مهاجرت تحصیلی کانادا

حداقل معدل برای تحصیل در کانادا

حداقل معدل برای تحصیل در کانادا

موضوع این مقاله به حداقل معدل برای تحصیل در کانادا اختصاص دارد و مختص افرادی است که قصد دارند تحصیلات خود را در کشور کانادا ادامه دهند. شرط معدل برای تحصیل در کشورهای خارجی از جمله کانادا جزو قوانین تحصیلی آن کشور است. اما نمره معدل دانشجو در مقاطع تحصیلی پیشین در هر دانشگاهی متفاوت بوده و طبق قوانین همان دانشگاه عمل می گردد.

 • برای مهاجرت معدل کل مهم است یا نهایی؟
 • معدل دبیرستان برای مهاجرت به کانادا بایستی چند باشد؟
 • آیا معدل 17 برای اپلای برای کانادا خوب است؟
 • معدل لازم برای بورسیه کانادا چند است؟
 • کدام معدل برای مهاجرت مهم است؟
 • معدل b+ یعنی چند؟
 • معدل دیپلم برای مهاجرت به کانادا باید چند باشد؟
 • حداقل معدل دیپلم برای بورسیه شدن باید چند باشد؟
 • معدل کارشناسی چقدر مهم است؟

برای شفافیت موضوع و بررسی های لازم به مقاله ای که از سوی محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر در آمده و برای علاقمندان ارائه می گردد، توجه نمایید. مطالب بسیار مفیدی در این مقاله آورده شده است که مطالعه آن در کنار کسب مشاوره از کارشناسان ما، بسیار موثر است.

شرط معدل در دانشگاه های کانادا در 2023

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد فردی که قصد مهاجرت به کانادا در سال 2023 و تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور را دارد، باید این نکته را مد نظر داشته باشد که یکی از شرایط و معیارهای ورود به دانشگاه های کانادا، دارا بودن شرط معدل در مقاطع تحصیلی قبلی است. به طوری که اگر دانشجوی خارجی متقاضی، فاقد شرط معدل در حداقل معدل برای تحصیل در کانادا باشد، مورد پذیرش تحصیلی قرار نمی گیرد. بنابراین توصیه می گردد در صورتی که در آینده قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، برای به دست آوردن معدل بالا تلاش کنید تا بتوانید به راحتی از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی اخذ نموده و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

قدرت اقتصادی بالای کانادا تضمین کننده زندگی خوب و قدرت خرید بالای افرادی است که این کشور را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. نمودار ذیل وضعیت اقتصادی کانادا با بررسی GDP این کشور را نشان می دهد:

وضعیت اقتصادی کانادا

سیستم تعیین معدل در دانشگاه‌ های کانادا

به منظور تحصیل در کانادا شرایط خاصی وجود دارد که یکی از آنها حداقل معدل برای تحصیل در کانادا است. در سال 2023 سیستم نمره دهی در دانشگاه های مختلف کانادا، متفاوت است و در واقع معیارهای متفاوتی برای تعیین و ارزیابی معدل متقاضی دارا هستند. در اکثریت کشورهای دنیا ارزیابی و تعیین معدل از مقیاس 5 و یا 20 محاسبه می گردد. اما در کشور کانادا این مقیاس از 4 و 9 مورد محاسبه قرار می گیرد که البته محاسبه بر اساس مقیاس 4 در دانشگاه های کانادا متداول تر می باشد.

حداقل معدل برای تحصیل در کانادا طبق مقیاس 4

برخی دانشگاه های کانادا معدل دانشجوی متقاضی را در مقیاس 4 مورد ارزیابی قرار داده و مشخص می نمایند که وی براساس حداقل معدل برای تحصیل در کانادا، صلاحیت پذیرش تحصیلی را دارد یا خیر. برای مثال برای گرفتن معدل A، باید حداقل 88% از 100% نمره را کسب نموده باشید. به جدول زیر دقت نمایید:

حروف معادل معدل درصد (%) معدل
+A %92-%100 4.33
A %88-%91 4
-A %85-%87 3.67
+B %82-%84 3.33
B %78-%81 3
-B %75-%77 2.67
+C %72-%74 2.33
C %68-%71 2
-C %65-%67 1.67
D %55-%64 1
F %0-%54 0

حداقل معدل برای تحصیل در کانادا طبق مقیاس 9

دانشگاه های دیگری در کشور کانادا وجود دارند که مقیاس 9 را برای تعیین معدل دانشجوی متقاضی قرار می دهد و بر طبق آن صلاحیت پذیرش تحصیلی دانشجو را مشخص می نمایند که دسته بندی آن در جدول زیر آمده است:

حروف معادل معدل درصد (%) معدل
+A %90-%100 9.0
A %80-%89 8
+B %75-%79 7
B %70-%74 6
-B %65-%69 5
+C %60-%64 4
C %55-%59 3
-C %50-%54 2
D %40-%49 1
F %0-%39 0

محاسبه معدل در کانادا برحسب تعداد واحدهای درسی

از معیارهای مهمی که در تعیین حداقل معدل برای تحصیل در کانادا حائز اهمیت است، تعداد واحدهای هر یک از دروس تحصیلی است. همان طور که می دانید ارزش هر یک از دروس تحصیلی با میزان واحدهای همان درس سنجیده می شود. بنابراین تعداد واحدهای درسی تاثیر مستقیمی بر محاسبه معدل خواهد داشت.

نام واحد درسی نمره تعداد واحد درسی معدل
ریاضی (3) B 3 9
فیزیک (4) A 3 12
زیست شناسی (33/2) +C 6 13.98
انگلیسی (2) C 3 6
جامعه شناسی (3) B 6 18
ارتباطات (67/2) -B 3 18.01
شیمی (4) A 3 12
آمار (4) A 3 12
جمع 30 90.99

بررسی جدول بالا بدین گونه است که یک دانشجو در دو ترم تحصیلی که به مدت 8 ماه خواهد بود، موفق به گذراندن 30 واحد درسی شده و معدل او برابر با 99/90 می باشد. اکنون برای به دست آوردن حداقل معدل برای تحصیل در کانادا، باید معدل کلی که دانشجو کسب کرده را بر تعداد واحدهای درسی تقسیم نماییم تا معدل مورد نظر مورد محاسبه قرار گیرد. با تقسیم عدد 99/90 بر 30، عدد 033/3 به دست می آید. این عدد در دانشگاه های کانادا با معدل حروفی B شناخته می شود.

حداقل معدل برای تحصیل در کانادا طبق مقیاس 9

معیارهای پذیرش تحصیلی در کانادا

دانشگاه های کانادا سیستم معدل گیری بر اساس مقیاس های 4 و 9 دارند که در بخش های قبلی به توضیح آنها پرداختیم. اما سیستم نمره دهی در کشور ایران متفاوت است. دانشگاه های کانادا این نکته را مورد توجه قرار داده و براساس سیستم نمره دهی ایران، به طور معمول حداقل معدل برای تحصیل در کانادا را نمره 15 قرار می دهند و گفتنی است این نمره در دانشگاه های مختلف و با توجه به این که شخص دانشجو در چه مقطع و رشته ای تحصیل می کند، متغیر خواهد بود.

نکته مهمی که در اینجا وجود دارد، سایر معیارهای پذیرش تحصیل در کانادا است. به عبارت دیگر صرفا داشتن معدل بالا برای پذیرش تحصیلی کافی نبوده و سایر معیارها نیز مد نظر قرار می گیرد که شامل سوابق پژوهشی و تحقیقاتی و تالیفات بین المللی، نمره مدرک زبان و غیره می گردد. پس برای تحصیل در کانادا کلیه جوانب امر را مدنظر قرار داده و بررسی نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

به طور یقین مطلع هستید که برای تحصیل در هر کشوری اخذ ویزای آن کشور الزامی بوده و بدون دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی مجاز به تحصیل در کشورهای خارجی نخواهید بود. گرفتن ویزای تحصیلی کانادا نیز به منظور تحصیل در کانادا از الزامات است. دانشجوی خارجی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارد، در مرحله اول می بایست نامه پذیرش تحصیلی در رشته مورد نظر را از دانشگاه انتخابی خود دریافت کند.

دارندگان ویزای تحصیلی کانادا این فرصت را خواهند داشت که کار در کانادا پس از تحصیل را نیز تجربه کنند. در چنین شرایطی است که می توان گفت تحصیل در کانادا از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می تواند مسیری بسیار هموار برای رسیدن به اقامت این کشور است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مهم ترین گام ها برای تحصیل در کانادا اخذ ویزای تحصیلی این کشور است که پیچیدگی های خاص خود را دارد. از آن جمله می توان به حساسیت کانادا به نبودن گپ تحصیلی بیش از 5 سال اشاره نمود. از جمله مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • نامه پذیرش قطعی دانشگاه یا کالج در کانادا با ذکر مشخصات دقیق شروع و پایان دوره تحصیلی دانشجو
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل یا PTE یا CLB
 • مدرکی دال بر تهیه محل اقامت در کانادا مثلا اجاره نامه آپارتمان، استودیو، هاستل و غیره
 • پاسپورت معتبر
 • 6 قطعه عکس پاسپورتی
 • داشتن تمکن مالی لازم برای یک سال زندگی در کانادا ترجیحا به میزان 15000$ (دلار کانادا)
 • پرداخت هزینه سفارت کانادا برای ویزای تحصیلی که مبلغ آن 150$ (دلار کانادا) می باشد

پس از این که فرد موفق به دریافت ویزا شد، می تواند وارد خاک کشور کانادا شده و به تحصیل بپردازد. اطلاعات دقیق تر و کامل تر را از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید. وکلا و مشاورانی که در این موسسه حضور دارند، اطلاعات به روز و مطابق با آخرین قوانین کشورهای خارجی را در اختیار داشته و برای شما به صورت کامل شرح می دهند.

سوالات پرتکرار درباب حداقل معدل برای تحصیل در کانادا

افرادی که تمایل به تحصیل در کانادا دارند برای اطلاع از حداقل معدل با پرسش های زیر مواجه می شوند:

 • برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد چه شرایطی مورد نیاز است؟ برای مقطع کارشناسی ارشد افراد باید یک مدرک 4 ساله کارشناسی و معدل 3 از 4 را داشته باشند.
 • آیا معدل 2.5 GPA در دانشگاه است؟ معدل 2.5 2.5 با میانگین B مطابقت دارد و آن را تبدیل به معدل مشترک برای قبولی در بسیاری کالج ها و دانشگاه ها می کند.
 • میانگین معدل GPA از سطح Bتا C در کانادا چیست؟ B+ معادل 33.3، B معادل 3، B- معادل 2.67، C+ معادل 2.33 می باشد که افراد برای پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی باید معدل خود را معادل GPA نمایند.
 • آیا نمره C+ در کانادا درجه خوبی محسوب میشود؟ این نوع معدل بستگی به ریز نمرات افراد برای پذیرش دارد اما بهتر است افراد معدل بالای B بگیرند.
 • آیا GPA پایین، آینده تحصیلی فرد را به خطر می اندازد؟ عمدتا بخش اعظم شانس افراد برای مهاجرت تحصیلی و قدم اول پذیرش تحصیلی داشتن معدل بالای 14 می باشد. معدل پایین می تواند عواقب جدی برای زندگی تحصیلی و فارغ التحصیلی فرد داشته باشد.
4/5 - (8 امتیاز)

293 دیدگاه برای “حداقل معدل برای تحصیل در کانادا

 1. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید ، آیا با مدرک پرستاری دانشگاه آزاد با معدل دیپلم پایین امکان مهاجرت و استخدام در کشورهای های اروپایی هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   به این شرط که شما مدرکتون رو معادلسازی کنید حتما

 2. vanilla گفت:

  سلام خسته نباشین
  میخواستم بدونم مدارک غیر درسی مثل برنامه نویسی و المپیاد و …. تاثیری داره ؟؟؟ و ممکنه با معدل بالا و این رزومه ها شهریه دانشگاه کمتر بشه ؟؟؟؟؟؟؟
  ممنونم از پیگیریتون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   امکان گرفتن بورسیه هست ولی باید در نظر داشته باشید که قطعی نیست و نمیشه به شما گفت که حتما از این طریق به بورسیه می رسید

 3. Maryam گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید امکانش هست که بدون ازمون کنکور با معدل سه سال دبیرستان رشته تجربی بالای ۱۷ در رشته های پزشکی اپلای کرد؟
  اگر در ایران فوق دیپلم بگیرم شرایط تغییر میکنه؟یا نمرات دبیرستان رو درنظر میگیرن!

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   توصیه می کنم مقاله تحصیل پزشکی در کانادا رو مطالعه کنید. امکان تحصیل مستقیم پزشکی در کانادا نیست و شما اول باید در یک رشته علوم پایه در کانادا تحصیل کنید.

 4. علی گفت:

  سلام
  لطفا جواب منو بدید خیلی مهمه
  من نمره دیپلم پایین دارم ولی نمره لیسانسم خوبه (رشته پرستاری) میتونم برای ارشد فاند بگیرم؟
  اصلا نمره دیپلم مهمه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ما جواب همه سوالات رو می دیم جناب
   نمی دونم معدل لیسانس شما چند هست. ولی معمولا میشه فاند گرفت. فاند در کانادا از 1000$ (دلار) شروع می شه به بالا اگر مقصودتون این هست که کل شهریه رو برای شما پوشش بده نیاز به معدل خیلی بالا دارید.
   نمره های دبیرستان چندان موثر نیست

 5. کاظم پور گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسیم مهندسی برق دانشاه بوعلی با معدل 14 و ارشدم مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی دانشگاه شریف هست با معدل 20. میخواستم برای پذیرش در مقطع دکتری نمرات کارشناسی رو میبینن یا معدل ارشد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اولویت با مدارک کارشناسی ارشد هست اما مدارک کارشناسی هم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت

 6. Farahnaz گفت:

  با عرض سلام. سپاس‌گزاری می‌کنم بابت پاسخ‌گویی‌تون؛ پاسخ بسیاری از سؤالاتم رو با خواندن نظرات گرفتم.
  بنده معدل سال دهمم ۱۶/۵ ، یازدهمم ۱۷ و با توجه به شناختی که از خودم دارم فکر می‌کنم سال دوازدهم هم ۱۷ شوم یعنی جمعاً معدل دیپلمم عددی حدود ۱۷ خواهد شد. آیا این معدل برای مهاجرت کمه؟ در چه حدی این معدل؟ این معدل برابر چه عددی از میانگین GPA است؟
  رشته‌ی مد نظرم مدیریت کسب و کار است. زبانمم خوبه..

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که دارید، مشکلی ندارید و می تونید اقدام کنید برای این رشته. البته خیلی مهم هست که دانشگاه مناسبی هم انتخاب کنید

 7. پوریا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانش آموز سال دوازدهم رشته ریاضی هستم میخوام برای کانادا اقدام کنم معدل سال دهمم 18.80 هست و یازدهمم 17.38 و دوازدهم نیسال اولم شد 15.78 میخواستم بدونم اگه بخوام برای کانادا اقدام کنم پذیرفته میشم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید پذیرش دریافت کنید و مشکلی نیست فقط سعی کنید که توی نیم سال دوم، معدل خودتون رو ارتقا بدید که بتونید از دانشگاه بهتری پذیرش بگیرید.
   در نظر داشته باشید که باید خودتون رو برای گرفتن مدرک زبان هم آماده کنید

   1. امیرحسین گفت:

    سلام
    معدل دواردهمم 16.25 و دیپلم رشته ساختمان فنی و حرفه ای دارم.
    اگه کارشناسی بدون کنکور رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار بخونم برای ارشد در کانادا به مشکل برمیخورم؟
    به نظر شما کارشناسی رو در ایران بخونم یا در کانادا؟(با توجه به تغییر رشته)

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     اگر معدلتون بالا باشه در مقطع کارشناسی، مشکلی نخواهید داشت.
     اگر زیر 22 سال هستید، شانس دارید برای کارشناسی هم اقدام کنید و شرایط برای مقطع ارشد خودتون هم بهتر خواهید کرد. با این حال نیاز به سرمایه بالاتر خواهید داشت

 8. عرفان گفت:

  سلام
  من برای ارشد دارم ـبت نام میکنم. معدلم تو کارشناسی از محقق اردبیلی 15.39 هست. زبان 8 ielts و یک مقاله دارم و عضو تیم تحقیقاتی هم هستم. سوالم این بود که این که میگن معدل 15 میخوان منظورشون چی هست دقیقا؟ تو توضیحات معدل مورد نیاز میزنن70% یا B (که با توضیحات توی سایت مطابقت ندارن) برای 2 سال آخر برای کانادا و امریکا و وقتی وارد international equivalencies میشیم میزنن معدل 15 برای ایران. آیا اون هم دو سال آخر هست؟ معدل کل دو سال آخرم حدود 14.6 میاد.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل کل شما باید بالاتر از حداقلی باشه که دانشگاه تعیین کرده. اگر دانشگاه مد نظر شما درخواست معدل 15 کرده، شما با معدل 15.01 واجد شرایط هستید و بعد سایر مدارکی که ارائه کردید سنجش میشه

 9. سورنا گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناسی عمران دارم با معدل ۱۳/۹۳و ارشد اقتصاد با معدل ۱۷/۱۱ سنم هم ۲۸ سااه و ایلتس ۷ دارم و مقاله ارشد هم دارم میتونم برای دکتری اقدام بکنم؟معدل پایین کارشناسی تاثیر داره؟ یا برای دکتری به ارشد توجه میشه؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله چون در مقطع دکترا باید یک رابطه ای بین مقطع کارشناسی و ارشد شما هم وجود داشته و مدارک تحصیلی شما به طور کامل بررسی میشه

   1. سورنا گفت:

    به نظرتون امکان موفقیت هست؟با کارشناسی عمران معدل ۱۳/۹۷و ارشد اقتصاد ۱۷/۱۱که غیر مرتبط هستند به هم؟؟؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     غیر ممکن نیست اگر رزومه کاری مناسب داشته باشید، پروپوزال مناسب بنویسید و انتظار پذیرش از دانشگاه برتر رو نداشته باشید، می تونید پذیرش بگیرید

 10. جمالی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده فوق لیسانس مدیریت استراتژیک هستم معدل کارشناسی 16.58 ارشد16.21 هست. یه مقاله چاپ شده هم دارم.31 ساله ام هستم. امکانش هست برای ارشد مجدد بتونم بورسیه بگیرم برای کانادا؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید فاصله مناسب بین دریافت مدرک تحصیلی و شروع درخواست رو نشون بدید که مشغول به کار بودید بله می تونید

 11. Mvi گفت:

  سلام من توی معدل سال یازدهم خوب نبودم اما معدل سال یازدهم من بالا بود اما خب میخوام بدونم در اصل معدل دیپلم که سال دوازدهم هست ملاکه؟ و اینکه برای دانشگاه مک گیلبا چه نمره دیپلمی میشه پذیرش گرفت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل 3 سال آخر تحصیل شما مورد توجه هست.
   رشته به رشته معدل مورد نظر تفاوت های جزئی داره. شما باید سایت دانشگاه رو چک کنید بعلاوه این که ببینید شرایط پذیرش هر رشته چی هست

 12. علی گفت:

  سلام ی سوال داشتم من الان کارشناسی ناپیوسته میخونم توی دانشگاه فنی حرفه ای شمسی پور خواستم بدونم برای ارشد که یک دانشگاه قبول شدم شیوه آموزشی ارشد من آموزش پژوهشی هسته یعنی شیش واحد پایان نامه توی ارشد هسته نمیان بگن که شما چون رشته فنی بودی باید حتما آموزش محور بشی یعنی شیش واحد پایان نامه دیگه نداشته باشی یا نه مشکلی ندارن وشیش واحد پایان نامه دارم؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر مشکلی نیست و خیلی از دانشجوهای ایرانی در مقطع کارشناسی هم پایان نامه دارند

 13. محمد گفت:

  سلام من توی کارشناسی کارشناسی ناپیوسته دارم یعنی مدرک کاردانی و کارشناسی توی دانشکده فنی حرفه چمران کرمان دارم رشته مکانیک خودرو هر دو مقطع هم معدل شده ۱۷.۵ و الآنم ارشد مکانیک جامدات دانشگاه امیر کبیر درس میخونم یک مقالهq1دارم خواستم بدونم برای اپلای دکترا به دانشگاه های خیلی خوب آمریکا یا کانادا با توجه که مدرک لیسانس من ناپیوسته هسته و ی نوع کالج محسوب میشه می‌تونه روی نظر استاد تاثیر منفی بزارن و شانس رو کمتر کنه یا نه تاثیر گذار نیست ممنوم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر مشکلی برای شما پیش نخواهد اومد و می تونید از این طریق اقدام کنید

 14. علی گفت:

  سلام ببخشید معدل نیمسال اول چقدر تاثیر میتونه داشته باشه در روند مهاجرت من معدل نیمسال اول یازدهمم ۱۵.۹۰ و معدل کل ترمم ۱۷.۸۵ آیا این ۱۵ ترم اول مشکل سازه البته نمرات دهم و دوازدهم بالای ۱۹ و سن ۱۸ سال رو حساب کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل کل شما بیشتر ملاک هست

 15. زينب گفت:

  سلام
  من كارشناسي با معدل 17/50در رشته مديريت بهداشت و درمان از دانشگاه تهران در سال90 و ارشد با معدل 18 از دانشگاه علوم پزشكي قزوين در سال 93 فارغ التحصيل شدم.34 سالمه و سابقه كار مرتبط و پيوسته 10 سال سابقه كار داشتم.متاهل هم هستم.آيا ميتونم براي دانشگاه كانادا اقدام كنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بهتر هست اگر به فکر مهاجرت به کانادا با این شرایط هستید، مقطع دکترا رو برای خودتون انتخاب کنید که شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی هم داشته باشید

 16. هادی گفت:

  با سلام
  من 30 سال دارم و در سال 94 با معدل 13.90 لیسانس عمران گرفتم و در سال 401 ارشد سازه گرفتم با معدل 19.80 و آیلتس 7 دارم
  میخوام برای ارشد کورس بیس دانشکاه کنکوردیا اقدام کنم.
  آیا شانس پذیرش گرفتن دارم ؟ آیا معدل خوب ارشدم رو در نظر میگیرن یا فقط به لیسانس نگاه میکنن ؟
  با تشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   متاسفانه فقط به کارشناسی توجه میشه و معدل شما کم هست. در صورتی که سابقه کاری مرتبط با رشته خودتون ندارید، برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا ممکن هست دچار مشکل بشید

 17. محمد گفت:

  سلام من لیسانسم کارشناسی ناپیوسته دانشکده فنی حرفه ای بوده یعنی مدرک کاردانی و کارشناسی دارم با معدل بالا رشته مکانیک خودرو برای اپلای دکترا آیا روی نظر استاد تاثیر منفی میزاره باتوجه به این که کاردانی و کارشناسی هسته و دانشگاه نیست ی نوع کالج هسته که هدفش خیلی رو آکادمیک نیست

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله درست می فرمایید ولی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد شد

 18. ... گفت:

  سلام من میخوام برای کالج ثبت نام کنم ۱۷ سالمه معدل امسالم هم ۱۸.۵ هست کلاس یازهمم و برای گرفتن نمره بهتر توی طرح ارتقای نمره شرکت کردم ، احتمال داره قبول بشم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان برای شما وجود داره. توصیه می کنم برای اطلاعات بیشتر حتما با مشاورین ما هم تماس بگیرید

 19. ح-د گفت:

  سلام من دبيرستان رو تموم كردم ٣ ساله و الان تصميم دارم كه دنبال تحصيل در كانادا برم ايا امكان اين هست با معدل كتبي نهايي متوسطه 12/08 و معدل كتبي نهايي دوره پيش دانشگاهي 10/27 با داشتن مدرك زبان با نمره خوب بتونم ويزاي تحصيلي رو دريافت كنم؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل شما برای تحصیل در کانادا خیلی ضعیف هست. بهتر هست کشورهای دیگه انتخاب کنید.
   توصیه می کنم با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند

 20. مهدی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من معدل لیسانسم 13:58 هستش مهندسی صنایع و ارشدمم مدیریت صنعتی و معدلم 17 هستش و نمره آیلتسم 6.5 است، می خوام پذیرش برای مقطع ارشد رشته مدیریت بگیریم، با این شرایط و معدل لیسانسم امکان پذیر هستش؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما بسیار حائز اهمیت هست و شما باید سن مناسبی داشته باشید. معدل مقطع کارشناسی شما هم بسیار کم هست و نمی تونید در دانشگاه های خوب این کشور تحصیل کنید.
   توصیه می کنم پیش از هر گونه اقدام با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنند.
   02191003232

   1. مهدی گفت:

    من 33 سالم هستش

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام مجدد
     اگر لیسانس خودتون رو اوایل دهه 90 گرفتید و بعد از اون سابقه کار پیوسته ای ندارید، برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا به مشکل می خورید

 21. مانی حسنی گفت:

  سلام من کلاس 11 تصمیم گرفتم از رشته تجربی به ریاضی برم چون گفتن دیپلم ریاضی برای مهاجرت بهتره و خودم می خوام به کالج ها و دانشگاه های مربوطه به ریاضی برم نه تجربی.
  الان امتحان های حسابان هندسه فیزیکم رو دادم و معدلی که تو تجربی داشتم رو از 17 به 16 و خورده ای مثال:(16.22) احتمالا می رسونه.
  ایا دیپلم ریاضی با ارزش تر هستش یا اون یک نمره ای که از دست می دم ؟ تا هرچه زودتر تصمیمی بگیرم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با این معدل هم می تونید توی خیلی از دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل بدید.
   بستگی داره که رشته تحصیلی مورد نظرتون چی باشه

 22. صدیقه کبرایی گفت:

  سلام خسته نباشید من متاهل هستم و لیسانس مهندسی کامپیوتر با معدل ۱۳.۴۳ از دانشگاه سراسری ،و نمره آیلتس ۷ .و فقط میخام بتونم ب یکی از دانشگاه های کانادا برم دنبال فاند و بورسیه نیستم، با این شرایط میتونم برم ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید یک انگیزه نامه بسیار قوی بنویسید و با این معدل نمی تونید در دانشگاه های خوب کانادا تحصیل کنید و باید این رو بپذیرید

 23. Ts گفت:

  سلام. من قصد داشتم برای بعد از دیپلم اقدام به درخواست برای کالج در کانادا بکنم..
  اما من معدل 11 ام رو حدود 17 گرفتم و دروس ریاضی کمی ضعيف بود…. هندسه12.5 ، ریاضی 10.5، آمار هم 10.5
  ایا این سه نمره کم برای گرفتن پذیرش یه پایه ریاضی در کالج های کانادا مشکل ساز نمیشه؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما مستقیم هم می تونید وارد دانشگاه بشید و نیازی به کالج ندارید
   ولی در کل مشکلی ندارید

 24. علیرضا گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  من 39 سالمه و لیسانس مهدسی صنایع با معدل 12.5 دارم. و فوق لیسانس مدیریت با معدل 18.5. سال 96 فوقم رو گرفتم. آیلتس 6.5 هم دارم. میخواستم راهنمایی کنین چقدر شانس دارم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا؟

  1. امیر جلالی گفت:

   شما باید یک استاد راهنما پیدا کنید در کانادا در نظر داشته باشید که برای مقطع دکترا ممکن هست نمره زبانتون کم باشه. اگر بتونید پذیرش در مقطع دکترا رو دریافت کنید، شانس بالایی برای ویزای تحصیلی دارید

 25. محمد گفت:

  سلام من معدل کارشناسی ۱۴.۸۷ هستش نمی خوام بورس بگیرم فقط دنبال پذیرش هستم سنم ۲۸ ساله و همچنین ارشدم رو هم گرفتم با معدل ۱۵.۳۰ رشته ام کامپیوتر هستش،امکان گرفتن پذیرش برای ارشد رو دارم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام بله می تونید پذیرش بگیرید اگر سایر مدارک مثل نمره زبان رو داشته باشید

 26. محمدرضا گفت:

  من ۲۹ سالمه دانشجوی دکتری بودم گپ تحصیلی ندارم معدل ارشدم ۱۵.۳۰ بوده و کارشناسی ۱۴.۷۶ یک مقاله دارم میخوام برای ارشد دوباره اقدام بکنم امکانش هستش که‌در دانشگاه پلی تکنیک مونترال یا مک گیل یا دانشگاه های دیگر قبول بشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   این که دانشگاهی خاص رو مد نظر دارید یک مقدار کار رو سخت می کنه به این دلیل که کسی از سایر رقبای شما برای دریافت پذیرش از این دانشگاه خبر نداره.
   باید دید از فاصله کارشناسی تا ارشد رو چطور میشه تکمیل کرد. با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنند

 27. نگین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من خانمی 27 ساله و متاهل هستم. رشته مهندسی خوندم و در مقطع کارشناسی نمره الف بودم و به دوره های کارشناسی ارشد و دکتری با سهمیه استعداد درخشان وارد شدم و امسال مقطع دکتری شروع میکنم. سابقه دو سال و نیم کار مرتبط دارم. آیا برای ویزای تحصیلی و اقامت شرایط مناسبی دارم؟ و اینکه اگر شرایط مناسبی دارم آیا امکان رفتن با همسرم هم برام فراهم هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید از یک استاد راهنما در این کشور پیدا کنید که در مقطع دکترا به شما پذیرش بدن.
   بله می تونید همراه همسرتون مهاجرت کنید

 28. مینو گفت:

  درود بر شما . آیا با داشتن چند تا درس افتاده تو مقطع ارشد و کارشناسی ، ممکنه تو دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری پذیرش گرفت ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   حقیقتش این هست که نه میشه تایید کرد و نه میشه رد کرد. اگر رزومه خوبی در تولید مقالات علمی یا شرایط کار داشته باشید، می تونید این مسئله رو پوشش بدید. نمره زبان شما هم موثر هست

 29. عطیه قهرمانی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،من چهار‌ سال پیش فارغ تحصیل شدم تو رشته مدیریت جهانگردی دانشگاه علامه ، معدلم ۱۷.۳۸
  پنج سال هم هست مربی کودک هستم. فرصت خوبی هست برای تحصیل ؟ آیا بورسیه میدن و میتونم کار کنم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی خودتون می تونه تاثیر گذاری مثبت یا منفی داشته باشه.
   ضمن این که شما رزومه مرتبط با رشته تحصیلیتون ندارید و این اثر منفی داره. توصیه می کنم با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو دقیق تر راهنمایی کنند

 30. شهریار گفت:

  سلام من معدل کارشناسیم ۱۶ هستش رشته کاردرمانی علوم پزشکی مشهد با آیلتس ۶.۵ میتونم اقدام کنم برای مهاجرت؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله ولی باید اطلاعات دیگه ای داشته باشیم از شما.
   شما باید سن، فاصله تحصیلی، سابقه کار و عوامل دیگه ای رو در نظر داشته باشید.
   با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنن

 31. حسین رضا گفت:

  سلام . ببخشید من سربازی نرفتم هنوز و معافیت تحصیلی دارم. سابقه بسیج فعال هم دارم . آیا این بسیج فعال برام مشکل ساز نخواهد بود جهت ویزای تحصیلی کانادا ؟
  آیا اصلا قابل استعلام هست این سابقه بسیج من توسط اونا ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید اقدام کنید ولی نباید این اطلاعات رو نشون بدید

   1. حسین رضا گفت:

    ممنونم بابت پاسخ. من که قطعا نشون نمیدم. ولی آیا خودشون امکان اینکه استعلام بگیرن و مشخص بشه هست ؟

    1. امیر جلالی گفت:

     خیر این امکان نیست

 32. حسین رضا گفت:

  سلام . بنده مدرک لیسانس آموزش زبان انگلیسی با معدل 18.40 و مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی با معدل 18.80 از دانشگاه آزاد دارم. گپ تحصیلی 1 ساله دارم . البته بغیر از پایان نامه ارشد ، مقاله دیگه ای ندارم . آیا امکان پذیرش من در دانشگاه های کانادا هست ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی از این بابت نیست

 33. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید من معدل دوازدهمم حدود ۱۲ یا یکم پایینتر میشه اگر در کنکور خیلی خوب عمل کنم و دانشگاه خوبی قبول بشم و در مقطع کارشناسی نمرات خیلی بالایی داشته باشم ایا باز هم بخاطر اون معدل پایین دبیرستان نمیتونم به دانشگاه های خوب کشورهای تاپ اپلای کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر بتونید مقطع کارشناسی نمرات خوبی بگیرید، می تونید در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا پذیرش دریافت کنید

 34. Av گفت:

  سلام . من ۱۹ سالم هست . معدله دیپلمم ۱۷ هست . بقیه ریزنمراته سه ساله دبیرستانم بالای ۱۸ ۱۹ هست با معدلای بالا ۱۹. آیلتس ۷ دارم . احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه های متوسط کانادا رو چقدر دارم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شانس شما بالا هست به شرط این که اجازه ندید سنتون افزایش پیدا کنه.
   توصیه می کنم حتما با مشاورین ما در تماس باشید

 35. نوری گفت:

  سلام خسته نباشید . من ۱۸ سالمه و معدل دهم و دوازدهمم بالای 19 ولی معدل یازدهمم ۱۷ است . خواهرم و همسرش در ونکوور هستند و من الان ویزای مسافرتی هم دارم. میخواستم بدونم امسال بعد کنکور میتونم برای رشته های تجربی برای دانشگاه UBC اپلای کنم یا اینکه باید لیسانس اول بگیرم.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نیازی نیست که کنکور رو شرکت کنید. می تونید برای دانشگاه ها اپلای کنید و در صورتی که قبول شدید برای ورود به دانشگاه های کانادایی ویزای تحصیلی دریافت کنید

   1. نوری گفت:

    سلام دوباره
    خب ایا من میتونم بورسیه تحصیلی هم دریافت کنم؟ چون هزینه شهریه ی دانشگاه ها گرون هستش. و اگه امکانش هست چه جوری میتونم ازتون مشاوره دقیق دریافت کنم؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     توصیه می کنم با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنند

 36. ریحانه گفت:

  سلام وقت بخیر. من معدل کارشناسیم 16.20 هستش رشته سلولی مولکولی آیا میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم؟ 🤔

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   به هیچ عنوان کسی نمی تونه به صورت قطعی به شما بگه که می تونید بورسیه بگیرید یا خیر.
   در نظر داشته باشید که در کانادا بورسیه های تحصیلی زیادی وجود داره که بعضی از اون ها فقط 1000$ (دلار) ارزش دارند و بعضی 20 و چند هزار دلار

 37. علي حسيني گفت:

  سلام خسته نباشيد من معدل كارشناسيم ١٣/٥ هست ارشدم ١٥/٥ ايلتس ٦/٥ دارم ميتونم براي ارشد پذيرش بگيرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید ولی نه در دانشگاه های عالی.البته رشته شما هم مهمه

 38. مانی حسنی گفت:

  سلام من در پایه 10 معدل 19.4 و پایه یازده معدل 17 بوده امسالم می خوام سال 12 رو بالای 19 بگیرم می خواستم بدونم تاثیر سال آخر بیشتر از پایه دهم و یازدهم هست؟ اگه اره زیاد یا کم فرق میکنه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل کل 4 سال آخر شما مهم هست و هرکدوم جایگاه خودشون رو داره ولی معدل سال 11 شما هم خوب هست

 39. سازینا گفت:

  سلام من ۱۷ سالم هستش و پایه یازدهم هستم و قراره که برای پایه دوازدهم به مدرسه ای در تورنتو برم معدل یا نمرات اختصاصیم در امتحانات ترم دومم باید چند باشه تا ثبت نام بشم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به مدرسه ای داره که قصد ثبت نام در اون رو دارید، هرچی سطح نمرات بالاتر باشه، شما می تونید مدرسه بهتری برید

 40. هیچی گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و نوبت اول کلاس هفتم ۱۵.۸۶گرفتم اگر بخوام نوبت دوم جباران کنم آیلتس هم ۸ نیم باشه موردی نیست من میخوام رشته هنر برم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر منظورتون این هست که ادامه تحصیل در مدارس کانادا انجام بشه، بله این شانس رو دارید ولی برای دانشگاه اگر منظورتون هست بعد از دیپلم می تونید اقدام کنید.
   در نظر داشته باشید که هرچه معدلتون بهتر باشه، توی دانشگاه یا مدارس بهتری می تونید تحصیل کنید.

 41. Raya گفت:

  سلام من ۱۸ سالم هست کلاس دوازدهم هستم، معدل دهمم ۱۹/۶۰ و یازدهم ۱۹/۸ بوده، اما امسال بخاطر یه سری از مشکلات معدلم پایین اومد و حدودا ۱۷ میشه، مدرک زبانمم نمره ی ۷ هستش، میخواستم ببینم شانس دارم با اینکه معدل سال دوازدهمم اومده پایین؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما شانس مهاجرت دارید ولی در نظر داشته باشید که سریعا بعد از پایان درستون اقدام کنید برای مهاجرت.

 42. حمید گفت:

  سلام. بنده ۳۳ ساله و همسرم ۳۰ سالشونه. من لیسانس دانشگاه سراسری با معدل ۱۳.۷ در سال ۹۱ فارغ التحصیل رشته عمران و همسرم لیسانس با معدل ۱۳.۵ از رشته کامپیوتر پیام نور (مدرک پارسال) گرفته ایم. بنده ۱۰ سال سابقه مرتبط و همسرم ۷ سال سابقه غیر مرتبط (بازرگانی) دارند. آیا می توانیم با آیلتس ۷ تحصیلی اقدام کنیم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   به این دلیل که به تازگی مدرک دریافت کردید، این فرصت رو خواهید داشت که مهاجرت به کانادا رو تجربه کنید. سابقه کار شما در این زمینه بعد از تحصیلتون حساب میشه.

 43. زهرا گفت:

  سلام من ۲۲ سالم هست و پرستارم آیلتس ۷.۵ هم دارم و معدل دیپلمم به علت بیماری که داشتم ۱۴ هست با توجه به این شرایط میتونم برای دانشگاه های آمریکا اقلام کنم؟؟؟ رشته دندان پزشکی
  قبلش نیاز نیست به کالج برم؟

  و اینکه سال دوازدهمم معدل ترم اولم بد شد و معدل ترم دومم ۱۹ شد.تشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   توصیه می کنم ابتدا مقاله تحصیل دندانپزشکی در آمریکا رو مطالعه کنید
   شما با این معدل هم می تونید اقدام کنید ولی دانشگاه های رده متوسط این کشور

 44. نیلوفر محمدی گفت:

  سلام روز بخیر آیا امتیاز دانشگاه در گرفتن ویزا تاثیری داره یا نه؟
  مثلا بین سه تا دانشگاه أتاوا ، لارنتین، آلگوما در استان أنتاریو کدوم ریسک بیشتری داره کدوم کمتر و احتمال ویزا شدن کدوم بیشتره
  ممنونم

  1. رهنما گفت:

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بله رنکینگ دانشگاه در اخذ ویزا تاثیرگذار است. برتری و رنکینگ دانشگاه متناسب با رزومه شما مورد بررسی قرار میگیرد. در این خصوص با کارشناسان ما در موسسه ارتباط بگیرید تا رزومه شما را مورد بررسی قرار دهند.

 45. حسین گفت:

  سلام ببخشید بنده ۱۸ سالم هست معدل دهم ۱۶.۷ و معدل یازدهمم ۱۶.۳ و معدل دوازدهمم بالای ۱۹.5 میشه امسال به احتمال بالا
  میخواستم ببینم برای مهاجرت در مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در یکی از دانشگاه های کانادا اگر معدل خود کارشناسی بالا باشه به مشکلی میخورم برای نمرات پایین دهم و یازدهمم ؟ و اینکه بنظرتون به صورت میانگین برای کسی که سطح زبان متوسط رو به بالایی داره گرفتن ایلتس ۶.۵_۷ چقدر طول میکشه ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر سطح زبان بالایی داشته باشید با کلاس های آموزش آزمون آیلتس می تونید 2 تا 3 ماهه به نتیجه دلخواه خودتون برسید.
   مشکلی برای شما ایجاد نمیشه با این معدل. می تونید در دانشگاه های سطح متوسط کانادا پذیرش بگیرید

 46. behnam گفت:

  سلام من 22 سالم هستش و دیپلمم 16 هست اما پیش دانشگاهیم رو سر مریضی خراب کردم و 11و نیم گرفتم و آیلتسم 7 هست و هیچ راهی برای ترمیم معدل پیش دانشگاهی ندارم . ایا شانسی برای من هست که از داشگاه و کالج های کانادایی یا آلمانی بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید اقدام کنید ولی باید عجله کنید که سنتون بیشتر نشه و بتونید سریعا مهاجرت کنید وگرنه باید کشورتون رو تغییر بدید.
   در حال حاضر هم نباید انتظار داشته باشید که از دانشگاه های تراز اول کانادا پذیرش بگیرید

   1. behnam گفت:

    درسته ولی این دانشگاه های تراز پایین کانادا ربطی به ریجکت شدن ویزا دارن؟

    1. امیر جلالی گفت:

     شما می تونید از دانشگاه های سطح متوسط این کشور درخواست پذیرش کنید. چون هرچی دانشگاه بهتری رو انتخاب کنید می تونید شانس خودتون رو افزایش بدید. از طرف دیگه شما می تونید دوره کارشناسی رو توی کشورهای اروپایی پشت سر بگذارید که احتمال ویزا شدن بیشتر هست و برای کارشناسی ارشد به کانادا برید (البته اگر برنامه ادامه تحصیل دارید)

 47. یزدان گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۳/۵۵ شده بنظرتون میتونم تویه دانشگاهایه کانادا قبول بشم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر شرایط سنی مناسبی داشته باشید، ممکن هست بتونید در دانشگاه های ضعیف تر این کشور پذیرش بگیرید

 48. علی گفت:

  سلام من 19 سالمه معدل دیپلم ریاضی م شده 14.98 و اینکه ترم دو دانشگاه هستم در رشته مهندسی کامپیوتر ب معدل 17.4 و نمره ایلیس 7 آیا می تونم برای مهاجرت تحصیلی با معدل دانشگاهیم اقدامی بکنم یا فقط معدل دیپلم در نظر گرفته میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید واسه مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید و مشکلی از این بابت نیست.

 49. کورش گفت:

  سلام وقت بخیر
  می خواستم بپرسم جهت تحصیل برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری در کانادا معدل ارشد ملاک هست یا معدل کارشناسی هم در نظر گرفته می شود؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   رشته ها به صورت پیوسته با هم در ارتباط هستند. اگر قصد ارشد مجدد داشته باشید بهتر هست بیان نشه و اعلام بشه که ارشد اول هست. برای دکترا هم تاثیر نسبی خوهد داشت

 50. رانا احمدی گفت:

  سلام من معدل دهم و یازدهمم ۱۶ و ۱۷ اینا بودهو الان معدل ترم اولم برای دوازدهم ۱۷ شده و ریز نمراتمم زیاد خوب نیست و ۱۷ سالم هست
  برای کانادا میتونم دانشگاه برم یا باید کالج برم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما نیازی به شرکت در کالج ندارید و می تونید مستقیم وارد دانشگاه بشید

 51. Romina گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و کلاس یازدهم هستم دارم برای آیتلس میخونم، میخواستم بدونم اگر معدل سال یادزهمم خوب نباشه و سال ۱۲ دوازدهم نمراتم جبران شه شانسی برای مهاجرت دارم؟ و اینکه معدل ترم اول مهم تره یا معدل ترم دوم و کدوم تاثیر بیشتری داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این مسئله مشکلی برای شما ایجاد نمی کنه. هرچی نمره های شما بهتر باشه، توی دانشگاه بهتری می تونید پذیرش دریافت کنید

 52. s. گفت:

  سلام
  من معدل سه سال اول کارشناسیم 15.20 و معدل سال آخرم 17 است(رشته آمار)و میتونم آیلتس 7.5 بگیرم.با این شرایط شانس پذیرش گرفتن من برای ارشدعلوم کامپیوتر آمار یا آنالیز داده چقدره؟گپ تحصیلی هم ندارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما اگر مناسب باشه می تونید در این زمینه اقدام کنید ولی نباید انتظار داشته باشید که از دانشگاه های تراز اول این کشور پذیرش دریافت کنید

 53. امیر حسین گفت:

  سلام همسر من معدل دیپلمش ۱۷/۲۵هستش و معذل کاردانی ۱۸مدرک زبان نداره و دذ حال یادگیریع و ۳۱سال سنشه میتونه تحصیلی برای کالج اقدام کنه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام سن ایشون خیلی بالا هست برای این که بتونن توی کالج ها تحصیل کنن. حتی برای تحصیل در مقطع لیسانس هم ممکن هست با مشکل روبرو بشن. بهتر هست لیسانسشون رو توی ایران بگیرن و برای ارشد اقدام کنند.
   برای مشاوره بهتر می تونید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 54. رضا گفت:

  سلام وقت بخیر،من معدل دیپلمم ۱۶ شده و آیلتس ۷ هم دارم، و میخوام برای رشته مدیریت دانشگاه مموریال کانادا اقدام کنم،میخواستم ببینم باید آزمون ورودی بدم برای پذیرش تو دانشگاه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما چند سالتون هست؟
   آزمون های ورودی معمولا برای معادلسازی معدل هست

   1. رضا گفت:

    سلام دوباره،من ۱۸ سالم هست و تازه دیپلم رو گرفتم
    در کل شرایط پذیرش با توجه به مشخصات من راحت هست در دانشگاه مموریال؟
    و از بعضی از مشاور تحصیلی ها پرسیدم گفتن برای پذیرش حتما باید آزمون ورودی دانشگاه رو بدین ولی بعضی ها گفتن نیازی نیست

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     آزمون ورودی به رشته بستگی داره.
     دوم این که معدل و رزومه شما در مقطع دبیرستان هم برای رسیدن به موفقیت مهم هست

 55. Aaa گفت:

  سلام من پایه دهم معدل ۱۷ و خورده ای و یازدهم نیمسال اول معدل ۱۵.۶۸ گذرانده ام
  اگر نیمسال دوم یازدهم هم معدل خوبی دریافت کنم معدل پایه تقریبا ۱۷ خواهد شد و همچنین با دریافت معدل خوب در دوازدهم و نمره ایلتس بالا با رزومه خوب شرکت در مسابقات و دریافت رتبه و البته با سن ۱۸ سال چقدر احتمال دارد که بتوانم برای کالج های خوب کانادا اقدام کنم و موفقیت امیز باشد

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر معدلتون رو در حدود 17 نگه دارید می تونید شانس خوبی داشته باشید

 56. Farbod گفت:

  سلام‌ من معدل دیپلمم 18/86بوده آیلتس ۶.۸ هم دارم‌میتونم برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   منظورتون از آیلتس 6.8 چی هست آخه همچین نمره ای نداره آیلتس ولی با معدلتون می تونید اقدام کنید

 57. سارا خسروی گفت:

  سلام معدل دیپلمم ۱۷ و خورده ای شد ۱۸ سالمه برای کالج بخوام اقدام کنم به خاطر معدل یا ریز نمرات به مشکل نمیخورم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر مشکلی بر نخواهید خورد

 58. سارا خسروی گفت:

  سلام من معدل سال دهم و یازدهمم ۱۷‌.۵ و سال دوازدهمم ۱۷ شد برای کالج میتونم اقدام کنم؟الان هم برای ایلتس با نمره بالا دارم میخونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر زیر 21 سال هستید می تونید اقدام کنید

 59. سينا گفت:

  سلام وقتتون بخير من در مقطعكارداني رشته رياضي كاربردي معدل ١٣ داشتم براي كارشناسي تغيير رشته دادم در رشته حسابداري معدل ١٧/٩٣ كسب كردم الان در حال حاظر مشغول مطالعه زبان هستم بعد از گرفتن مدرك ايلتس شانس ورود به دانشگاه هاي كانادا را دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما بسیار حائز اهمیت هست و اینکه مدرک تحصیلیتون در مقطع کارشناسی رو چه زمانی دریافت کردید

   1. سينا گفت:

    سلام ٢٧ سال سن دارم هنوز مدركم رو از دانشگاه نگرفتم

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام در این شرایط شانس متوسط رو به بالا خواهید داشت

 60. shokouh1542 گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من معدل 13.49 کارشناسی و معدل 16.46 کارشناسی ارشد
  با 30 سال سن و 4 سال سابقه کاری و مدرک 7 آیلتس میتونم برای مستر مجدد اقدام کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اگر از زمان دریافت کارشناسی تا الان کار کردید و در اصطلاح گپ تحصیلی ندارید، می تونید اقدام کنید

 61. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ترم 7 رشته علوم کامپیوتر دانشگاه یزد هستم و معدلم 15.30 و جزو استعداد های دانشکده هم هستم
  مدرک زبان 7 و میخوام بگیرم
  سه سال سابقه کار دارم اما نه مرتبط با رشتم
  مرتبط با رشته همایش های دانشگاهی، پروژه های متفرقه، و الانم دارم روی یه مقاله کار میکنم
  اینم بیان کنم که دروس عمومیم نمرات پایینی دارن اما تخصصی نمرات بالا
  میتونم برای ارشد در دانشگاه های کانادا اقدام کنم ( ونکوور ) و آیا شانس دریافت فاند دارم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   این که شما خودتون رو به یک دانشگاه محدود می کنید، می تونه شانس شما رو کم کنه چون مشخص نیست که همزمان با شما چند نفر دیگه تمایل دارند در رشته شما درخواست بدن و چه شرایطی دارند. اگر بتونید معدل خودتون رو در سال آخر تقویت کنید شانستون رو افزایش می دید و نمره زبان هم می تونه به صورت مجزا اثر گذار باشه. با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما رو به طور کامل در این رابطه راهنمایی کنند

 62. Alireza گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من در مسکو دندان پزشکی میخونم و سیستم نمره دهی اینجا از صفر تا پنجه
  میخواستم بدونم برای تخصص در یک دانشگاه خوب کانادا باید چه نمراتی و شرایطی داشته باشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید مدرک خودتون رو دریافت کنید و بعد در کانادا معادلسازی رو هم انجام بدید.
   در نظر داشته باشید که هرچه نمره های بهتری دریافت کنید، دانشگاه های بهتری شما رو برای دوره تخصص پذیرش خواهند کرد

 63. سینا گفت:

  سلام،من دوره کاردانی معدل ۱۴ رو کسب کردم که بنظرم پایینه،اما برای کارشناسی ناپیوسته معدلم ۱۷ شده،آیلتس ۷.۵ دارم،میخواستم بدونم کانادا معدل کل من که میشه ۱۵.۵ محاسبه میکنه یا همون معدل کارشناسیم رو؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   از مدرک کارشناسی شما استفاده می شه. نیازی به ارائه مدرک کاردانی نیست. شما باید گپ تحصیلی نداشته باشید و سنتون مناسب باشه

 64. حسین نظری گفت:

  سلام وقت شما بخیر 🌹 من پایه دوازدهم دهم و یازدهم معدلم ۱۸ شده و الان هم معدلم حدودا ۱۹ می خواستم بدونم برای دانشگاه رفتن در کانادا می تونم برم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله قطعا می تونید برید ولی یادتون باشه که نمره آیلتس شما هم تاثیر گذار هست

 65. هستی گفت:

  سلام. وقتتون بخیر
  یه سوال در‌ مورد معدل داشتم.معدل من ۱۳.۲۳ رشته حسابداری هست
  میخوام از طریق یه موسسه مهاجرتی اقدام به پذیرش تحصیلی کنم.با توجه به معدل من شانسی برای پذیرش مقطع ارشد دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معدل شما خیلی پایین هست. اگر شرایط سنی خوبی داشته باشید می تونید مجدد برای دوره کارشناسی اقدام کنید
   در غیر این صورت باید این رو بپذیرید که از دانشگاه های سطح متوسط پذیرش بگیرید

 66. Rad گفت:

  سلام، معدل ارشد کشاورزی من ۱۴/۵۷ هست، میخواستم بدونم آیا شانس گرفتن پوزیشن دکتری رو دارم؟ چون 2.89 gpa هست و اینکه آیلتس ۷ دارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید در این زمینه اقدام کنید ولی طبیعتا باید پروپوزال قوی تری تحویل بدید که شانس پذیرشتون بره بالا

 67. حسین گفت:

  با سلام و ضمن عرض خسته نباشید.
  بنده 27 سال سن دارم. کارشناسی پیوسته نرم افزار با معدل 14 گذراندم. آیلتس 8.5 دارم.
  با شرایط بنده آیا شانسی برای ارشد نرم افزار در کانادا دارم؟ و اینکه تا چند سالگی برای اپلای وقت دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نکته بسیار مهمی که وجود داره این که اولا چه زمانی مدرک تحصیلی خودتون رو دریافت کردید و این که بعد از گرفتن مدرک تحصیلی خودتون آیا کار کردید یا خیر

   1. حسین گفت:

    بنده 3 ماه پیش فارغ التحصیل شدم. 1 سال سابقه کار freelance در سایت های خارجی دارم.

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     پس شما گپ تحصیلی ندارید و می تونید اقدام کنید.

 68. سمیرا گفت:

  سلام روز بخیر
  من 27 سالمه و کارشناسی ناپیوسته را با معدل 14.90 و کاردانی را با معدل 16.5 در رشته نرم افزار تموم کردم.با آیلتس 7 آیا شانسی برای مستر در دانشگاه یورک تورنتو دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اینکه صرفا قصد تحصیل در یک دانشگاه رو داشته باشید شرایط رو برای شما کمی سخت می کنه چون مشخص نیست که سایر رقبای شما که درخواست پذیرش از این دانشگاه دارند، از چه رزومه ای استفاده می کنند.
   با این حال شما شانس متوسط برای ورود به این دانشگاه خواهید داشت

 69. سام گفت:

  سلام من سال هشتمم و برای نهم میخوام از رها تحصیلی برم دبیرستان در کانادا معدا امسالم تا التن ۱۸ سال پیشم ۱۹:۷۷ و ششمم هم بیست شدم و زبان هم خوبه مدارک هم همه چیز رو دارم وضعیت نمره هام خوبه برای پذیرش در دبیرستان های خوب؟ و بذای دبیرستان نیاز به آیلتس دارم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   نه نیازی به آیلتس ندارید.
   شما می تونید برای تحصیل در دبیرستان های کانادا اقدام کنید.
   با مشاورین ما با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 70. ثمین گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه و برای کارشناسی دانشگاه میخوام اقدام کنم، ویزام از راه های دیگه داره میاد ولی پذیرش دانشگاه نگرفتم هنوز. معدل دیپلمم ۱۸.۶۱ و معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه ۱۳.۷۹ هستش. مرحله اول المپیاد نجوم و ریاضی ۳ بار قبول شدم. آیا ممکنه شانسی برای پذیرش دانشگاهای خوب کانادا داشته باشم؟ آیا میتونم تو sop راجب سال پیش دانشگاهیم توضیح بدم و توجیحش کنم؟
  ممنونم از سایت خوبتون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما تا زمانی که پذیرش دریافت نکنید، شانسی برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا ندارید!
   مراقب باشید که از این طریق سرمایه خودتون رو از دست ندید.
   بستگی داره که در چه رشته قصد پذیرش داشته باشید ولی به طور کلی می تونید شانس هم داشته باشید

 71. Leila گفت:

  سلام من معدل سال آخر دبیرستانم ۱۴/۷۷ هست در رشته تجربی و ۲۱ سال سن دارم آیا میتونم اپلای کنم برای یکی از رشته‌های تجربی و شرایطش چیه؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید برای دریافت پذیرش اقدام کنید اما باید در این زمینه سریع تر عمل کنید چون ممکن هست روند دریافت ویزای شما تحت تاثیر قرار بگیره.
   توصیه می کنم حتما با مشاورین ما تماس بگیرید

 72. متی گفت:

  سلام و درود
  رشته من نرم افزاره و سنم 23 و معدل 14:30 هستش؟ شانسی برای کانادا دارم؟
  و اینکه اگه کانادا شانسی ندارم المان و یا فنلاند چطور؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما برای کانادا مناسب هست. اگر بتونید انگیزه نامه خوبی بنویسید شانس ویزا هم دارید.
   حتما با مشاورین ما در ارتباط باشید

 73. سینا گفت:

  سلام
  معدل دبیرستان من 16.5 و معدل پیش دانشگاهی من 13 هست
  با 21 سال سن و آیلتس 6.5 آیا میتونم برای رشته حسابداری در مقطع کارشناسی اقدام کنم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   سن شما به شدت به مرز دریافت ویزای تحصیلی نزدیک هست اما در حال حاضر امکانش رو دارید

 74. Hadi گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 23 سالمه ترم 3 کارشناسی “ناپیوسته نرم افزار” از دانشگاه آزاد معدل 16.30 قصد اپلای و بورسیه گرفتن از کانادا در “گرایش هوش مصنوعی” مقطع ارشد
  سوالی که دارم از شما اینه که چون کاردانی من مکانیک خودرو بوده و کارشناسیم نامرتبط بنظرتون مشکل ایجاد نمیکنه ؟
  در صورت داشتن نمره زبان خوب و GRE شانس پذیرش دارم من؟ لطف میکنین راهنماییم کنین

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقطع کاردانی یک مقطع دانشگاهی در کشور کانادا شناخته نمی شه و اولین مقطع دانشگاهی برای شما مقطع کارشناسی خواهد بود و از این نظر مشکلی نخواهید داشت.
   بله شانس پذیرش دارید اما تلاش کنید تا معدلتون رو تا حد امکان بالا ببرید تا بتونید از دانشگاه های برتر این کشور پذیرش دریافت کنید

   1. Hadi گفت:

    چون بالا در مقاله اشاره شده که باید مدرک لیسانس 4 ساله داشته باشیم در حالی که لیسانس من دو ساله اخذ میشه . میخوام در این مورد مطمن بشم ببخشید زحمت دادیم ….

    1. امیر جلالی گفت:

     شما به این دلیل مدرک خودتون رو 2 ساله پشت سر می گذارید که قبلا 2 سال در مقطع کاردانی تحصیل کردید و نمرات شما معادلسازی می شن

     1. Hadi گفت:

      خیلی ممنون درسته

 75. ابوالفضل گفت:

  با سلام
  من ۱۸ سالمه و دیپلم را گرفتم.
  آیا میشه برای سال دوازدهم( دبیرستان) مجدد در کانادا اقدام کرد؟
  معدل دهم:۱۵
  معدل یازدهم:۱۴

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بهتر هست شما به طور مستقیم برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا اقدام کنید که شرایط بهتری برای شما خواهد داشت و شرایط دریافت ویزا رو برای شما ساده تر می کنه.

 76. رضا گفت:

  سلام و عرضه خسته نباشید
  معدل دیپلم من 17.70 و معدل پیش دانشگاهیم 12.90 هست
  آیلتس 7 و نمره SAT 1450 رو دارم
  آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا را دارم؟
  و اینکه نمره SAT میتونه معدل پایین پیش دانشگاهی رو پوشش بده؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست.
   در صورتی که با ما تماس بگیرید مشاورین ما بهتر می تونن شما رو راهنمایی کنند.

 77. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید .
  من الان سال دهم هستم و یازدهم هم ایران میخونم و میخوام برای سال دوازدهم اقدام کنم برم کانادا زبان من هم خوبه ، میخواستم بدونم درس خوندن داخل کالج مثل ایران اینطور سخت میگیرن؟
  چون ایران کنکور داره ولی کانادا نه!
  و اینکه درس های دهم و یازدهم ایران داخل کانادا نیاز میشه؟
  اگه جواب بدید ممنونتون میشم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   درس خوندن در هر حال سختی خودش رو داره :(( اما در کانادا برای ورود به دانشگاه کنکوری وجود نداره و با خیال راحت وارد دانشگاه میشید:)

 78. امید گفت:

  سلام من مهندسی برق خوندم معدل دیپلم ۱۹.۱۵ معدل کارشناسیم ۱۴.۷۷ معدل ارشد ۱۶.۵ زبانم هم خوبه در حد ایلتس ۷ به بالا احتمالا یه مقاله هم داشته باشم می خواستم بپرسم شانسم برای دوره ی دکترای دانشگاه آلبرتای کانادا چقدره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای دکترا خوندن با این دو جمله نمیشه اظهارنظر کرد اما بهتره که یک پروپوزالی در مورد دکترا داشته باشید

 79. صدرا مرتضوي گفت:

  سلام خسته نباشيد من معدل سال دهمم 18.5 شده اگه ايلتس بالاي پنج بگيرم ميخواستم ببينم براي يازدهم و دوازدهم حداقل معدل چند بايد داشته باشم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدل الان شما هم خیلی خوبه و پیشنهاد میکنم سعی کنید 17 به بالا باشید

 80. شروین گفت:

  سلام…خسته نباشید…من 37 سالمه..کارشناسی ریاضی محض با معدل 13.62 که میدونم پایینه….زبانم خوبه و میتونم ایلتس بالای 7 بیارم….تو حوزه دیتا ساینس و nlp کار میکنم( از شاخه های هوش مصنوعی)…به نظر شما میشه از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفت؟ ممنون از راهنمایی شما

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهتره که برای جواب مفصلی که بایستی با تعامل با خودتون دریافت کنید ابتدا با مشاورین ما تماس بگیرید
   چون مسائل زیادی هست که در این بین باید بررسی شه
   اما برای کانادا به طور کلی معدل خوبی ندارید متاسفانه

 81. سبا گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه سراسری تبریز دارم ۹ ماه پیش فارغ التحصیل شدم معدلم ۱۴.۶۸ هست، معدل دیپلمم هم ۱۸.۵۹ هست، برای دانشگاه پرنس ادوارد کانادا مقطع ارشد میخوام اقدام کنم، میتونم پذیرش بگیرم؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدل لیسانستون کمه اما کماکان شناس دارید تا زمانی که درخواست ندید نمیشه صددرصد گفت
   این دانشگاه هم دانشگاه خوبیه اما ممکنه با این معدل پذیرش نده

 82. پارسا گفت:

  سلام من کارشناسی هنر دارم با معدل 14.92 امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد از دانشگاه های کانادا چقدر هست برای من؟(با ارایه پرتفولیو و یک کتاب هم نوشتم )

  1. داوری گفت:

   سلام
   سن شریفتون رو بفرمائید و اینکه کی فارغ التحصیل شدید و گپ تحصیلی دارید یا خیر؟

 83. امیررضا گفت:

  سلام خسته نباشید معدل دیپلم مهمه یا پیش دانشگاهیی؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   هردو مهمه اما دانش آموزان ایرانی که به خاطر کنکور معدل سال آخرشون کم میشه برای دانشگاه های این کشور و سفارتش قابل توجیه و پذیرقته است

 84. Shushu گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من رشته ام انسانیه و معدل دیپلمم ۱۷٫۴۰
  برای رشته کامپیوتر در کانادا بخوام اقدام کنم آیا میتونم با این معدل؟
  درس هایی مثل ریاضی رو نمرم بالا بود در طول دوران تحصیلیم.
  و در آخر چه کشورایی برای معدل راحت ترن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدل خوبی دارید و در کانادا هم میتونید تحصیلتون رو ادامه بدید

 85. KIARASH گفت:

  سلام
  ببخشید یه سوال من معدل سال دهمم 19.5 و یازدهمم 19.8 هست
  برای پذیرش دانشگاه های خوب پزشکی کانادا معدل دوازدهمم 17 باشع اوکیه ؟
  ایلتس 7.9 هم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله شرایط خوبی برای اخذ پذیرش دارید

   1. KIARASH گفت:

    بعد اگر من بخوام یک سال یا دو سال دیگه برم از سربازی هم معاف شم مشکلی که برای خروج ندارم ؟!

    1. داوری گفت:

     برای بحث خدمت وقتی معاف باشید مشکلی وجود نداره اما دو سال دیگه باید همون موقع بررسی کرد که شرایط شما برای اون کشور در اون زمان مناسب هست یا خیر . چون مهاجرت یک مسئله بروزه و در طی زمان تغییر میکنه

   2. KIARASH گفت:

    و یک سوال دیگه برای سن من مهاجرت تحصیلی به سوییس رو شما تایید میکنید ؟
    و بیزحمت میشه راه ارتباطی تون توی تلگرام رو بدین
    ممنون

    1. داوری گفت:

     سلام
     من در یک جمله نمیتونم بله یا خیر به شما بگم دوست عزیز
     چون مهاجرت خیلی پیچیده ست و باید تمام شرایط شما با جزئیات بررسی شه بزرگوار
     پیشنهاد میکنم ابتدا یک رزومه کامل از خودتون رو به مشاورینمون ارائه بدید تا پاسخ دقیق و واضحی دریافت کنید

 86. سینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانش آموز پایه دوازدهم هستم رشته تجربی
  میخواستم بدونم برای رشته من توی کانادا چه نمره دپلمی لازمه حداقل تا بتونم با دردسر کمی برم و اینکه رتبه کنکور چقدر تاثیر داره تو این روند

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیلی از رشته های پیراپزشکی رو میتونید بخونید اما رتبه کنکور در این زمینه تاثیر نداره

  2. مهلا گفت:

   می خواستم بدونم بعد از دوازدهم بدون دادن کنکور و ثبت نام در دانشگاه های ایران میشه رفت برای دانشگاه کانادا و رشته ی پزشکی ثبت نام کرد؟؟؟

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    برای تحصیل پزشکی در کانادا شما باید توی این کشور علوم انسانی مطالعه کنید اول و بعدش می تونید وارد رشته پزشکی بشید ولی نیازی به شرکت در کنکور ایران نیست.

 87. سپیده گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  بنده نمرات ارشدم رو با توجه به معیار gpa ارزیابی کردم و معدلم شد ۳.۲ ایا با این معدل امکان فاند شدن مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا مثل بیریتیش کلمبیا امکان پذیر است یا خیر

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا بهتره که در ابتدا رزومه بفرستید برای دانشگاه… دانشگاهی که میفرمائید یکی از بهترین دانشگاه های کاناداست به خاطر همین رزومه علمی شما حائز اهمیته برای اخذ بورس
   باز هم پیشنهاد من اینه که بهتره یک مشاوره با کارشناسان ما در این جوزه داشته باشید

 88. مهران گفت:

  سلام خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی نرم افزار با معدل 14 از دانشگاه آزاد دارم، متاسفانه به دلایلی توجه زیادی به نمره و معدل نکردم و خیال میکردم چون دانشگاه آزاده، پس شانسی برای پذیرش تحصیلی خارج از کشور ندارم.
  حالا با این وضعیت امکان پذیرش در کانادا هست؟ اگر نه، چه کشورهایی در اروپا امکان تحصیل با این معدل (و درکل شرایط آسانتری) دارن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کانادا معدل و خیلی از موارد دیگه حائز اهمیته ابتدا تماس بگیرید تا موارد دیگر هم بررسی شه و جواب کاملی رو در یافت کنید

 89. Sare گفت:

  سلام خسته نباشید من 16 سالمه و نمرم بالای 18 هس میتونم برای رشته تجربی در کانادا درس بخونم؟
  عمم هم مقیم اونجاس

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید

 90. مهدیه گفت:

  سلام
  برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا کی باید در خواست داد؟و مدرک زبان کی باید گرفته بشه؟
  و از طرفی معدل خوب و زبان خوب برای پذیرش در دانشگاه های خوب کانادا کفایت می کنه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید شروع به اقدام کنید ضمن اینکه خیلی از موارد هست که در اخذ پذیرش دخیله که باید شرایطش رو داشته باشید

 91. Mahzad گفت:

  سلام
  ترم آخر شیمی کاربردی از دانشگاه الزهرا با معدل فعلی ۱۵۰۶۴ هستم و هنوز آیلتس نگرفتم اما حداقل ۶،۵ یا بالاتر میتونم بگیرم با توجه به این معدل و دانشگاه شانس پذیرش به کانادا رو میخوام بدونم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   میشه کماکان برای کشور کانادا اقدام کرد و میتونیم براتون پذیرش بگیریم

 92. سجاد گفت:

  سلام خسته نباشید من الان دیپلم تجربی دارم معدل سال اخری 11 شد بخاطر کنکورم نخوندم ولی سال های قبلش 17 بوده میشه پذیرش گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدلتون کمه اما اگر نمره های دروس تخصصی تجربی شما خوب باشه کماکان میشه پذیرش گرفت

 93. مهدیس گفت:

  سلام بنده 28 سال سن دارم با معدل 16.10لیسانس مهندسی صنایع و ایلتس 7.5 . شانس پذیرش برای من وجود داره؟ و اینکه به دلایلی طول تحصیلم طول کشید. میخواستم ببینم این مورد خللی ایجاد میکنه برام؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بطور کلی شرایط شما برای کانادا خوبه و اگر که اون گپ تحصیلی رو بشه توجیح کرد که خیلی بهتر هم خواهد شد اما چون نمیدونم اظهارنظر دقیقی هم نمیتونم بکنم

   1. مهدیس گفت:

    چطور میتونم توجیح کنم ؟ من دو ترم مرخصی گرفتم که کنکور بدم و تغییر رشته بدم بین تحصیلم و یک ترم هم بخاطر مشکلی که درگیرش شدم نتونستم هیچ کدام از امتحاناتمو بدم و چون هم زمان با درسم سرکار هم میرفتم تعداد واحد ها رو کم برمیداشتم بخاطر همین به جای 4 سال 7 ساله تموم کردم لیسانسو . حالا با این اوصاف امکانش هست برام ؟ و مشکلی برام پیش نمیاد؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     لطفا با ما تماس بگیرید این مسائلی که میفرمائید با یک جمله نمیشه توضیحش داد

 94. آرش گفت:

  سلام ، ممنون از سایت خوبتون . من 32 سالمه ، لیسانس سخت افزار کامپیوتر سال 89 گرفتم با معدل 14.49 و فوق لیسانس نرم افزار سال 92 گرفتم با معدل 18.7 و 8 سال سابقه کار مرتبط دارم که بیمه هم بوده ام. برای فوق لیسانس مجدد با توجه به اینکه معدل لیسانسم پایین بوده شانس دارم پذیرش بگیرم ؟ بخصوص که از ترس ریجکت شدن ویزا تصمیم دارم فوق لیسانسم را ارائه نکنم. قابل ذکره که نمره زبان 79 PTE دارم که بیشتر دانشگاه دیدم نمره 65 کفایتشون می کرد.

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مورد کانادا بهتره که اول از همه یک مشاوره کلی دریافت کنید چون با توجه به رزومه ای که داارید این ریسک وجود داره و باید از قبل راجع بهش برنامه ریزی داشته باشید

 95. تینا حسینی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید با معدل ۱۴/۵۰ کارشناسی رشته مهندسی مواد دانشگاه صنعتی سهند و ۱۵/۶۰ ارشد دانشگاه تبریز امکان اپلای برای دکتری کانادا هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدلتون خیلی خوب نیست اما اگر رزومه پژوهشی و تحقیقاتی دارید بفرمائید تا خدمتتون عرض کنم

 96. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه لیسانس حسابداری دارم با معدل ۱۵.۰۷ از پیام نور، با این معدل شانس پذیرش در مقطع ارشد کانادا رو دارم؟!

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   بله این امکان وجود داره و میتونید کماکان برای کانادا اقدام کنید

 97. مصطفی گفت:

  سلام لیسانس مهندسی شیمی دارم با معدل 13.10 و فوق لیسانس هم معدل 17.98….4 مقاله isi و 2 مقاله کنفرانسی دارم و 1 سال سابقه کار مرتبط در صنعت….و ایلتس 7 …gre هنوز نگرفتم ولی میتونم یه نمره خوب بگیرم….میتونم مقاله isi بیشتر بدم اگه نیازی باشه اگه اینهای ک گفتم کافی نباشه…شانس من برای پذیرش دکتری تو کانادا و امریکا کدوم بیشتره کشور مد نظرم آمریکاس….شما بخواین از یک تا ده نمره بدید شانسمو چند میدید ؟؟معدل لیسانسم منو سردرگم کرده…شما چه پیشنهادی میکنین ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   توضیح در مورد شرایط شما مفصله و پیشنهاد میکنم با ما تماس بگیرید تا باهم رزومه تون رو بررسی کنیم

 98. اشنا گفت:

  سلام دوست عزیر
  من نمره دیپلومم بالای ۱۷ هست ایا میتونم برای ورود به دانشگاه کانادا قبول بشم؟! چند نفر از فامیلامون اونجا هستن
  سوال بعدم‌ اینکه رتبه کنکور تاثیر تو قبولی دانشگاه داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدل دبپلم شما خوبه برای اخذ پذیرش از کانادا و اینکه رتبه کنکور برای کانادا خیلی مهم نیست
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 99. مبینا گفت:

  سلام و درود وقتتون بخیر عذر میخام من ۱۶ سالم هست و رشته ریاضی پایه دهم میخونم و میخام ازمون ایلتس بدم و دانشگا رشته دندانپزشکی در کانادا بخونم ..این امکان وجود داره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   بله این امکان وجود داره که بخواید در کانادا تحصیل کنید

 100. اشکان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من 2 سوال داشتم اول اینکه من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه ازاد با معدل 14.28 دارم و 26 سال هستم 3 سال از تحصیلم گذشته میخواستم بدونم اگر مدرک ایلتس زبانو بگیرم شانس پذیرش برای ارشد یا دکتری رشته مکانیک یا هوافضا دارم یا خیر و دوم اینکه به نظر شما من ارشد اینجا بگیرم بعد برای دکتری اقدام کنم بهتره یا برای ارشد در خواست بدم.باتشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتویند برای ارشد اقدام کیند ضمن اینکه قبولی در ارشد خیلی بهتر و راحتتر از دکترا خواهد بود

 101. انا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من پایه یازدهم هستم در مدارس استعدادهای درخشان درس خوندم سال دهم معدلم نوبت اول ۱۹.۲۸ و کل سال ۱۹.۷۰ شد زبانم هم واقعا خوب هست میخام بدونم شانس رفتنم به دانشگاه چقدر هست در کانادا و این که رتبه کنکور هم مهمه یا فقط شرط معدل هست

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدل خوبی دارید و میشه از دانشگاه های خوب کانادا پذیرش گرفت و در هر صورت نیازی به کنکور نداره

 102. مهدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من رشتم ریاضیه سال آخر هستم. از همون اولشم برای کنکور تجربی اومدم ریاضی. میخوام پذیرش کالج بگیرم از دانشگاه مک گیل و از همون سال اول دانشجوییم رو توی کانادا بخونم. آیا با معدل دیپلم بالای 15 رشته ی ریاضی و نمره ی بالای 6.5 آیلتس میتونم برم یا حتما باید دیپلمم از تجربی باشه؟!

  1. داوری گفت:

   سلام
   امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا رو دارید ولی دانشگاه مک گیل خیلی رنک بالایی داره و امکان کمی وجود داره اما غیرممکن نیست

 103. زهرا گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  من ۲۹ سالمه و رشته ی شیمی خوندم, معدل کارشناسی ۱۳.۶ و ارشد ۱۸.۸۵ دارم, ۵تا پروژه انجام دادم تو ارشد که ۳ تاش فعلا چاپ شده و پارسال هم تو کنفرانس بین الملی روسیه سخنران جوان برتر شدم, تو دانشگاه فعلا دارم زبان عمومی و آیلتس تدریس میکنم, مشکلم اینه که جاهای زیادی اپلای کردم و اکثرا نه همیشه بابت رزومم بهم تبریک میگن ولی قبولم نمیکنن, به نظرتون من میتونم یه پوزیشن دکتری با فاند تو دانشگاه های کانادا بگیرم, واقعا از این حجم ریجکت شدن خسته شدم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   همونطوری که میفرمائید گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بسیار دشواره به همین خاطر بهتره که برای مستر دوم در کانادا اقدام کیند و بعد در همون دانشگاه دکتری بخونید
   یا برای کشورهای اروپایی اقدام کنید به اخذ پذیرش

   1. رضا گفت:

    سلام ممنون از سایت خوبتون
    سوال داشتم در مدرک دیپلوم دوتا معدل ثبت شده یکی ان میانگین ۳سال دبیرستان و دیگری معدل پایانترم ۱۲هم کدومشون مهم تره برای دانشگاهای کانادا؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     معمولا معدل سال آخر بسیار مهمه مگر اینکه ریزنمرات فرد خوب باشه که بتونه اون رو پوشش بده

 104. سورنا مهرداد گفت:

  سلام من ۱۵ سالم هست معدل سال نهمم ۱۹/۲۳ شد و معدل سال هشتمم ۱۸/۵۷ تقریبا حدود ۶ ماه دیگر هم امتحان ایلتس میدهم میخواستم بدونم شانسی برای من هست در دبیرستان های کانادا یا خیر؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله مدرک تحصیلی با معدل خوبی دارید و در کانادا هم میتونید اقدام به تحصیل کنید ضمن اینکه درگیر آیلتس نباشید سطح زبانتون خوب باشه در مقاطع مدرسه لزومی به ارائه آیلتس وجود نداره

 105. محسن گفت:

  سلام وقت بخیر . ببخشید من معدل لیسانسم ۱۵.۱۰ هستش رشته مهندسی معدن و سه سال سابقه کار مرتبط با رشتم دارم و مدرک زبان ۷ ایا معدلم و شرایطم برای دریافت ویزای کار کانادا مناسبه؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای کار در کانادا اگر دعوتنامه کاری ندارید باید در اکسپرس انتری امتیازاتتون رو محاسبه کنید که به چند میرسه و بعد به من اعلام کنید که راهنماییتون کنم
   این عواملی که فرمودید به همراه سن شما امتیازی دارن که باید به حد نصاب برسه

 106. نیما گفت:

  سلام اقای داوری .من ارشد مدیریت کسب و کار از دانشگاه تهران دارم با معدل 17.3 و مدرک زبان 7 میخواستم بدونم ایا شانسی دارم برای گرفتن فاند کالج های کانادا یا کشور های اروپایی و اینکه نام دانشگاه در پذیرش تاثیر داره یا خیر

  1. داوری گفت:

   سلام
   بزرگوار بسیار بهتره که اگر به فاند فکر میکنید یا هدف مهاجرت کم هزینه در ذهن شماست به جای اینکه به کالج ها فکر کنید به مقطع PHD فکر کنید که برای شما در دسترس تر خواهد بود

 107. پوریا گفت:

  خب این که خیلی مسخرس ینی یه نفر که دانشجو دانشگاه شنقول آباد سفلی هست و معدلش ۱۸ هست شانس بیشتری نسبت به دانشجو شریف که معدل ۱۶ هست داره

  1. داوری گفت:

   بله شنقول آباد سفلی معمولا شانس بیشتری به نسبت شریفی داره که معدل بسیار پایینی داره

  2. ارغوان گفت:

   دقیقا مشکل خیلی از دانشجوهای امیرکبیر و شریف و دانشگاههای برتر همینه. استادا نمره کم میدن. در نهایت هم این دانشجوها ها هم سختی بیشتری کشیدن و هم از نظر اعتماد به نفس پایینتر هستن تا نسبت به دانشجوهای دانشگاههای دیگه. موقع پذیرش هم که میرسه باید اینجوری ریجکت بشن

   1. داوری گفت:

    سلام
    با ما اقدام کنید تا برای شما پذیرش و ویزا بگیریم

 108. فاطمه گفت:

  سلام 21 سالمه و معدل دیپلم 17.53 و پیش دانشگاهی 13.94 ایا شانسی برای پذیرش کالج در کانادا دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدل سال آخرتون یه مقدار پایینه و باید ریزنمراتتون رو هم بررسی کنیم
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 109. forugh گفت:

  سلام.من33سالمه و معدل لیسانسم 12.64ومعدل ارشدم 16.84هست ویه مقاله isiبه اسم خودم و4مقاله isiبعنوان همکار و نمره زبان 6.5و 5سال سابقه کارمرتبط با رشتم.آیا شانسی برای ویزای تحصیلی دکتری دارم؟اگه آره پیشنهادتون کدوم کشور اقدام کنم بهتره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   دکتری خوندن فارغ از کشوری که میفرمائید نیاز به روزمه علمی خوب و رتبه دانشگاهی داره که براش اقدام کردید لذا نمیشه کشور خاصی رو پیشنهاد کرد باید ایمیل اساتید رو از سایت دانشگاه استخراج کنید و باهاشون مکاتبه کنید

 110. atys گفت:

  سلام من 23 سالم هست رشته کامپیوتر معدل 14 و یه مقاله بین المللی دارم با آیلتس 7 امکان پذیرش گرفتن برای ارشد هست؟ سابقه کار مرتبط با رشته مزیت حساب میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدلتون یه مقدار کمه و کار ما رو سخت میکنه اما شاید برای برخی دانشگاه ها بشه اقدام کرد
   برای اطلاعات بیشتر با 02191003232 ما تماس بگیرید

 111. امید گفت:

  سلام، یه سوال داشتم ازتون،
  من ۲۵ سالمه و دانشگاه فردوسی مشهد درس خوندم. Gpa کارشناسیم شده ۲.۶۶ ولی GPA ارشدم 3.9 هستش. سه مقاله بین المللی در ژورنال معتبر دارم . تافل ۱۱۰، به نظرتون شانسی دارم برای کانادا؟
  دلیل معدل کم کارشناسی انجام یک بیزینس استارتاپ بوده که من مالکش بودم، آیا توجیه قانع کننده ای میتونه باشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   توجیح قانع کننده ای نیست اما تلاش خودتون رو بکنید

 112. علی گفت:

  ویژگی یه رزومه قوی چی میتونه باشه؟ بجز معدل؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   رزومه تحصیلی اگر منظورتونه انگیزه نامه و مقالات شما هم خیلی کمک کننده است

 113. علی گفت:

  بعد برای پذیرش بین دانشگاه های ایران تفاوتی قائل میشن؟
  قاعدتا معدل ۱۵ توی دوتا دانشگاه هم سطح نیستن دیگه.با این حساب برای خود دانشگاه اعتباری قائل هستن؟
  یا دانشگاه تاثیری نداره توی اپلای؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   دانشگاه تاثیری نداره و شما باید روزمه تحصیلیتون خوب باشه

   1. علی گفت:

    ویژگی یه رزومه قوی چی میتونه باشه؟ بجز معدل؟

    1. داوری گفت:

     داشتن انگیزه نامه و مقاله خیلی کمک کننده است

   2. علی گفت:

    بله ولی خب اینجوری که میگین یکی با معدل ۱۶ دانشگاه ازاد و یکی با معدل ۱۶ یه دانشگاه بهتر یه شانس حساب میشن؟
    اینجوری که حق بعضیا ممکنه خورده بشه

    1. داوری گفت:

     دانشگاه شما الزاما تعیین کننده میزان توانمندی شما نیست. در هر صورت اگر سوالی در خصوص مهاجرت داشتید در خدمتتون

 114. علی گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی مکانیک هستم دانشگاه صنعتی اصفهان… فارغ از بقیه عوامل موثر در اپلای و تاثیر گذار در تحصیل در دانشگاه های کانادا، ایا معدل ۱۵/۲۳ در ۴ سال کارشناسی با توجه به دانشگاه محل تحصیل برای پذیرش مناسب هست؟

  و سوال دیگم اینگه دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارم معدل بنده رو بر اساس میانگین دانشجوهای هم رشتم مقایسه میکنه یا بر اساس چیز های دیگه؟ مثلا فرض کنیم معدل رشنه مکانیک ۱۶ باشه بر اساس معدل بقیه تصمیم میگیرن؟

  ممنون میشم دوتا سوالمو جواب بدین

  1. داوری گفت:

   سلام
   معدلتون متوسطه و هر دانشگاهی بر اساس رتبه و جایگاهی که داره پذیرش میده و امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا رو دارید

 115. حسين گفت:

  سلام و عرض ادب . اين ترم از دانشگاه اميركبير فارغ ميشم و معدلم بدون در نظر گرفتن واحد هاي افتاده ١٥.٣ عه ولي به سيستم gpa كه حساب ميكنم ميشم ٢.٣ خيلي كمه ايا شانسي دارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   همینطور که میفرمائید متاسفانه شانستون کمه اما ناامید نشید با ما تماس بگیرید تا شمارو راهنمایی کنیم

 116. رضا گفت:

  سلام و عرض ادب
  من برای ارشد میخواستم به کانادا برم
  معدل لیسانس من 15:50 است و 24 سال سن دارم
  رشته من هم مهندسی کامپیوتر است
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادی
   شرایط تحصیلی و سنی خوبی دارید شانستون بالاست
   میتونید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 117. فرزان گفت:

  با عرض سلام من ۴۰ سالمه با معدل لیسانس ۱۴/۷۳ و آیلتس ۷ دارم برای ادامه تحصیل شانسی دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای ادامه تحصیل در برخی از کشورها مثل هلند و سوئد میتونید اقدام کنید ولی به خاطر شرایط سنیتون سریعتر اقدام کنید

 118. فرزاد گفت:

  درود میخام کارشناسی ارشد معماری را کانادا بخونم کدوم دانشگاه مدرک کارشناسی ۱۳ و نیم قبول میکنه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   معدل پایینی دارید و شانستون هم کمه برای این کشور بهتره به کشورهای دیگه ای فکر کنید دوست عزیز

 119. مهدی گفت:

  با سلام و احترام ، معدل لیسانسم14/68 هست و آیلتس 7 آیا شانسی برای گرفتن پذیرش در کانادا دارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   معدلتون کمه اما کماکان شانس پذیرش رو دارید
   البته سنتون رو نمیدونم ابتدا سن رو بفرمائید تا بتونم بهتر راهنماییتون کنم

 120. محمدرضا گفت:

  معدل بالای چهارده برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس کفایت می کنه ؟ اگر دانشگاه معتبری باشه ؟

  1. داوری گفت:

   عرض سلام و احترام
   خوب نیست متاسفانه اما میتونه برای برخی از دانشگاه ها کافی باشه
   اما نباید انتظار داشت که از یک دانشگاه معتبر در این کشور پذیرش بگیرید
   گرچه بیشتر دانشگاه های این کشور معتبر هستن
   پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 121. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر معدل لیسانس من 13/73 است میخواستم ببینم میتونم پذیرش بگیرم .ایلتس 6/5 دارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   معدلتون بسیار پایینه متاسفانه
   باید به کشورهایی فکر کنید که معدل خیلی براشون مهم نیست

 122. شیوا گفت:

  با سلام و وقت بخیر معدل لیسانس من 13.30 می باشد و معدل فوق لیسانسم 15/30 میباشد من به دلیل مشکلات پژوهشی و مقاله ای ک ریجکت شد فوق لیسانسم 4 سال به طول کشید اگر بخواهم برای مستر دوم پذیرش تحصیلی بگیرم امکانش هست ؟؟؟ یا حتی این امکان وجود داره مجددا برای کارشناسی پذیرش بگیرم ؟؟؟ من دلم میخواد به کانادا مهاجرت کنم شما چه راهی پیشنهاد میکنید خیلی ممنون میشم پاسخ دهید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما چند سالتونه؟ کی فارغ التحصیل شدین؟ آیا مدرک زبان دارید؟

 123. F.Ah گفت:

  با سلام برای گرفتن فاند تحصیلی از کانادا چه معدلی لازم است؟ با معدل B امکان گرفتن فاند تحصیلی هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای فاند گرفتن فقط معدل شرط نیست و شروط سوابق پژوهشی هم مهم هست

   1. امیر حسین گفت:

    سلام
    من پایه یازدهم تجربی هستم
    معدل کل پارسالم 19 شد
    میخواستم ببینم برا پذیرش یه دانشگاه تاپ از کانادا به خصوص ونکوور ، حداقل معدنی که باید کسب کنم چنده

    1. داوری گفت:

     سلام
     معدلی که دارید خوبه اگر بیشتر از این هم باشه که خیلی بهتره ولی در کل شرایط خوبی دارید که از دانشگاه های شهر ونکوور یا دیگر شهرهای کانادا پذیرش بگیریم

 124. امین گفت:

  وقت بخیر.اگر برای تحصیل در کانادا بخوام از کالج شروع کنم معدل دبیرستان لازم هست برای اونجا یا خیر؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما معدل دیپلم و پیش مهم هست

 125. اعظمی گفت:

  سلام من دانشجوی رشته حقوق هستم ،ترم سه،تمام نمراتم ۱۸ به بالاست ،میخواستم بپرسم ایا برای گرفتن ویزای تحصیلی نمرات درسی دانشگاه مد نظر قرار میگیرد یا دبیرستان؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای چه مقطعی میخواین پذیرش بگیرید؟

  2. امیر گفت:

   سلام خسته نباشید
   یازدهم دبیرستان هستم معدل سال دهمم ۱۹.۵۹ شد و امسال هم دیدگاه خودم اینه که نمره م بالای ۱۹.۲ میشه
   این نمره چه تاثیری توی روند گرفتن ویزای تحصیلی کانادا داره آیا تفاوتی میکنه با فردی که ۱۷ با ۱۸ گرفته؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    در کل معدل خوبی دارید و در این زمینهه اصلا نگران نباشید

    1. متین گفت:

     سلام و درود
     من دانش آموز کلاس دوازدهم رشته تجربی ام
     نمره سال های گذشته ۱۷نیم الی ۱۸ است
     آیا حقیقت داره نمره کتبی سال دوازدهم بالای ۱۸ باشد تحصیل برای این شخص رایگان است،؟
     لطف میکنید جوابم را دهید

     1. امیر جلالی گفت:

      سلام
      متاسفانه خیر حقیقت نداره.
      اگر دنبال تحصیل رایگان هستید حتما با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *