ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایرلند

ثبت شرکت در ایرلند

قوانین ثبت شرکت در ایرلند

مهاجرت به کشور ایرلند به طرق مختلف امکان پذیر می ­باشد که یکی از این راه­ ها سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایرلند است که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم. کشور ایرلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می­ باشد و انتخاب نوع تجارت در این کشور آزاد است و همچنین به دلیل واحد پول این کشور که یورو می­ باشد، مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت قرار گرفته است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد شرایط سرمایه گذاری، ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز به متقاضیان می­ باشد.

کشور ایرلند یک جزیره در شمال غرب اروپا می ­باشد، پایتخت این کشور، شهر دوبلین و زبان رسمی مردم آن، دو زبان ایرلندی و انگلیسی می­ باشد. کشور ایرلند مرز مشترکی با کشور ایرلند شمالی دارد و به همین دلیل به ایرلند جنوبی نیز مشهود است. سومین جزیره بزرگ قاره اروپا و بیستمین جزیره بزرگ سرتاسر دنیا، جزیره ایرلند می­ باشد، این کشور دارای 4 استان است که پایتخت این کشور در استان لینستر قرار دارد، دیگر استان های این کشور، اولستر، کناخت و مانستر می ­باشند. آب و هوای کشور ایرلند، معتدل و در بیشتر روزهای سال، شاهد بارندگی زیاد می­ باشد، همچنین این کشور دارای دو مجلس به نام­های سنا و ملی است. نرخ تورم در این کشور حدود 7% و نرخ بیکاری نیز حدود 5% می­ باشد، جمعیت کشور ایرلند نیز در حدود 4 میلیون نفر می باشد.

سهم سرمایه یک شرکت در ایرلند

اساس نامه یک شرکت، مجموعه­ای از فعالیت­های متنوع می ­باشد که به طور تدوین شده بوجود آمده است، در بخش مدون کد NACE  مورد احتیاج می­باشد که به شرح فعالیت ­های اصلی و مهم شرکت برای اهداف آماری استفاده می­ شود. در اساس نامه شرکت، مدیریت و نحوه کنترل شرکت به طور کامل، شرح داده شده است و علاوه بر این حقوق و وظایف سهام داران به صورت کامل تعیین شده است، مدیران و کارکنان می­ بایست به صورت کامل بر طبق اساس نامه رفتار نمایند.

متقاضیان برای ثبت شرکت، ابتدا می­ بایست نام شرکت را انتخاب نمایند و نام انتخابی می­ بایست خاص باشد و 2 الی 3 روز کاری به زمان نیاز است تا موسسه ثبت شرکت در اروپا، شرکت را ثبت نماید. همچنین آدرس شرکت یا دفتر می­بایست کاملاً مشخص شده باشد و پس از آن در مالیات شرکتی ثبت نام نمایید، شرکت­ های خصوصی وابسته به سهام، قادر خواهند بود سرپرست انفرادی یا شخصی داشته باشند که در این صورت می ­بایست منشی شرکت مشخص باشد.

قوانین ثبت شرکت در ایرلند

بعد از ثبت شرکت در ایرلند، می­ بایست تعیین گردد که مدارک قانونی و کلیه فعالیت­ های رسمی در شرکت انجام می ­شود و به همین دلیل آدرس ذکر شده نباید آدرس حسابدار، وکیل و یا عامل ثبت باشد. آدرس ثبت شده برای یک شرکت بسیار مهم می­باشد زیرا تمامی اسناد از کمیسیون درآمد و اداره ثبت شرکت، نیاز به یک مدیر عامل با شرایط مورد نیاز از جمله حداقل سن وی می­ بایست 18 سال باشد و همچنین وی می­ بایست اقامت دائم کشورهای حوزه اتحادیه اروپا را داشته باشد.

در شرایط که مدی رعامل مقیم اروپا نباشد، می­توان شرکت را به نام شخصی غیر مقیم کشورهای اتحادیه اروپا نیز ثبت کرد، همچنین هر شرکت می­بایست از حداقل 2 نفر تشکیل شود، یکی از آنها، مدیر و دیگری نیز در سمت دبیری فعالیت نماید. در مقاله ثبت شرکت در ایرلند، به انواع ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز پرداخته خواهد شد اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می ­توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه استفاده نمایید.

وظایف کارکنان یک شرکت در ایرلند

داشتن یک معاون برای یک شرکت ایرلندی، الزامی می­باشد که برخی از وظایف قانونی معاون شامل تشکیل پرونده کلیه مدارک لازم، افتتاح حساب مربوط به شرکت، تضمین قانونی شرکت و غیره می باشد. منشی یک شرکت، وظایف مرتبط با اظهارنامه ­های سالیانه و انجام کارهایی که در اساس نامه تدوین گردیده را بر عهده دارد، در صورتی که مدیرعامل، ساکن کشور ایرلند نباشد، بهتر است معاون شرکت با توجه به وظایف گسترده ای که دارد، از اشخاص ساکن کشور ایرلند انتخاب گردد. الزامات اولیه ثبت شرکت در ایرلند شامل فرستادن یک نسخه از قوانین شرکت، تکمیل فرم A1 که مربوط به مشخصات مدیران و کارکنان است، معاون شرکت، سرمایه اولیه، فعالیت اصلی شرکت و کد NACE می باشد. هدف و فعالیت اصلی شرکت با توجه به کد NACE می­ بایست تعیین شود.

ثبت شرکت در ایرلند

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایرلند

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایرلند به شرح زیر می ­باشد:

 • نام شرکت را به ایرلندی داشته باشید.
 • پیش نویس قانون اساسی
 • تخصیص طبقه بندی کد NACE
 • تشکیل پرونده الکترونیکی
 • پرداخت هزینه­ های ثبت شرکت
 • گواهی ثبت
 • تکمیل و پر کردن فرم 11
 • داشتن برنامه تجاری مشخص شده

برای صدور سهام، نقل و انتقال سهام، انتصاب و استعفای افسران، جلسات هئیت مدیره و … می ­بایست مدارک مورد نیاز را ارائه دهید، ثبت نام شامل موارد 24 اشتراک گواهی نامه، ثبت نام از کاربران و اشتراک، ثبت نام از دبیران و مدیران و ثبت نام از رهن می باشد.

انواع شرکت در کشور ایرلند

انواع مختلف شرکت­ های کشور ایرلند به شرح زیر می ­باشند:

 • شرکت خصوصی محدود به سهام در ایرلند
 • شرکت با فعالیت­ های معین در ایرلند
 • شرکت غیرانتفاعی در ایرلند
 • شرکت نا محدود در ایرلند
 • شرکت با مشارکت محدود در ایرلند
 • شرکت محدود عمومی در ایرلند
 • شرکت به صورت شعبه در ایرلند

مزایای ثبت شرکت در ایرلند

فواید و مزایای سرمایه گذاری در ایرلند و ثبت شرکت در آن شامل مناسب برای ثبت شرکت مشارکتی، پایین بودن هزینه­ های مورد نیاز برای ثبت شرکت، داشتن زیرساخت­های قوی در زمینه مخابرات و اینترنت، تنها کشور انگلیسی زبان است که عضو اتحادیه اروپا می­ باشد و همچنین واحد پول این کشور، یورو است، پایین بودن نرخ مالیات و در لیست بهترین کشورهای جهان برای تجارت می­ باشند. اگر متقاضیان خواستار ثبت شرکت در ایرلند و روش­ های دیگر اخذ اقامت به این کشور می ­باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می ­توانند شما را در این امر یاری دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *