مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان
میانگین امتیاز 5 تعداد 1

اقتصاد پویا و قدرت اقتصادی کشور انگلستان، تمایل به ثبت شرکت در انگلستان را افزایش داده است. امنیت بالای سرمایه گذاری در کشور انگلستان نیز برای سرمایه گذاران اطمینان خاطر ایجاد می کند. در سال2019، کشور انگلستان با حفظ رتبه امنیت سرمایه گذاری خود در سال 2018، نهمین اقتصاد امن جهان نامگذاری شده است.

حمایت های دولت کشور انگلستان نیز بر جاذبه های سرمایه گذاری در این کشور می افزاید. یکی از بهترین راه های کارآفرینی در انگلستان، ثبت شرکت در این کشور است. حال شرایط ثبت شرکت در انگلستان بعنوان یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور را بررسی می کنیم.

اقتصاد کشور انگلستان

پیش از هرگونه اقدام برای ثبت شرکت در انگلستان باید از شرایط اقتصادی این کشور آگاه باشید. اقتصاد کشور انگلستان تک بعدی نیست و در زمینه های مختلفی فعالیت می کند. از جمله زمینه های فعالیت ارگان های مختلف اقتصادی انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کشاورزی،
 • شیلات و ماهیگیری،
 • بازار بورس،
 • ساخت و ساز،
 • توریسم.

کشور انگلستان با تمرکز بر کشاورزی و دامداری، 60% از غذای مورد نیاز کشور خود را تامین می کند. این در حالی است که تنها 2% از شاغلین این کشور در این زمینه فعالیت می کنند. بخش تولید در کشور انگلستان همان حوزه ایست که بیشترین سرمایه خارجی را جذب می کند. همچنین صنعت توریسم در کشور انگلستان نیز در حدود 10% از سرمایه این کشور را تامین می کند.

ثبت شرکت در انگلستان

همه ی افراد خارجی مجاز هستند تا شرکت خود را در کشور انگلستان افتتاح کنند. برترین راه ثبت شرکت در انگستان، ثبت شرکت های خصوصی در این کشور است. در این صورت تمام سرمایه شرکت پس از پرداخت مالیات های قانونی در اختیار صاحبان شرکت خواهد بود.

شما باید حتما یک مدیر اجرایی را نیز برای شرکت خود در نظر بگیرید. شما همچنین باید یک سهامدار را نیز به عنوان صاحب اصلی شرکت معرفی کنید. تمام ضوابط پذیرفته شده میان سهامداران باید به صورت مکتوب و قانونی ارائه شود.

همچنین کلیه مدارک شناسایی افرادی که حداقل 25% از سهام شرکت را در اختیار دارند نیز باید ارائه شود. امضای قانونی کلیه افرادی که حق امضا در اختیار دارند نیز باید در مراجع قانونی ثبت شود.

هزینه ثبت شرکت در انگلستان

در صورتی که عنوان شرکت خصوصی محدود در نام شرکت شما باشد، امکان ثبت آنلاین شرکت برای شما وجود دارد. در این صورت پرداخت تنها 12 پوند قادر خواهید بود شرکت خود را ثبت کنید. پروسه ثبت شرکت به صورت رسمی در این حالت در حدود 24 ساعت به طول می انجامد.

در غیر این صورت باید از ادارات معتبر پستی برای ثبت شرکت در انگلستان استفاده کنید. پروسه ثبت شرکت در این حالت 8 تا 10 روز به طول خواهد انجامید. هزینه ثبت شرکت در این حالت به 140 پوند خواهد رسید. توجه داشته باشید اختلاف هزینه ها مربوط به نوع شرکت هاست نه نوع پرداخت هزینه ثبت آن.

انتخاب مدیر اجرایی

یکی از مهم ترین وظایف شما در هنگام ثبت شرکت در انگلستان، انتخاب مدیر اجرایی شرکت است. مدیر اجرایی مسئول اصلی اداره شرکت و پیشبرد اهداف آن خواهد بود. مسئولیت هرگونه تخلف مالی و یا عدم تطابق حساب های مالی به عهده مدیر اجرایی است.

مدیر اجرایی باید حداقل 16سال کامل باشد و از مدیریت شرکت منع نشده باشد. هیچ گونه اجباری برای زندگی مدیران اجرایی در کشور انگلستان وجود ندارد.

با این حال آدرس شرکت و نام مدیر اجرایی آن باید به صورت عمومی معرفی شود. در صورتی که مدیر اجرایی یک فرد غیر اروپایی باشد، باید برای برعهده گرفتن این مسئولیت ویزای کار انگلستان دریافت کند.

ثبت نام مالیاتی

یکی از مهم ترین وظایف شما پس از ثبت شرکت در انگلستان، معرفی خود به اداره مالیات این کشور است. شما حداکثر سه ماه فرصت خواهید داشت تا پس از شروع کار، ثبت نام مالیاتی خود را کامل کنید.

منظور از شروع کار، گذراندن همه مراحل از جمله تبلیغات، اجاره یا خرید مکان و استخدام نیروی کار است. برای ثبت نام مالیاتی شرکت خود به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • شماره ثبت رسمی شرکت در انگلستان،
 • تاریخ شروع رسمی کار در کشور انگلستان،
 • تاریخ دقیق پایان سال تجاری که برنامه های شما بر اساس آن تنظیم شده است.

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، به شما گفته خواهد شد که در چه زمانی مالیات خود را بپردازید.

company-registration-in-the-uk1

مزایای ثبت شرکت در انگلستان

پیش از اقدام برای هرگونه فعالیت اقتصادی بخصوص در خارج از کشور باید از مزایای آن اطلاع کافی داشته باشید. ثبت شرکت در انگلستان نیز می تواند مزایای بسیاری زیادی برای سرمایه گذاران داشته باشد. برخی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در انگلستان عبارتند از:

 • سرعت بالای رسیدگی به کارهای اداری ثبت شرکت،
 • کم بودن هزینه های ثبت شرکت در انگلستان،
 • امکان بهرمندی از وکلای قانونی برای ثبت شرکت،
 • عدم اجبار برای اقامت در کشور انگستان،
 • امکان اقامت در کشور انگلستان،
 • امکان همراه داشتن خانواده هنگام اقامت در انگلستان،
 • امکان بدست آوردن اقامت دائم کشور انگلستان پس از 5 سال،
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان،
 • امکان ثبت شرکت با استخدام تنها یک نفر،
 • مالیات 23 درصدی بر سود شرکت،
 • امکان سفر به کشور های اروپایی بدون نیاز به گذرنامه،
 • عدم احتیاج به مدرک معتبر زبان انگلیسی.

ثبت شرکت در انگلستان، یک فرصت بسیار مناسب اقتصادی و اقامتی در اروپاست. ثبت شرکت در این کشور به افراد اجازه خواهد داد تا بصورت داوطلبانه اقامت در کشور انگلستان را انتخاب کنند. در صورتی که شرکت خود را ثبت کنید، قادر خواهید بود تا شخصی را بعنوان مدیر اجرایی انتخاب کنید. این فرد را می توانید از شهروندان غیر اروپایی انتخاب کرده و امکان مهاجرت وی را با اخذ ویزای کار در انگلستان فراهم کنید.

در همین زمینه مقاله «مهاجرت کاری به انگلستان» را نیز برای مطالعه در نظر داشته باشید. ثبت شرکت در انگلستان بعنوان یک کارآفرینی در کشور انگلستان شناخته می شود و مورد حمایت دولت قرار خواهد گرفت. وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با آگاهی کامل از شرایط مهاجرت می توانند علم شما از سرمایه گذاری در انگلستان را افزایش دهند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =