مهاجرت

جمعیت اسکاتلند

جمعیت اسکاتلند

با توجه به اینکه کشور اسکاتلند یکی از مقصدهای برتر مهاجران برای زندگی و اقامت محسوب می شود موضوعاتی مثل جمعیت اسکاتلند مورد توجه متقاضیان است. به طور کلی می توان گفت جمعیت اسکاتلند در اواخر قرن 18 میلادی و اوایل قرن 19 میلادی به صورت رشد کردبا توجه به این موضوع که ترخیص زمین های لندن باعث محرومیت زدایی در مناطق آسیب دیده شده بود، کاهش جمعیت تنها در ارتفاعات کوهستانی رخ داد. با پایان مهاجرت های دسته جمعی در اسکاتلند به دلایل مختلف در سال 1974 میلادی جمعیت این کشور به اوج خود (5240800 نفر) رسید و پس از رشد جمعیت کاهش یافت. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در رابطه با جمعیت اسکاتلند در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

  • تحولات جمعیت در اسکاتلند چگونه بوده است؟
  • هزینه زندگی در اسکاتلند چگونه است؟
  • آیا می توان انتظار روند رشد منفی در جمعیت اسکاتلند داشت؟
  • زبان مردم اسکاتلند چیست؟
  • نرخ بیکاری در اسکاتلند چگونه است؟

با کشور اسکاتلند آشنا شوید

اسکاتلند بخشی از انگلستان است و در قسمت شمالی جزیره بریتانیا جای گرفته است، کشور اسکاتلند همراه با کشور انگلستان، ایرلند شمالی و ولز کشور بریتانیای کبیر را تشکیل می دهند. کشور اسکاتلند به 20 شهر تقسیم بندی شده است یکی از مهمترین شهرهای این کشور ادینبورگ است که به عنوان پایتخت کشور اسکاتلند نیز شناخته می شود. دینبرو دومین شهر مهم کشور اسکاتلند است که به عنوان یکی از مزاکز مهم اقتصادی و بانکداری در اروپا شناخته می شود. از دیگر شهرهای مهم کشور اسکاتلند می توان به گلاسکو اشاره کرد که یکی از شهرهای صنعتی مهم در بریتانیا محسوب می شود. مشخصات کلی کشور اسکاتلند به شرح زیر است.

آیتمشرح
نوع حکومتمشروطه سلطنتی
زبان رسمیانگلیسی، گلیک، اسکاتلندی و اسکاتس
نام حاکمانملکه: ملکه الیزابت دوم
وزیر: نیکلا استرجن
نخست وزیر: بوریس جانسون
مساحت78387 کیلومتر مربع
واحد پول£ (پوند)
پیش شماره تلفن+44

روش های مهاجرت به اسکاتلند در 2024

مهم ترین نکته ای که درباره اسکاتلند باید به آن اشاره کرد، روش های مهاجرت به این کشور است. هر کشور با توجه به شرایط داخلی خود اقدام به پذیرش مهاجران خارجی می کند تا به کمک آن ها بتواند بخشی از نیازهای نیروی انسانی خود را تامین کند. شهروندان خارجی که قصد مهاجرت به کشور اسکاتلند را داشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده از طرف این کشور، قادر خواهند بود که به زندگی خود در اسکاتلند ادامه دهند.

در سال 2024 از جمله مهم ترین روش های مهاجرت به کشور اسکاتلند می توان به مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به کشور اسکاتلند اشاره کرد. متقاضیان این 2 شیوه مهاجرتی در کشور اسکاتلند بسیار بیشتر از سایر روش ها است و همین مسئله سبب ایجاد رقابت در میان افراد شده است. امکانات مناسب رفاهی و آموزشی در کشور اسکاتلند سبب شده است که سطح مهاجرت به این کشور در سال های اخیر یک روند کاملا صعودی پیدا کند. از جمله سایر روش های مهاجرتی به کشور اسکاتلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسکاتلند
  • مهاجرت به اسکاتلند برای پیوستن به اعضای خانواده و یا از طریق ازدواج
  • مهاجرت به اسکاتلند از طریق پناهندگی
  • مهاجرت به اسکاتلند از طریق کارآفرینی

جمعیت اسکاتلند 2023

در حالی که جمعیت کلی جزایر اسکاتلند در 20 سال گذشته افزایش یافته است، تنوع قابل توجهی وجود دارد و برخی از جزایر جمعیت رو به کاهشی دارند. پیش بینی می شود از دست دادن جمعیت در سن کار در جزایر به طور نامتناسبی بیشتر از جاهای دیگر باشد. رشد جمعیت در اورکنی مینلند و جزایر متصل و جزایر هایلند قوی ترین بوده است که به ترتیب شاهد رشد جمعیت 20% و 13% بوده اند. با این حال، جمعیت در آران، بوته و کامبرا و جزایر بیرونی شتلند به ترتیب 13% و 9% کاهش یافته است. جمعیت اسکاتلند در سال 2023، 5,470,824 (5.47 میلیون) برآورد شده است.

بررسی جمعیت اسکاتلند

سرشماری اسکاتلند تصویر مهمی از جمعیت این کشور را نشان می دهد، این اطلاعات برای کمک به شکل دادن آینده اسکاتلند با آگاهی از تصمیمات کلیدی در مورد چگونگی برنامه ریزی خدمات مانند مسکن، حمل و نقل، مدارس، بیمارستان ها و دانشگاه ها ضروری است. اسکاتلند بخشی از کشور انگلستان است و در شمال جزیره بریتانیا با جمعیت بیشتر از 5.50 میلیون نفر واقع شده است. در دهه و دهه 1990 در کشور اسکاتلند کاهش متوسط جمعیت متوجه شد به طوری که جمعیت کشور از 5.229 میلیون در سال 1971 به 5.062 میلیون کاهش یافت. با نگاهی به 9 سال گذشته متوجه می شوید که رشد جمعیت در کشور اسکاتلند کند است و سالانه بین 5000 تا 50000 نفر به جمعیت کشور افزوده شده است. تغییرات سالانه جمعیت اسکاتلند از سال 2011 تا سال 2022 به شرح زیر است.

جمعیتنرخ رشدسال
5.620.26%2022
5.510.37%2020
5.470.37%2019
5.470.37%2018
5.430.15%2017
5.420.41%2016
5.40.93%2015
5.350.56%2014
5.320.47%2013
5.290.09%2012
5.29n/a2011

بزرگترین گروه قومی اسکاتلند جامعه سفید پوستان هستند که تخمین زده می شود 96.02% از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. سایر اقوام این کشور عبارتند از: 37% نژادهای مختلف، 2.66% آسیایی ها، 0.56% آفریقایی ها و 0.11% کارائیب یا سیاه پوستان. دین رسمی در کشور اسکاتلند مسیحیت است و طبق آمار اعلام شده در سال 2011 م. 53.8% جمعیت این کشور پیرو آیین مسیحیت هستند. زبان رسمی در این کشور زبان انگلیسی است و 93% از مردم اسکاتلند به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند.

بررسی جمعیت اسکاتلند

پیش بینی جمعیت اسکاتلند

نرخ رشد اقتصادی پایدار به 3 عامل بهره وری، مشارکت در بازار کار و رشد جمعیت وابسته است، رشد جمعیت کمک کننده و در نتیجه جامعه پویاتر و اقتصاد پویاتر خواهد بود. پیش بینی می شود کشور اسکاتلند همانند سایر کشورها تغییرات جمعیتی قابل توجهی را طی چند دهه آینده تجربه کند. همچنین پیش بینی می شود که این امر منجر به افزایش میانگین سنی مردم این کشور تا سال 2035 م. شود که ناشی از افزایش قابل توجه تعداد افراد بازنشسته و رشد کم در جمعیت سن کار است.

به همین دلیل دولت اسکاتلند همواره سعی در جذب نیروهای کار ماهر و جوان دارد تا از تاثیرات منفی بر عملکرد رشد اقتصادی اسکاتلند بکاهد. تغییر جمعیت در اسکاتلند توسط 3 عنصر اصلی نرخ تولد، امید به زندگی، مهاجرت خالص تعیین می شود، که اینها به نوبه خود تحت تاثیر عواملی مثل: رونق اقتصادی، کیفیت زندگی و خدمات کلیدی عمومی می باشد.

شرایط زندگی جمعیت اسکاتلند

دومین کشور بزرگ بریتانیا اسکاتلند است این کشور از انگلستان کوچک تر است و به لحاظ وسعت و جمعیت از مجموع ولز و ایرلند شمالی بزرگتر می باشد. اسکاتلند کشوری مدرن و پیشرفته با خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش عالی، محیط ایده آل برای شروع کار و زندگی محسوب می شود. این کشور با جامعه ای چند فرهنگی و آب و هوای معتدل با جاذبه های گردشگری زیبا و چشم نواز شناخته می شود. با توجه به شبکه جاده ای و حمل و نقل عمومی بسیار خوب ساکنان می توانند از حومه شهرها، سواحل، رودخانه و کوهستان به مرکز شهر به راحتی دسترسی پیدا کنند. میانگین حقوق و دستمزد ماهیانه در کشور اسکاتلند 167000£ (پوند) است این در حالی است که میانگین هزینه های زندگی در کشور اسکاتلند برای هر فرد 801.00£ (پوند) می باشد.

هزینه های زندگی در کشور اسکاتلند

فرهنگ مردم اسکاتلند

برخی از عناصر فرهنگی این کشور مانند کلیسای ملی طبق قانون پیمان اتحادیه و سایر ابزارها از نظر قانونی محافظت می شود. این کشور دارای میراث فرهنگی غنی است که در نوع خود بی همتاست. در سطح کشور اسکاتلند حدودا 300 قلعه تاریخی وجود دارد علاوه بر این تعداد زیادی از منظره های تاریخی مثل حفره های خاک سپاری در دوره باستان، مجسمه ها و تخته سنگ های ایستاده توجه همگان را به خود جلب می کند. اگر قصد سفر به کشور اسکاتلند را دارید و می خواهید اطلاعاتی در خصوص ویزای توریستی این کشور کسب کنید به مطالعه مقاله ویزای توریستی اسکاتلند بپردازید.

اسکاتلندی ها از اقوام بومی ساکن در این منطقه هستند، گفتی است که شهروندان چالاک و پرطراوت عصر حاضر به سنت های محکم و راسخ خود پایبند می باشند. در دنیای ادبیات قرن هاست که ادبیات اسکاتلند در صدر آن قرار دارد، ادبیات این کشور به گونه ای است که بزرگان نویسندگی را تحت تاثیر قرار داده است. از بهترین چهره های ادبیات اسکاتلند می توان به رابرت برنز اشاره کرد که هر ساله در 25 ژانویه با اثر وی Burns Suppers در سراسر دنیا جشن گرفته می شود.

در این مقاله سعی بر آن بود تا اطلاعاتی در خصوص جمعیت اسکاتلند در اختیار متقاضیان قرار داده شود، برای اطلاع از شرایط و راه های مهاجرت به این کشور به مقاله شرایط مهاجرت به اسکاتلند رجوع کنید. کارشناسان مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات جامع و کاملی در خصوص روش های مهاجرت متناسب با شرایط شما در اختیارتان قرار دهند و پرونده های مهاجرتی شما عزیزان را با موفقیت به سرانجام برسانند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *