ویترین

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

یکی از دلایل مهم ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان این است که تاسیس این نوع شرکت نه نیاز به سرمایه زیاد و نه تشریفات زیادی است. بلکه وجود حداقل 2 نفر و نیز سرمایه حداقل 1 میلیون ریالی برای تاسیس این شرکت کافی است. از همین جهت، تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان یکی از متداولترین نوع شرکت های تجاری محسوب می شود. شما از این طریق می توانید در انواع زمینه های تولیدی، صنعتی، پتروشیمی، فنی و مهندسی، خدماتی و غیره در استان هرمزگان فعالیت کرده و کسب درآمد کنید. توصیه می شود برای دریافت آخرین اطلاعات حقوقی و مهاجرتی و مشاوره رایگان در اینباره حتما با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

 • شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان چیست؟
 • بهترین نوع شرکت برای ثبت در این استان کدامند؟
 • هزینه ثبت شرکت در این استان چقدر است؟
 • آیا ثبت شرکت در هرمزگان می تواند امتیازات مالی به همراه داشته باشد؟
 • فرایند ثبت شرکت در این استان چقدر زمان لازم دارد؟

چه نیازی به ثبت شرکت است؟

شاید تا بحال سوال فوق برای شما نیز پیش آمده باشد که چه دلیلی برای ثبت شرکت وجود دارد. برای اطلاع از ضرورت تشکیل شرکت ابتدا باید با تعریف آن آشنا شد. شرکت نهاد یا سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل است که نشانگر همکاری دو یا چند نفر (حقیقی یا حقوقی) برای دست یابی به یک هدف خاص می باشد. حالا امکان دارد شرکت تجاری و غیرتجاری باشد. شرکت های تجاری عمدتا با هدف کسب سود اقتصادی اما شرکت های غیرتجاری یا موسسات عمدتا برای اهداف غیرانتفاعی تشکیل می شود. اما آنچه که باعث تشکیل شرکت می شود، مزایا و امتیازاتی است که افراد در قالب شرکت به دست می آورند که از قرار ذیل می باشد:

 • تجمیع سرمایه های خرد و تخصص های مختلف
 • تقسیم منافع و یا ضررها بین اعضا
 • اخذ مجوز تاسیس نمایندگی
 • امکان اخذ مجوزها و یا اعتبارات
 • فرصت انجام پذیره نویسی و ورود به معاملات بورس
 • امکان مشارکت در انواع قراردادهای مناقصه یا مزایده

آشنایی با شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

امکان تشکیل شرکت های مختلفی در هرمزگان وجود دارد. در این بین، شرکت با مسئولیت محدود نیز نوعی شرکت تجاری است که شرایط و مقررات خاص خود را دارد و امکان ثبت آن در هرمزکان فراهم است. این نوع شرکت شرایط آسانی برای ثبت دارد و شاید برای همین است که خیلی از سرمایه گذاران و کارآفرینان هرمزگانی در وهله اول به دنبال تشکیل این نوع شرکت تجاری هستند. برای تعریف ساختار این نوع شرکت می توان به مواد 94 و 95 قانون تجارت ایران مراجعه کرد:

ساختار شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

شرکت سهامی یا شرکت مسئولیت محدود در هرمزگان؟!

خیلی از هموطنان که با ساختار برخی از شرکت های تجاری آشنا هستند این سوال را مطرح می کنند که آیا امتیازات تشکیل شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان بیشتر از شرکت سهامی است. برای اطلاع از پاسخ این سوال باید دست به یک مقایسه همه جانبه زده و این دو شرکت را با هم مقایسه کنیم. شرکت با مسئولیت محدود را می توان با 2 نفر شریک هم پیمان تشکیل داد اما برای تشکیل شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر و شرکت سهامی عام حداقل 5 نفر صاحب سهام لازم است. جهت تشکیل شرکت با مسئولیت محدود، با سرمایه خیلی پایین ولو اندک نیز می توان اقدام کرد ولی در شرکت های سهامی اینچنین نیست. از این گذشته شرایط مدیریت این نوع شرکت بگونه ای است که با تک مدیر نیز می توان شرکت با مسئولیت محدود را مدیریت کرد.

اما شرکت های سهامی نیز یکسری مزایا نسبت به شرکت با مسئولیت محدود دارند. اولین امتیاز آنها این است که سرمایه شرکت به صورت سهام بوده و از همین رو نیز بخشی از سرمایه شرکت را می توان از طریق فروش سهام تامین کرد. در حالیکه در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه به صورت سهم الشرکه نقد و غیر نقد بوده و مجموعا توسط شرکا تامین می شود. مزیت مهم دیگر این شرکتها امکان انتقال آسان برگه های سهام می باشد که در شرکت مسئولیت محدود اینطور نبوده و انتقال سهم الشرکه منوط به توافق اکثر شرکاست.

شروطی بر ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

بر اساس موادی از قانون تجارت (ماده 96، 97 و 100) شروط اصلی تشکیل شرکت با مسئولیت محدود 2 شرط اصلی است. شرط اول تدوین و تکمیل شرکتنامه می باشد و بدون ارائه این سند مهم اصلا امکان تشکیل شرکت تجاری در هرمزگان وجود ندارد. شرط دوم نیز تامین سرمایه شرکت می باشد که بدون آن تشکیل شرکت میسر نیست و شرکا در قالب شرکت با مسئولیت محدود می توانند به دو روش این سرمایه را تامین کنند:

روش های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

همان طوری که گفته شد، تنظیم شرکتنامه و اساسنامه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان جز الزامات اصلی محسوب می شود. معمولا فرم آماده هم شرکتنامه و هم اساسنامه در سامانهثبت شرکت ها موجود بوده و متقاضیان می توانند ضمن دانلود این فرم با محتوای آن نیز آشنا شوند. محتوایی که لازم است در شرکتنامه قید شود شامل موارد ذیل است ولی منتها باید توجه کرد که بموجب ماده 97 قانون تجارت، بند میزان سهم الشرکه غیرنقدی حتما باید در این سند گنجانده شود والا این سند از درجه اعتبار ساقط است:

موارد محتوای شرکتنامه
مورد 1 نام شرکت و نوع شرکت
مورد 2 نوع شرکت (از بین شرکتهای هفتگانه)
مورد 3 آدرس محل شرکت
مورد 4 فهرست شرکا
مورد 5 مدت شراکت
مورد 6 سرمایه شرکت
مورد 7 مقدار سهم الشرکه
مورد 8 مدیر یا هیات مدیران
مورد 9 زمان پردازش حساب شرکت
مورد 10 شرایطی بر انحلال شرکت
مورد 11 آدرس شعب احتمالی
مورد 12 بازرس شرکت
مورد 13 امضاء شرکا

شروطی بر ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

همانند هر پروسه ای، فرآیند ثبت شرکت در هرمزگان مشتمل بر طی مراحل مختلفی است که مرحله اول با گردآوری اسناد و مدارک لازمه شروع می شود. در گام بعدی این فرآیند موسسان با مراجعه به سامانه موسوم به سامانه ثبت شرکت ها اقدام به مواردی همچون درج مشخصات شرکا، نوع شرکت تجاری، انتخاب نام شرکت، نگارش اسناد حائز اهمیت شرکت کرده و در ادامه نیز با پرینت و امضا این اسناد، کل مدارک را جهت تایید نهایی کارشناس به نشانی اداره ثبت ارسال می کند. فقط در صورت تایید نهایی توسط کارشناس اداره ثبت، پیش نویس آگهی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان صادر می شود. با این تفاسیر، کل مراحل شش گانه برای ثبت شرکت در هرمزگان از این قرار است:

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

لازم به ذکر است که اعلان نتیجه تایید نهایی کلا 3 روز کاری طول می کشد. پس از دریافت پیش نویس آگهی، موسسان شرکت به مرحله آخر از این فرآیند یعنی انتشار آن آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی به آدرس اینترنتی www.rrk.ir می رسند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان

نهایتا اطلاع از اسناد و مدارک ضروری جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هرمزگان برای موسسان این شرکت مهم است. مدارک مذکور برای تحویل به اداره ثبت شرکت ها عبارتند از:

 • فوتوکپی از مدارک شناسائی برای شرکا
 • 2 برگه تقاضانامه تکمیل و امضای شده شرکا
 • 2 برگه شرکت نامه تکمیل و امضای شده شرکا
 • دو برگه اساسنامه تکمیل و امضای شده شرکا
 • 2 برگه صورت جلسه مجمع موسسان و هیات مدیران شرکت
 • مجوز الزامی برای انجام فعالیت تجاری
 • گواهی اسعلام عدم سوء پیشینه کیفری برای مدیران

کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا درباره فرآیند ثبت شرکت در کشورهای مختلف جهان مثل ثبت شرکت در مجارستان یا ثبت شرکت GmbH در اتریش نیز اطلاعات مهم و با ارزشی به هموطنان ارائه دهند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :