مهاجرت به کشور کانادا

تولد فرزند در کانادا

قوانین تولد فرزند در کانادا

بسیاری از ایرانیان از سال 2019 به این سمت رفته اند که قبل از تولد فرزندشان برای تولد فرزند در کانادا اقدام نموده و پاسپورت کانادایی را به آنها هدیه دهند. هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی در باب تولد فرزند در ایم کشور می باشد که همان طور که می دانید کشور کانادا از گزینه های برتر در خصوص مهاجرت برای متقاضیان محسوب می شود.

هزینه زایمان در کانادا چقدر است؟

با ویزای توریستی میشود به اقامت کانادا رسید؟

کودک متولد در کانادا سریعا پاسپورت می گیرد؟

با چند ماهگی در حاملگی اجازه پرواز است؟

اینها سوالاتی است که در این مقاله به آن می پردازیم. از برترین ویژگی های پویایی این کشور می توان به پهناور بودن کشور کانادا و زبان انگلیسی این کشور اشاره کرد که همین موارد توانسته است توجه بسیاری از افراد را در خصوص جذب مهاجر به خود اختصاص دهد.

مهاجرت به کانادا

راه های اخذ اقامت و تابعیت کانادا از طرق زیر میگذرد که ما در این مقاله به روش تولد میپردازیم:

 • مهاجرت به کانادا از طریق تولد
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طری کار و تخصص
 • مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

در این مقاله تولد فرزند در کانادا را تحلیل میکنیم و سعی میکنیم اطلاعات کاربردی در اختیار شما باشد.

شرایط تولد فرزند در کانادا

طبق برنامه مهاجرتی حاکم بر کانادا که در سال 2019 پایه گذاری شده است:

این کشور قصد دارد برای 300.000 نفر متقاضی مهاجرت به کانادا اقامت دائم (PR) صادر نماید که انتخاب کانادا در خصوص این تعداد متقاضی بیشتر در خصوص پرونده های مهاجرت اقتصادی می باشد، طی همین برنامه ریزی دولت کانادا قصد دارد به میزان 172.000 نفر حق شهروندی صادر نماید.

میزان درخواست برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نسبت به سایر کشورها بیشتر می باشد. که این میزان توانسته است بیش تر ذهن متقاضیان زیر 30 سال را به خود اختصاص دهد. قوانین مهاجرتی حاکم بر این کشور روز به روز در حال تغییر و به روزرسانی می باشد که متقاضیان مهاجرت می بایست قبل از هر گونه اقدامی در این باب با کارشناسان و وکلای مهاجرت مشاوره نمایند.

هزینه زایمان در کانادا در سال 2019 به دلار کانادا به میزان 15000 $ (دلار کانادا) برآرود شده است.

اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانون مصوب که سال 1997 پایه گذاری شده است:

هر فردی که از تاریخ 15 فوریه درون خاک کشور کانادا به دنیا آید میتواند از پاسپورت کانادایی برخوردار باشد.

شرح وضع این کشور طبق این قانون بدین صورت می باشد که تولد فرزند برای اعطای شهروندی صرفا از طرق خاک نمی باشد بلکه شامل آب های داخلی و اراضی دریایی نیز می شود. از این باب تمامی کودکانی که حتی در مسیر مهاجرت به این کشور متولد شده اند، می توانند از مزیت شهروندی بهره مند شوند.

شهروندی کانادا به طور معمول با تولد کودک در کانادا بر اساس اصل “توجیهی صحیح” به دست می آید. بسیاری از کشورهای دیگر (از جمله کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، فرانسه، آلمان، نیوزیلند، اسپانیا، انگلستان و…) محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از طریق خاک دارند و اغلب نیاز به حداقل یک پدر و مادر برای داشتن تابعیت آن کشور میباشد.

هیچ کشور اروپایی شهروندی اتوماتیک را بر اساس تابعیت خاک اعطا نمی کند. در حال حاضر کانادا جزء کشورهای توسعه یافته در سطح جهان محسوب می شود که شهروندی بدون ارائه قید و شرط برای کودکان متولد شده ارائه می نماید. در صورتی که فرزند در کانادا متولد شود، کودک بعنوان شهروند کانادایی محسوب میشود. حتی در شرایطی که کودک از والدینی که کانادایی نیستند متولد شود، کودک خودکار شهروند کانادایی میشود.

استثناء قانون تولد فرزندان در کانادا

طبق قانونی که در بخش 3(2) در خصوص اقامت پدر و مادر فرزند متولد شده در این کشور ارائه شده است، شهروندی در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از بدو تولد فرزند برای پدر و مادر پذیرفته شده نمی باشد. در صورتی میتوان این اقامت و بعد هم تابعیت را اخذ کرد که پدر یا مادر در این کشور کار کنند و یا به نوعی تایپ ویزای D را دریافت کنند. که قابلیت تبدین به اقامت را داشته باشند. و یا استثنایات اهدایی از طریق زیر:

 •  اجازه دولت خارجی در کانادا
 • کارمندان دولت خارجی در کانادا و یا سایر کشورها
 • سازمان  ها بین المللی خارجی
 • سازمان ملل متحد که دارای مصونیت دیپلماتیک در کانادا

تولد فرزند در کانادا

حقوق تولد فرزند در کشور کانادا

حقوق و امتیازاتی که در کانادا از طریق تولد فرزند دریافت می گردد:

اقامت در این کشور یا سفر توریستی به آن بدون اخذ روادید، بهره گیری از تمامی خدمات شهروندی که شامل نظام آموزشی کم هزینه و سایر مزیت های اجتماعی می گردد.

در خصوص اخذ اقامت برای والدین فرزندان می توان گفت که والدین نمی توانند تحت عنوان اقامت دائم کنار فرزندان خود باشند.

اما چون این امر، پروسه ای انجام ناپذیر برای والدین می باشد و دولت کانادا برای خانواده ها در خصوص مهاجرت ارزش به سزائی قائل می باشد این امکان را مهیا کرده اند که والدین در کنار فرزندان خود از اقامت موقت بهرمند شوند. این امر برای والدینی می باشند که قصد دارند از بدو تولد در کنار فرزندان باشند، بغیر از این والدین می توانند پس از تولد فرزند، همراه با فرزندشان به کشور خود بازگردند و در آینده هر زمان که کودک تمایل داشت می تواند در خصوص ادامه تحصیل و کار به کشور کانادا مهاجرت نماید.

اقامت والدین در روش تولد فرزند در کانادا

از فکرهایی که در خصوص تولد فرزند توانسته است ذهنیت والدین را به خود مشغول نماید. اقامت دائم برای والدین می باشد که در حال حاضر همان طور که مطالعه فرمودید این امر از بدو تولد فرزندان در کانادا برای والدین مقدور نمی باشد. مگر اینکه یکی از والدین در کشور کانادا مشغول به تحصیل باشد یا از طریق ویزای کار کانادا به این کشور ورود کرده و در این کشور اقامت داشته باشند. در صورتی والدین می توانند از طریق تولد فرزند در این کشور از اقامت دائم کانادا برخوردار شوند که سن فرزند متولد شده از 18 سال بیشتر شده باشد که بتواند بعنوان اسپانسرشیپ برای والدین خود در خصوص اقامت دائم اقدام نماید.

راه های اخذ اقامت خانواده از طریق تولد فرزند در کانادا:

 • ویزای کاری در کانادا
 • تحصیل در کانادا
 • سرمایه گذاری در کانادا

همان طور که مطالعه فرمودید این مقاله در باب تولد فرزند در کانادا نگارش شده است که والدین می توانند با به اتمام رسیدن این مقاله به اطلاعاتی جامعی در این خصوص برسند. اطلاع از زایمان در کانادا با ویزای توریستی و هزینه های آن از دیگر مواردی است که پیش از اقدام برای تولد فرزند مورد اهمیت خواهد بود، پیشنهاد می کنیم برای این امر مقاله فوق را مورد مطالعه قرار دهید. ما در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته ایم تا اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند را در اختیار متقاضیان این امر قرار دهیم که توصیه می شود در خصوص امر مهاجرت، پروسه اخذ تابعیت و اقامت از اطلاعات دقیق و کاربردی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

8 دیدگاه برای “تولد فرزند در کانادا

 1. اهرمی گفت:

  خیلی خیلی ممنون از مقاله ی خوب و کاربردیتون. ایا در اروپا هم کشوری هست که از طریق تولد فرزند در اون خاک اقامت بده؟

 2. مسعودی گفت:

  سلام
  من اکنون باردار هستم. قصد دارم فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورم. لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتوانم این کار را انجام بدهم؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام لطفا این مقاله مطالعه بفرماییدhttps://emigrationplus.com/%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d9%87%d8%b2%db%8c/

 3. سمیه گفت:

  باسلام
  برای زایمان در کانادا از کجا باید شروع کرد و مراحل و هزینه هاش رو میشه بفرمایین

 4. امیر حسین گفت:

  یک سوال داشتم اگر که بچه در کانادا به دنیا بیاد و ما هم بخواهیم همون لحظه اقامت کانادا رو بگیریم با ویزای کار باید یک بیزینس رو اونجا شروع کنیم یعنی مثل کار در شرکت و یا تاسیس یک شرکت و یا هر کار دفتری … و یا اینکه میشه مثلا با کار های مختلف مثل کاری خودم مد نظرم هست یعنی فیلمسازی هم اقامت کانادا رو بگیریم در واقع منظورم اینه که ویزای کار یعنی چی شامل چه مشاغلی میشه فرد درخواست کننده برای ویزا حتما باید انگیزش برای ویزا رو بگه مثلا اگه من بگم کارِ سینما و کارگردانی قابل پذیرشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما پروسه اقامت و تابعیت از طریق تولد فقط برای فرزند شما هست و پروسه کار کاملا جدا ا تولد هست شما باید شرایط اسکیل ورکر کانادا که امتیاز بندی روی سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبان هست و همچنین داشتن کارفرما دارای الویت هست ویزا را اخذ کنید

 5. النا گفت:

  سلام ببخشيد من ويزاى توريستى دارم براى كانادا و الان ٣ناهه هستم ميخواستم كانادا زايمان كنم و ميهمان خواهرم تا وقت زايمان باشم هزينه زايمان رو لطف ميكنيد بفرماييد؟؟؟؟؟؟ واينكه ميخواستم ببينم اصلا امكان پذير هست؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا این مقالرو مطالعه بفرماییدhttps://emigrationplus.com/%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d9%87%d8%b2%db%8c/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *