ویترین

ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان به عنوان یک فرآیند ساده اما دارای جزئیات حقوقی ویژه ای محسوب شده که باید از قبل بدان تسلط داشت. این نوع شرکت با سرمایه گذاری کامل از طرف موسسین شرکت با سرمایه تقسیم شده به اوراق سهام تشکیل شده و امکان پذیره نویسی یا فروش اوراق سهام در آن وجود ندارد. همچنین مسئولیت های صاحبان سرمایه شرکت سهامی خاص به میزان سرمایه سهام آنهاست. با تشکیل این نوع شرکت ها در زنجان، موسسین شرکت در جهت توسعه کسب و کار تجاری خود می توانند وام بانکی درخواست داده، نمایندگی دایر کرده و یا در انواع فعالیت های اقتصادی شرکت جویند. همه این موارد نشانگر اعتبار بالای شرکت سهامی خاص در زنجان می باشد. متقاضیان گرامی ضمن مطالعه این مقاله همچنین می توانند سوالات خود درباب شرایط ثبت انواع شرکت در زنجان را با کارشناسان زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارند.

معرفی شرکت سهامی خاص در زنجان

یکی از شرکت هایی که ثبت آن در بین سرمایه گذاران و کارآفرینان زنجانی رایج است، شرکت سهامی خاص می باشد. شرکت های سهامی خاص در زنجان شرکتی است که کل سرمایه جهت تشکیل شرکت منحصرا توسط خود موسسین شرکت تامین شده و این سرمایه به صورت سهام (بی نام یا با نام) بین شرکا تقسیم می شود. معمولا این نوع شرکت در زنجان دارای ویژگی هایی است که در زیر بدان اشاره می شود:

 • شرکت سهامی خاص در زنجان با حضور حداقل 3 نفر صاحب سهام تشکیل می شود.
 • حداقل سرمایه برای تشکیل و راه اندازی این شرکت در زنجان حدود 1 میلیون ریال است.
 • سرمایه شرکت سهامی خاص در زنجان تماما بوسیله صاحبان سهام تامین می شود.
 • در این نوع شرکت در زنجان امکان انتقال سهام البته با رضایت هیات مدیره یا کل موسسین امکانپذیر است.
 • مسئولیت اعضا یا صاحبان سهام در شرکت سهامی خاص در زنجان مشروط بر میزان سهام آنهاست.

معرفی ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

مزایا برای ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان چیست؟

شاید برای اغلب متقاضیان و علاقه مندان ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان این سوال مطرح شود که امتیازات تشکیل و راه اندازی این شرکت در زنجان چیست. برای پاسخ دهی به این سوال، شما بایستی بدانید که ماهیت و ساختار شرکت سهامی خاص به شما این امکان را می دهد تا در استان و شهر زنجان همه نوع فعالیت تجاری را با موفقیت انجام داده و به سود بالایی نیزدست یابید. چراکه مزایای این نوع شرکت (شامل اعتبار بالا، تشریفات ثبتی کمتر و نیز مسئولیت محدود اعضا) این امکان را برای موسسان شرکت فراهم می کند. با این توضیح می توان به مزایای شرکت مذکور به صورت زیر اشاره نمود:

مزایای ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

اما در کنار این مزایا، راه اندازی شرکت سهامی خاص در زنجان یکسری معایبی نیز به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به مقررات سخت گیرانه و قوانین پیچیده این شرکت ها اشاره کرد. ضمنا این نوع شرکت قابلیت فروش اوراق قرضه و یا پذیره نویسی را نداشته و برعکس شرکت سهامی عام، امکان تامین سرمایه از طریق معامله اوراق سهام در بازار بورس را هم ندارد.

نحوه تشکیل شرکت سهامی خاص در زنجان

همواره تشکیل شرکت سهامی بر ثبت این نوع شرکت تجاری ارجحیت دارد. پس متقاضیان و موسسین شرکت سهامی خاص در زنجان بایستی این نکته را مدنظرشان قرار دهند که ابتداء با انجام اقداماتی شرکت را تشکیل داده و سپس به فکر ثبت آن شرکت باشند. اما اقدامات مورد نیاز در جهت تشکیل شرکت سهامی خاص در زنجان عبارتند از:

اقدامات مورد نیاز در جهت تشکیل شرکت سهامی خاص در زنجان

اساسنامه سندی جامع و مهم برای تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان به شمار می رود بطوریکه اصلا بدون امضاء این سند امکانی برای شکل گیری شرکت سهامی خاص وجود ندارد. در این سند با ارزش شرکت موضوعات مهمی مثل نام شرکت، موضوع شراکت، مقدار سرمایه، نحوه انتقال سهام یل تبدیل سهام و غیره قید می شود. اما برای تشکیل یک شرکت سهامی خاص در زنجان، کف سرمایه گذاری موسسین بایستی حداقل 1 میلیون ریال باشد که 35% آن در بدو تاسیس شرکت و بقیه سرمایه بایستی در تعهد شرکا باشد. در این مرحله نیز بازرسان به تعداد 2 نفر و مدیران به تعداد حداقل 3 نفر اعضا توسط موسسان انتخاب می شوند.

اقدامات لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

کل اقدامات مورد نیاز به صورت آنلاین و از طریق پورتال اداره کل ثبت شرکت ها به نشانی https://sherkat.ssaa.ir/ انجام می شود. این اقدامات به صورت مرحله ای و از قرار زیر می باشد:

اقدامات لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

مرحله 1 مربوط به جمع آوری مدارک می باشد که بدون این مدارک اصلا امکان ثبت شرکت در زنجان وجود ندارد. مرحله دوم شامل تکمیل فرم ها و درج اطلاعات و مشخصات شرکت است. در مرحله سوم لازم است تا از بین 5 نام پیشنهادی یک نام انتخاب شود. مراحل بعدی این پروسه نیز در رابطه با تشکیل و تکمیل پرونده و ارسال آن به دفتر کارشناس مربوطه در اداره ثبت شرکتهاست تا آگهی تاسیس شرکت در زنجان صادر شود. به محض تایید پایانی و اخذ آگهی مذکور، این آگهی بایستی یکبار در روزنامه رسمی و یکبار در روزنامه کثیر الانتشار چاپ گردد تا کل فرآیند ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان به اتمام برسد. بدین صورت شرکت رسما می تواند شروع به انجام فعالیت بکند.

مدارک ضروری جهت ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان

تکمیل اسناد و مدارک برای ثبت شرکت سهامی خاص در زنجان امری حیاتی و مهم است و به همین دلیل متقاضیان بایستی در اسرع وقت اقدام به ارائه مدارک زیر نمایند:

 • ارائه مدارک شناسائی کل اعضا
 • ارائه 2 نسخه صورت جلسه مدیران
 • ارائه 2 نسخه صورت جلسه مجمه موسسین
 • ارائه 2 نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص
 • ارائه 2 نسخه اظهارنامه
 • ارائه گواهی بانکی در جهت نمایش تادیه سرمایه اولیه
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • اقرارنامه بازرسان و مدیران
 • وکالت نامه در صورت واگذاری امور به وکیل

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده تکمیل اطلاعات هموطنان گرامی درباب شرایط ثبت شرکت در ایران و کشورهای دیگر است. به همین دلیل عزیزان می توانند آخرین اطلاعات و شرایط درباب اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت را از کارشناسان این موسسه اخذ کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *