مهاجرت کاری بلغارستان

حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

حقوق ماهیانه کار در بلغارستان در بخش های مختلف متفاوت است و مطلع شدن از شرایط کار و میزان دستمزد ماهیانه برای متقاضیان بسیار مهم است. کشور بلغارستان در جنوب شرقی قاره اروپا جای گرفته است و این کشور دارای محیط کاری مشابه سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. با توجه به افزایش درخواست مهاجرت کاری کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی در جمع آوری اطلاعات در رابطه با حقوق ماهیانه کار در بلغارستان داشته اند که امید است پس از مطالعه این نوشتار پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط کار و میزان حقوق و دستمزد ماهیانه در بلغارستان کسب کنید.

 • شرایط کار در بلغارستان چیست؟
 • مزایای کار در کشور بلغارستان چگونه است؟
 • بهترین مشاغل در کشور بلغارستان کدامند؟
 • بالاترین درآمد در کشور بلغارستان مربوط به کدام مشاغل است؟
 • شرایط کار پزشکان در بلغارستان چیست؟

قوانین کار در کشور بلغارستان در 2022

پیش از آن که به بررسی حقوق ماهیانه کار در بلغارستان بپردازیم سعی داریم اطلاعاتی در خصوص قوانین کار در این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. طبق قوانین وضع شده در کشور بلغارستان متقاضیان باید 5 روز در هفته و به مدت 8 ساعت در هر روز مشغول به کار باشند. شروع ساعت کاری از 8 صبح و پایان ساعت کاری 5 بعد از ظهر است، در بخشی از مراکز دولتی ساعت کاری از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد. در طول هر سال 11 روز تعطیلی رسمی وجود دارد علاوه بر آن تمامی کارکنان می توانند در طول هر سال از 20 روز مرخصی با حقوق استفاده کنند. در سال 2022 ساعات اضافه کاری و میزان حقوق باید با موافقت کارفرما تنظیم شود، در صورت عدم توافق کارمند موظف به اضافه کاری نمی باشد.

آشنایی با مهاجرت کاری و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

آشنایی با مهاجرت کاری و حقوق ماهیانه کار در بلغارستان

برای مهاجرت به کشور بلغارستان راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد، مهاجرت کاری از طرق رایج برای مهاجرت به این کشور است. متقاضیان خارجی برای ورود به بازار کار این کشور نیاز به دعوت نامه شغلی و ویزای کار کشور بلغارستان دارند. برای یافتن کار مطابق با مدرک تحصیلی یا تخصص و مهارت خود در کشور بلغارستان می توانید از وب سایت های معتبر کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده کمک بگیرید. با یافتن شغل متقاضیان می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ دعوت نامه شغلی انجام دهند. به این منظور فرد باید مدارکی مانند: رزومه و سوابق کاری دقیق و کامل، اسکن پاسپورت، انگیزه نامه، مدرک تحصیلی و مدرک معتبر زبان بلغاری یا زبان انگلیسی (افرادی واجد شرایط که به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند در شرکت های بین المللی مشغول به کار شوند) را به کارفرما مربوطه ارسال کنند.

متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار کشور بلغارستان را دارند می توانند ابتدا از طریق ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند. مهاجر تحصیلی از آسانترین و سهل ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور اروپایی است، افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شوند می توانند شانس بیشتری برای یافتن کار در بلغارستان دارند. با مطالعه مقاله معرفی دانشگاه های بلغارستان اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های این کشور و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های بلغارستان به دست می آورید.

حقوق و دستمزد ماهیانه کار در بلغارستان در 2022

در نموداری که در ادامه ترسیم شده است سطح درآمد ماهانه در بلغارستان طی سال 2022 بررسی می گردد:

سطح درآمد ماهانه در بلغارستان

یکی دیگر از کشورهای اروپایی که دارای بازار کار بسیار مناسبی برای متقاضیان واجد شرایط می باشد کشور آلمان است، برای بررسی میزان حقوق و دستمزد در این کشور به مقاله حقوق ماهیانه کار در آلمان مراجعه کنید.

نحوه اخذ ویزای کار بلغارستان

برای شروع کار در کشور بلغارستان فرد خارجی علاوه بر دعوت نامه شغلی به ویزای کار بلغارستان نیاز دارد، شرط اصلی برای دریافت ویزای کار داشتن دعوت نامه شغلی از کارفرما یا موسسه معتبر در این کشور است. جهت دریافت ویزای کار این کشور باید درخواست خود را به سفارتخانه بلغارستان واقع شده در تهران اعلام کنید. ارائه مدارک ذیل به مسئول مربوطه در زمان مصاحبه حضوری الزامی است:

 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک شناسایی
 • انجام آزمایشات و معاینات پزشکی تعیین شده
 • انگیزه نامه
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی تمکن مالی جهت توانایی در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق

با مطالعه این نوشتار اطلاعاتی در خصوص حقوق ماهیانه کار در بلغارستان کسب کردید، برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با شرایط کار در بلغارستان یا سایر کشورهای مورد نظر می توانید مقالات تهیه شده در وب سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه کنید. همچنین می توانید همه روزه با وکلاء مجرب موسسه در تماس باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :