ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

ثبت شرکت در لهستان

شرایط ثبت شرکت در کشور لهستان

برای مهاجرت به لهستان روش های مختلفی نظیر ثبت شرکت در لهستان وجود دارد که متقاضیان از آن طریق برای اخذ اقامت اقدام می نمایند. بسیاری از افراد تمایل دارند از روش تحصیلی به این کشور ورود کنند، برخی از افراد برای کار در کشور لهستان اقدام می نمایند اما ثبت شرکت در لهستان نیز با توجه به شرایط و قوانین این کشور می تواند روش خوبی برای اخذ اقامت کشور لهستان محسوب شود. کشور لهستان از سرمایه گذارانی که تمایل به ثبت شرکت یا سرمایه گذاری را دارند استقبال نموده و مشتاق به جذب این افراد می باشد.

این کشور فرصت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار را به متقاضیان می دهد تا در نهایت به کار و اقامت این کشور دست یابند. از مهمترین صنایع در کشور لهستان می توان به صنعت خودروسازی، کشتی سازی، نساجی، معادن ذغال سنگ، تولید غذا، نوشیدنی، خدمات مالی، حمل و نقل و …. اشاره کرد. بخش های مربوط به کشاورزی، املاک و مستغلات نیز فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری افراد محسوب می شود.

شرایط ثبت شرکت در لهستان

اشخاص حقوقی که تمایل به ثبت شرکت در کشور لهستان دارند باید از طریق تکمیل فرم های آنلاین مربوط به ثبت شرکت، شرکت خود را در دادگاه ملی این کشور به ثبت برسانند. پس از ثبت شرکت به شرکت مورد نظر شماره مالیاتی و شناسایی تعلق می گیرد که توسط آن می توان حساب بانکی افتتاح نمود و میزان سرمایه ابتدایی را به عنوان سپرده وارد کرد. تمامی اطلاعات مربوط به اسامی و مشخصات اعضا، میزان سرمایه، آدرس و مشخصات شرکت، هیئت های نظارتی، هزینه ها و پرداخت ها و …. در ریجستری مربوطه قابل دسترسی می باشد.

همچنین برای ثبت شرکت در کشور لهستان به طرح تجاری یا بیزنس پلن نیاز است که باید نسبت به مواردی نظیر خلاصه کار و اهداف شرکت، تعیین مدیران، محصولات و خدمات، سهام و هزینه های برآورد شده، گواهی تمکن مالی نوشته شده و به تایید برسد. انواع شرکت در کشور لهستان شامل موارد زیر است:

  •  شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت سهامی
  • شرکت های مشارکت مدنی
  • شرکت های خارجی فعال

ثبت شرکت در لهستان با مسئولیت محدود

یکی از رایج ترین نوع شرکت های تجاری در کشور لهستان، شرکت با مسئولیت محدود می باشد. میزان سرمایه ابتدایی برای ثبت این نوع از شرکت 5 هزار زلوتی (واحد پول لهستان) می باشد که از محبوب ترین انواع ثبت شرکت است. اعضای هیئت مدیره این نوع شرکت از یک یا چند نفر تشکیل می گردد که ارزش هر سهم حدود 50 زلوتی PLN می باشد. نخستین قدم برای ثبت این نوع از شرکت تهیه اساسنامه حاوی اطلاعات جزئی کسب و کار و نام آن، اهداف شرکت، میزان سرمایه و ارزش سهام، اسامی سهام داران، هیئت مدیره و …  و ثبت آن در دفاتر رسمی می باشد. سهام داران به میزان سرمایه اولیه ای که وارد شرکت می نمایند باید مسئول تعهدات شرکت باشند و توجه به این نکته ضروری است که تداوم شرکت به پرداخت مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده وابسته می باشد.

شرکت سهامی در لهستان

به طور معمول نهادهای حقیقی یا حقوقی در کشور لهستان برای آغاز کسب و کارهای بزرگ اقدام به تاسیس شرکت سهامی می نمایند. افرادی که در اتحادیه اروپا حضور دارند و با شرایط خاص افرادی که خارج از اتحادیه اروپا سکونت دارند می توانند با ثبت این شرکت در دادگاه ملی لهستان، شرکت مذبور را در این کشور ثبت نموده و در نهایت اقامت لهستان را دریافت نمایند.

میزان سرمایه ابتدایی برای ثبت این نوع از شرکت 100000 PLN می باشد. اعضای این شرکت را می تواند یک هیئت مدیره و یک هیئت نظارت اجرایی تشکیل دهد که موظف اند بر هیئت مدیره، مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده شرکت نظارت کنند. سهام داران به میزان سرمایه اولیه ای که وارد شرکت می نمایند باید مسئول تعهدات شرکت باشند که سهام این افراد در بورس اوراق بهادار عرضه و قیمت گذاری می شود. امکان تبدیل سرمایه به سهام برای دستیابی به سود برای متقاضیان این امر وجود دارد.

شرکت مشارکت مدنی در لهستان

دو نهاد حقیقی یا حقوقی در کشور لهستان می توانند برای آغاز کسب و کاری کوچک در این کشور اقدام به تاسیس شرکت مشارکت مدنی نمایند. شرکای این امر باید شراکت نامه خود را در دادگاه ملی لهستان ثبت نموده و میزان دارایی های خود را خواه منقول و خواه نامنقول مشخص نمایند. توجه به این نکته ضروری است که تداوم شرکت به پرداخت مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده وابسته می باشد.

متقاضی ثبت شرکت در لهستان می تواند شعبه شرکت مادر خود را در لهستان به ثبت برساند. برای این امر باید دفتر یا شرکتی در این خصوص راه اندازی گشته و شرکت و نوع فعالیت آن مشخص گردد. میزان سرمایه و قوانین مربوط به نمایندگی ها و شعبات در کشور لهستان تحت نظارت شرکت مادر بوده و سرمایه گذاری صورت گرفته در این امر کمتر از شرکت مادر برآورد می گردد. توجه به این نکته ضروری است که مسئولیت این شرکت محدود بوده و باید تمامی قوانین شرکت مبنی بر مالیات و حسابداری کشور لهستان می باشد.

ثبت شرکت در لهستان

هزینه زندگی در لهستان

یکی از مواردی که قبل از هر اقدامی باید مورد توجه قرار داد بررسی هزینه های رندگی در آن کشور است. در جدول زیر لیست برخی از هزینه های زندگی را در کشور لهستان بررسی نموده ایم.

اجاره یک آپارتمان شراکتی (یا خوابگاه) 80-150 €
غذا 100-150 €
حمل و نقل (در شهرستان های بزرگ) 15-20 €
تلفن/ تلفن همراه، اینترنت، تلویزیون 20-30 €
کتاب 30-50 €
سایر هزینه های (اوقات فراغت/ سرگرمی) 70-100 €

خرید شرکت فعال در لهستان 

به طور معمول برای راه اندازی یا ثبت شرکت در این کشور حداقل یک ماه زمان نیاز است اما سرمایه گذاران می توانند برای ثبت شرکت در این کشور، اقدام به خرید یک شرکت آماده نمایند که زمان لازم برای این پروسه کمتر از دو روز پیش بینی شده است. تمامی امورات حقوقی و ثبتی شرکت های مورد نظر انجام گشته و حساب های بانکی و مالیاتی فوق مشخص شده است و متقاضیان می توانند به راحتی با اخذ مجوزهای لازم شرکت مورد نظر را خریداری نمایند.

این امکان به متقاضیان خرید شرکت های آماده در کشور لهستان اعطا می شود که بتوانند نام شرکت مورد نظر را تغییر داده و نمایندگان جدیدی را برای آن معرفی نمایند هم چنین می توان کد جدید اقتصادی به ثبت رساند که این امور در طول یک هفته قابل انجام می باشد. دقت نمایید که انتقال شرکت زمانی رخ می دهد که اسامی و سمت شرکا به همراه تمامی اسناد، ثبت شده و حساب های بانکی و اسامی هیئت مدیره معرفی گردد.

مالیات ها در ثبت شرکت در لهستان

متقاضیانی که شرکت را انتخاب نموده اند با پرداخت مالیات های مربوطه می توانند تداوم شرکت خود را پیش بینی نمایند. به طور معمول مالیات بر درآمد در کشور لهستان بسته به میزان درآمد شخص حقیقی یا حقوقی محاسبه می گردد که به طور میانگین 19% عنوان شده است. سود حاصل از فروش اوراق بهادر و یا فروش سهام مالیات بر سود را به همراه دارد که نرخ آن در لهستان 19% محاسبه شده است. علاوه بر آن مالیات بر ارزش افزوده نیز یک مالیات غیر مستقیم می باشد که نرخ پایه آن 23% می باشد که ممکن است با کاهش نیز همراه باشد.

اقامت از طریق ثبت شرکت در لهستان

در ثبت شرکت در این کشور، افرادی که در کشور لهستان ثبت شرکت می نمایند اجازه اقامت به مدت یکسال را دریافت می نمایند که قابلیت تمدید نیز دارد. در صورتی که متقاضی 5 سال ویزای خود را تمدید نماید و حداقل 2 سال از 5 سال را در کشور لهستان حضور داشته باشد می تواند اقامت دائم کشور لهستان را برای خود و خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) دریافت نماید.

با توجه به میزان هزینه و زمان پروسه ثبت شرکت در کشور لهستان، اقدام برای این امر نیازمند اخذ اطلاعات جزئی و کامل در خصوص شرایط و قوانین کشور مربوطه می باشد در نتیجه پیش از هر تصمیمی برای ثبت شرکت نسبت به دریافت اطلاعات لازم اقدام نمایید. بغیر از روش ثبت شرکت در لهستان، سایر روش ها نظیر روش تحصیل در لهستان نیز می تواند گزینه کم هزینه و مناسبی نسبت به ثبت شرکت محسوب شود. در نهایت برای اخذ اطلاعات در خصوص راه های مهاجرت به کشور لهستان به شما توصیه می کنیم با مشاورین مجرب موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =