مهاجرت کاری دومینیکا

حقوق ماهیانه در دومنیکن

حقوق ماهیانه در دومنیکن

افزایش یا کاهش حقوق ماهیانه در دومنیکن به موضوعات مختلف از جمله توانمندی های شخصی، مهارت ها و غیره مرتبط است. افرادی که قصد دارند با ویزای کاری بسیار ماهر و برای یک شغل بسیار ماهر به جمهوری دومنیکن مهاجرت کنند، حتما باید از متوسط حقوق ماهیانه در دومنیکن آگاه باشند. افرادی که هیچ مدرک تحصیلی ندارند، احتمالاً کمی بیشتر از افراد محلی درآمد خواهند داشت، اما این مبلغ هنوز به میانگین دستمزد سالانه نزدیک است. شایان ذکر است که مانند اکثر کشورهای دنیا، در جمهوری دومنیکن نیز پزشکان، دندانپزشکان و دانشمندان داده از پردرآمدترین افراد در کشور هستند و داروسازان و معماران نیز از نظر حقوق در شرایط بسیار خوبی قرار دارند. حتی وکلا نیز به میزان قابل توجهی کمتر از یک معمار واجد شرایط و با تجربه درآمد دارند. اما پردرآمدترین مشاغل در جمهوری دومنیکن عموماً در بخش مراقبت های بهداشتی و مدیریت ارائه می شود.

در سال 2023، جمهوری دومنیکن در حال ورود به دوره بهبود اقتصادی و رشد قوی تر از هر زمان دیگری از زمان همه گیری جهانی ویروس کوید می باشد. راهنما موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی درباره حقوق ماهیانه در دومنیکن را به ارائه می دهد تا به متقاضیان اطلاع رسانی کند که شرایط اقتصادی و کار، متوسط حقوق ماهیانه در دومنیکن و همچنین درآمد افراد در زمینه های مختلف در این کشور چقدر می باشد.

شرایط اقتصادی و کار در جمهوری دومنیکن

اقتصاد جمهوری دومنیکن هفتمین اقتصاد بزرگ در آمریکای لاتین و بزرگترین اقتصاد در منطقه کارائیب و آمریکای مرکزی است. جمهوری دومنیکن یک کشور در حال توسعه با درآمد متوسط ​​رو به بالا است.

مهمترین بخش های اقتصاد دومنیکن عبارتند از:

 • معدن
 • گردشگری
 • تولید (دستگاه‌های پزشکی، تجهیزات الکتریکی، داروها و مواد شیمیایی)
 • انرژی
 • املاک و مستغلات
 • زیرساخت ‌ها
 • مخابرات
 • کشاورزی

جمهوری دومنیکن در مسیر رسیدن به هدف خود برای تبدیل شدن به یک کشور با درآمد بالا تا سال 2030 قرار دارد و انتظار می‌رود در این دهه 79% رشد کند. این کشور دارای بزرگترین معدن طلا در آمریکای لاتین، معدن Pueblo Viejo است. اگرچه بخش خدمات در حال حاضر بزرگترین کارفرمای دومینیکن است (عمدتاً به دلیل رشد گردشگری و مناطق آزاد تجاری)، کشاورزی از نظر بازار داخلی همچنان بخش مهمی است و از نظر درآمد صادراتی در رتبه دوم (پس از معدن) قرار دارد. درآمد سالانه گردشگری بیش از 7.4$ (میلیارد دلار) در سال 2019 بود.

بررسی حقوق ماهیانه کار در دومنیکن

میانگین حقوق ماهیانه کار در دومنیکن میزان متوسط حقوق ​​​​ساکنان جمهوری دومینیکن است. در اینجا میانگین حقوق ماهیانه کار در دومنیکن در سال های اخیر توسط متخصصان ما بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده متعدد گردآوری شده است. در سال 2023، متوسط ​​ حقوق ماهیانه کار در دومنیکن 665$ (دلار) می باشد و در یک سال، متقاضیان می توانند به طور متوسط 7975$ (دلار) در جمهوری دومنیکن درآمد کسب کنند. اگر محاسبه به یورو باشد، میانگین حقوق ماهیانه کار در جمهوری دومنیکن در سال 2023 معادل 731€ (یورو) در ماه یا معادل 8772€ (یورو) در سال است. در مقایسه با سال 2021، متوسط ​​درآمد ساکنان جمهوری دومنیکن در سال 2022 در ماه 14€ (یورو) در ماه، معادل 168€ (یورو) در سال افزایش یافته است. سال 2021، متوسط ​​حقوق کارگران در جمهوری دومنیکن 731€ (یورو) در ماه بوده است که معادل 8604€ (یورو) در سال می باشد.

در جمهوری دومنیکن، قیمت ها در آمریکای لاتین بالاتر از دریای کارائیب است. افراد می توانند با بودجه 1200$ (دلار) به راحتی در جمهوری دومنیکن زندگی کنند. برای مثال، با بودجه 2000$ (دلار)، ساکنین جمهوری دومنیکن می توانند از سرگرمی ها، تفریحات و کمک های خانگی بیشتر بهره مند شوند و همچنین واقعاً از زندگی خوب لذت ببرند.

بررسی حقوق ماهیانه کار در دومنیکن

رشد حقوق ماهیانه در دومنیکن

در حالی که نوع صنعت و اندازه شرکت هر دو عواملی هستند که می توانند بر حقوق ماهیانه در دومنیکن تاثیر بگذارند، این عوامل اضافی نیز نقش مهمی در تعیین میزان درآمد افراد در سن خود دارند:

 • تحصیلات
 • تجربه
 • جنسیت

ارتباط واضحی بین سطح تحصیلات و حقوق در جمهوری دومنیکن وجود دارد. به طور کلی، هر چه تحصیلات افراد بیشتر باشد، حقوق ماهیانه در دومنیکن بیشتر می شود. این دانش عمومی است که داشتن مدرک یا مدرک مرتبط با حرفه افراد تأثیر مثبتی بر پتانسیل حقوق آنها دارد، اما داشتن تجربه می تواند به همان اندازه مفید باشد. آموزش نقش تعیین کننده ای در عملکرد اقتصادی دارد. کسانی که در جامعه با تحصیلات بیشتر در طول زندگی خود حقوق بیشتری دریافت می کنند و همچنین سهم بیشتری در مالیات دارند. جمعیت تحصیل کرده نیز منجر به رشد اقتصادی در سطح ملی می شود. همانطور که آموزش و پرورش بهبود می یابد، اقتصاد بهبود می یابد و با بهبود اقتصاد، آموزش حتی بیشتر بهبود می یابد.

در نمودار زیر به رشد حقوق براساس تحصیلات در دومنیکن اشاره شده است:

رشد حقوق بر اساس تحصیلات در دومنیکن

اما تحقیقات نشان می دهد که در دومنیکن، بسیاری از کارفرمایان به تجربه، اگر نه بیشتر از آموزش، اهمیت می دهند. این شاید یکی از برجسته ترین عوامل و یکی از عواملی است که بیشترین ارتباط را با سن افراد دارد و تعداد سال هایی که متقاضیان در یک نقش یا صنعت سپری کرده اند تأثیر قابل توجهی بر حقوق آنها خواهد داشت. در لیست بالا، جنسیت نیز ذکر شده است. اگرچه جنسیت نباید تفاوتی در میزان حقوق ماهیانه در سطح جهانی داشته باشد، اما همانند اکثر کشور های دنیا، جنسیت در میزان حقوق ماهیانه در دومنیکن موثر است و آقایان 7% بیشتر از بانوان در این کشور حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

بررسی حقوق ماهیانه در دومنیکن در بخش های مختلف

با توجه به توضیحاتی که در بخش های قبلی ارائه شد، علاوه بر موارد ذکر شده، زمینه اشتغال نیز تاثیر مستقیم بر حقوق ماهیانه در دومنیکن دارد و با توجه به فعالیت که افراد در این کشور انجام می دهند، حقوق متفاوت دریافت می کنند.

در جدول زیر به حقوق ماهیانه در دومنیکن در بخش های مختلف اشاره شده است:

مشاغل حقوق ماهیانه در دومنیکن
مدیریت عالی $1375 (دلار)
حمل و نقل و تدارکات 780$ (دلار)
مدیریت IT 800$ (دلار)
وکالت 650$ (دلار)
پزشکی 800$ (دلار)
دندانپزشکی 770$ (دلار)

هموطنان محترم می توانند با تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط کار و کاریابی در دومنیکن و همچنین مهاجرت کاری به این کشور به طور کامل مطلع شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *