ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالتا

ثبت شرکت در مالتا

ثبت شرکت در مالتا

بر اساس تغییرات به وجود آمده، ثبت شرکت در مالتا از سال 2004 که این کشور به عضویت اتحادیه اروپا پیوست، برای بسیاری از سرمایه گذاران جذاب شده است. به همین دلیل ما در این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده تمام سعی خود را بر این مبنا قرار داده ایم که به شما علاقه مندان به ثبت شرکت در مالتا کلیه اطلاعات را در این خصوص به خدمتتان ارائه دهیم، زیرا که ثبت شرکت در مالتا یکی از سریع ترین راه های سرمایه گذاری می باشد و متقاضیانی که قصد ثبت شرکت را دارند باید این راه را با کمترین ریسک جلو ببرند تا در آخر منجر به اقامت و تابعیت شود. البته طی نمودن این مسیر از ابتدا نیاز به همراهی یک وکیل اروپایی خواهد داشت.

 • آیا برنامه های ثبت شرکت در اروپا راه منطقی برای اخذ اقامت محسوب می گردد؟
 • بعد از انجام چه تعهداتی امکان اخذ اقامت برای مهاجر در این کشور وجود خواهد داشت؟

برای ورود به این پروسه اولین قدم شناخت کافی از بازار و شرایط اقتصادی آن جامعه می باشد، در ادامه این نوشتار همراه ما باشید.

چگونگی ثبت شرکت در مالتا

کشور مالتا از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا پیوسته است و از کلیه قوانین آن تبعیت می نماید. با توجه به وضعیت صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، مالت برای سرمایه گذاران بسیار جذاب است. ورود این کشور به عضویت اتحادیه اروپا، باعث تغییرات بزرگی در این کشور شده است و به رشد اقتصادی این کشور کمک عمده ای نموده است، قدرت اصلی کشور مالت به دلیل موقعیت استراتژیک این کشور میباشد و مالت همچنین جهت ارائه موقعیت مکانی مناسب به عنوان مرکز مالی پیشرو در نقشه جهان محسوب می شود.

سیستم مالیاتی رقابتی، نیروی کار چند زبانه و گردشگری قوی که منعکس کننده جذابیت قابل توجه جزایر مالتی است، از جمله دلایلی محسوب می شود که این کشور را در لیست کشورهای محبوب قرار می دهد. مالت روابط اقتصادی با کشورهای اتحادیه اروپا و شمال آفریقا دارد. با توجه به رشد اقتصادی عمده، دولت برنامه های مختلفی را ارائه می دهد که مشوق سرمایه گذاران برای ورود به این کشور شود. و یکی از طرق ورود سرمایه به کشور مالت از طریق ثبت شرکت در مالتا می باشد.

انواع ثبت شرکت در مالتا

ثبت شرکت در این کشور به چند دسته تقسیم می شود، انواع ثبت شرکت شامل موارد زیر می باشد:

 • شرکت های مسئولیت محدود
 • مشارکت عمومی و یا مشاغل مشترک
 • مشارکت محدود
 • شرکت با مسئولیت خاص

ثبت شرکت در مالتا از نوع مشارکت محدود

برای ثبت شرکت در مالتا، قانون شرکت ملی مالت بیان می دارد که یک شرکت خصوصی با مشارکت محدود، باید دارای حداقل سرمایه 1،165 یورو باشد. حداقل 20% از مبلغ سهام باید به عنوان سپرده در حساب بانکی شرکت باقی بماند، علاوه بر این، شرکت خصوصی نیز ملزم به داشتن حداقل دو سهامدار، یک مدیر، یک وزیر شرکت و یک دفتر ثبت شده است. البته اگر یکی از مدیران شرکت از اتباع کشور مالت باشد شرایط بهتری را فراهم می نماید.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در مالتا

شرکت های تحت عنوان مسئولیت محدود نیز ممکن است به عنوان شرکت های دولتی این امکان را در اختیار سرمایه گذاران برای ثبت شرکت قرار دهد. این نوع شرکت ها باید حداقل دو سهامدار داشته باشد. علاوه بر این حداقل سرمایه متعلق به شرکت باید حدود 46،600 € باشد که در صورت نیاز 25 % سرمایه، می تواند پس از ثبت شرکت پرداخت شود. شرکت دولتی باید حداقل دو مدیر را داشته باشد و ممکن است گزینه معاملاتی سهام در بورس سهام مالتی باشد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در مالتا

مشارکت عمومی یا مشاغل مشترک در مالتا

ساختارهای شرکت های بین المللی ممکن است یک مجوز یا یک شعبه را در کشور مالت ایجاد کنند به عبارتی دیگر، یک فرد راه ساده تری برای راه اندازی یک شرکت در مالت را با انتخاب گزینه ای از مالکیت فردی می تواند انتخاب نماید. در ادامه شرایط شرکت ها با مالکیت خاص را تعریف می کنیم. یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در مالت شرکت تک مالکیتی یا شرکت با مسئولیت خاص می باشد. این نوع شرکت بیشتر برای کسانی می باشد که کارآفرین می باشند و یک طرح و ایده خاص دارند و با این طرح این امکان را دارند که فعالیت خود را در این کشور ادامه دهند. مراحل ثبت شرکت مانند انواع دیگر ثبت شرکت در این کشور است با این تفاوت که ثبت شرکت در این روش با سرعت بیشتری انجام می شود.

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مالتا

برای راه اندازی یک شرکت در کشور مالت شما نیاز به یک اساس نامه که حاوی اطلاعات زیر باشد را دارید.

 • نوع شرکت
 • نام شرکت
 • نوع فعالیت دفتر
 • محل اقامت از طریق تمکن مالی نماینده شرکت
 • نام و محل اقامت هر سهامدار
 • دفتر ثبت نام در مالت
 • تعداد مدیران

نکته: کپی پاسپورت یا سایر اسناد شناسایی مدیران و منشیان نیز باید همراه با ثبت نام تجاری مالت ارسال شود. در اکثر مواقع فرد سرمایه گذار مجبور نیست حضور فیزیکی در جزایر مالت برای ثبت شرکت داشته باشد و آنها می توانند یک نماینده را انتخاب نمایند و وکالت را برای نمایندگی قانونی و انجام کلیه امور به او بدهند.

مراحل ثبت شرکت در مالتا

به محض این که اسناد و مدارک لازم را تهیه نمودید، باید مراحل زیر را برای ثبت شرکت خود انجام دهید:

 1. شما باید یک محلی را برای شرکت در اختیار داشته باشید.
 2. حداقل سرمایه ثابت برای راه اندازی یک شرکت خصوصی، معادل 1.165 € را در اختیار داشته باشید.
 3. یک حساب بانکی در مالت برای شرکت افتتاح نمائید.
 4. حداقل سرمایه ثابت در مورد شرکت های دولتی تقریبا 46،600 € است که 25 % آن باید پس از ثبت شرکت وارد حساب شرکت شود.
 5. به محض ثبت شرکت باید برای دریافت کد مالیاتی ثبت نام نمائید.
 6. اگر کارکنان خود را برای شرکت خود در مالتا استخدام می نمائید، مشارکت اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

در سالهای اخیر یکی از راه هایی که اکثر اتباع ایرانی برای ورود به این کشور قبل از ایجاد یک شرکت درخواست می کردند، تحصیل در کالج زبان در مالتا بود که اتفاقا برای افرادی که قصد ایجاد یک بیزینس در این کشور را داشتند، این اقامت یکساله تحصیلی فرصت خوبی برای ارزیابی اولیه در محیط بوده و همچنان از سوی وکلای ما برای یک برنامه ریزی بهتر و اطمینان خود شخص از هدر نرفتن پول پیشنهاد می شود. شما همچنین برای راه اندازی شرکت خود یک مجوز را از دولت مالت دریافت نمائید و در ادامه باید یک شماره شناسایی برای شرکت خود به دست بیاورید. در ادامه باید در اداره مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام نمائید و کدی را برای شناسایی شرکت خود دریافت نمائید.

سیستم مالیاتی در مالت

سیستم مالیات در مالت مشخص می نماید که شرکت هایی که در مالت اداره می شوند و تحت مدیریت و کنترل آنها قرار می گیرند، مالیات شرکتی حدود 35% در سراسر جهان اعمال می شود. به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، مالت قوانین مشارکت سرمایه گذاران را در پرداخت مالیات  را اتخاذ نموده است. ثبت شرکت در مالتا با توجه به هزینه زندگی در مالتا زیاد و همچنین زمان­بر بودن و پرداخت مالیات نسبتا زیاد توصیه نمی شود. برای مهاجرت به این کشور راه های سریع تر و آسان تری وجود دارد.

یکی از این راه ها پذیرش در دوره های زبان مالتا می باشد که در خصوص دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مربوطه در همین سایت مراجعه نمائید و کلیه اطلاعات را در خصوص آن دریافت نمائید. موسسه سفیران سروش سعادت در تلاش است شما متقاضیان مهاجرت به مالتا را راهنمائی نموده و کلیه اطلاعات را در این خصوص در خدمت شما متقاضیان قرار دهد. در صورت صلاحدید می توانید با مشاورین حاذق ما در این حوزه تماس حاصل فرمائید و پرونده مهاجرتی خود را در اختیار تیم ما قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *