صحبت از اخذ اقامت و پاسپورت کشور خارجی می شود بسیاری از افراد به تولد فرزند و اقامت از این طریق فکر می کنند؛ کشور اکوادور یکی از مقاصد مهاجرتی مورد توجه ایرانیان می باشد و تولد در اکوادور و بررسی شرایط اخذ اقامت به بسیاری از افراد کمک خواهد کرد. کشور اکوادور که در آمریکای جنوبی و در شرق اقیانوس آرام قرار دارد با کشور کلمبیا و پرو مرز مشترک دارد. خوب است بدانید که در سال 1998 میلادی بود که برای اولین بار در تاریخ این کشور قانون تابعیت و اقامت در اکوادور بر مبنای قانون اساسی تصویب و تنظیم شد. این مقاله توسط وکلای مجرب و متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به جهت راهنمایی علاقه مندان اخذ تابعیت و اقامت اکوادور تهیه و نگارش شده است.

 • مزایای تولد در اکوادور چیست؟
 • آیا تولد در اکوادور منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد؟
 • شرایط دریافت تابعیت کشور اکوادور از طریق تولد چیست؟
 • تولد در اکوادور چه مزایایی برای والدین کودک دارد؟
 • امتیازات دریافت پاسپورت کشور اکوادور چیست؟

اخذ تابعیت از طریق تولد در اکوادور در 2022

در واقع تمام کشورهای جهان برای اعطای تابعیت به کودکان یا از قاعده و اصل خون یا از قاعده خاک پیروی می کنند. در سال 2022 تحصیل تابعیت در اکوادور بر اصل خاک استوار است و چنانچه فرزندی در اکوادور از والدینی که تبعه این کشور نیستند متولد شود تبعه اکوادور خواهد بود. افرادی که قصد تحصیل تابعیت اکوادور دارند باید تمایل خود را برای شهروندان اکوادور بودن بیان کنند و در مورد فرزندان باید این تمایل توسط والدین آن ها بیان شود. از دیگر راه های اخذ تابعیت جمهوری اکوادور از طریق تولد در اکوادور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر کودکی از والدین اکوادوری در خارج از کشور متولد شود تبعه اکوادور محسوب می شود.
 • اگر کودکی از ماموران سیاسی و دیپلماتی در خارج از اکوادور متولد شود تبعه اکوادور محسوب می شود.
 • اگر کودکی در خارج از کادر متولد شود اما والدین او تبعه اکوادور باشند اما در تبعید به سر ببرند.

لازم به ذکر است تابعیت مضاعف در قانون اکوادور به رسمیت شناخته نمی شود و به جز موارد استثنا افراد در زمان تحصیل تابعیت اکوادور باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهند. طبق آخرین معاهدات بین المللی بین 2 کشور اکوادور و اسپانیا اتباع این کشور می توانند تابعیت مضاعف یکدیگر را اخذ کنند و منع قانونی برای آن وجود ندارد.

اخذ تابعیت از طریق تولد در اکوادور

قوانین اخذ تابعیت از طریق تولد در اکوادور

کشور اکوادور برای اعطای تابعیت به متقاضیان سخت گیری زیادی ندارد و تابعیت این کشور از راه های مختلف می تواند کسب شود. به طور کلی تابعیت و اقامت دائم اکوادور از راه های ذیل به افراد واجد شرایط اعطا خواهد شد:

 • افرادی که در کشور اکوادور تحصیل کرده باشند می توانند تابعیت و اقامت این کشور را طبق قانون پس از چند سال اخذ کنند.
 • برخلاف بیشتر کشورهای اروپایی ازدواج در اکوادور به تنهایی موجب کسب تابعیت نمی گردد اما سبب تسریع و تسهیل فرآیند اخذ تابعیت خواهد شد.
 • رئیس جمهور اکوادور یا مجلس اکوادور می توانند به اشخاصی که در این کشور خدمات مهم انجام داده اند تابعیت و اقامت اعطا نمایند.

به یاد داشته باشید که به غیر از موارد استثنا و کشور اسپانیا باید در زمان اخذ و کسب تابعیت اکوادور تابعیت قبل خود را انکار کنید و کنار بگذارید. از دست دادن تابعیت به صورت ارادی و با ارائه تقاضای ترک تابعیت امکان پذیر است اما روش ارادی تنها راه انصراف از تابعیت نیست؛ افرادی که تبعه کشور اکوادور هستند اگر به غیر از اسپانیا بخواهند تبعه کشور دیگری باشند به صورت غیر ارادی تابعیت اکوادور را از دست خواهند داد.

مزایای اخذ تابعیت کشور اکوادور

افرادی که قصد مهاجرت و اخذ تابعیت کشور اکوادور را دارند به تمام جوانب زندگی در این کشور نظر کرده اند و می دانند که جاذبه های گردشگری جذاب و اقتصاد قدرتمند و البته نرخ پایین بیکاری از مزایای زندگی در اکوادور است. اکوادور بر اساس برنامه های هدفمند اقتصادی در سال های گذشته نرخ پایینی از تورم و بیکاری را تجربه کرده است که در کنار هزینه های پایین زندگی شرایط مطلوبی برای شهروندان این کشور فراهم آورده است.

با اینکه سطح تحصیلات مردم مانند کشورهای برتر اروپایی مثل آلمان و انگلستان در اکوادور بالا نیست اما نمی توان از کیفیت بالای زندگی در این کشور چشم پوشی کرد. افرادی که اقامت دائم و تابعیت اکوادور را دریافت می کنند یا از طریق تولد در اکوادور طبیعی این کشور محسوب می شوند با شهروندان اکوادور هیچ تفاوتی ندارند. وقتی که پاسپورت اکوادور را از هر طریق دریافت کنید از تمام مزایای شهروندی در کنار بیمه سلامت پزشکی رایگان بهره مند خواهید بود.

از جمله مزایای زندگی در اکوادور باید به بازار کار پویا و فرصت های ایده آل برای راه اندازی کسب و کار شخصی اشاره کرد که راه را برای پیشرفت باز می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در اکوادور یا شرایط و ضوابط کار در اکوادور می توانید مقالات نگارش شده توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایید؛ کارشناسان ما با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا راهنمای شما در مسیر مهاجرت به اکوادور خواهند بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *