ویزای مسافرتی روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

سفر به کشور روسیه همواره در بین اولویت های علاقه مندان به آشنایی با فرهنگ های گوناگون بوده است. آشنایی با جاذبه های گردشگری روسیه موجب می شود تا علاقه مندان به بازدید از این کشور با اطلاعات کافی قدم به خاک روسیه گذاشته و سفر با کیفیتی را تجربه نمایند. روسیه وسیع ترین کشور جهان بوده و به لحاظ داشتن مرزهای جغرافیایی با کشورهای اروپایی و آسیایی توانسته است در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه صادرات محصولاتی از قبیل گندم و تجهیزات مربوط به اتومبیل به اقصی نقاط جهان داشته باشد.

اغلب جاذبه های مدرن و مربوط به معماری این کشور در پایتخت آن، شهر مسکو، واقع شده است. در ادامه این نگارش که توسط اعضای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده است، قصد داریم همراه شما به بررسی انواع جاذبه های توریستی در روسیه بپردازیم.

  • شرایط زندگی در روسیه چیست؟
  • بهترین شهرهای روسیه برای سفربه روسیه کدامند؟
  • شرایط دریافت ویزای توریستی روسیه چیست؟
  • بهترین مناطق دیدنی روسیه کدامند؟

درباره روسیه و جاذبه های گردشگری آن

روسیه کشوری سردسیر و پهناور می باشد که کلیساهای زیبا، سالن های تئاتر با شکوه، طبیعت بکر و ساختمان هایی با معماری متفاوت و بدیع، به زیبایی آن افزوده اند. دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک اطراف روسیه را را فرا گرفته و موجب شده اند خط ساحلی این کشور با طول زیادی امتداد داشته باشد. روسیه دارای جمهوری های مختلف بوده که مردم هر یک از آن ها دارای فرهنگ منحصر به فردی می باشند؛ به گونه ای که در بین شهروندان این کشور می توان 27 زبان متفاوت را مشاهده کرد.

شهر مسکو دومین پایتخت پر جمعیت اروپا بوده و با وجود ازدحام موجود در آن، همچنان یکی از نقاصد علاقه مندان به تاریخ و معماری می باشد. سنت پترزبورگ دومین شهر مجلل روسیه می باشد که دارای کاخ ها و موزه هایی با شهرت جهانی است. واحد پول این کشور RUB (روبل روسیه) بوده و جمعیت روسیه نزدیک به 146 میلیون نفر می باشد.

کلیسای سنت باسیل از جاذبه های گردشگری روسیه

ساخت کلیسای سنت باسیل 6 سال به طول انجامید. یکی از تزارهای روسیه به نام ایوان د تریبل در سال 1555 دستور ساخت این بنا را داده است. در افسانه ها می خوانیم که با پایان کار معمار این ساختمان که با نام یاکولوف (Yakovlev) شناخته می شود، تزار وقت روسیه دستور به کور کردن این معمار داد تا بنای سنت باسیل در جهان بی رقیب بماند. این کلیسا در طول تاریخ دچار تغییراتی شده و بخشی از آن تخریب شده است؛ با این وجود پس از گام نهادن به میدان سرخ، اولین منظره ای است که توجه گردشگران را به خود جلب می نماید. گنبدهای رنگارنگ این کلیسا وجه تمایز آن با سایر بناهای مشابه در شهر مسکو می باشد.

علاوه بر 4 گنبد بزرگ این کلیسا، در فضای روبروی آن مجسمه ای قرار دارد که به افتخار دو تن از سربازان روس که در جنگ با لهستان از قهرمانان این کشور می باشند، احداث شده است. در سال 1990 کلیسای سنت باسیل در میراث یونسکو به ثبت جهانی رسید و در کنار 15 بنای دیگر جزء ارزش مندترین بناهای تاریخی می باشد.

کلیسای سنت باسیل از جاذبه های گردشگری روسیه

طبیعت بکر و زیبا از جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه سرزمینی با جاذبه های طبیعی بسیار است. علاوه بر مکان های مجلل و تاریخی و بناهای بی نظیر موجود در شهرهای اصلی این کشور چون مسکو، در حومه شهرها و مناطقی که کمتر مشهور هستند می توان طبیعت بکر و تماشایی این کشور را مشاهده کرد. سرزمین کراسنودار یکی از این منطقه ها است و همه ساله بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به مناظر طبیعی به بازدید از آن می پردازند. آبشار اگوراسکای در این بخش واقع شده و دارای ارتفاع 23 متری می باشد. کوه آی پتری یکی از نمادهای کشور روسیه است که در شهر کریمه واقع شده؛ این رشته کوه با ارتفاع 1243 متری امکان تجربه سوارشدن بر تله کابین در بالاترین ارتفاع را برای گردشگران فراهم می کند.

علاقه مندان به رشته های صخره نوردی و قایق سواری عموما رشته کوه آلتای را به عنوان مقصد خود در روسیه انتخاب می نمایند. این رشته کوه عظیم و مشهور دارای رودخانه ها و یخچال هایی نظیر اکترون می باشد که امکان بازدید از آن در فصل زمستان را اندکی مشکل کرده است. زمستان های روسیه دارای سرمای طاقت فرسا بوده و دمای هوا در مقاطعی از سال به -55 درجه نیز می رسد. بنابراین بازدید از مکان هایی چون کوه قفقاز و دریاچه بایکال تنها در ماه های مرداد و شهریور پیشنهاد می شود. بیابان چارا از دیگر جاذبه های خاص طبیعت روسیه می باشد؛ زیرا این بیابان در مرکز سیبری قرار داشته و اطراف آن با مرداب های متعدد پوشیده شده است.

صومعه سولووتسکی از جاذبه های توریستی روسیه

جزایر سولووتسکی (Solovetsky) از مشهورترین مناطق روسیه بوده که دارای پیشینه تاریخی بسیاری در انواع جنگ های این سرزمین می باشد. صومعه سولووتسکی در سال 1459 با دیوارهای سنگی بنا شد. این بنا دارای شش برج بوده که هرکدام دارای دیوارهای بلند و بسیار ضخیمی می باشند؛ معماری این بنا مربوط به دوره باروک بوده و بام های این ساختمان قیفی شکل هستند که در نوع خود جالب است. در سمت دیگر این بنا دریاچه سوی یاتو واقع شده که می توان تصویر کامل بنا را در آب های این دریاچه مشاهده کرد.

دو کلیسای بزرگ با نام های تجلی و عروج درون این صومعه قرار گرفته اند که زیبایی وصف ناپذیری به آن بخشیده است. کلیسای جامع تجلی (Transfiguration Cathedral) در مرکز صومعه قرار گرفته است. این کلیسا دارای دیوارهای سفید رنگ و چندین گنبد چوبی می باشد. شایان ذکر است معماری این کلیسا تحت عنوان پومورسکی شناخته می شود. کلیسای عروج (Assumption) سابقا بخش ناهارخوری صومعه را شامل بوده و دارای اشیای گرانبهای بسیاری می باشد.

از دیگر بناهای جذاب و پرطرفدار در میان گردشگران می توان به کاخ کرملین، کلیسای ناجی در خون و کلیسای نوودویچی اشاره کرد. همچنین فضاهایی چون باغ ارمیتاژ و پارک گورکی نیز در بین شهروندان روسی از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. در این مقاله سعی کردیم شما را با چندی از جاذبه های گردشگری و زیبایی های طبیعی کشور روسیه آشنا گردانیم؛ جهت اقدام برای اخذ ویزای گردشگری و مهاجرت به این کشور می توانید سوالات خود را با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطرح نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *