مهاجرت کاری اتریش

حقوق بازنشستگی در اتریش

حقوق بازنشستگی در اتریش

با توجه به سیل عظیم متقاضیان مهاجرت به اتریش و شمار قابل توجه ساکنین خارجی در این کشور، حقوق بازنشستگی در اتریش مورد توجه میباشد و اگرچه امکان دریافت ویزای این کشور از این طریق نیز فراهم می باشد، محور اصلی بحث این مقاله پیرامون تسهیلات و درآمد شهروندان این کشور پس از بازنشستگی خواهد بود. به رغم اینکه کشور اتریش در سال های اخیر قوانین مشکلی را در مسیر دریافت اقامت خود وضع نموده است، همچنان افراد از اقصی نقاط دنیا با اهدافی نظیر تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و ازدواج این سرزمین را به عنوان مقصد خود برمی گزینند به گونه ای که بیش از 16% جمعیت کنونی اتریش را مهاجرین بین المللی تشکیل داده اند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این ادامه این نگارش با پرداختن به حقوق بازنشستگی این افراد در اتریش همراه شما است.

  • حقوق بازنشستگی افراد در اتریش با شرایط مشابه در سوئیس چه میزان متفاوت می باشد؟
  • با توجه به نرخ تورم موجود در اتریش و سایر کشورهای اروپایی آیا حقوق بازنشستگی این کشور برای زندگی مطلوب از نظر اجتماعی کفایت می کند؟
  • متوسط دریافت حقوق بازنشستگی در اتریش چقدر است؟
  • قوانین کار و بازتشستگی در کشور اتریش به چه صورتی است؟
  • آیا امکان دریافت ویزای بازنشستگی اتریش و اخذ اقامت این کشور برای مهاجرین خارجی فراهم می باشد؟

قوانین کار و بازنشستگی در اتریش

اتریش یکی از کشورهای مطرح اروپایی بوده و پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور، وین، همواره در بین برترین شهرهای جهان برای زندگی قرار گرفته است. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه آموزش این کشور و همچنین افزایش 2 درصدی میزان تولید ناخالص داخلی اتریش در سال 2022 می توان پی برد چرا افراد زیادی خواهان مهاجرت به این سرزمین دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی هستند. اغلب مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند اما زبان های مجارستانی و کروات نیز در بین شهروندان به وفور مشاهده می شود. با توجه به متوسط درآمد مطلوب و بازار پر رونق اقتصادی این کشور، اشتغال در اتریش از متداول ترین مسیرهای دریافت اقامت این کشور می باشد؛ اگرچه همچنان نرخ بیکاری این کشور بالاتر از آلمان می باشد درصد قابل توجهی از 1438000 خارجی حاضر در اتریش مشغول به کار در موسسات معتبر می باشند.

تغییرات نرخ بیکاری کشور اتریش طی 3 سال اخیر

با توجه به فراهم بودن امکان کار همزمان با تحصیل در اتریش، یکی از رایج ترین مسیرهای منتهی به اخذ اقامت از طریق کار در این کشور بدین شکل می باشد؛ کشور اتریش همواره پذیرای نیروی کار خارجی متخصص در زمینه های گوناگون بوده و با توجه به اینکه متوسط حقوق ماهیانه افراد در این کشور 3790€ (یورو) وضع شده است، افراد به سادگی قادر به تجربه سطح بسیار مطلوب و ایده آلی از رفاه اقتصادی خواهند بود. همچنین امکان کار در کشور اتریش از دو روش دریافت دعوت نامه از سوی کارفرما و اخذ ویزای جستجوی کار نیز فراهم می باشد. با توجه به قوانین حقوقی اتریش سن بازنشستگی مردان در این کشور 65 سال و سن بازنشستگی زنان 60 سال معین شده است. باید خاطرنشان کرد که متوسط حقوق زنان در اتریش در عموم موارد 10% پایین تر از مردان می باشد.

درباره حقوق بازنشستگی افراد در اتریش

اگرچه دریافت ویزای کاری اتریش دارای موانع متعددی بوده و افراد ملزم به اخذ حداقل 70 امتیاز در آزمون مربوطه می باشند، شرایط مطلوب بازنشستگی و حقوق مربوط به آن در اتریش ارزش این مطلب را دو چندان می کند. در مقایسه با سایر کشورها می توان چنین اظهار داشت که علی رغم اعطای مبلغی بالاتر به افراد بازنشسته در کشورهایی چون سوئیس در زمان پایان زمان فعالیت، حقوق افراد بازنشسته در اتریش با توجه به هزینه های زندگی در این کشور معقول بنظر می رسد. شهروندان سوئیسی پس از بازنشستگی خود علاوه بر دریافت 52000€ (یورو) که به فراخور تعداد سال های اشتغال متفاوت می باشد، ماهیانه حقوقی برابر با 4000€ (یورو) را دریافت خواهند کرد؛ این درحالی است که بازنشستگان اتریشی به طور متوسط 40900€ (یورو) به فراخور زمان اشتغال و 1200€ (یورو) حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.

شایان ذکر است که در اغلب موارد کمک هزینه هایی برای خرید روزمره با مبلغ 1100€ (یورو) به بازنشستگان در کشورهای آلمان و سوئیس به صورت ماهیانه اهدا می گردد. با توجه به اینکه امکان دریافت ویزای کاری اتریش برای افراد تا سن 45 سال نیز فراهم می باشد، افراد قادر خواهند بود با داشتن اطلاعات کافی پیرامون شرایط مذکور به بازنشستگی در این کشور و دریافت حقوق و تسهیلات مربوطه مبادرت ورزند.

درباره حقوق بازنشستگی افراد در اتریش

حقوق بازنشستگی در اتریش و اخذ اقامت از این طریق

تعداد محدودی از کشورهای اروپایی در سال های اخیر قوانینی را مبنی بر امکان دریافت اقامت دائم تحت عنوان ویزای بازنشستگی یا خود حمایتی وضع کرده اند؛ بدان معنا که افراد برخوردار از وضعیت مطلوب مالی، با ارائه اسنادی چون پرینت حساب بانکی و اثبات برخوردار بودن از حداقل حقوق 2600€ (یورو) در هر ماه به دولت اتریش امکان دریافت این ویزا را خواهند داشت. اتریش، استرالیا، پرتغال، یونان و برخی کشورهای دیگر در زمره سرزمین هایی هستند که با فساد مالی اندک موجود در دستگاه قضایی خود توانسته اند توجه افراد را به دریافت این نوع از اقامت جلب نمایند. با توجه به اینکه دریافت اقامت از طریق بازنشستگی یکی از شاخه های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی محسوب می گردد شناخت شرایط صدور ویزای بازنشستگی آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد:

  • افراد قادر به افتتاح حساب بانکی و سپس درخواست اقامت دو ساله خواهند بود.
  • همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص مشمول این اقامت می گردند.
  • برخورداری از گواهی سلامت پزشکی و نبود سابقه کیفری
  • داشتن سپرده بانکی بلند مدت در کشور مبدأ و واریز ماهیانه سود آن
  • ارائه فیش حقوق بازنشستگی

در پایان شما عزیزان می توانید از طریق ارتباط با همکاران توانمند ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در زمینه حقوق بازنشستگی در سایر کشورهای اروپا دریافت کنید.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.