مهاجرت به کشور وانواتو

جمعیت وانوآتو

جمعیت وانوآتو

بر اساس سرشماری سال 2023، جمعیت وانوآتو به 324000 نفر می رسد. شایان ذکر است که در این کشور تعداد مردان بیشتر از زنان است و جمعیت وانوآتو عمدتاً روستایی هستند، اما پورت ویلا و لوگانویل ده ‌ها هزار نفر جمعیت دارند. جمهوری وانوآتو کشوری جزیره ای است که در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده و این مجمع الجزایر در حدود 1750 کیلومتری شرق استرالیا، 500 کیلومتری شمال شرقی کالدونیای جدید، غرب فیجی و جنوب جزایر سلیمان قرار گرفته است. در دوران استعمار خود به نام هیبریدهای جدید نامگذاری شد. وانوآتو فقط 2.5 ساعت در شمال شرقی بریزبن و 3.5 ساعت از سیدنی استرالیا فاصله دارد. همچنین کمی بیش از 2 ساعت از اوکلند، نیوزلند فاصله دارد. پروازهای منظمی از نیوزلند، هونیارا، استرالیا، نومئا و فیجی وجود دارد که گزینه های عالی برای رسیدن به وانوآتو به شمار می روند.

این مقاله راهنمایی کامل و دقیق برای آشنایی هموطنان عزیز با جمعیت وانوآتو می باشد که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

درباره جمعیت وانوآتو

بر اساس تفصیل ورلدومتر از آخرین داده‌های سازمان ملل، جمعیت فعلی وانوآتو تا 2023، 324209 نفر بوده است و وانوآتو رتبه 181 را در فهرست کشورها (و وابستگی ها) بر اساس جمعیت دارد. تراکم جمعیت در وانوآتو 25.2 نفر در هر کیلومتر مربع (65 نفر در مایل مربع) است. مساحت کل زمین وانوآتو 12190 کیلومتر مربع (4707 مایل مربع) می باشد و 24.4% از جمعیت شهری هستند (75025 نفر در سال 2023). شایان ذکر است که میانگین سنی در وانوآتو 21.1 سال است.

در نمودار زیر به نرخ رشد جمعیت وانوآتو در سال های اخیر اشاره شده است:

نرخ رشد جمعیت وانواتو

علاوه بر این، در جدول زیر به اطلاعات کلی جمعیت وانوآتو اشاره شده است:

موارداطلاعات
نرخ رشد جمعیت2.38%
تراکم جمعیت25.2 نفر در هر کیلومتر مربع
جمعیت 0 تا 14 ساله38.2%
جمعیت 15 تا 64 ساله58.2%
جمعیت 65 سال به بالا3.6%
نسبت اشتغال به جمعیت67.4%
جمعیت شهری25.7%
جمعیت زنان49.3%
نرخ تولد28.8 در هر 1000 نفر
نرخ مرگ5.1 در هر 1000 نفر
نرخ باروری3.7 تولد برای هر زن

گروه های قومی جمعیت وانوآتو

ساکنان وانوآتو در انگلیسی با استفاده از وانوآتو اخیر، ni-Vanuatu نامیده می شوند. Ni-Vanuatu عمدتاً (98.5٪) از نژاد ملانزیایی هستند و بقیه از ترکیبی از اروپایی ها، آسیایی ها و سایر جزیره نشینان اقیانوس آرام تشکیل شده اند. سه جزیره از نظر تاریخی توسط پلینزی ها مستعمره شدند و حدود 20000 نفر از مردم Ni-Vanuatu در نیوزلند و استرالیا زندگی و کار می کنند. اکثر آسیایی ها در وانوآتو تبار ویتنامی هستند و جامعه ویتنامی در وانوآتو را تشکیل می دهند. اگرچه جامعه ویتنامی از 10% جمعیت وانوآتو در سال 1929 به حدود 1000 نفر امروز کاهش یافته است، اما جامعه ویتنامی در وانوآتو همچنان بسیار مهم و تأثیرگذار است.

گروه های قومی جمعیت وانوآتو

اقلیت ها کوچکی که در وانوآتو زندگی می کنند از گروه های زیر می باشند:

  • اروپایی ها
  • میکرونزی ها
  • چینی ها
  • ویتنامی ها

وانوآتو براساس شاخص New Economics Foundation و شاخص Friends of the Earth در زمینه های شادی، امید به زندگی و ردپای اکولوژیکی را تجزیه و تحلیل می کرد و آنها وانوآتو را کارآمدترین کشور از نظر زیست محیطی در جهان در دستیابی به رفاه بالا تخمین زدند. با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در وانوآتو برای دریافت پاسپورت این کشور، وانوآتو درآمد زیادی در این زمینه کسب کرده است. فروش آنچه در وانوآتو شهروندی افتخاری نامیده می شود، برای چندین سال تحت طرح مهاجرت سرمایه گذاری سرمایه و اخیراً طرح حمایت از توسعه ارائه شده است. مردم سرزمین اصلی چین اکثریت کسانی را تشکیل می دهند که شهروندی افتخاری را خریداری کرده اند و به آنها گذرنامه وانوآتو را می دهند.

شرایط مهاجرت به کانادا

زبان مردم وانوآتو

زبان ملی جمهوری وانوآتو Bislama است. اما به طور کلی و رسمی، مردم این کشور به سه زبان بیسلما، انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند. زبان اصلی آموزش انگلیسی و فرانسوی است و شایان ذکر است که استفاده از انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان رسمی بر اساس خطوط سیاسی تقسیم شده است. به دلیل این که در دانشگاه ها و موسسات آموزشی وانوآتو برنامه های تحصیلی به زبان های انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند، هیچ محدودیتی برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی برای شرکت در این برنامه های تحصیلی وجود دارد. به همین دلیل، هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های وانوآتو اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند. بیسلاما یک کریول است که به طور بومی در مناطق شهری صحبت می شود.

بیسلاما با ترکیب گرامر و واج شناسی معمولی ملانزی با واژگان تقریباً کاملاً مشتق شده از انگلیسی، زبان فرانسه مجمع الجزایر است که توسط اکثریت مردم به عنوان زبان دوم استفاده می شود. علاوه بر این، 113 زبان بومی که همگی زبان‌های اقیانوسی جنوبی هستند، به جز 3 زبان پلینزی دورتر، در وانوآتو صحبت می‌شوند. تراکم زبان ‌ها، سرانه، بالاترین میزان در بین ملت‌ های جهان است، با میانگین تنها 2000 گویشور در هر زبان. همه زبان‌ های بومی وانوآتو (یعنی به استثنای بیسلما) به شاخه اقیانوسی از خانواده آسترونزی تعلق دارند. در سال‌های اخیر، استفاده از بیسلما به ‌عنوان زبان اول به ‌طور قابل‌توجهی به زبان‌ های بومی تجاوز کرده است.

جمعیت وانوآتو و دین در این کشور

قانون اساسی وانوآتو آزادی مذهب را تثبیت می کند و همچنین بیان می کند که این ایالت بر پایه تعهد به ارزش های سنتی ملانزی، ایمان به خدا و اصول مسیحی بنا شده است. مذهب در وانوآتو تحت سلطه شاخه های مختلف مسیحیت است. وانوآتو مجمع الجزایری است که از 13 جزیره بزرگتر و تقریباً 80 جزیره کوچکتر در اطراف آن تشکیل شده است که هر کدام محل انبوهی از جوامع فرهنگی و مذهبی متنوع هستند. تقریباً 82٪ از جمعیت وانواتو مسیحی هستند. تخمین زده می شود که 28٪ پروتستان، 12٪ کاتولیک رومی، 15٪ آنگلیکان و 12٪ ادونتیست روز هفتم هستند. گروه هایی که روی هم 15% را تشکیل می دهند شامل کلیسای مسیح، کلیسای متحد پنطیکاستی، کلیسای جماعت ربانی، سازمان های نیل توماس، کلیسای حواری و دیگر فرقه های مسیحی هستند.

برای آشنایی بیشتر درباره وانوآتو و شرایط مهاجرت به این کشور زیبا متقاضیان می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *