ویترین

ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام بمنظور عملی سازی ایده های کسب و کار موفق موضوع مهم و جذابی برای اغلب سرمایه گذاران ایلامی محسوب می شود. چرا که ویژگی های این شرکت و نیز امتیازات آن موجب رغبت بیش از پیش سرمایه گذاران به تاسیس این شرکت در استان ایلام شده است. باز در مورد تشکیل این شرکت در ایلام باید بدانید که این شرکت در بین شرکت های تجاری دیگر از معتبرترین ها محسوب شده و ضمن کارآیی بالا در امور بازرگانی، تولیدی، خدماتی، بیمه و امور مالی همچنین باعث تسهیل و تسریع جذب اعتبارات بانکی می شود. فقط عزیزان توجه کنند که تشکیل و ثبت هر نوع شرکتی در ایلام یک کار کاملا حقوقی و تخصصی بوده و توصیه می شود که در این مسیر حتما از مشاوره های وکیلی متخصص از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرند.

 • شرایط ثبت شرکت در ایلام چیست؟
 • محدودیت های ثبت شرکت در ایلام چیست؟
 • بهترین زمینه های فعالیت در ایلام چیست؟
 • شرایط دریافت وام های مالی در این استان چیست؟
 • آیا می توان از امتیازات ثبت شرکت در این استان بهره برد؟

شرکت سهامی خاص و تعریف آن

کلا 2 نوع شرکت از نوع سهامی وجود دارد که شامل شرکت سهامی عام و خاص است. همان طوری که از نام این دو شرکت نیز بر می آید، سرمایه شرکت های مذکور کاملا به صورت سهام با نام یا بی نام بین موسسان تقسیم می شود. ولی منتهای مراتب در شرکت سهامی خاص که با 3 عضو موسس تشکیل شده کل سرمایه هم توسط همین موسسان تامین می شود. از همین رو مسئولیت اعضای موسس در برابر قروض و بدهی های شرکت نیز محدود بر میزان آورده آنهاست. نکته دیگر اینکه درست است که قانونا موسسان در شرکت سهامی خاص مجاز به صدور اعلامیه پذیره نویسی و فروش برگه سهام در بازار بورس نیستند ولی منتها آنها حق انتقال آسان سهام خود را به دیگران دارند.

امتیازات ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

امتیازات ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

طبیعتا یکی از انگیزه های اصلی متقاضیان برای ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام بهره گیری از امتیازات استثنائی این شرکت می باشد. امتیازاتی که می توان آنها را چنین عنوان کرد که اولا این شرکت را در ایلام با نازلترین سرمایه نیز می توان تشکیل داد. بنا به دیدگاه قانونی حداقل سرمایه برای راه اندازی شرکت در ایلام حدود 100000 تومان است منتها دلیل افزایش سرمایه بخاطر امتیاز اخذ وام و اعتبارات بانکی است. پس در این نوع شرکت، موسسان تا 10 برابر سرمایه اولیه حق دریافت وام بانکی را دارند. این امتیاز استثنائی نیز ناشی از اعتبار بالایی است که شرکت های سهامی خاص دارا هستند.

بر همین منوال با این نوع شرکت براحتی می توان نمایندگی اخذ کرد و یا در انواع مزایدات و مناقصات بخش دولتی و خصوصی شرکت کرد. امتیاز آخری که می توان برای این نوع شرکت در نظر گرفت، نیاز به تشریفات کوتاهتر در این نوع شرکت می باشد. چراکه اولا این شرکت با مینیمم 3 نفر موسس تشکیل شده و نیازی به تشکیل مجمع عمومی و نیز پذیره نویسی در این شرکت وجود ندارد و صدالبته نقل و انتقال سهام در قالب این شرکت نیز به مراتب آسانتر انجام می گیرد. مکمل توضیحات فوق للذکر نیز تصویر اینفوگرافیک زیر می باشد:

مزایای تشکیل شرکت سهامی خاص در ایلام

معایب ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

اکنون که با مزایای تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص در استان ایلام آشنا شدیم بهتر است با معایب این شرکت ها نیز آشنا شویم. چراکه این کار موجب می شود که اولا شما به عنوان موسسان شرکت شرایط حاکم بر این نوع شرکت را سبک و سنگین کرده و ثانیا برای راه اندازی بیزینس خود انتخاب درستی انجام دهید. با اینکه مزایای تشکیل این شرکت به مراتب بیشتر از معایب آن است ولی بازهم اطلاع از معایب این شرکت نیز حائز اهمیت است. از اهم معایب تشکیل شرکت مذکور در ایلام این است که:

 • اولا قوانین و مقررات پیچیده ای بر این نوع شرکت حکمفرماست.
 • ثانیا در این نوع شرکت ها پرداخت مالیات بر درآمد (تا 10%) الزامی است.
 • ثالثا در شرکت سهامی خاص، موسسان حق پذیره نویسی برای فروش اوراق قرضه را ندارند.
 • رابعا امکان معامله اوراق سهام این شرکت در بازار بورس نیز فراهم نیست.

تشکیل یا ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

واقعیت این است که شرکت سهامی خاص در ایلام بدوا تشکیل شده و سپس به ثبت رسمی می رسد. اما چگونه؟ تشکیل شرکت سهامی خاص در ایلام بدان معناست که موسسان بایستی 3 اقدام را به عنوان پیش شرط سرلوحه کار خود قرار دهند. اقدام اول که قانونا موسسان ملزم و موظف به رعایت آن پیش از ثبت شرکت هستند، تنظیم اساسنامه مدون و مکتوب است. اساسنامه حتما بایستی زیر نظر کارشناس حقوقی و به امضاء کلیه موسسان برسد تا رسمیت پیدا کند. پیش شرط دوم برای تشکیل شرکت مذکور در ایلام تامین سرمایه آن می باشد که قانون حداقلی که برای سرمایه اولیه تعیین کرده است حدود 1000000 ریال است که 35% سرمایه بدوا و پیش از آغاز ثبت بایستی در حساب شرکت موجود باشد. این درحالی است که حداقل برای تشکیل شرکت سهامی عام حدود 5000000 ریال تعیین شده است:

میزان حداقل سرمایه لازم جهت تشکیل شرکت

لازم است در جریان این امر قرار بگیرید که سرمایه مذکور بایستی حتما طی اظهارنامه رسمی و مکتوب توسط موسسان شرکت تعهد شود. اقدام یا پیش شرط سوم برای تشکیل شرکت سهامی خاص در استان ایلام، انتخاب مدیران و بازرسان و متعهد شدن آنها برای قبول کسوت مورد نظر می باشد. این 3 پیش شرط برای تشکیل شرکت مذکور در ایلام عبارتند از:

پیش شرط های تشکیل شرکت سهامی خاص در ایلام

نحوه ثبت شرکت سهامی در ایلام

نحوه ثبت این شرکت تفاوت چندانی با ثبت شرکت های تجاری دیگر ندارد. در ابتدا و قبل از هر اقدامی لازم است مدارک مورد نظر گردآوری و تکمیل گردد. سپس متقاضیان که اکنون به عنوان موسسان شرکت شناخته می شوند بایستی به سراغ پذیرش آنلاین رفته و برای اینکار به سایت اداره ثبت یعنی https://irsherkat.ssaa بروند. شما در قالب این سامانه ضمن تکمیل مشخصات مربوط به شرکت همچنین نام شرکت را با ذکر 5 نام اولویت دار انتخاب میکنید. پس از آن نیز باید به دقت اسناد شرکت را که شامل موارد ذیل است تنظیم و آپلود کنید تا پروسه پذیرش آنلاین با موفقیت به اتمام برسد:

 • اظهارنامه
 • اساسنامه
 • شرکتنامه
 • صورت جلسات

به دنبال پایان پروسه پذیرش آنلاین، کلیه مدارک تنظیمی به همراه امضا موسسان بر روی آنها بایستی به دفتر ثبت ارسال گردد. در این مرحله کارشناس دفتر ثبت ضمن اعلام نظر نهایی اقدام به صدور آگهی تاسیس شرکت نموده و کلیه اسناد را به موسسان تحویل می دهد. هموطنان گرامی که علاقه مند اطلاع از انواع ثبت شرکت در ترکیه یا کانادا هستند می توانند برای دریافت مشاوره های تضمینی به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه و یا به صورت تلفنی سوالات خود را با کارشناسان مربوطه در میان بگذارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *