مهاجرت به کشور برزیل

تولد فرزند در برزیل

تولد فرزند در برزیل
میانگین امتیاز 5 تعداد 1

برزیل مهد فوتبال دنیا در یک دهه اخیر توجه مهاجرت را به خود جلب کرده است. البته اصلی ترین دلیل این موضوع این است که برزیل به عنوان پلی برای رسیدن به آمریکا محسوب میشود. تولد فرزند در برزیل در سال 2019 برای اتباع خارجی از یکسری قوانین مختص به خود نیز برخودار است که والدین نیز می بایست در این باره از قوانین مطلع شوند. این اتفاق در کمتر کشوری رخ می دهد و شاید یکی از سریع ترین مسیرها برای دستیابی به پاسپورت دوم است. البته مسیر اخذ روادید برای اتباع ایرانی و همچنین بعد از ورود شرایط اخذ اقامت و تابعیت روند آسانی نخواهد بود. موسسه سفیران سروش سعادت نیز با نگارش این مقاله مفتخر به ارائه اطلاعاتی در باب قوانین تولد برای اتباع خارجی در برزیل نیز می باشد.

 1. آیا کشور برزیل با تولد در این خاک پاسپورت میدهد؟

 2. مزایای پاسپورت برزیل چیست؟

 3. هزینه های زایمان در برزیل چقدر است؟

 4. راه های اخذ اقامت برزیل کدام است؟

 5. قانون برزیل تابعیت از طریق خاک است یا خون؟

 6. آیا با دریافت پاسپورت برزیلی میتوان به امریکا به راحتی مهاجرت کرد؟

 7. آیا با تولد فرزند در برزیل خانواده هم از این اقامت برخوردار میشوند؟

اخذ اقامت برزیل با تولد فرزند

کشورها در زمینه اعطای تابعیت یا همان شناسنامه و پاسپورت به دو طریق عمل میکنند:

 • تابعیت خون ( فرزند متولد شده از پدر و مادر در هر کشور و خاکی ) مثل اکثر کشورهای اروپایی و کشور خودمان ایران
 • تابعیت خاک ( فرزند در خاک کشوری متولد شود فارغ از نوع ملیت پدر و مادر ) تابعیت کشور خاک را اخذ میکند.

افراد نیز می توانند به طرق مختلفی مهاجرت کنند و یا به طرق متفاوتی اقامت و یا تابعیت یک کشور را بدست آورند. مسیری که در این مقاله نیز در مورد آن مطالعه می فرمائید از بهترین راه ها و سریع ترین روش برای اخذ پاسپورت دوم است. به طوری که خیلی از کشورها این پاسپورت دوم را به ازای مبالغ کلان و سرمایه گذاری به یک خارجی اعطا می کنند. افراد نیز می توانند بسیار کم هزینه تر از این طرق و با تولد فرزند در برزیل برای خود و فرزندان خود اقامت و تابعیت اخذ نمائید. البته همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، شرایط دریافت این ویزا برای اتباع ایرانی نیاز به دانش حقوق مهاجرتی دارد.

تابعیت خاک در برزیل

قانون تابعیت کشور برزیل برای اعطای پاسپورت قانون خاک میباشد. به این صورت هر فرزنی که در این خاک متولد شود پاسپورت برزیلی خواهد داشت.

مزایای پاسپورت برزیل

در میان اکثر کشورهای آمریکایی که با تولد فرزند به وی پاسپورت می دهند، بهترین شرایط را کشور برزیل دارد. اولین تفاوت برزیل به این جهت است که در اکثر این کشورها صرفا به خود آن فرزند تابعیت(پاسپورت)داده می شود. اما در برزیل تمام خانواده یعنی پدر و مادر و حتی خواهر و برادر آن فرزند متولد شده نیز می توانند اقامت و تابعیت بگیرند. پس از اخذ پاسپورت برزیلی  امکان سفر به بیش از 180 کشور دنیا را بدون اخذ روادید نیز وجود دارد.

البته با پاسپورت برزیل برای ورود به کشورهایی نظیر ایالت متحده، کانادا و استرالیا در حال حاضر نیاز به اخذ ویزا می باشد. در کشوری نظیر آمریکا یا کانادا باید هزینه های زایمان و همچنین مالیات بیشتری نسبت به برزیل پرداخت نمود. امکانات پزشکی پیشرفته و مناسب، راحتی زایمان و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه ها از مزایای این روند است.

اخذ ویزای توریستی برزیل

اتباع خارجی و تبعه اتحادیه اروپا می توانند بدون ویزا به برزیل سفر کنند و این در حالی است که ایرانیان نیاز به ویزا دارند. این نوع ویزا همان ویزای توریستی و یا بازیدید است که برای رقم زدن تولد فرزند در برزیل بیشتر درخواست می شود. این ویزا به مدت 90 روز صادر شده و اجازه می دهد برای 3 ماه دیگر نیز در اداره مهاجرت و خاک برزیل تمدید گردد. سخت یا آسان بودن دریافت این ویزا بستگی به شرایط شخص و تابعیت وی دارد که چه مقدار با او سخت گیری می شود. اتباع ایرانی جهت دریافت ویزا باید شرایط مالی مناسب، سابقه سفرهای خارجی و مخصوصا سفر به حوزه شنگن دارا باشند. همچنین در مورد اخذ این ویزا با یک وکیل مهاجرتی در خصوص دریافت ویزا می بایست بررسی گردد.

مزیت تولد فرزند برای خانواده

هنگام تولد یک بچه در برزیل طبق قوانین حقوقی و مهاجرتی باعث می شود که به وی تابعیت برزیلی داده شود. به طبع تولد فرزند در خاک برزیل نیز افراد خانواده می توانند یک اقامت یکساله بدست آورند. برای توسعه اقامت نیز اگر پدر و مادر شرایطی را به وجود آورند، نیز می توانند در روندی کوتاه مدت پاسپورت دریافت کنند.

طبق قوانین برزیل فرزندی که در خاک برزیل متولد شده باشد اجازه زندگی در این کشور را خواهد داشت. افراد برای اخذ اقامت باید در سابقه زندگی مشترک خود در کشور قبلی هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشید. همچنین در مورد پاسپورت دوم از کشور محل اقامت خود باید شرایط تابعیت مضاعف یا دوگانه را جویا شوید. کشور برزیل این مزیت را دارد که پاسپورت دوم را می پذیرد اما طبق قوانین ایران افراد باید ترک تابعیت نمائید.

مدارک لازم جهت اقامت برزیل

جهت دریافت تابعیت فرزند و اقامت خانواده مدارک زیر لازم میباشد:

 • مدارک هویتی پدر و مادر
 • مدارک تولد فرزند در برزیل مانند گواهی بیمارستان محل تولد
 • سو پیشینه پدر و مادر
 • مدارک مالی پدر ( نشان از توانایی اداره خانواده در برزیل )
 • گواهی تاییدیه ایالتی در برزیل

تولد فرزند در برزیل بعد از سال 2019

هنگامی که فرزند متولد شد، یک سند از سوی بیمارستان به والدین داده می شود تا اقدامات بعدی صورت گیرد.

طبق قوانین سال 2019 افراد سپس با در دست داشتن این سند و مراجعه به مراکز دولتی می توانند برای دریافت گواهی تولد اقدام نمائید. پس از دارا بودن گواهی تولد افراد نیز می توانند برای دریافت پاسپورت (تابعیت) برزیلی فرزندان اقدام نمائید.

برای دریافت اجازه اقامت والدین نیز می توانند با داشتن این مدرک برای درخواست اقامت و تابعیت دهند. البته در ادامه برخی تعهداتی وجود دارد که می بایست پدر و مادر فراهم سازند تا بتوانند همانند فرزند به تابعیت برسند. یکی از مواردی که برای اخذ اقامت و تابعیت رصد می گردد بحث تنظیم سیستم مالیاتی در این کشور است. همچنین از موارد دیگر برای اخذ تابعیت برزیل تسلط کامل به زبان رسمی این کشور دانش زبان پرتغالی است.

هزینه زایمان در برزیل

وضع حمل و زایمان در برزیل حتی با هزینه های آزاد و توریستی هزینه ای بالایی ندارد و کل هزینه های زایمان را میتوان حدود 500 دلار $ برآورد کرد.

هزینه زندگی در برزیل چقدر است؟

هزینه زندگی در برزیل در معتبرترین شهرها به صورت ماهیانه معادل 700 $ دلار آمریکا میباشد.

مهاجرت به برزیل با تولد فرزند

افرادی که تمایل به این نوع ویزا دارند، بهترین زمان موقعی است که 3 ماه از بارداری گذشته باشد.

همچنین اشخاص باید برای همسر که باردار می باشد از پزشک معالج او برای سفر اجازه پرواز دریافت نمائید.

متقاضیان باید از پیش نسبت به هزینه زندگی در رزیل برنامه ریزی نمائید.

هزینه های اشخاص بنا به نوع اقامت متغیر است و همچنین میزان مالیاتی که پرداخت می گردد.

در انتخاب شهر و بیمارستان و مسکن باید از پیش اقداماتی انجام داد که نیاز به علم این موضوع دارد.

افرادی که نسبت به قوانین و شرایط این ویزا اطلاعاتی ندارند نیز می توانند با وکیل مربوط مهاجرت مشاوره نمایند.

روند ویزا تولد در برزیل برای افراد ایرانی ساده نمی باشد.

متاسفانه اتباع ایرانی باید بدانند که اخذ ویزای توریستی کشورهای آمریکایی و انگلیسی زبان از سخت ترین ویزاها هستند.

چون بسیاری ایرانی با این نوع ویزا در هر جای دنیا که ورود کرده اند، درخواست پناهندگی داده اند.

حال تصور بفرمائید پس امکان اینکه به اتفاق خانواده بتوانید این ویزا را دریافت کنید، خیلی پایین است.

با تمام این آگاهی که دارید اگر همچنان مصمم هستید، این مسیر را طی نمائید با یک وکیل مشورت نمائید.

موسسه سفیران سروش سعادت نیز مفتخر به راهنمایی لازم در باب مهاجرت به برزیل و اقصی نقاط دنیا نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =