مهاجرت کاری امارات

حقوق بازنشستگی امارات

حقوق بازنشستگی امارات

حقوق بازنشستگی امارات ادامه درآمدی است که افراد در سال های آخر قبل از بازنشستگی خود داشته اند و غالبا رقم بالایی می باشد. البته میزان دقیق درآمد هر فردی را عوامل مختلفی از جمله تخصص کاری، جنسیت و غیره تشکیل می دهد منتهی مهم ترین عامل تعیین کننده میزان حقوق، کشوری است که فرد در آن کار می کند. امارات متحده عربی نیز جزو کشورهایی است هم شهروندان و هم غالب کسانی که اقامت قانونی آن را دارند سطح درآمد بالایی کسب می نمایند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص حقوق بازنشستگی امارات در سال 2022 توضیحاتی ارائه گردیده است که امید است مطالعه آن مفید باشد.

 • شرایط کار در امارات چیست؟
 • بهترین راه برای شروع کار در امارات چیست؟
 • چه کسانی می توانند از حقوق بازنشستگی در امارات استفاده کنند؟
 • بهترین مشاغل برای شروع کار در امارات کدامند؟

بررسی حقوق بازنشستگی امارات

میزان دقیق درآمد هر فردی به سطح تحصیلات، حوزه کاری، جنسیت، نوع شغل و غیره بستگی دارد و امارات نیز از این قاعده مستثنی نیست. در امارات پزشکان متخصص و جراح ها در کنار قضات و مدیران شرکت های بزرگ جزو پردرآمدترین افراد محسوب می شوند. در جدولی که در ادامه ترسیم شده است سطح حقوق بازنشستگی، یعنی حداقل و حداکثر آن، طی سال جاری بیان گردیده است:

سطح حقوق بازنشستگی در امارات در هر ماه (درهم امارات) توضیحات
AED4370 کم ترین حقوق ماهانه
AED19600 متوسط حقوق ماهانه
AED90100 بیشترین حقوق ماهانه

نرخ تورم در امارات پایین است و در سال 2020 تنها 2.4% می باشد. به همین دلیل مطابق قوانین امارات هر 17 ماه 1 بار 8% به حقوق بازنشستگان افزوده می گردد. این کار بدان دلیل است تا از قدرت خرید بازنشستگان در امارات به مرور زمان کاسته نشود. لازم به ذکر است پایین ترین سطح درآمدی در امارات هم تقریبا حقوق قابل توجهی دریافت می کنند. چرا که سطح درآمد در امارات نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه یافته دنیا حتی ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، مجارستان و غیره نیز بالاتر است. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است نشان داده شده که چه درصدی از مردم در امارات پایین ترین سطح حقوق بازنشستگی را دریافت می نمایند:

سطح درآمد بازنشستگی در امارات

مقایسه حقوق بازنشستگی امارات در بخش دولتی و خصوصی

در امارات خارجی ها امکان استخدام شدن در ادارات و شرکت های دولتی را ندارند اما می توانند در شرکت های خصوصی استخدام شوند. لازم به ذکر است که در غالب کشورهای دنیا سطح درآمد ماهانه افراد در بخش دولتی به طور کلی بالاتر از درآمد بخش خصوصی می باشد و امارات نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در واقع در سال جاری در حالی که متوسط حقوق دریافتی بازنشستگان بخش دولتی امارات AED20100 (درهم امارات) در ماه است، کارمندان بازنشسته بخش خصوصی ماهی AED18900 (درهم امارات) حقوق می گیرند. به عبارت دیگر در امارات بخش خصوصی به طور میانگین 6% کم تر از بخش دولتی حقوق دریافت می کند. همچنین مزایایی که برای کارمندان و بازنشستگان بخش دولتی در امارات در نظر گرفته می شود اکثر از غالب شرکت های خصوصی، بهتر و بیشتر است.

مقایسه حقوق بازنشستگی امارات با چند کشور دیگر

در اثبات گفته پیشین در خصوص این که امارات در گروه کشورهایی قرار می گیرد که افرادی که در آن زندگی می کنند غالبا سطح درآمد و قدرت خرید بالایی دارند، در جدول ذیل متوسط درآمد دریافتی مردم در چند کشور مختلف طی سال 2022 با هم مقایسه شده است:

رتبه جهانی نام کشورها متوسط حقوق ماهانه بازنشستگان (دلار آمریکا)
1 سوئیس $6156
2 دانمارک $3649
3 سنگاپور $3550
4 آمریکا $3540
5 استرالیا $3472
6 قطر $3290
7 نروژ $3281
8 هنگ کنگ $2963
9 هلند $2926
10 ایسلند $2882
11 فنلاند $2855
12 سوئد $2839
13 آلمان $2772
14 ایرلند $2745
15 نیوزیلند $2676
16 ژاپن $2645
17 امارات متحده عربی $2611
18 انگلستان $2459
19 فرانسه $2417
20 کانادا $2416

همان طور که مشاهده می شود مردم امارات در میان کشورهای دنیا به لحاظ سطح درآمد موقعیت خوبی دارند و رتبه 17 را کسب کرده اند. یعنی متوسط درآمد در امارات، حتی از کشورهایی از جمله مجارستان، ایتالیا و غیره که در اتحادیه اروپا عضو هستند هم بالاتر می باشد. البته مهاجران غیرقانونی امارات نه تنها حقوق بسیار کمی دریافت می کنند بلکه حتی بازنشسته هم نمی شوند و از مزایای مختلفی که این کشور برای بازنشستگان در نظر گفته است بی بهره خواهند بود.

مقایسه حقوق بازنشستگی امارات با چند کشور دیگر

زندگی در امارات

مهاجرت به امارات ساده نیست چرا که امکان اخذ ویزای کاری این کشور تنها با داشتن پیشنهاد شغلی امکان پذیر است. روش تحصیلی هم بین دانشجویان ایرانی خیلی پرطرفدار نیست چرا که امارات کشور پرهزینه ای محسوب می شود و چه شهریه دانشگاه ها و چه هزینه ماهانه زندگی در آن بالا است. این در حالی است که دانشجویان با هزینه کم تر می توانند در دانشگاه هایی که سطح علمی بالاتری دارند مثل دانشگاه های فرانسه، اتریش، ایتالیا، مجارستان و غیره تحصیل کنند و آینده درخشان تری داشته باشند. لازم به ذکر است هزینه زندگی در امارات برای خانواده 4 نفره ماهانه به طور میانگین AED12000 (درهم امارات) است که در مقایسه با سایر کشورهای آسیای غربی از جمله ترکیه و آذربایجان زندگی در امارات بسیار گران تر می باشد.

البته برخی سرمایه گذاران و بازنشستگان که فعلا اقامت کشوری را ندارند با توجه به موقعیت های تجاری متعدد در امارات اقدام به خرید ملک در این کشور و اخذ اقامت به این طریق می کنند. ویزای طلایی امارات به خارجی هایی تعلق می گیرد که مبلغ 272000$ (دلار آمریکا) در این کشور ملک خریداری نمایند یا 20000$ (دلار آمریکا) در تجارتی در این کشور سرمایه گذاری کنند. از جمله روش های ارزان تر خرید ملک در ترکیه است که با خرید ملک غیرمنقول به ارزش 250000$ (دلار آمریکا) علاوه بر اقامت، منجر به اخذ پاسپورت از سوی خارجی ها می شود. در این مقاله که به وسیله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص حقوق بازنشستگی امارات در سال 2022 اطلاعاتی ارائه گردید و امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

4/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “حقوق بازنشستگی امارات

 1. مهدی محمودی گفت:

  سلام میخواستم تو دبی کار هنری انجام بدم وای فکر کنم چارتی برای اینکار وجود نداره به پولش احتیاج دارم اگه کارگری هم باشه مهم نیست

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اینکه کار هنری انجام بدید بهتره که به کشورهای بهتری برای این کار فکر کنید
   دوست من اگر تخصص خاصی دارید رزومه تون رو مطرح کنید تا من بتونم بهتر راهنماییتون کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  63  =  71