مهاجرت به کشور کانادا

تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

کانادا و آمریکا تنها کشورهای عضو G7 هستند که اصل خاک را پذیرفته اند، به همین دلیل ایرانی ها تمایل دارند برای تولد فرزند در کانادا اقدام کنند. در این مقاله که به وسیله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در این خصوص به سوالات ذیل پاسخ داده شده است:

 • هزینه زایمان در کانادا چقدر است؟
 • با ویزای توریستی می شود به اقامت کانادا رسید؟
 • کودک متولد در کانادا سریعا پاسپورت می گیرد؟

تعریف تابعیت در کانادا به صورت کلی

کسب تابعیت در هر کشوری توسط 2 معیار خون و خاک صورت می گیرد و بعضی از کشورها براساس در نظر گرفتن هر 2 معیار به متقاضیان گواهی تابعیت یا شهروندی ارائه می دهند. متقاضیان در صورتی می توانند در کشور مورد نظر از طریق معیار خون به عنوان شهروند محسوب شوند که مادر یا پدرشان شهروند آن کشور باشند. متقاضیان در صورتی از طریق معیار خاک شهروند یک کشور محسوب می شوند که در آن کشور به دنیا بیایند و قبل از 18 سالگی اقدام به دریافت تابعیت کنند.

در صورتی که افراد بخواهند تابعیت یک کشور جدید را بدست آورند، شرایط کسب تابعیت آن کشور بستگی به قوانینی که در آن کشور تعیین شده است دارد؛ این بدان معناست که در صورتی که کشور مقصد اجازه تابعیت مضاعف را به متقاضیان بدهد، متقاضیان میتوانند بدون ترک تابعیت کشور قبلی، تابعیت کشور جدید را نیز بدست آورند اما در صورتی که کشور مقصد اجازه داشتن تابعیت مضاعف را به متقاضیان ندهد، متقاضی باید تابعیت کشور قبلی خود را ترک کند. برخی از کشورها قوانین بسیار سختی برای کسب تابعیت دارند و متقاضیان باید شرایط منحصر به فردی برای کار داشته باشند.

مهاجرت به کانادا در سال 2021

راه های اخذ اقامت و تابعیت کانادا در سال 2021 از طرق زیر است که ما در این مقاله به روش تولد میپردازیم:

 • مهاجرت به کانادا از طریق تولد
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق تخصص برای کار در کانادا
 • از طریق خوداشتغالی

در این مقاله تولد فرزند در کانادا را تحلیل میکنیم و سعی میکنیم اطلاعات کاربردی در اختیار شما باشد.

شرایط تولد فرزند در کانادا

طبق برنامه مهاجرتی این کشور قصد دارد برای 300000 نفر متقاضی مهاجرت به کانادا اقامت دائم (PR) صادر نماید که انتخاب کانادا در خصوص این تعداد متقاضی بیشتر در خصوص پرونده های مهاجرت اقتصادی می باشد، طی همین برنامه ریزی دولت کانادا قصد دارد به میزان 172000 نفر حق شهروندی صادر نماید.

میزان درخواست برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نسبت به سایر کشورها بیشتر می باشد. که این میزان توانسته است بیش تر ذهن متقاضیان زیر 30 سال را به خود اختصاص دهد. قوانین مهاجرتی حاکم بر این کشور روز به روز در حال تغییر و به روزرسانی می باشد که متقاضیان مهاجرت می بایست قبل از هر گونه اقدامی در این باب با کارشناسان و وکلای مهاجرت مشاوره نمایند.

اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانون مصوب که سال 1997 پایه گذاری شده است هر فردی که از تاریخ 15 فوریه درون خاک کشور کانادا به دنیا آید میتواند از پاسپورت کانادایی برخوردار باشد. شرح وضع این کشور طبق این قانون بدین صورت می باشد که تولد فرزند برای اعطای شهروندی صرفا از طرق خاک نمی باشد بلکه شامل آب های داخلی و اراضی دریایی نیز می شود.

شهروندی کانادا به طور معمول با تولد کودک در کانادا بر اساس اصل “توجیهی صحیح” به دست می آید. بسیاری از کشورهای دیگر (از جمله کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، فرانسه، آلمان، نیوزیلند، اسپانیا، انگلستان و غیره) محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از طریق خاک دارند و اغلب نیاز به حداقل یک پدر و مادر برای داشتن تابعیت آن کشور میباشد.

هیچ کشور اروپایی شهروندی اتوماتیک را بر اساس تابعیت خاک اعطا نمی کند. در حال حاضر کانادا جزو معدود کشورهای توسعه یافته در سطح جهان محسوب می شود که شهروندی بدون ارائه قید و شرط برای کودکان متولد شده ارائه می نماید. در صورتی که فرزند در کانادا متولد شود، کودک بعنوان شهروند کانادایی محسوب میشود. حتی در شرایطی که کودک از والدینی که کانادایی نیستند متولد شود، کودک خودکار شهروند کانادایی میشود.

شرایط تولد فرزند در کانادا

استثناء قانون تولد فرزندان در کانادا

باید توجه داشت که اخذ اقامت دائم کانادا از بدو تولد فرزند برای پدر و مادر پذیرفته شده نمی باشد. در صورتی می توان این اقامت و بعد هم تابعیت را اخذ کرد که پدر یا مادر در این کشور کار کنند و یا به نوعی تایپ ویزای D را دریافت کنند. استثنائات به شرح ذیل است:

 • اجازه دولت خارجی در کانادا
 • کارمندان دولت خارجی در کانادا و یا سایر کشورها
 • سازمان های بین المللی خارجی
 • سازمان ملل متحد که دارای مصونیت دیپلماتیک در کانادا است.

هزینه های تولد فرزند در کانادا در 2021

هر نوزادی در خاک کانادا متولد شود، حتی اگر والدینش با ویزای توریستی به این کشور آمده باشند، مطابق قوانین این کشور پاسپورت کانادایی می گیرد. منتهی این مقوله که مزایای زیادی به همراه دارد، بسیار پر هزینه است. مهم ترین بخش هزینه های تولد در کانادا هزینه های بیمارستان است خصوصا برای کسانی که بیمه درمانی کانادا را نداشته باشند. این هزینه ها در سال 2022 به شرح ذیل می باشد:

انواع هزینه های بیمارستان برای تولد فرزند در کانادا حدود مبلغ بدون در نظر گرفتن بیمه به دلار کانادا
هر ویزیت پزشک یا ماما بین 100$ تا 150$
سونوگرافی بین 300$ تا 500$
زایمان طبیعی در بیمارستان بین 5000$ تا 8000$
سزارین در بیمارستان بین 10000$ تا 12000$

حقوق زایمان در کشور کانادا

حقوق و امتیازاتی که در کانادا از طریق تولد فرزند دریافت می گردد:

 • اقامت در این کشور یا سفر توریستی به آن بدون اخذ روادید
 • بهره گیری از تمامی خدمات شهروندی که شامل نظام آموزشی کم هزینه و سایر مزیت های اجتماعی می گردد و غیره

دولت کانادا برای خانواده ها در خصوص مهاجرت ارزش به سزائی قائل می باشد و این امکان را مهیا کرده که والدین در کنار فرزندان خود از اقامت موقت بهرمند شوند. این امر برای والدینی می باشند که قصد دارند از بدو تولد در کنار فرزندان باشند، بغیر از این والدین می توانند پس از تولد فرزند، همراه با فرزندشان به کشور خود بازگردند و در آینده هر زمان که کودک تمایل داشت می تواند در خصوص ادامه تحصیل و کار به کشور کانادا برود.

اقامت والدین در روش تولد فرزند در کانادا

از فکرهایی که در خصوص تولد فرزند توانسته است ذهنیت والدین را به خود مشغول نماید. اقامت دائم برای والدین می باشد که در حال حاضر همان طور که مطالعه فرمودید این امر از بدو تولد فرزندان در کانادا برای والدین مقدور نیست. مگر اینکه یکی از والدین در کشور کانادا مشغول به تحصیل باشد یا از طریق ویزای کار کانادا به این کشور ورود کرده و در این کشور اقامت داشته باشد. در صورتی والدین می توانند از طریق تولد فرزند در این کشور از اقامت دائم کانادا برخوردار شوند که سن فرزند متولد شده از 18 سال بیشتر شده باشد که بتواند بعنوان اسپانسرشیپ برای والدین خود در خصوص اقامت دائم اقدام نماید.

همان طور که مطالعه فرمودید این مقاله در باب تولد فرزند در کانادا نگارش شده است. اطلاع از زایمان در کانادا با ویزای توریستی و هزینه های آن از دیگر مواردی است که پیش از اقدام برای تولد فرزند مورد اهمیت خواهد بود. ما در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته ایم تا اطلاعات لازم در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند را در اختیار متقاضیان این امر قرار دهیم. توصیه می شود در خصوص امر مهاجرت، پروسه اخذ تابعیت و اقامت از اطلاعات دقیق و کاربردی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

سوالات متداول در باب اخذ تابعیت از طریق تولد در کانادا

برخی از سوالات متداول در خصوص اخذ تابعیت از این طریق عبارتند از:

 • کسب گذرنامه برای تولد در کانادا چگونه است؟ کودکانی که در خاک کشور کانادا، در محدوده هوایی و یا کشتی های کانادایی به دنیا می آیند، تابع و یا شهروند کانادا به حساب می آیند و می توانند در این کشور به طور دائمی بدون وجود هرگونه محدودیتی زندگی کنند.
 • مزایای تولد در کانادا چیست؟ کودکانی که در کشور کانادا به دنیا می آیند، به طور دائمی از تمامی خدمات و امکانات زندگی در کشور کانادا مانند تحصیل، خدمات درمانی، مسافرتی، کاری و غیره برخوردار می شوند و می توانند به بزرگترین کشورهای دنیا مانند انگلیس و آمریکا مهاجرت کنند.
 • آیا زایمان در کانادا موجب اقامت و تابعیت می شود؟ زایمان در کانادا برای والدین کودک متولد شده در خاک کانادا هیچ مزیتی از نظر اقامتی نخواهد داشت و فقط این اقامت و تابعیت برای کودک متولد شده غیر مقیم در کانادا است.
 • هزینه های تولد در کانادا چقدر می باشد؟ هزینه تولد طبیعی 5000$ تا 8000$ (دلار) است و تولد سزارین 10000$ تا 12000$ (دلار) می باشد.
 • در چه صورت والدین می توانند اقامت دائم کانادا را با تولد فرزند بگیرند؟ اگر کودک متولد شده در کانادا بالای 18 سال باشد می تواند از والدین خود حمایت کرده و برای اقامت دائم آن ها اقدام نماید.
4.7/5 - (32 امتیاز)

34 دیدگاه برای “تولد فرزند در کانادا

 1. سارا گفت:

  سلام ببخشید من ویزای توریستی دارم و تصمیم دارم برای زایمان برم کانادا ولی متاسفانه همسرم ویزا نداره میخواستم بدونم اگر پدر نوزاد نباشه بهش پاسپورت کانادایی میدن؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی نیست

 2. هانیه گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  تا چند ماهگی حق پرواز و ورود به خاک کانادا رو داریم؟ پایان ۶ ماهگی یا بیشتر؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   یک بخشی از این مسئله به سلامت جسمی شما بستگی داره.
   ولی باید در نظر داشته باشید که در برخی از مواقع از ورود خانم های باردار به کشور کانادا جلوگیری میشه در حالی که از نظر قانونی ممنوعیتی وجود نداره

 3. عارفه گفت:

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای اینکه فرزندرادرکانادابه دنیابیاوریم چه کارهاو چه چیزهایی لازمه اقدامات لازم راممنون میشم بگین

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید به صورت توریستی به کانادا برید و فرزنتون رو توی اون زمان به دنیا بیارید

 4. P گفت:

  با سلام
  در مورد زایمان در کانادا با ویزای توریستی،اگر فرزند متولد شده نیاز به بستری در بخش nicu یا مراقبت های ویژه به مدت چندین روز داشته باشد،با توجه به اینکه فرزند دارای پاسورت میشود،ایا هزینه آن را بیمه پرداخت میکند؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما زمانی که با ویزای تحصیلی یا کار وارد کانادا بشید، می تونید از این امکانات استفاده کنید.
   با ویزای توریستی کانادا متاسفانه نمی تونید استفاده کنید از این خدمات چون که بلافاصله بعد از تولد به فرزند شما پاسپورت نمی دن

 5. سمیرا گفت:

  سلام
  یه فرزند دارم و الان ماهه اول بارداری هستم .باتوجه با اینکه پرستار هستم میتونم فرزند دومم و کانادا به دنیا بیارم و اونجا خودم کار کنم و اقامت بگیریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای به دنیا آوردن فرزند در کانادا باید در ابتدا بررسی کنیدکه چند درصد شانس ویزا برای این کار خواهید داشت
   که در قدم اول باید روزمه شما بررسی شه به همین دلیل پیشنهاد میکنم ابتدا با ما تماس بگیرید

 6. شیما گفت:

  سلام و وقت بخیر
  دوتا پسرم با ویزای تحصیلی در مقطع ابتدایی در کانادا تحصیل میکنن و منم ویزای همراه دارم
  اگه بچه ی سومم در کانادا متولد شود میتونم تا ۱۸ سالگی همراه دو پسرم کانادا اقامت داشته باشم؟
  چقد احتمال داره اقامت دائم واسه خودم و دوتا پسر دیگه م که ویزای تحصیلی دارن داده بشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما میتونید در کانادا اقامتتون رو تمدید کنید و این احتمال که برای فرزندانتون اقامت دائم صادر بشه بسیار بالاست

 7. محمد گفت:

  با سلام
  بنده ویزای کاری برای کانادا دریافت کردم و همسر و دخترم ویزای همراه دارند. می خواستم بدونم چون همسرم سه ماهه باردار می باشند ایا تولید فرزند در کانادا مشمول هزینه های فوق الذکر با توجه به ویزای بنده می شود یا خیر؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما در هر صورت هزینه های اقامت و هزینه های بیمارستان رو دارید و این هزینه ها رو بایستی لحاظ کنید به عنوان تولد فرزندتون در کانادا

 8. نازنين گفت:

  سلام وقت بخير
  ببخشيد من ٣ ماهه باردارم ايا شانسي براي زايمان در كانادا دارم ؟؟؟ متاسفانه دير به فكر افتادم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   اگر شرایطی رو داشته باشید مثل اینکه از قبل ویزای مولتی کانادا رو اخذ کرده باشید این امکان وجود داره
   در غیر اینصورت بهتره که برای کشورهای دیگه ای اقدام کنید که این امکان برای شما وجود داره مثل اوکراین
   لطفا مقاله تولد در اوکراینرو مطالعه نمایید

 9. ثریا گفت:

  سلام خسته نباشید اگر کسی بخواهد در کانادا زایمان کند از چند ماهگی باید بره و چند ماه باید اونجا بمونه و هزینه اجاره آپارتمان برای اون مدت چقدر میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اول از همه باید شرایط رفتن به کانادا رو داشته باشید بهتره در ماه های ابتدایی باشه

 10. ندا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  جهت اطلاع دوستان که سوال میکنند در خصوص هزینه ها در بیمارستان سنت پاول ونکورتقربیا به دین صورت است.
  ۱۴۴۰۰ دلار دی پوزیت اولیه است برای دوشب ذکر میکنند که حتما سعی شود بیشتر از یک شب نمانید چون دلیلی ندارد مگر ناچار باشید.
  سعی کنید روز اول از دکتر جراح خود بخواهید که همان روز اول شما را مرخص کنند . تا قبل از ساعت ۱۲ شب روز بعد یک روز محاسبه میگردد. بعد از ۱۲ شب دوروز محاسبه می شود.
  معاینه روز ادل قیل زایمان حدود ۸۵۰ دلار
  در ساعت اولیه ریکاوری ۶۵۰ دلار محاسبه می شود ساعت بعد از ان حدود ۵۳۰ دلار . سعی کنید اگر مشکلی نیست قبل از اتمام ساعت اول از اطاق ریکاوری خارج شوید و بروید بخش.
  هزینه اطاق مادر ۳۶۵۰ دلار و کودک ۱۲۵۰ دلار.
  تزریق داروی بیهوشی ۱۵۰۰ دلار.
  مراقبت از مادرر۲۴۵۰ دلار.
  استفاده دارو ….. جمعش زیاد نمی شود.
  تا اینجا تقریبا ۱۲۶۰۰ دلار هرینه می شود.
  دکتر بیهوشی از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار دریافت میکند. در بیمارستان نورث ۵۰۰۰ دلار هم گرفته اند . هزینه دکتر بیهوشی نقدا و جدا از هزینه بیمارستان است بکه حداقل ۲۰۰۰ دلار نقد میگیرد.

  دکتر خانواده ۱۰۵ دلار و بعد که به دکتر متخصص معرفی میکند دکتتر متخصص روز اول ۴۵۰ دلار میگیرد و هزینه های بعدی ۸۰ دلار برای هر ویزیت . ماهای اول یک مرتبه است و اواخر هر یک هفته یکبار.
  هزینه هر سونوگرافی حدود۲۵۰ دلار
  هزینه ازمایش تیرویبد ۲۲ دلار
  هزینه ازمایش خون ۱۵۰ دلار

  هزینه دکترمتخصص و تیمش ۷۵۰۰ دلار که تاانجا که اطلاع دارم حدود۴۵۰۰ دلار را هم برگشت داده اند.
  این کا هزینه ها است.
  اگر خدای ناکرده بچه زردی داشته باشد . هزینه ازمایش زردی در بیمارستان ۳۲ دلار و بیرون ۱۴ دلار.
  هزینه دکتردر بیمارستان برای درمان ۸۵۰ دلارو هزینه بستری یک شب ۳۶۷۰ که بادارو واستفاده از دستگاه حدودا ۳۹۰۰ دلاردر نظر بگیرید.
  البته حدود ۳۵۰ دلار هم دکتر روز بعد که طبابت میکنند اضافه می شود.
  هرچند که در اینجا معمولا زردی رو به بالا را بستری نمی کنند ولی اگر در حد ۲۸۰ به بالا بود توصیه می شود که بستری کنید که احتمالا دستور بستری را هم میدهند.

  1. داوری گفت:

   سلام
   متشکر از انتقال تجربیات با ارزشتون

 11. محمد گفت:

  سلام و عرض ادب.ایا کشورهای حاشیه خلیج فارس هم این قانون تولد رو دارند ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خیر میتونید برای کشور اوکراین هم اقدام کنید

 12. مهلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم هزینه های زایمان در کانادا در صورتیکه با ویزای توریستی یا دعوت نامه بخوام برم از ۳۰۰ میلیون بیشتر میشه؟ فقط میخوام بچمو اونجا به دنیا بیارم و قصد موندن ندارم

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   چیزی در حدود 30 هزار دلار هزینه در برداره

 13. النا گفت:

  سلام ببخشيد من ويزاى توريستى دارم براى كانادا و الان ٣ناهه هستم ميخواستم كانادا زايمان كنم و ميهمان خواهرم تا وقت زايمان باشم هزينه زايمان رو لطف ميكنيد بفرماييد؟؟؟؟؟؟ واينكه ميخواستم ببينم اصلا امكان پذير هست؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما، لطفا مقاله زایمان در کانادا با ویزای توریستی و هزینه های آن را مطالعه بفرمایید.

 14. امیر حسین گفت:

  یک سوال داشتم اگر که بچه در کانادا به دنیا بیاد و ما هم بخواهیم همون لحظه اقامت کانادا رو بگیریم با ویزای کار باید یک بیزینس رو اونجا شروع کنیم یعنی مثل کار در شرکت و یا تاسیس یک شرکت و یا هر کار دفتری … و یا اینکه میشه مثلا با کار های مختلف مثل کاری خودم مد نظرم هست یعنی فیلمسازی هم اقامت کانادا رو بگیریم در واقع منظورم اینه که ویزای کار یعنی چی شامل چه مشاغلی میشه فرد درخواست کننده برای ویزا حتما باید انگیزش برای ویزا رو بگه مثلا اگه من بگم کارِ سینما و کارگردانی قابل پذیرشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما پروسه اقامت و تابعیت از طریق تولد فقط برای فرزند شما هست و پروسه کار کاملا جدا ا تولد هست شما باید شرایط اسکیل ورکر کانادا که امتیاز بندی روی سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبان هست و همچنین داشتن کارفرما دارای الویت هست ویزا را اخذ کنید

 15. سمیه گفت:

  باسلام
  برای زایمان در کانادا از کجا باید شروع کرد و مراحل و هزینه هاش رو میشه بفرمایین

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید

 16. مسعودی گفت:

  سلام
  من اکنون باردار هستم. قصد دارم فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورم. لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتوانم این کار را انجام بدهم؟؟

 17. اهرمی گفت:

  خیلی خیلی ممنون از مقاله ی خوب و کاربردیتون. ایا در اروپا هم کشوری هست که از طریق تولد فرزند در اون خاک اقامت بده؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله کشور اوکراین نیز از این طریق به شما و فرزندتون اقامت میده
   لطفا مقاله تولد در اوکراین رو مطالعه بفرمائید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.